Dzień 1
WYLOT
Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu z Warszawy jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Manili na Filipinach.
Dzień 2
PRZYLOT DO MANILI
Po przylocie przejazd do hotelu. Wieczorem poznawanie nocnego życia Manili. W mieście tym można doskonale się zabawić i świetnie zjeść. Nocleg tranzytowy w hotelu w Manili.
Dzień 3
MANILA
Objazd Manili – pełnego kontrastów molocha, niepozbawionego jednak ciekawych miejsc i interesującego życia nocnego. Większość Filipińczyków to katolicy, to pozostałość po wielowiekowej hiszpańskiej kolonizacji. Oglądamy m.in. Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta. Zaglądamy do dzielnicy biznesu Makati oraz do Ermita. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot.
Dzień 4
PRZELOT NA MAJURO
Lot na wodami Pacyfiku aż na Wyspy Marshalla, małe państwo na Pacyfiku, którego powierzchnia lądowa nie przekracza 200 km. kw. Lądowanie na Majuro – stołecznej wyspie państwa i nocleg w hotelu.
Dzień 5
WYSPY MARSHALLA
Zwiedzanie atolu Majuro, który przypomina z kształtu krakowski obwarzanek. Atol składa się bowiem z szeregu wąskich wysp ułożonych w kształcie elipsy. Długość atolu to ok. 100 km, a mieszka na nim 30 tysięcy ludzi. Właściwa stolica kraju leży na wysepkach Delap-Uliga-Darrit, dlatego stolicę nazywa się D-U-D. Robert Louis Stevenson, autor „Wyspy skarbów” określił Majuro mianem „perły Pacyfiku”. W stolicy zobaczymy m.in. rządowy budynek kapitolu. Po południu czas wolny.
Dzień 6
MAJURO
Kilkugodzinna wycieczka do wschodniej części atolu, do mającej wiejski charakter Laury. Tam zachęcamy, by wykąpać się przy jednej z idyllicznych plaż. Oczywiście na wyspie nie brakuje pamiątek z czasów okupacji japońskiej. Pobyt na Majuro to także okazja do poznania Marszalezów, czyli Mikronezyjczyków przybyłych tu tysiące lat temu. Nocleg na Majuro.
Dzień 7
PRZELOT NA CHUUK
Przelot na Chuuk, jeden ze stanów Federacji Mikronezji. Chuuk jest potężnym atolem wewnątrz którego wynurzają się piękne wyspy pochodzenia wulkanicznego. Atol był w czasie wojny potężną japońską bazą wojenną i został zbombardowany przez USA podczas operacji „Hailstone”. Na dnie atolu spoczywa około 60 japońskich jednostek, które dzisiaj są niezwykłą atrakcją dla nurkujących. Do końca wojny Amerykanie nie zajęli atolu, pozostawiając na wyspie 30 tysięcy Japończyków. Zwiedzamy wyspę Weno, centrum administracyjne stanu Chuuk. Pokusimy się o zdobycie Mt. Tonaachaw (230 m), na szczycie zobaczymy japoński bunkier i świetny widok na wyspę. Na Weno zobaczymy ludzkie osady, niewielki wodospad, kościół i japońską latarnię morską. Nocleg na Weno.
Dzień 8
CHUUK
Wycieczka łodzią po lagunie. Naszym celem są wysepki Dublon i Eten. Zobaczymy tu ludzi bardziej dbających o tradycję, niż na głównej wyspie. Ciekawe też są ślady obecności japońskiej. Wycieczka jest również okazją do snorkelingu w czystych i pełnych życia wodach laguny. Po południu powrót na Weno. Nocleg na Chuuk.
Dzień 9
LOT NA PALAU
Wylot na Palau, jedną z najmniejszych republik świata. Po locie z przesiadkami docieramy do kolejnego wyspiarskiego mini państwa. Nocleg na Palau.
Dzień 10
PALAU
Zwiedzanie Palau, jednej z najmniej ludnych republik na świecie. Przekonamy się jednak, że państewko to dysponuje gigantycznym parlamentem, jakiego nie powstydziłoby się duże państwo i którego budowę dotowała m.in. Unia Europejska. Zwiedzimy też byłą stolicę Koror i zarazem największe miasto republiki. O historii wojny amerykańsko – japońskiej przypomną nam dawne bunkry i działa z czasów wojny.
Dzień 11
PALAU
Czas wolny na Palau. Dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę na Rock Islands (orientacyjna cena wycieczki w Informatorze Przedwyjazdowym). Rock Islands to setki malowniczych, kopulastych wysepek rozrzuconych gęsto na lazurowym morzu. Unikatowe są tu żyjące w jeziorkach nieparzące meduzy. Na Rock Island znajdziemy też znakomite warunki do snorkelingu. Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot na kolejną wyspę.
Dzień 12
PRZYLOT NA SAIPAN
Przylot na Mariany Północne, terytorium stowarzyszone z USA. Dolot na wyspę Saipan, stołeczną wyspę archipelagu. Zwiedzamy Saipan – główne miasto Garapan było japońskim centrum administracyjnym Marianów i zostało zrównane z ziemią przez amerykańskie lotnictwo. Dzisiaj Garapan odrodził się i rozkwita paradoksalnie dzięki japońskim turystom – tak historia zatoczyła koło. Jak zauważymy, Mariany mają dziś charakter amerykański. Styl życia, sklepy, samochody – to wszystko przypomina USA. Zwiedzamy północną część wyspy z klifem Banzai, gdzie setki Japończyków skoczyło w przepaść unikając poddania się Amerykanom. Takie przypadki miały miejsce też na wielu innych wyspach. Dziś klify podziwiamy za ich piękno i gnieżdżące się na nich ptaki. Chwilę wytchnienia da kąpiel w grotach wypełnionych błękitną wodą morską. Nocleg na Saipan.
Dzień 13
TINIAN
Wycieczka lotnicza na sąsiednią wyspę Tinian, na której lądujemy zaledwie po kilkunastominutowym locie. Ta niewielka wyspa wpisała się w szczególny sposób w historię świata. Właśnie stąd wystartowały samoloty niosące Little Boy i Fat Man, czyli bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki. Po zwiedzeniu kilku miejsc zwizanych z II wojną światową, powrót niewielkim samolotem na Saipan. Wylot na Guam i tam nocleg.
Dzień 14
GUAM
Pobyt na Guam, amerykańskiej wyspie na Pacyfiku, która ma szczególne znaczenie strategiczne. Jesteśmy w Hagatna, najważniejszym mieście amerykańskiego terytorium. Na każdym kroku widzimy turystów japońskich, którzy upodobali sobie tą bezpieczną i bardzo amerykańską wyspę, gdzie można wykąpać się w ciepłym morzu i poplażować. Zwiedzanie południa wyspy, gdzie zatrzymamy się przy wodospadach i nad zatokami uchodzącymi za najładniejsze na wyspie. Nocleg na Guam.
Dzień 15
GUAM
Czas wolny na Guam. Można skorzystać z plaży, zrobić zakupy w jednym z outletów lub spędzić czas w inny sposób. Przejazd na lotnisko. Przelot na wyspę Yap należącą do Sfederowanych Stanów Mikronezji. Przejazd do hotelu i nocleg.
Dzień 16
YAP
Po odpoczynku zwiedzanie Yap. To właśnie tutaj zachowało się najwięcej tradycji, choć nowoczesność wkracza nieubłaganie. Yap jest słynne z powodu swoich kamiennych pieniędzy, największe z nich mogą ważyć kilka ton. Utrzymuje się tu wciąż system zarządzania, łatwo zauważyć tradycyjne domy i ludzi ubranych w tradycyjne stroje. Wciąż można spotkać kobiety z odsłoniętymi piersiami i nie jest to jedynie przebranie dla turystów. Spacerujemy po Colonii, stolicy stanu. Jedziemy do wioski Balabat – tu zobaczymy szczególnie dużo kamiennych pieniędzy w formie swoistego „banku”. Nocleg na Yap.
Dzień 17
YAP
W tym dniu zwiedzimy północną część wyspy oraz dwie niemal przylegające do Yapu wyspy – Rumung i Maap. W wiosce Bechyal uwagę przyciąga pebei – tradycyjny dom zebrań. Okazja do spacerów po wioskach, fotografowania i zebrania informacji od mieszkańców na temat niezwykłej kultury Yap. Kolejny nocleg na Yap.
Dzień 18
YAP I WYLOT
Czas wolny na Yap. Czas można wykorzystać na kąpiele, nurkowanie i kolejne eksplorowanie wyspy. Ewentualne koszty zwiedzania i transportu w tym dniu nie są ujęte w cenie wycieczki. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich.
Dzień 19
PODRÓŻ POWROTNA
Pobyt w jednym z miast azjatyckich, możliwość zwiedzania. Wylot do Warszawy.
Dzień 20
PRZYLOT
Przylot na lotnisko Chopina do Warszawy.