Wybierz wakacje w Japonii.
Japonia wycieczki to niezwykła i unikalna podróż do kraju łączącego nowoczesność z odmienną od naszej tradycją. Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni lub Krajem Wschodzącego Słońca. Odwiedzając ten kraj, zetkniemy się z bogatym i świetnie zachowanym dziedzictwem kulturowym, pielęgnowanym i podtrzymywanym od wieków.
Niezapomnianym przeżyciem jest udział w spektaklu tradycyjnego teatru japońskiego „kabuki”, „no” lub „bunraku”. Japonia szczyci się również swoimi tradycyjnymi sportami, a więc sumo, karate czy kendo. Mieszkańcy kraju chętnie organizują różne święta i festiwale, które pozwalają nam zapoznać się z niezwykłą kulturą Japonii.
Japonia wakacje to nie tylko poznawanie kultury i zwyczajów mieszkańców tego kraju. Z uwagi na bardzo urozmaicony krajobraz jest doskonałym miejscem do spędzania czasu w aktywny sposób. Znaczną część kraju zajmują góry, w których wytyczone liczne szlaki. Tereny te są obfite w gorące źródła, które pozwalają odpocząć podczas górskich wędrówek. Można w nich spotkać również świątynie i chramy. Najsłynniejszą górą jest oczywiście Fudżi, będący najwyższym szczytem Japonii, świętym miejscem i źródłem artystycznej inspiracji. Fudżi to tak naprawdę czynny wulkan, mimo to jest celem masowej turystyki, a na sam szczyt prowadzi kilka szlaków turystycznych. Japonia jest świetnym miejscem dla miłośników zarówno sportów zimowych (na przykład na wyspie Hokkaido czy w zajmujących wnętrze Honsiu Alpach Japońskich) jak i osób wyczekujących błogiego wypoczynku na plażach. Najbardziej popularne są kurorty na wyspach Riukiu, Sikoku czy Kiusiu. Przekonaliśmy Cię? Spędzisz wakacje w Japonii?
Przez wieki Japonia żyła w izolacji od pozostałych krajów, z dala od wpływów zachodnich, przez co w Japonii zachowało się wiele nietypowych zwyczajów, tradycji czy zachowań. Do dziś na styl życia wpływa „bushido”, czyli kodeks japońskich samurajów. Typowe cechy mieszkańców Japonii to powściągliwość, honor, punktualność, pracowitość i szacunek do osób starszych.
Japonia kojarzy się również z mniej chlubną historią tego kraju, kiedy to podczas II wojny światowej stanęła po stronie nazistowskich Niemiec czy zaatakowała amerykański Pearl Harbor z zaskoczenia. Tym samym dwa japońskie miasta, Hiroszima i Nagasaki, stały się celem jedynych dotychczas (i oby tak pozostało) ataków przy użyciu bomb atomowych. Na szczęście po tych tragicznych wydarzeniach praktycznie nie ma już śladów, a o tej niechlubnej historii przypomina Park Pokoju w Hiroszimie.
W Japonii panuje klimat podobny do naszego, dlatego najlepszym okresem na wyjazdy do Japonii to wiosna-jesień. Szczególnie urokliwy jest marzec lub kwiecień, kiedy kwitną drzewa wiśni, symbol Japonii. Od wieków praktykowany jest niezwykle popularny zwyczaj podziwiania urody kwiatów, który nawet ma swoją nazwę – „hanami”. W okresie kwitnienia wiśni tysiące Japończyków zapełniają parki, bawiąc się do białego rana. Dokładny termin „hanami” jest różny w zależności od miejsca, począwszy od Okinawy, kiedy kwitnięcie następuje najwcześniej, nawet w styczniu. Najpóźniej zaś wiśnie kwitną na samej północy, na wyspie Hokkaido, kiedy to na „hanami” można się natknąć nawet w czerwcu. Świętowanie „hanami” łączy się ze spożywaniem tradycyjnych japońskich przysmaków. Szczególnie popularne jest „dango”, czyli tradycyjne japońskie kluski robione z mąki ryżowej, jakże chętnie popijane piwem czy sake, a więc japońskim alkoholem. Z olbrzymiej palety potraw kuchni japońskiej trzeba oczywiście wspomnieć o sushi, sashimi czy tempurze. Potrawy te można spotkać w Polsce, ale nigdzie nie smakują tak dobrze jak w kraju pochodzenia. Szczególnie że przygotowanie posiłków w Japonii to niemal rytuał, wkłada się w niego wiele pracy i serca. Uwagę zwraca się na kolory, sposób ułożenia, świeżość produktów, a samo spożywanie posiłków to prawdziwa celebracja czasu.
Japonia to również niezwykle nowoczesny kraj. Światową sławę zyskała sieć superszybkich pociągów – Shinkansen, które osiągają prędkość nawet do 320 km/h. Co ciekawe rekordzistą prędkości jest Shinkansen poruszający się na poduszce magnetycznej, osiągnął zawrotną prędkość ponad 600 km/h! Przy tych niesamowitych prędkościach warto zaznaczyć, że Shinkanseny słyną również z niezwykłej punktualności. W skali roku ich opóźnienia wynoszą… 36 sekund, co wydaje się wręcz niewiarygodne.
Przez swoje położenie na „pierścieniu ognia” Japonia jest narażona na liczne trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów czy fale tsunami, dlatego szczególny nacisk został położony w rozwój i badania nad dziedzinami nauk o Ziemi, czyli geofizyką, geologią czy oceanografią. Japonia stała też się liderem w budowaniu domów, wiaduktów, mostów, a nawet wieżowców odpornych na niszczące działanie trzęsień ziemi.
Wszystkie te atrakcje można zaznać podczas naszego wyjazdu do Japonii w pakiecie z Koreą Południową i Tajwanem. Oczywiście nie mogło zabraknąć terminu w trakcie kwitnienia wiśni. Przeżycie „hanami” na własnej skórze, jest niezwykłym doświadczeniem i na długo pozostaje w naszej pamięci. Zapoznaj się z naszą ofertą wakacje w Japonii.