Dzień 1
WYLOT
Wylot z Warszawy. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu zostanie podana w Prestige Book przesyłanym Uczestnikom wycieczki. Lot z przesiadką na indonezyjską wyspą Bali.
Dzień 2
PRZYLOT NA BALI
Przylot na Bali i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja przy plaży. Nocleg tranzytowy na Bali.
Dzień 3
LOT DO MAKASSAR
Po południu lot do Makassar, największego miasta wyspy Sulawesi. Makassar mówiąc delikatnie nie należy do grona najpiękniejszych miast świata i nawet nadaliśmy mu nieco krzywdzącą nazwę Massakra. Niemniej spotkamy się tu z egzotyką i kilkoma ciekawymi miejscami. Tutejszy Fort Rotterdam jest pozostałością po obecności Holendrów, a na nabrzeżu widać nowy symbol miasta, czyli bajkowy „meczet 99 kopuł”. Czas wolny na kolację. Zachęcamy, by wraz z pilotem Prestige Tours udać się do lokalnego miejsca, w którym serwuje się fantastyczne świeże ryby i owoce morza. Nocleg w hotelu w Makassar.
Dzień 4
MAKASSAR - KRAJ TORADŻÓW
Przejazd na lotnisko. Krótki lot z Makassar na niewielkie lotnisko w środkowej części Sulawesi. Dzięki temu znacznie skrócimy czas podróży i nie będziemy pokonywać dwa razy tej samej długiej drogi. Przejazd na terytorium Toradżów, mieszkańców górskich rejonów, którym udało się zachować czasem szokujące dla nas tradycje i obrzędy. Zwiedzanie wiosek z niezwykłymi domami w kształcie łodzi, oglądanie grobowców i figur tau-tau, wyobrażeń zmarłych, ustawianych przed miejscami pochówku w grotach wykutych na stromych ścianach skalnych. Sulawesi jest piękną wyspą. W połączeniu z wyjątkowymi zwyczajami jej mieszkańców sprawia, że ta część wyprawy do Indonezji jest bardzo ciekawa. Nocleg w hotelu w Kraju Toradżów.
Dzień 5
KRAJ TORADŻÓW
Wycieczka po okolicznych wioskach. Podpatrywanie życia miejscowych społeczności. Naszym celem jest uczestniczenie w obrzędach Toradżów, a konkretnie w niesamowitych ceremoniach pogrzebowych, do których rodziny przygotowują się czasem nawet latami. Podczas nich setki świń i wołów składa się w ofierze. Jeżeli weźmiemy udział w takiej uroczystości, musimy również złożyć ofiarę. W uroczystościach tych uczestniczą setki, a
nawet tysiące ludzi. Są barwnie ubrani, wszystko odbywa się według specjalnego ceremoniału i każdy dzień wielodniowego pogrzebu jest inny. W kraju Toradżów widzimy wiele ciekawych miejsc. Jest to m.in. Londa, miejsce pochówku w naturalnych jaskiniach. Sangalla – wyjątkowo piękna wioska, czy Lemo – ściana skalna z grotami i figurami tau-tau. Szokujący wśród Toradżów jest zwyczaj pochówku małych dzieci w rosnących drzewach, jedno z takich drzew zobaczymy na własne oczy. Nocleg w hotelu w Kraju Toradżów.
Dzień 6
DROGA NA NOWĄ GWINEĘ
Rozpoczynamy drogę na południe przez wyspę Celebes. Po kolejnym ciekawym postoju w Kraju Toradżów wjeżdżamy do innej odmiennej prowincji, która wydaje się być innym krajem. Pojawiają się meczety i inny styl budownictwa. Po drodze planujemy zatrzymać się na lunch, podczas którego można zamówić wspaniałe ryby i owoce morza. Po dojeździe na lotnisko w Makassar czeka nas nocny lot do Jayapura, miasta leżącego w północnej części dalekiej Nowej Gwinei.
Dzień 7
DOLINA BALIEM
Rano lądujemy w prowincji Papua Zachodnia. Następnie niewielkim lokalnym samolotem lecimy do miejscowości Wamena w Dolinie Baliem, w centralnej części wyspy - miejscu, gdzie docierają wszystkie wyprawy do Nowej Gwinei. Dolina Baliem to wyprawa w zupełnie inny świat. Jest unikalnym regionem, gdzie dziesiątki tysięcy Papuasów zetknęło się z naszą cywilizacją dopiero w połowie XX w. Po wylądowaniu w Wamena i spotkaniu lokalnego przewodnika przejazd do hotelu. Nocleg w hotelu w Wamena.
Dzień 8
DOLINA BALIEM
Krótkie zwiedzanie okolicy. Przejazd do wioski Wesaput, gdzie mieszkają Papuasi z plemienia Dani. Zobaczymy też robiący wrażenie lokalny targ. Przejazd do południowej części terytorium plemienia Dani. Dla chętnych kilkugodzinny trekking do papuaskich wsi, obserwacja pracy mieszkańców i ich codziennego życia. To prawdziwa wyprawa w Dolinie Baliem, musimy być tu przygotowani na błotniste ścieżki, czy przechodzenie strumyków. Żyjący w górach ludzie Dani uprawiają ręcznie poletka. Ich chaty są bardzo biedne i wciąż można tu spotkać mężczyzn ubranych jedynie w koteki, czyli osłony na penisy. Czasem wędrują tu ludzie z sąsiednich plemion, których można poznać po innych kotekach. Późno po południu powrót do Wamena i możliwość ochłonięcia w tej namiastce cywilizacji. Nocleg w hotelu w Wamena.
Dzień 9
DOLINA BALIEM
Przejazd do Jiwika w północnej części Doliny Baliem, miejsca, w którym wciąż powszechne są takie obyczaje, jak na przykład przechowywanie uwędzonych ciał przodków w domach. Obserwowanie tradycyjnych ceremonii: taniec i pieczenie świni w ziemi, poznawanie zwyczajów ludu Dani i próby rozmowy z nimi z pomocą przewodnika. Chętni mogą spożyć wraz z Papuasami upieczoną w ziemi świnię ze smacznymi dodatkami. Powrót do Wamena i tam nocleg.
Dzień 10
JAYAPURA
Powrót samolotem do Jayapura. Po przylocie wycieczka nad jezioro Sentani i rejs do jednej z wysepek zamieszkanych przez plemię Sentani. Ludzie żyją tu w domach na palach, są znakomitymi rybakami, uprawiają także sago. Nie obędzie się bez akcentu historycznego.Jeśli będzie taka możliwość podjedziemy pod pomnik upamiętniający gen. MacArthura. Nowa Gwinea była areną ciężkich walk inwazyjnych sił japońskich i broniących wolnego świata Aliantów. Nocleg w hotelu w Jayapura.
Dzień 11
PODRÓŻ DO RADŻA AMPAT
Przejazd na lotnisko i wylot do Sorong, na zachodnie krańce Nowej Gwinei, na półwysep zwany z racji kształtu Ptasią Głową. Po około dwugodzinnym rejsie na tropikalne wyspy rozpoczynamy nieco bardziej leniwą część wakacji w Indonezji. Lądujemy na jednej z wysp, gdzie będziemy przebywać w położonym nad morzem ośrodku turystycznym. Nocleg w bungalowach przy plaży.
Dzień 12
RADŻA AMPAT
Dzień wolny na błogi wypoczynek. Pobyt przy plaży na Radzą Ampat. Wyspy zamieszkują pogodni ludzie plemion melanezyjskich, którym towarzyszy uśmiech i gościnność wobec przyjezdnych. Nocleg w bungalowach przy plaży.
Dzień 13
REJS I NURKOWANIE
Rejs po wyspach Radża Ampat. Znajdujemy się w ostatnim raju na ziemi, jak określa się często ten archipelag. Dookoła rozciągają się jedne z najcieplejszych wód świata. Tutejsza rafa koralowa jest legendarna wśród nurków, a przejrzystość wody aż nierzeczywista. Bajecznie złote plaże kontrastują z wielobarwnością oceanu, zielenią palm kokosowych i błękitem nieba. Możliwość snorkelingu (pływania z rurką i maską). Podziwiamy największą atrakcję archipelagu, kopulaste malownicze wysepki wapienne, które zostały rozrzucone na oceanie niby zagubione perły. Porównywalne miejsce do nich znajduje się jedynie w Palau, niepodległą wyspę odwiedzaną często przez klientów biura Prestige. Powrót do ośrodka i wolne popołudnie przeznaczone na lenistwo. Nocleg w bungalowach przy plaży.
Dzień 14
REJS POWROTNY
Rejs powrotny do portu Sorong, nadchodzi pora wyjazdu i opuszczenia „ostatniego raju na ziemi”. Wakacje w Radża Ampat kończą się, czeka nas droga powrotna. Sorong jest miasteczkiem na krańcu świata, gdzie turyści trafiają tylko przejazdem. Nocleg w hotelu.
Dzień 15
PRZELOT NA BALI
Przejazd na niewielkie lotnisko i lot z przesiadką na Bali. Wieczorem przejazd do hotelu i noc tranzytowa na tej pięknej, choć niezwykle popularnej wśród turystów wyspie.
Dzień 16
BALI
Krótka wycieczka po Bali. Zwiedzamy jedną ze świątyń hinduistycznych, a także zaglądamy do miejscowości Ubud. Miejsce to zamieszkują rzemieślnicy znani z pięknych wyrobów. Tam będziemy dysponować chwilą czasu wolnego na zakupy. Wykwaterowanie z pokojów. Wieczorem lub w nocy wylot z przesiadką do Warszawy.
Dzień 17
PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Warszawy.