Dzień 1
WYLOT DO ALGIERII
Wylot z przesiadką do Algieru. Przylot do Algieru, stolicy kraju. Nocleg w centrum miasta. Możliwość noclegu tranzytowego w zależności od wybranego lotu.
Dzień 2
ALGIER
Zwiedzanie „białego miasta” – taki kolor ma większość budynków i przydomek Algieru nie jest przypadkiem. Spacerujemy po kazbie, czyli starym mieście – fortecy z fascynującym labiryntem uliczek. Znajdziemy tu atmosferę dawnych czasów z licznymi sklepikami, warsztatami i herbaciarniami. Oglądamy centrum z pięknymi kamienicami z czasów panowania Francji. Kawa w Milk Barze, historycznym miejscu związanym z wojną wyzwoleńczą Algierczyków. Wyjazd na pobliskie wzgórze pod pomnik męczenników. Oprócz fenomenalnego widoku na Algier i zatokę dowiemy się przy okazji wiele o trudnej historii kraju. Wieczorem sprawdzimy, czy otwarty jest jeszcze bar serwujący alkohol. Ze względu na islamizację jest ich niestety coraz mniej. Nocleg w Algierze.
Dzień 3
TIPAZA
Wycieczka do Tipaza – ruin starożytnego miasta położonego nad samym morzem. Tipaza została założona jeszcze przez Fenicjan, by stać się później ważnym rzymskim ośrodkiem. Podziwiamy zachowane ulice, amfiteatr i ruiny rzymskich budowli. Stopień zachowania zabytków i położenie czynią to miejsce niezwykłym. Podczas wycieczki znakomity obiad (w menu świeże ryby i krewetki). W drodze powrotnej zatrzymamy się przy tzw. grobowcu królów numidyjskich. Wracamy do Algieru i imprezujemy, gdyż dzień nie był trudny.
Dzień 4 - 7
TADRART, PARK NARODOWY TASSIL N’AJJER
Przejazd na lotnisko. Nasza wycieczka do Algierii przenosi się na dalekie południe do pustynnego miasteczka Dżanet. Czekają nas piękne cztery dni i noce na pustyni. Eksplorujemy południowo — wschodnią część Algierii, jeden z najpiękniejszych rejonów świata, jak śmiało możemy go określić. Celem jest niezwykły, wpisany na listę UNESCO Park Narodowy Tassil n’Ajjer. Nie ograniczamy się jednak tylko do parku narodowego. Trasa wiedzie przez najciekawsze obszary regionu aż do Tadrart, pustynnego regionu położonego na styku granicy Libii i Nigru. Podziwianie pięknych formacji skalnych, kanionów, skalnych łuków, wydm oraz prastarych rysunków naskalnych. Dojeżdżamy na same południe, to tam znajdują się najpiękniejsze skały i najpotężniejsze wydmy, które płoną czerwienią o zachodzie słońca. Postoje w najciekawszych miejscach to prawdziwa uczta duchowa i okazja do pięknych fotografii. Możemy śmiało powiedzieć, że nigdy wcześniej ani później nie widzieliśmy tak wspaniałej, pustynnej scenerii. Towarzyszący nam kucharz będzie przyrządzał smaczne, choć proste posiłki. Podczas wyprawy mamy okazję do spotkań z Tuaregami, szlachetnymi mieszkańcami tej części Sahary. Ta część Sahary obfituje w świetnie zachowane i atrakcyjne prehistoryczne ryty naskalne. Wyobrażenia zwierząt dobitnie świadczą o innym, wilgotniejszym klimacie, który tu panował przed tysiącami lat. Trzy biwaki na pustyni w będących do naszej dyspozycji namiotach lub „pod osłoną nieba”, jeśli ktoś nie chce chować się do namiotu na noc. Ostatni nocleg przewidujemy w lokalnym hostelu w Dżanet. Łazienka i bieżąca woda po kilku nocach na pustyni ma inny wymiar.
Dzień 8
DŻANET
Zwiedzanie pustynnego miasta Dżanet – stare, gliniane domy i meczety odcinają się od zieleni palm daktylowych bujnie porastających dno uedu. Chodzimy uliczkami starej części miasta. Domy z wysuszonej gliny są już w większości niezamieszkałe i długo już nie przetrwają. Czas na robienie zdjęć, poznawanie ludzi. Mieszkańcy miasta to w większości Tuaregowie. Życie tu płynie wolno i na pozór szczęśliwie. Przelot do znanego nam już Algieru i tam nocleg w hotelu.
Dzień 9
GÓRY ATLAS
Zmieniamy całkowicie scenerię przejeżdżając w góry Atlas do Parku Narodowego Djurdjura. Krajobraz zmienia się na alpejski, aż dziw bierze, jak wiele różnorodnych światów możemy zobaczyć w jednym kraju. Tu mamy szansę ujrzenia makaków berberyjskich, zagrożonych wyginięciem endemicznych małp. Jeśli będą chętni, proponujemy krótki, około dwugodzinny trekking. Zbliżymy się tym sposobem trochę do gór i poreperujemy kondycję. Nocleg w pensjonacie w jednej z miejscowości w górach.
Dzień 10
SATIF
Podróż do ciekawego miasta Satif. Po drodze postoje w ciekawszych miejscach. W Satif imponują potężne i świetnie zachowane bizantyjskie mury. Lokalną ciekawostką jak na muzułmański świat jest fontanna z figurą nagiej kobiety stojąca zaledwie kilkadziesiąt metrów od meczetu. Satif rzadko gości podróżnych, choć zasługuje na odwiedziny. Przekonacie się o tym sami.
Dzień 11
CUICUL
Podróż w okolice Dżamila, gdzie znajdują się świetnie zachowane ruiny rzymskiego miasta Cuicul. To jedne z najlepiej zachowanych rzymskich miast zostało wpisane na listę UNESCO. Zgromadzono tu też fantastyczne mozaiki, które zachwycą każdego. Po tym spotkaniu ze starożytnością podróż do miasta Konstantyna. To nieprawdopodobne miejsce oczaruje nas i zakochamy się w Algierii jeszcze bardziej.
Dzień 12
KONSTANTYNA
Mieszkamy na starym mieście Konstantyny i jest nam bardzo łatwo eksplorować na piechotę najpiękniejsze jego zaułki. Konstantyna jest niemal zawieszona na skalnym występie pomiędzy przepaścistymi kanionami. Do centrum prowadzą spektakularne mosty. Historia miasta sięga starożytności, co można zauważyć po śladach z różnych epok. Każdy stwierdzi, że Konstantyna jest jednym z najpiękniejszych miast, jakie oglądaliśmy w życiu. Po południu wylot do Warszawy.
Dzień 13
PRZYLOT DO POLSKI
Przylot na lotnisko w Warszawie.