Dzień 1
WYLOT
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Katmandu.
Dzień 2
KATMANDU
Przylot do stolicy Nepalu, Katmandu (1335 m n.p.m.), przejazd do hotelu. Spacer po centrum starego Katmandu, Durbar Square – stare pagody i dawny pałac królewski. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Nocleg w Katmandu.
Dzień 3
KATMANDU
Poznawanie szczególnej atmosfery miasta z barwnymi uliczkami i małymi restauracjami. Zwiedzanie najbliższych okolic - Pashupatinath – śiwaickie świątynie i aśramy joginów nad rzeką Bagmati. To najważniejsze miejsce nepalskich hinduistów, tu odbywają się rytualne kremacje zwłok. Wycieczka do liczącej około 2500 lat stupy Swayambhunath, skąd roztacza się niezapomniany, panoramiczny widok na Dolinę Katmandu i otaczające ją góry. Nocleg w Katmandu.
Dzień 4
BANDIPUR
Dla chętnych (dodatkowo płatny) widokowy przelot nad Himalajami. Lot odbywa się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych i wymaga wcześniejszego zarezerwowania. Podczas dobrej pogody z samolotu znakomicie widać Mt. Everest, Lhotse i inne himalajskie kolosy. Podróż na zachód z postojami w ładniejszych miejscach. Zatrzymamy się w pięknym miasteczku Bandipur położonym pomiędzy zielonymi wzgórzami. Bandipur to ostoja kultury newarskiej, gdzie czas się zatrzymał. Jest to typowa tradycyjna wioska tego regionu, składająca się z urokliwych wąskich uliczek z cudowną architekturą. Nocleg w Bandipurze.
Dzień 5
POKHARA
Przyjazd do Pokhary położonej u stóp Machapuchare, świętej góry dla hinduistów. Z Pokhary widać masyw Annapurny, pierwszego zdobytego ośmiotysięcznika. Po południu rejs małymi łodziami po jeziorze Phewa, nad którym położone jest miasteczko. Nocleg w Pokharze.
Dzień 6
PANORAMA HIMALAJÓW
Wyjazd samochodami terenowymi w kierunku masywu Annapurny i dłuższy spacer (około trzech godzin) do jednego z punktów widokowych. Spacer daje fantastyczną możliwość podglądnięcia życia malowniczej, nepalskiej wsi włącznie z wizytą w nepalskim domu i skosztowania typowego jedzenia i herbaty. Po południu dojazd do Parku Narodowego Chitwan, obszaru chronionego wpisanego na listę UNESCO. Chitwan to przyrodniczy raj, żyją tu nosorożce, tygrysy, wiele gatunków innych ssaków i ptaków. Nocleg w rejonie Chitwan.
Dzień 7
PARK NARODOWY CHITWAN
Zwiedzanie parku narodowego. Obserwacja bujnej, tropikalnej przyrody, a nastepnie piękny rejs rzeką podczas którego obserwujemy ptaki, krokodyle i toczące się nad wodą życie. Powrót na nocleg.
Dzień 8
DOLINA KATMANDU
Wyjazd z parku i przejazd w kierunku Doliny Katmandu. Dolina to serce kraju przesycone historią i tradycją. Późnym popołudniem docieramy do Katmandu. Nocleg w Katmandu.
Dzień 9
PATAN
Przejazd do Patan – „miasta piękna” – jak brzmi jego druga nazwa. Pospacerujemy tu starymi uliczkami, które zachowały się z czasów średniowiecznych, będziemy podziwiać stupy buddyjskie, budowle królewskie i „złoty klasztor”. Większość zabytków skupiło się wokół głównego placu miasta czyli Durbar Square, a jego sercem jest pałac Królewski, kolejny przykład architektury newarskiej. Następnie przejazd do Bhaktapur i zwiedzanie średniowiecznego, królewskiego miasta-państwa, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bhaktapur to miasto uroczystych obchodów świąt hinduistycznych i festiwali, a także centrum rękodzielnictwa, gdzie można nabyć lokalne pamiątki. Spacery po starym mieście i podziwianie jego niezwykłej architektury. Nocleg w Katmandu.
Dzień 10
THIMPHU
Jedziemy na lotnisko i lecimy samolotem bhutańskich linii lotniczych do Paro (2200 m n.p.m.) w zachodnim Bhutanie. Po wylądowaniu jedziemy do Thimphu, stolicy kraju. To prawda, rzeczywiście jesteśmy w królestwie najszczęśliwszych ludzi świata! Zwiedzamy miasto – rzut oka na siedzibę rządu bhutańskiego, wizyta w szkole artystycznej. Spacerujemy po schludnych ulicach zaglądając do wytwórni kadzideł i sklepów. Nocleg w hotelu w Thimphu (ok. 2300 m n.p.m.).
Dzień 11
PUNAKHA
Kolejny dzień w szczęśliwym królestwie. Zajdziemy na plac, na którym Bhutańczycy często strzelają z łuku – to narodowy sport i pasja mieszkańców kraju. Łucznicy nie zważając na niebezpieczeństwo stoją przy tarczach, do których strzelają przeciwnicy. Zwiedzamy stary klasztor buddyjski Changhangka, a także miejsce, gdzie utrzymuje się w niewoli takina, endemicznego ssaka będącego symbolem kraju. Podróż do Punakha, niewielkiej miejscowości zagubionej w himalajskiej dolinie. Po drodze zatrzymujemy się na chwilę na przełęczy Dochu La (3140 m n.p.m.). Widzimy liczne flagi modlitewne umieszczane tu przez Bhutańczyków i 108 czortenów. W oddali przy dobrej widoczności można dostrzec Gangkar Punsum (7570 m n.p.m.), najwyższy szczyt kraju. Zjazd do Punakha (1250 m n.p.m.). Spacer po wiejskich okolicach, mamy okazję do poznawania rzadko odwiedzanych przez turystów wsi, a lokalny przewodnik opowie nam o miejscowych zwyczajach. Nocleg w Punakha.
Dzień 12
PUNAKHA I PARO
Zwiedzanie największej atrakcji okolicy - wspaniałego królewskiego dzongu (fortecy, klasztoru i budynku administracyjnego w jednym) w Punakha. Położona nad rzeką budowla robi wielkie wrażenie. Dzong jest pełen
życia, zobaczymy mnichów i dowiemy się o jego funkcjonowaniu. Krótki spacer po okolicy, przez wiszący most przedostaniemy się na drugą stroną rzeki. Następnie podróż do Paro, miasta położonego w dolinie o tej samej nazwie. Zwiedzanie pełnego pięknych domów centrum, wszędzie panuje spokój, a od Bhutańczyków możemy spodziewać się łagodnych uśmiechów i przyjaznych gestów. Nocleg w Paro.
Dzień 13
TYGRYSIE GNIAZDO
Wycieczka do legendarnego klasztoru-pustelni Taktsang, czyli “Tygrysiego Gniazda” zawieszonego na urwisku nad doliną. Już w VIII w. medytował tu tybetański mistrz, Guru Padmasambhawa, a po nim wielu innych słynnych joginów i mistrzów. To Tygrysiego Gniazda można dotrzeć po dłuższym spacerze na piechotę, ale istnieje możliwość podjechania części trasy na grzbiecie muła (dodatkowo płatne). Jeśli komuś będzie mało, to późnym popołudniem można zwiedzić twierdzę – klasztoru Paro Dzong (tu kręcono film „Mały Budda” Bertolucciego). Powrót do Paro i nocleg.
Dzień 14
LOT DO BANGLADESZU
Jedziemy na lotnisko i z prawdziwym żalem żegnamy się z Bhutanem, krajem najszczęśliwszych ludzi świata. Przylot do Dhaki w Bangladeszu. Zwiedzanie stolicy, ruchliwego, ogromnego i czasem szokującego miasta. Chodzimy po wąskich, zatłoczonych ale bezpiecznych uliczkach starego centrum, przepływamy łódką po Gangesie obserwując statki, niczym wyjęte z XIX rycin. Zaglądamy też do oazy spokoju – kościółka ormiańskiego. Przejazd motorikszami po centrum przypomina wizytę w wesołym miasteczku, samo poruszanie się po tym mieście jest prawdziwą przygodą. Nocleg w hotelu w Dhace.
Dzień 15
DELTA GANGESU I BRAHMAPUTRY
Wyjazd za miasto i zwiedzanie Delty Gangesu i Brahmaputry. Dojazd do portu rzecznego i rejs po delcie. Widzimy obszary, gdzie mieszkają najbiedniejsi z biednych – ludzie, którzy stracili domy w wyniku tajfunów. Mieszkańcy Bangladeszu są jednak dumni, a nawet pogodni, nikt nie zaczepia i nie nagabuje turystów. Obserwowanie i fotografowanie barwnego życia nad rzeką. Podróż przez prowincję przypomina cofnięcie się w czasie o dwieście lat. Powrót do Dhaki, w miarę wolnego czasu dalsze zwiedzanie i nocleg.
Dzień 16
SONARGAON
Wycieczka do Sonargaon, dawnej stolicy królestwa Bengalu. Czasy świetności miasta przypadały na XIII wiek. Oglądamy najważniejsze miejsca, w tym meczety i grobowce, podziwiamy też XIX wieczne budowle pozostawione przez hinduskich kupców w Panam City. Wycieczka jest okazją do postoju na wsi, mieszkańcy Bangladeszu to przede wszystkim pracowici rolnicy. Pojawienie się turystów w niektórych miejscach do dzisiaj wzbudza prawdziwą sensację. Powrót do Dhaki na nocleg.
Dzień 17
WYLOT I PRZYLOT DO POLSKI
Przejazd na lotnisko w Dhaka i wylot w drogę powrotną. Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina. Uwaga, możliwy przylot dnia następnego w zależności od przelotu.