Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do Manamy, stolicy Bahrajnu.
Dzień 2
BAHRAJN
Przylot w nocy lub wczesnym rankiem. Przejazd do hotelu na nocleg. Zwiedzanie Bahrajnu. Państwo leży na wyspie i okalających ją małych wysepkach. Ze stałym lądem w Arabii Saudyjskiej państwo jest połączone systemem mostów i grobli liczących aż 25 km. Podziwianie śmiałych architektonicznie projektów na nabrzeżu w stolicy kraju, Manamie. Ze starszych budowli zachował się niewielki portugalski fort. Nocleg w hotelu.
Dzień 3
PODRÓŻ POCIĄGIEM
Przejazd estakadami do pobliskiej Arabii Saudyjskiej. Witamy w królestwie! Dojazd do stacji kolejowej i kilkugodzinna podróż pociągiem do Rijadu, stolicy kraju. Szybki i nowoczesny pociąg mknie przez pustynię, ale za oknem zmieniają się krajobrazy, pustynia nie jest wszędzie taka sama. Dojazd na dworzec kolejowy w stolicy, krótki przejazd do hotelu i nocleg.
Dzień 4
RIJAD
Zwiedzanie stolicy Arabii Saudyjskiej, którego nazwa z arabskiego oznacza „miejsce ogrodów i drzew”. Zobaczymy Fort Musmak – jeden z najważniejszych historycznych zabytków Rijadu. W 1902 r. ten XIX wieczny fort został zdobyty przez Ibn Sauda. Zwiedzimy również Muzeum Narodowe, miejsce, które rozpala dumę mieszkańców z arabskiego dziedzictwa i szacunek dla islamu. Na koniec udamy się do Pałacu Murabba, zbudowanego przez króla Abdulaziza w celu zamieszkania w nim ze swoją rodziną. Pałac ten składał się z wielu budynków mieszkalnych i usługowych. Ciekawostką jest to, że pałac został zbudowany w tradycyjnym stylu Nadżd, używano tylko lokalne materiały budowlane. W planie mamy też spacer po dzielnicy ad-Dirijja, czyli tzw. starego miasta. Należy mieć na uwadze, że niektóre z atrakcji stolicy są bez uprzedzenia zamykane – turyści są i będą długo rzadkością w kraju. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 5
PUSTYNIA WIELKI NEFUD
Przejazd na lotnisko. Przelot do prowincji Al Madinah. Kraina znana jest z surowego piękna, pustynnych krajobrazów, skał, a także ze starożytnych zabytków. Wycieczka na pustynię pozwoli zbliżyć się do przyrody Arabii Saudyjskiej. Tutejsza sceneria słynie z wyjątkowych formacji skalnych przypominających nieco scenerię znaną wielu z nas z Arizony. Zachód słońca w tej scenerii zapamiętamy na długo. Po pobycie na świeżym, pustynnym powietrzu i arabskiej herbatce przygotowanej w domu spotkań, udamy się do hotelu na nocleg.
Dzień 6
MADA'IN SALEH
Zwiedzanie miasteczka Al Ula położonego spektakularnie między skałami. Przespacerujemy się główną ulicą biegnącą między glinianymi domkami. Okazja do zaglądnięcia na bazar i wypicia kolejnej, znakomitej miejscowej herbaty. Następnie zwiedzanie Mada'in Saleh, pierwszego zabytku wpisanego na listę UNESCO w Arabii Saudyjskiej. Miejsce to porównywane jest z Petrą, wykuto tu w skale wiele grobów w czasie rozkwitu kultury nabatejskiej dwa tysiące lat temu. Zatrzymujemy się przy kilku najważniejszych obiektach rozrzuconych na dużej przestrzeni. Wrażenie zrobi na nas grobowiec Qasr al Farid i wiele innych obiektów. Po zwiedzeniu Mada'in Saleh, jeżeli będzie to tego dnia możliwe, wstąpimy do ogrodów saudyjskiej księżniczki, która założyła w sercu pustyni zielone uprawy. Powrót na nocleg.
Dzień 7
WIELKI KANION BLISKIEGO WSCHODU
Przejazd do Tabuk, miasta w północno-zachodniej części kraju. Trasa wiedzie przez kolejne malownicze, pustynne tereny. Nie zabraknie postojów na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Po drodze wizyta w Wadi Al-Disah nazywanym też Wielkim Kanionem Bliskiego Wschodu oraz jednym z najpiękniejszych naturalnych obszarów Arabii Saudyjskiej. Nocleg w hotelu w Tabuk.
Dzień 8
LOT DO DŻEDDY
Rano krótkie zwiedzania miasta. Tabuk to stolica prowincji o tej samej nazwie, ma bogatą historię dlatego nie brakuje tu licznych stref historycznych i archeologicznych. Przelot do Dżeddy i zakwaterowanie w hotelu. Po południu pospacerujemy między starymi, osmańskimi domami, w większości zbudowanymi z korali. Najpiękniejszy i najbardziej znany to Nasif i Baashen. To właśnie tutaj król Abdul Aziz spędził pierwszą noc, po tym jak poprowadził swoją zwycięską armię do stolicy Prowincji Zachodniej. Po labiryncie uliczek starego miasta długo można bez znudzenia spacerować bez znudzenia. Warto porobić zdjęcia ulicznym sprzedawcom i tradycyjnie ubranym mieszkańcom śpieszącym na modlitwę. Nocleg w Dżeddzie.
Dzień 9
DŻEDDA
Dalsze zwiedzanie Dżeddy, miasta nad Morzem Czerwonym. Już niedaleko stąd znajduje się Mekka, do której my jednak nie mamy prawa wjechać. Przejażdżka wzdłuż nadmorskiego Corniche. Okazja do spaceru i zanurzenia … stopy, na tutejszych plażach nie można rozbierać się nawet do stroju kąpielowego, nie mówiąc o stroju Adama. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką.
Dzień 10
WYLOT
Przylot do Warszawy.