Afryka


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Obserwacja goryli górskich w Ugandzie
• Fascynująca sceneria „Gór Księżycowych”
• Safari i rejs w Parku Narodowym Królowej Elżbiety
• Poszukiwanie szympansów w Parku Kibale
• Spotkania z miejscową ludnością
• Emocje podczas raftingu na Nilu

O wycieczce

Podczas tej wyprawy poznajemy różne oblicza Afryki. Odwiedzamy miejsca z dziurawymi drogami, biednymi wioskami i problemami nie do rozwiązania. Ale towarzyszą nam zawsze piękne krajobrazy, wspaniała przyroda i barwnie ubrani, przyjaźni ludzie. Zajrzymy do pełnego zwierząt Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Największą atrakcją jest obserwacja goryli górskich w Parku Narodowym Wulkanów w Ruandzie. Oglądanie goryli w Ruandzie jest bez porównania większym przeżyciem od ich obserwacji w sąsiedniej Ugandzie. Spotkanie z gorylami w niezwykłej scenerii gór przypomina pobyt na innej planecie i spotkanie z obcą cywilizacją.  W Ugandzie czeka nas natomiast poszukiwanie szympansów w ich naturalnym środowisku. Pod względem przyrodniczym odwiedzane tereny należą do najpiękniejszych na świecie. Podróżowanie po prawdziwej Afryce to wspaniała przygoda, która wymaga jednak nieco cierpliwości i pewnej odporności psychicznej. Uganda i Ruanda stały się ostatnio krajami bezpiecznymi i przyjaznymi, a ta organizowana już kilkukrotnie wyprawa pozostaje na długo w pamięci.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Kampali, stolicy Ugandy. Przylot wieczorem i nocleg, ewentualnie nocleg tranzytowy w innym mieście i przylot do Ugandy następnego dnia.

Dzień 2 Jezioro Wiktorii

Oglądanie nabrzeża Jeziora Wiktorii, znajdujemy się bezpośrednio nad największym jeziorem w Afryce. Krótki rejs po jeziorze Wiktorii do jednej z wsi. Poznajemy realia życia mieszkańców i staramy się nieco zrelaksować i zaaklimatyzować się na Czarnym Lądzie. Nocleg w Kampali lub okolicach miasta.

Dzień 3 Nil

Całodzienna wycieczka do Jinja, miejsca wypływania Nilu z Jeziora Wiktorii. To niezwykle ważne miejsce na mapie geograficznej słynnych odkryć. Długa i fascynująca jest historia dotarcia do źródeł Nilu. Oglądamy też miasto Jinja, w którym można z trudem dostrzec relikty kolonialnego uroku. Następnie udajemy się, by ujrzeć przełomy Nilu Białego. Dla chętnych (dodatkowo płatne i tylko po wcześniejszym zamówieniu) duża dawka adrenaliny – rafting przełomami Nilu. W raftingu może wziąć udział każdy niezależnie od umiejętności pływania, choć udział ten wymaga pewnej odwagi. To znakomita okazja do poznania rzeki i jej pięknych przełomów. Dla pozostałych możliwość spędzenia czasu w sposób znacznie spokojniejszy, czyli podziwiania bystrzy Nilu z brzegu. Powrót na nocleg.

Dzień 4 Park Narodowy Kibale

Wyjazd z miasta na zachód, w kierunku najpiękniejszych parków narodowych. Okazja do poznania ugandyjskiej prowincji, wjazd na coraz bardziej zielone tereny kraju, który już przez Brytyjczyków został nazwany ”perłą Afryki”. Łatwa piesza wycieczka ścieżką po pięknej, równikowej, górskiej dżungli. Podziwiamy wspaniałe otoczenie, ale przede wszystkim próbujemy zaobserwować szympansy, najmądrzejsze i najbliższe naszemu gatunkowi człekokształtne. Obserwacja szympansów w naturalnym środowisku daje wiele radości. W Kibale lokalni przewodnicy pomogą też wytropić dla nas inne gatunki naczelnych zamieszkujących las. Nocleg w „lodży” położonej w miejscu otoczonym przyrodą. Tajemnicze odgłosy dżungli będą towarzyszyły nam aż do momentu zaśnięcia.

Dzień 5 Zachodnia Uganda

Od rana kontynuujemy dalszą drogę. Dojazd do miejscowości Fort Portal w rejon potężnego masywu Ruwenzori (5109 m n.p.m.), drugiej góry Afryki. Sam szczyt rzadko wyłania się z za chmur. Rejon Ruwenzori należy do najwilgotniejszych na świecie. W tym dniu odwiedzimy jeszcze „pałac” lokalnego króla. W Ugandzie przetrwał system lokalnych królestw, a ich władcy odbudowują swoją pozycję. Posuwamy się dalej wzdłuż granicy z Kongiem. Dojazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety i tam nocleg w lodży.

Dzień 6 Queen Elisabeth National Park

Rano safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. W pięknej scenerii łatwo tu zaobserwować dziką zwierzynę, słonie, liczne gatunki antylop, żyrafy, a nawet drapieżniki. Po południu rejs po pełnym hipopotamów Kazinga Channel łączącym Jezioro Edwarda i Jerzego. Park jest położony właśnie między tymi dwoma wielkimi jeziorami. Rejs to piękne przeżycie, który zbliży nas do niezwykłej, afrykańskiej przyrody. Powrót na nocleg do lodży.

Dzień 7 Jezioro Bunyoni

Ruszamy znów na południe, by dojechać w rejon Jeziora Bunyoni położonym na samym południu kraju. Błękit jeziora pięknie kontrastuje z zielonymi, stromymi wzgórzami. Po drodze zatrzymujemy się w ciekawszych miejscach i rzadko odwiedzanych przez turystów miejscowościach. Po dojeździe nad jezioro, można wykąpać się w jego rześkiej wodzie i zrelaksować po podróży. Nocleg w okolicach Bunyoni.

Dzień 8 Wioska Pigmejów i Rwanda

Rejs po spokojnej toni jeziora. Naszym celem jest wioska ludu Twa, czyli jednej z grup Pigmejów. Spotykamy tutaj Pigmejów, którzy zostali już wypędzeni z lasów stanowiących ich odwieczny dom i źródło pożywienia. Pigmeje żyją dziś w biedzie i z trudem odnajdują się w innym świecie. Kierujemy się do pobliskiej granicy z Rwandą. Odsłaniają się kapitalne widoki na wulkany Wirunga, tworząc krajobraz niczym z bajki. Dojeżdżamy do miasta Ruhengeri położonego u stóp wulkanicznych gór. Dobre piwo w historycznym motelu przywróci nam chęć życia po podróży. Nocleg w hotelu.

Dzień 9 Park Narodowy Wulkanów w górach Wirunga

W tym dniu czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Wulkanów w górach Wirunga, unikatowej, pokrytej dżunglą, ostoi goryli górskich (dodatkowo płatne, nie ujęte w cenie wycieczki). Przewodnicy przez gęsty las doprowadzą nas do jednej z rodzin goryli, którą będziemy mogli obserwować całą godzinę. Poruszamy się w maksymalnie ośmioosobowych grupach, w dzikim terenie przez pokryte dżunglą góry. Zwykle goryle nie są daleko od miejsca do którego dojeżdża się samochodem. Każda z grup idzie z przewodnikiem do innego stada goryli, które wcześniej tropią rangersi. Uwaga, piesza wycieczka do goryli wymaga marszu po błotnistych i czasem stromych ścieżkach, wymagana jest przeciętna sprawność i kondycja. Wszyscy, którzy nie zechcą wydać znacznej kwoty za obserwację goryli, mogą spędzić ten dzień ciekawie w inny sposób, np. idąc na trekking na jeden z wulkanów lub miejsca, gdzie została pochowana Dian Fossey, niestrudzona obrończyni goryli, która zginęła na posterunku swej pięknej służby. Losy Dian Fossey były przedstawione w filmie „Goryle we mgle”. Nocleg w Ruhengeri.

Dzień 10 Jezioro Kiwu - Kongo

Wyjazd nad Jezioro Kiwu, kolejne wielkie jezioro położone w Wielkim Rowie Afrykańskim. Docieramy do samej granicy Konga, wielkiego ale niestety niestabilnego kraju. Jeśli pozwoli sytuacja polityczna, stan bezpieczeństwa i możliwość wydawania wiz na granicy, istnieje szansa wyjazdu do pobliskiej Gomy w Kongu. To dotykane wieloma nieszczęściami, leżące u stóp czynnego wulkanu miasto robi mocne, choć niekoniecznie dobre wrażenie. Ewentualny wyjazd do Gomy – wyłącznie na własną odpowiedzialność, biuro nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa w Kongu.

Dzień 11 Kiwu i Kigali

Leniwy poranek nad Jeziorem Kiwu. Wyruszamy w stronę stolicy przystając po drodze w najładniejszych miejscach. Szczególnie malownicze są położone na wzgórzach plantacje herbaty. Podobno najlepsze jej gatunki trafiają stąd prosto na brytyjski dwór królewski. Po południu dojazd do Kigali, położonej na wzgórzach stolicy Rwandy. Wieczorem okazja do poznania życia nocnego miasta, możliwość pójścia na tańce lub koncert. Nocleg w Kigali.

Dzień 12 Kigali

Zwiedzanie Kigali. Stolica Rwandy dotknięta w latach dziewięćdziesiątych strasznym ludobójstwem, jest już bezpieczna i rozwija się bez przeszkód. Przystajemy w hotelu rozsławionym przez film “Hotel Ruanda”. Refleksyjny wyjazd do Kigali Genocide Memorial Center, miejsca upamiętniającego masowe ludobójstwo, które miało miejsce nie tak dawno temu. Spróbujemy zrozumieć, dlaczego świat w milczeniu przyglądał się tym makabrycznym wydarzeniom. Wieczorem lub po południu wylot z przesiadką do Polski.

Dzień 13 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
09.11 - 21.11.2017

3639 USD

800 USD BRAK MIEJSC
18.01 - 30.01.2018

3639 USD 

3057 USD (zniżka 16%)

800 USD  
16.08 - 28.08.2018

3639 USD 

3057 USD (zniżka 16%)

800 USD  
08.11 - 20.11.2018

3639 USD 

3057 USD (zniżka 16%)

800 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu (podczas safari samochody przystosowane do obserwacji zwierzyny), minibusy, przejazdy między lotniskami i hotelami), śniadania w hotelach, 4 kolacje i 4 obiady (łącznie 8 posiłków); noclegi w pokojach 2 osobowych, (hotele lub „lodże” 3*, 4*), opłaty za wstępy do parków narodowych (poza pozwoleniem na goryle) i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot.

 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń),  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz (obecnie 100 USD/os), zimnych napojów do posiłków, ewentualnej indywidualnej opłaty wylotowej, zwyczajowych napiwków, pozwolenia wg  aktualnych stawek na obserwację goryli w Ugandzie (aktualnie 600 USD/os.), kosztów ewentualnego wypadu do Konga, dopłaty do pok. 1-osobowego 480 USD, raftingu przełomami Nilu – dodatkowa opłata.

 

 

UWAGI

Maksymalna liczba uczestników - około 14, program wraz z godzinami zbiórki i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem, obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze (informacja w lokalnym Sanepidzie lub u swego lekarza), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych, wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje dla chętnych na bieżąco pilot. Decyzję o wzięciu udziału w obserwacji goryli górskich (lub rezygnacji z niej) należy podjąć w momencie zapisywania się na wycieczkę. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od powrotu z przynajmniej trzema zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przewoźnik Połączenie Przesiadki Uwagi
  • Wylot (nr SN 2560)
    09.11.2017 06:35:00
  • Powrót (nr SN 2555)
    21.11.2017 16:45:00
WARSZAWA ENTEBBE / KIGALI WARSZAWA BRUKSELA -
ostatnia aktualizacja 14.07.2017 15:50

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ