Zadzwoń do nas aby dowiedzieć się więcej: +48 12 633 04 60

Festiwal Róż w Seulu – Jungnang Rose Park

Odwiedzający mają niepowtarzalną okazję do podziwiania dziesiątek milionów kwitnących róż, tworzących spektakularne widoki, które czynią ten festiwal jednym z najważniejszych wydarzeń florystycznych w Korei. Będziemy mieć okazję wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu podczas naszej wycieczki Korea Południowa - Japonia - Tajwan. 

Można tam zobaczyć całe bogactwo barw, w jakcih występują te kwiaty – od klasycznego czerwonego, poprzez pastelowy róż i biel aż do bardziej egzotycznych wariantów pomarańczowych, jaskrawożółtych, czy nawet rzadkich róż wielobarwnych. Wśród wystawianych znaleźć można tam zarówno bardziej nowe gatunki takie, jak róże angielskie oraz te o dłuższej historii – róże damasceńskie. Główną atrakcję stanowi jednak nie różnorodność kwiatów a ich ułożenie. W Parku Jungnang Rose szczególną popularnością cieszy się bowiem 5-kilometrowy tunel różany, po którym Koreańczycy chętnie się przechadzają. Jest to także miejsce, w którym każdy musi zrobić sobie zdjęcie!

Festiwal Róż w Seulu to również kulturalne święto, w trakcie którego równolegle odbywają się różnorakie wydarzenia artystyczne. Od koncertów, poprzez imprezy muzyczne, aż po pokazy mody – każdy dzień obfituje w nowe atrakcje, dzięki którym kolejna wizyta jest unikatowym doświadczeniem.

Będąc między alejkami często można także zaobserwować Koreańczyków przechadzających się w tradycyjnych strojach narodowych – hanbokach. Kolorowe tkaniny hanboków, zdobione wzorami kwiatowymi, w połączeniu z otaczającymi je różami, tworzą niezapomnianą atmosferę. Przypatrując się nim, możemy odnieść wrażenie, że przenieśliśmy się prosto do epoki Joseon.

Festiwal Róż to idealne wydarzenie dla ludzi, którzy lubią celebrować piękno natury. Wydarzenie to uosabia Seul i jego mieszkańców. Choć życie w tym nowoczesnym mieście toczy się szybko (Koreańczycy uwielbiają mówić Ppalli ppalli!- pol. Szybko, szybko!), to Seulczycy chętnie spędzają czas na łonie natury – czy to wspinając się po górach, przesiadując w parku przy rzece Han, czy spacerując między różami w Jungnang Rose Park.

Jedź z nami do Azji! Zapraszamy na wycieczkę Korea Południowa - Japonia - Tajwan