Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY
Spotykanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot z przesiadką do Kirgistanu.
Dzień 2
BISZKEK I PARK NARODOWY ALA ARCHA
Przylot do Biszkeku, stolicy Kirgistanu. Z lotniska jedziemy do hotelu, kwaterujemy się w pokojach. Czas na odświeżenie się i krótką drzemkę. Po odpoczynku jedziemy do Parku Narodowego Ala Archa. To zaledwie 30 kilometrów od miasta, są tu zalesione doliny, lodowce, strumienie, wodospady. Wybieramy się na krótki trekking, a w planie mamy lunch w formie grilla na świeżym powietrzu. Powrót do Biszkeku, który jeszcze trochę pozwiedzamy przed dojazdem do hotelu. Biszkek to rozległe place, gmachy i pomniki przypominające czasy komunizmu, niewielu osobom spodoba się stolica Kirgistanu. Atrakcją może być zmiana warty honorowej na głównym placu Ala Too. Nocleg w Biszkeku.
Dzień 3
PODRÓŻ NAD SONG-KUL
Z prawdziwą przyjemnością udajemy się w głąb kraju. Kirgistan nie obfituje w liczne zabytki architektury, ale te które są - zdecydowanie warto zobaczyć. Jednym z nich jest wieża Burana, stanowiąca wyniosły minaret, wraz z ruinami zamku i trzech mauzoleów. Jest pozostałością dawnego miasta, Balasagun, wzniesionego z końcem X wieku. Zobaczymy tu również muzeum z kamiennymi figurkami, będące ciekawą kolekcją petroglifów. Niedaleko Burana urządza się często wyścigi konne i mamy szansę je ujrzeć. Konie to wielka miłość Kirgizów, podczas wyprawy z pewnością to zauważymy. Celem dzisiejszego dnia jest dotarcie nad jezioro Song-Kul. Nocleg i kolacja w pięknym miejscu w przystosowanych dla turystów jurtach (2 osobowych).
Dzień 4
JEZIORO SONG-KUL
Ciekawy i luźny dzień w rejonie Song-Kul. Nad tym otoczonym górami jeziorem poznamy Kirgizów zajmujących się tradycyjną hodowlą. Spędzimy z nimi trochę czasu i liczymy na to, że znajdą się chętni na spróbowanie kubka ajranu lub kumysu. Kirgizi pokażą nam m.in. jak wygląda proces rozkładania jurty. Jej wnętrze jest zwykle przytulne, na podłodze rozłożony jest dywan, na niskim stole zawsze leżą kirgiskie smakołyki. Lunch i kolacja. Kolejny nocleg w jurtach.
Dzień 5
DROGA DO KARAKOL (PRZEWALSK)
Wyjazd do wioski Koczkor znanej z pięknego rękodzieła. Kirgizi tkają tu piękne tkaniny, dywany. Trasa naszego przejazdu prowadzi wzdłuż południowego brzegu jeziora Issyk Kul, jednego z największych środkowoazjatyckich jezior. W czasie przejazdu zatrzymamy się na sesje zdjęciowe w najbardziej atrakcyjnych miejscach widokowych. Issyk Kul jest drugim co do wielkości jeziorem górskim na świecie (po peruwiańskim Titicaca). Otoczone jest wspaniałymi łańcuchami górskimi, a jego krystalicznie czyste wody nadają się idealnie do pływania. Nazwa oznacza w języku kirgiskim ciepłe jezioro, ściągając w sezonie letnim tłumy urlopowiczów z Kirgistanu, Kazachstanu i Rosji. Po pięknej podróży docieramy do miasteczka Karakol. W godzinach wieczornych zapraszamy na kolację, która zostanie podana w domu lokalnej rodziny Dunganów. To grupa etniczna pochodzenia chińskiego, zamieszkująca Kirgistan i Kazachstan. Posługują się swoim językiem (zbliżonym do chińskiego) i wyznają sunnicki islam. Nocleg w Karakol.
Dzień 6
JETI OGUZ - WĄWÓZ SIEDMIU BYKÓW
Wycieczka do wąwozu Jeti Oguz (wąwóz Siedmiu Byków), gdzie można zobaczyć ciekawe i potężne formacje skalne. Przedstawiają przeróżne formy, w tym między innymi „głowy siedmiu byków” (słowo jeti w języku kirgiskim oznacza „siedem”, a oguz znaczy „byk”). Po dotarciu na miejsce odbędziemy krótki trekking z przewodnikiem do pobliskiego wodospadu, a podczas drogi będziemy podziwiać mieniące się odcieniami czerwieni skały. Zobaczymy też pokaz polowania z orłami. Polowanie przy udziale drapieżnych ptaków to pradawna tradycja, sięgająca czasów podboju Azji Centralnej przez Mongołów. Nocleg w Karakol.
Dzień 7
KARAKOL - CZOŁPON ATA
Poranek w Karakol. Miasto nosiło też nazwę Przewalsk pochodzącą od mającego polskie korzenie, znanego rosyjskiego podróżnika, badacza środkowej Azji. Karakol to dawne rosyjskie garnizonowe miasto. Zobaczymy tu m.in. Muzeum Nikołaja Przewalskiego, zabytkową drewnianą cerkiew prawosławną o randze katedry oraz meczet Gurgan - zbudowany w zaskakującej formie chińskiej pagody przez członków społeczności Dunganów. Przejazd wzdłuż północnego brzegu jeziora Issyk Kul, do Czołpon Ata, kurortu pamiętającego czasy sowieckie.
Dzień 8
GÓRY TIENSZAN
Wyprawa do malowniczego wąwozu Semenowskiego, gdzie odbędziemy krótki trekking z przewodnikiem. Udamy się również do sąsiedniego wąwozu Grigoriewskiego. Oba wąwozy należą do niezwykle popularnych atrakcji turystycznych regionu i zarazem gór Tienszanu. Dzień przyniesie dużo wrażeń – czeka nas prawdziwy off-road i wysokogórskie krajobrazy. Powrót na nocleg nad Jezioro Issyk Kul.
Dzień 9
POWRÓT DO BISZKEKU
Rano nieco czasu na relaks. Krótka wizyta w muzeum pod gołym niebem, gdzie można podziwiać petroglify - rysunki naskalne liczące kilka tysięcy lat. Podróż powrotna do Biszkeku zajmie nam kilka godzin. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Pożegnalna kolacja będzie ostatnim posiłkiem w Kirgistanie.
Dzień 10
PRZYLOT DO POLSKI
W nocy lub nad ranem przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Powrót do Warszawy.