Zadzwoń do nas aby dowiedzieć się więcej: +48 12 633 04 60

Majówka inaczej! Odkryj z nami AZJĘ ŚRODKOWĄ – aż 5 krajów w jednej wycieczce

 

 

To podróż trochę sentymentalna. Wszak odwiedzimy aż 5 byłych Republik Radzieckich, a w niektórych naprawdę czas jakby się zatrzymał. 

Na naszej trasie  Turkmenistan, zwany Korę Północną Azji Środkowej. Państwo zamknięte i nadal rządzone twardą, autorytarną ręką. Wjechać można tu tylko w zorganizowanej grupie. Ale warto! To nie tylko stolica kraju – Aszchabat, to również pustynne krajobrazy Kara Kum oraz jedyne w swoim rodzaju Wrota Piekieł.

Droga będzie też wiodła Jedwabnym Szlakiem – przez niesamowitą Chiwę do Buchary. Tu rozpocznie się nasze spotkanie z Uzbekistanem – zapierająca dech w piesiach Samarkanda - trzy strzeliste madrasy wyłożone lśniącymi płytkami ceramicznymi wzbudzą zachwyt każdego - wspaniała historia i przemili ludzie – żal będzie wyjeżdżać. Ale…. Czeka już na nas Tadżykistan i jego cudowny górski krajobraz wznoszący się na wysokość ponad 5.000 m nad poziomem morza. Łyk świeżego powietrza i uczta dla oczu! A przed nami stolica – Duszanbe – zerkniemy na bazar i powłóczymy się uliczkami starego miasta.

Szybki lot - wita Kirgistan - swoją stolicą Biszkekiem. Jednak to natura jest prawdziwą perłą tego kraju. Planujemy nocleg w jurtach u brzegu drugiego co  do wielkości górskiego jeziora świata – Issyk Kuł. Poranek przywita nas nie tylko wspaniałym widokiem pasma Tien Szan, ale i tradycyjnym polowaniem z orłami.

Kazachstan to ostatni kraj naszej podróży. Tu przemierzymy przestrzenne stepy, górskie pasma oraz - i tu perełka w naszym programie jeziora Kolsai i Kaindy. Na deser – „ojciec jabłek” – czyli największe miasto kraju Ałmaty. Azję Środkową pożegnamy w tętniącej życiem Astanie.

 

Brzmi kusząco? Odkryj z nami Azję Środkową!