Dzień 1
WYLOT
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot na Tahiti, do dalekiej Polinezji Francuskiej. Długi przelot z dwoma przesiadkami.
Dzień 2
DZIEŃ W PODRÓŻY
Podróż na Tahiti wymaga co najmniej dwóch przesiadek i długich lotów. Nic dziwnego, to jedno z najodleglejszych od nas miejsc na świecie. Możliwy nocleg tranzytowy.
Dzień 3
PRZYLOT NA PAPEETE
Przylot do Papeete, stolicy pięknej Polinezji Francuskiej. Papeete to miasto, które jest ciekawą mieszkanką kultury francuskiej i polinezyjskiej. Spacer po nadmorskim bulwarze. Nocleg w hotelu w Papeete.
Dzień 4
PAPEETE
Rano okazja do wizyty na najsłynniejszym targu w Papeete, na który zjeżdżają się Polinezyjczycy z całej wyspy. Dla chętnych kilkugodzinna wycieczka do wnętrza Tahiti samochodem 4x4. Wieczorem wypływamy z Papeete obierając kurs na wyspy Austral, Gambier i Pitcairn.
Dzień 5
REJS
Dzień na morzu – to idealny czas na relaks i odpoczynek. Będziemy mogli skorzystać z atrakcji dostępnych na statku, opalać się, czy relaksować. Czas warto spędzać na pokładzie ciesząc się świeżym powietrzem i wypatrując wielorybów.
Dzień 6
MOTU VAIAMANU RAIVAVAE (WYSPY AUSTRAL)
Dotarcie do wyspy Motu Vaiamanu w archipelagu Austral. To wysepka pokryta głównie palmami kokosowymi i kwiatami. To prawdziwy klejnot regionu. Białe plaże, krystalicznie czyste wody, liczne ptaki morskie, ryby i koralowce w lagunie zapewnią doskonały relaks.
Dzień 7
RAPA (WYSPY AUSTRAL)
Wyspa Rapa jest najbardziej wysuniętą na południe zamieszkaną wyspą Polinezji Francuskiej. Centralna zatoka jest otoczona pierścieniem gór, co powoduje, iż wydaje się być tonącym wulkanem z zatoką jako kalderą. Na wyspie znajdują się dwie wioski: główna miejscowość Ahurei, gdzie znajduje się 28 fortec umiejscowionych na grzbietach górskich i mniejsza wioska Area. Obie wioski mają obecnie łączną populację 515 mieszkańców i są znane w całej Polinezji Francuskiej ze śpiewu religijnego.
Dzień 8
WYSPY MAROTIRI
Około 75 km na południowy wschód od Rapy znajdują się cztery niezamieszkane skały, które tworzą Grupę Basów, zwaną przez Polinezyjczyków Marotiri. Według krążących opowieści skały te były czasami używane do wygnania niechcianych Rapanów. Skały są ważnym miejscem lęgowym ptaków morskich, a ilość ryb zachwyca. W oczekiwaniu na niezbędne pozwolenia władz Polinezji Francuskiej zabierzemy nasze Zodiaki na rejs wokół czterech skał i poszukamy kolonii ptaków morskich na najbardziej odległej posiadłości Polinezji Francuskiej.
Dzień 9
REJS
Dzień na morzu – czas na beztroskie spędzanie czasu. Organizatorzy zapewniają ciekawe prezentacje i zajęcia.
Dzień 10
MANGAREVA (WYSPY GAMBIERA)
Przybicie do Mangareva, głównej wyspy archipelagu Gambiera wchodzącego w skład Polinezji Francuskiej. Mieszka tu ponad tysiąc osób, większość w wiosce Rikitea. Wysoki grzbiet biegnie przez całą długość Mangareva i wznosi się ponad czterysta metrów nad poziom oceanu. Wyspa posiada dużą lagunę, jej wody obfitują w ryby, dzięki którym dawni mieszkańcy mogli łatwo tu przeżyć. Małe statki mogą wpływać do laguny, która pełni rolę naturalnego portu.
Dzień 11
REJS
Dzień na morzu.
Dzień 12
ADAMSTOWN
Ten dzień spędzamy w Adamstown, niezwykłej stolicy niezwykłych wysp Pitcairn. To jedyna zamieszkałe miejsce archipelagu. Mieszkają tu potomkowie buntowników statku HMS Bounty i ich tahitańskich żon. Pitcairn było idealnym miejscem do ukrycia się, wyspa była niewłaściwie umieszczona na ówczesnych mapach regionu. Tę przedziwną osadę zamieszkuje zaledwie kilkadziesiąt osób, poddanych Jej Królewskiej Mości.
Dzień 13 – 14
WYSPY PITCAIRN
Wyspa Hendersona to odległy i niezamieszkany kawałek ziemi, wyspa koralowa praktycznie nietknięta przez człowieka. Zanurzając się w jej wodach będziemy mogli wyobrazić sobie jak wyglądał krajobraz przed tysiącami lat. Wyspa, ze względu na miejsce życia i lęgowisko unikatowych endemicznych gatunków ptaków została wpisana na listę UNESCO. W kolejny dzień dopływamy na odkrytą w 1606 przez portugalskiego odkrywcę Wyspę Ducie. Ducie jest małym odosobnionym atolem i najbardziej wysuniętą na wschód wyspą Pitcairn. Zauważymy tu wrak statku pocztowego Acadia z XIX wieku, który osiadł na mieliźnie. Jest to wyspa bezludna, ale gniazduje tu tysiące ptaków. Lądowanie na wyspie przy pomocy zodiaków – naszych wyprawowych pontonów.
Dzień 15 – 16
REJS
Czas na kolejne, relaksujące dni na morzu i pokonywanie bezkresu oceanu. Dobry moment, by posegregować zdjęcia, poznać lepiej współtowarzyszy podróży i skorzystać z dobrze zaopatrzonego baru.
Dzień 17 – 18
WYSPA WIELKANOCNA
Dopływamy na Wyspę Wielkanocną (zwaną w języku wyspiarzy Rapa Nui). Swoją nazwę otrzymała w 1722 roku, kiedy wyspę zobaczyła holenderska ekspedycja w Niedzielę Wielkanocną. Wyspa słynie z setek posągów znanych lokalnie jako moai. Od 1935 roku jest narodowym pomnikiem historii, a obecnie 43,5% wyspy to park narodowy. Dziś wyspę odwiedza ponad 100 000 turystów rocznie.
Dzień 19 – 22
REJS
Kolejne dni na oceanie. Nasz piękny statek pokonuje znaczne obszary Pacyfiku i zmierza w kierunku należącego do Chile archipelagu Juan Fernandez. Czas na odpoczynek i cieszenie się atrakcjami statku.
Dzień 23
WYSPA SELKIRKA
Przypomnijmy sobie klasyczną powieść Daniela Defoe o przygodach Robinsona Crusoe. Od razu wyobrazimy sobie nieustraszonego rozbitka uwięzionego na rajskiej wyspie. Prawdopodobnie inspiracją dla tej historii był Alexander Selkirk – szkocki żeglarz i korsarz, uwięziony w archipelagu Juana Fernandeza w Chile, na Wyspie Robinsona Crusoe, na cztery lata i cztery miesiące, a uratowany przez brytyjski prywatny okręt. Ta wyspa wulkaniczna, wcześniej znana jako Isla Mas Afuera, została przemianowana z hiszpańskiej nazwy na cześć Alexandra przez rząd chilijski w 1966 roku. Przez większą cześć swojej historii wyspa była niezamieszkana, a w latach 1909 – 1930 mieściła osadę karną. W miesiącach letnich Selkirk wita niewielką społeczność rybaków homarów i ich rodzin pochodzących głównie z Wyspy Robinsona Crusoe.
Dzień 24
WYSPA ROBINSONA CRUSOE
Wyspa Robinsona Crusoe znajduje się 600 kilometrów od wybrzeża Chile. To wyspa wulkaniczna, na której 70% gatunków roślin jest endemicznych. To największa z wysp Juan Fernandez, małego archipelagu będącego chilijskim Parkiem Narodowym. To właśnie tu w 1704 roku wylądował żeglarz Alexander Selkirk, stający się inspiracją dla powieści Daniela Defoe „ Przypadki Robinsona Cruzoe” i dający wyspie nazwę. Izolacja wyspy zapewniła Hiszpanii wspaniałe miejsce na założenie kolonii karnej, do której na początku XIX wieku deportowano wysokich rangą chilijskich patriotów. Obecnie wyspa liczy mniej niż tysiąc mieszkańców, którzy żyją we wsi San Juan Bautista. Utrzymują się głównie z rybołówstwa i turystyki.
Dzień 25
REJS
Dzień na morzu – to już ostatni czas podczas rejsu, który możemy wykorzystać na relaks i odpoczynek na morzu. Będziemy mogli skorzystać z atrakcji dostępnych na statku.
Dzień 26
VALPARAISO
W godzinach porannych dobijamy do portu Valparaiso. Miasta, które od niepamiętnych czasów inspiruje pisarzy, poetów, muzyków i artystów. Miasto cechuje architektura, styl, sztuka uliczna, życie nocne i muzyczne. A jak do tej listy dodamy kolorowe domy na klifach przekonamy się, że Valparaiso jest ulubionym chilijskim miastem dla wielu ludzi. Miasto zostało założone przez hiszpańskiego konkwistadora, który nadał mu nazwę po swoim miejscu urodzenia. Wiele z wybudowanych budynków z tego okresu stoi do dziś, pomimo deszczu, wiatru, pożaru a nawet kilku trzęsień ziemi, które je nawiedziły. Transfer do Santiago de Chile. Nocleg w Santiago.
Dzień 27-28
WYLOT i POWRÓT DO POLSKI
Wylot z przesiadkami do Warszawy. Lądowanie na lotnisku im. Chopina w Warszawie.