Wycieczki objazdowe Australia i Oceania


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Wyspa Tanna – wulkan Yasur i wioski Vanuatu
Samoa – esencja kultury polinezyjskiej
Fidżi – kraina „bula”
Tonga – ostatnie królestwo Polinezji
Najpiękniejsze plaże i rafy koralowe
Nowa Kaledonia – Francja w tropikach i plemię Kanaków
Wyspy Salomona – pełna egzotyka i ślady wojny

O wycieczce objazdowej WYSPY POŁUDNIOWEGO PACYFIKU VANUATU NOWA KALEDONIA WYSPY SALOMONA TONGA FIDŻI SAMOA - 22 DNI

Wycieczka wymaga od nas bardzo długich podróży samolotami oraz licznych przelotów lokalnych między wyspami. Jeśli ktoś nie lubi latać, powinien poważnie zastanowić się nad udziałem w wyprawie. Ale dzięki tym licznym lotom czeka nas poznawanie miejsc bardzo dalekich, czasem pięknych, czasem dziwnych, będziemy mieć wrażenie znalezienia się na końcu świata. Wybraliśmy najpiękniejsze wyspy Melanezji i Polinezji, na które już od lat wyjeżdżały nasze grupy. W oparciu o dostępne przeloty i duże doświadczenie stworzyliśmy bez wątpienia najlepszy program zwiedzania Południowego Pacyfiku. Łagodny klimat, idylliczne krajobrazy, białe plaże, koralowe atole, ludzie pozbawieni jakiejkolwiek agresji, egzotyka – to obraz południowych wysp, który nosimy od dzieciństwa i który oglądamy na własne oczy. Nie jest to wycieczka trudna, nie gonimy od zabytku do zabytku (których na wyspach prawie nie ma), mamy czas na dobrego drinka, atrakcje kulinarne i zaprzyjaźnienie się. Będąc na tropikalnych wyspach znajdziemy się też oczywiście na pięknych plażach i warto korzystać z możliwości kąpieli i nurkowania w ciepłych wodach Pacyfiku.


Dzień 1-2 Przelot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Długa podróż lotnicza z przesiadkami na Południowy Pacyfik. Nocleg tranzytowy.

Dzień 3 Vanuatu

Przelot na wyspy Vanuatu, naszym zdaniem jeden z najciekawszych archipelagów Pacyfiku. Wyspy są bardzo atrakcyjne i pełne licznych ciekawostek przyrodniczych i kulturowych. Nocleg w Port Vila.

Dzień 4 Vanuatu

Przelot na wyspę Tanna. Trafiamy na niesamowitą wyspę, jedną z najciekawszych na Pacyfiku. Zachowały się tu wioski, gdzie można podziwiać ciekawe zwyczaje, tańce i fotografować tubylców. Ku radości turystów Melanezyjczycy chodzą czasem niemal nago. Życie nie zmieniło się wiele od czasu odkrycia wyspy przez Jamesa Cooka. Mieszkańcy Tanny żyją bardzo biednie w domach zbudowanych z palmowych plecionek. W niektórych wioskach buduje się jeszcze domy na drzewach. Wyspiarze zachowali szereg tradycji, na szczęście tradycja ludożercza już zaginęła. Po południu podróż do wschodniej, malowniczej części wyspy, gdzie jest położony wulkan Yasur, niezwykła osobliwość przyrodnicza. Po drodze będziemy oglądać ogromne drzewa banianu, ponoć jeśli chodzi o masę, większe od amerykańskich sekwoi. Wjazd autami terenowymi na zbocza wulkanu Yasur i obserwowanie niezwykłych wybuchów gorącej, rozświetlonej lawy. Spektakl, przy którym bledną wszelkie pokazy sztucznych ogni. Wybuchom lawy towarzyszą wstrząsy, czujemy podmuchy gorącego powietrza i drżenie ziemi.
Późno wieczorem powrót na nocleg.

Dzień 5 Vanuatu

Przejazd na lotnisko i powrót na wyspę Efate. Zwiedzanie Port Vila, stolicy Vanuatu, lokalny targ i główna ulica z najważniejszymi budynkami administracji państwowej, muzeum kultury wysp Vanuatu (jeśli jest czynne), wizyta w palarni kawy i degustacja jednej z najlepszych kaw w Oceanii. Port Vila jest też popularnym portem jachtowym i można spotkać tu żeglarzy z całego świata.

Dzień 6 Wyspy Salomona

Wylot do Honiary na wyspie Guadalcanal, stolicy wulkanicznego archipelagu rzadko odwiedzanych Wysp Salomona, liczącego ponad dziewięćset wysp. Wyspy Salomona należą do kultury melanezyjskiej, mieszkańcy o ciemnych twarzach są podobni do swych braci z wysp należących do Papui Nowej Gwinei. Przejazd do hotelu. Nocleg w okolicach miasta Honiara.

Dzień 7 Wyspy Salomona

Wycieczka po wyspie Guadalcanal - poznawanie kultury Wysp Salomona, wizyta w jednej z wiosek i obserwacja życia mieszkańców, pokaz wzniecania ognia i gotowania przy użyciu gorących kamieni. Poznawanie historii związanych z II Wojną Światową. To tutaj toczyły się najbardziej zażarte walki z Japończykami, dlatego na wyspach i w okolicznych wodach jest wiele wojennych wraków, niektóre z nich zobaczymy w małym muzeum na otwartym powietrzu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8 Wyspy Salomona

Zwiedzanie Honiary, dosyć chaotycznego i biednego miasta. Wylot z Wysp Salomona. Nocleg tranzytowy.

Dzień 9 Nowa Kaledonia

Przelot na Nową Kaledonię, należącą do Francji kolejną z wysp Południowego Pacyfiku. Pod wieczór oglądanie centrum Noumea z katedrą i urzędowymi, kolonialnymi budynkami Jak zobaczymy na własne oczy, mieszkają tu też ciemnoskórzy rdzenni Kanakowie, których część opowiada się za niepodległością kraju. Nocleg w Noumea.

Dzień 10 Nowa Kaledonia

Rano wyjazd z Noumea na zwiedzanie Nowej Kaledonii. Koncentrujemy się na południowej części tej wielkiej wyspy. Podziwianie pięknej scenerii rezerwatu Błękitnej Rzeki. Wokół rozciąga się zieleń wzgórz pokrytych tropikalną dżunglą, a czysta rzeka zachęca do orzeźwiającej kąpieli. Smaczny lunch w formie barbeque nad rzeką. Powrót  na nocleg.

Dzień 11 Nowa Kaledonia

Czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspy Samoa. Nocleg tranzytowy na Fidżi.

Dzień 12 Samoa

Przejazd na lotnisko i lot na piękną wyspę Upolu w archipelagu Samoa, wyspiarskiego kraju ze stolicą w Apii. Samoa jest dla wielu najpiękniejszym archipelagiem na Pacyfiku. Na wyspach zachowano dawny tryb życia, społeczeństwo jest zorganizowane według tradycyjnej struktury, mieszkańcy w znacznej części żyją w owalnych, otwartych domach (fale) i ubierają się w kolorowe suknie (lavalava). Nocleg na wyspie Upolu.

Dzień 13 Samoa

Wycieczka po wyspie Upolu. Postój w Apii, niewielkiej stolicy niewielkiego kraju. Wjazd do wnętrza wyspy i zwiedzanie ładnie usytuowanej świątyni bahaitów,  jednej z najważniejszych na świecie dla tej religii. Dojazd do południowo – wschodnich rejonów wyspy z pięknymi widokami i idyllicznymi plażami. Plażowanie, a dla chętnych łatwy snorkeling przy brzegu. Zobaczymy też jeden z wodospadów i  niesamowite oczko wodne w skalnej niszy z lazurową wodą. Po południu odwiedzimy prawdziwą samoańską wieś, gdzie zjemy typowy i smaczny posiłek składający się z lokalnych potraw, z pewnością nie zabraknie owocu drzewa chlebowego, podstawy diety tubylców. Spędzenie czasu w samoańskiej wsi daje okazję do poznania Polinezyjczyków i zaobserwowania ich stylu życia. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 14 Samoa Amerykańskie

Dla chętnych fakultatywna jednodniowa wycieczka lotnicza na Samoa Amerykańskie (dodatkowo płatna – szczegółowe informacje ok. 2 miesiące przed wyjazdem, dokładna cena zależy od liczby chętnych). Osoby nieuczestniczące w wycieczce dysponują czasem wolnym.  Przelot na wyspę Tutuila. Dojazd do Parku Narodowego Amerykańskiego Samoa, z przepięknym wybrzeżem porośniętym lasem deszczowym. Park otwarto w 1997 roku i od tej pory odwiedza go tylko kilkuset turystów rocznie. Krótkie zwiedzanie malowniczo położonej stolicy Pago Pago, fantazyjnie pomalowanym typowym amerykańskim „school-busem”. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i powrót samolotem na Upolu. Nocleg w hotelu.

Dzień 15 Samoa

Podróż do zachodniej części wyspy Upolu. Rejs lokalnym promem na wyspę Savaii, największą po Hawaii wyspę Polinezji. Na Savaii spotkamy się z dziewiczą przyrodą i z Samoańczykami, którzy zachowali swój tradycyjny styl życia. Nigdzie na Polinezji nie zachowały się tak wspaniale pradawne tradycje, jak na tej wyspie. Przejazd do wodospadów Olemoe, gdzie w miłym otoczeniu będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Obiad w formie pikniku. Otaczają nas idylliczne krajobrazy  – pokryte bujną zielenią wygasłe wulkaniczne góry schodzą wprost do oceanu. Widzimy też nadmorskie tzw. pseudogejzery oraz kościółek zalany kiedyś przez lawę. Nocleg na Savaii.

Dzień 16 Tonga

Przejazd do portu i powrotna przeprawa promem na wyspę Upolu. Przejazd na lotnisko i lot na wyspy Tonga, do tysiącletniego królestwa, które jako jedyne na Pacyfiku nie zostało skolonizowane. To jedno z nielicznych miejsc na Pacyfiku, gdzie zachowały się doskonale zwyczaje polinezyjskie, a wiele osób wciąż nie ubiera się po europejsku. Namawiamy wszystkich uczestników (łącznie z mężczyznami), by wzorem Tongijczyków ubrać lokalne plecione spódnice. Nocleg w pensjonacie lub hotelu na Tonga.

Dzień 17 Tonga

Objazd wyspy Tongatapu, skaliste wybrzeże gdzie możemy zaobserwować tzw. pseudogejzery, gdzie w wietrzne dni woda morska wystrzeliwuje na wysokość do trzydziestu metrów, widzimy też miejsca lądowań Jamesa Cooka i Abela Tasmana pierwszego Europejczyka, który dopłynął na Tonga w 1616 roku. Wizyta w lokalnym kościółku i dojazd do jedynego zabytku z dawnej epoki – mającej ponad osiemset lat kamiennej bramy Ha’amonga Maui. Na Tonga zobaczymy kościoły wielu wyznań i najbardziej kolorowe cmentarze na świecie. Ciekawostką ze świata zwierząt, którą często można zaobserwować na Tongatapu są świnie gustujące w owocach morza i szukające przysmaków w płytkiej wodzie oceanicznej. Zwiedzanie Nuku’alofa, małej stolicy królestwa. Zza kutej bramy oglądamy pałac królewski. Nocleg na Tonga.

Dzień 18 Fidżi

Wylot na Fidżi, kolejny z odwiedzanych archipelagów zamieszkany przez ciemnoskórą ludność melanezyjską oraz Hindusów, którzy trafili tu podczas kolonizacji brytyjskiej. Fidżi nazywane jest „krajem bula”, od słowa „bula” oznaczającego powitanie. Nocleg w hotelu w pobliżu Nadi w zachodniej części wyspy Viti Levu.

Dzień 19 Fidżi

Piękny rejs na tzw. Wyspę Toma Hanksa. Właśnie w tym rejonie kręcono słynny film „Cast away” o współczesnym Robinsonie. Wypoczynek i opalanie na pokładzie statku. Możliwość kąpieli, snorkelingu oraz znakomity lunch. Powrót do hotelu.

Dzień 20 Fidżi

Dzień do własnej dyspozycji. Wieczorem  następuje pożegnanie Wysp Pacyfiku i długi powrót z przesiadkami do Polski.

Dzień 21 Przelot

Dzień w podróży.

Dzień 22 Przylot

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Wycieczka objazdowa WYSPY POŁUDNIOWEGO PACYFIKU VANUATU NOWA KALEDONIA WYSPY SALOMONA TONGA FIDŻI SAMOA - 22 DNI cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
15.09 - 06.10.2019

7985 USD

7187 USD (zniżka 10%)

950 USD  


Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, min. 20 kg bagażu nadawanego, podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych), wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, wycieczki, śniadania w hotelach, 5 innych posiłków, noclegi – hotele, pensjonaty i bungalowy (pokoje 2-osobowe) 3* lub 4* (wg oceny biura), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, koszty pozwoleń i wszelkie koszty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.


CENA NIE OBEJMUJE
Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia (organizuje na bieżąco pilot), napojów, zwyczajowych napiwków, ewentualnych indywidualnych opłat granicznych lub wylotowych, ewentualnej lotniczej wycieczki na Samoa Amerykańskie (szczegóły przed wyjazdem), dopłaty do pok. 1-os 1330 USD/os.


UWAGI
Maksymalna liczba uczestników – około 15 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. W przypadku chęci skorzystania z opcji wycieczki lotniczej na Samoa Amerykańskie niezbędne jest posiadanie ważnej wizy do USA. Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ