Prestige Tours

WYSPY PACYFIKU ZACHODNIEGO FEDERACJA MIKRONEZJI WYSPY MARSHALLA PALAU MARIANY PÓŁNOCNE GUAM - 20 DNI

TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}}

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane.

Główne atrakcje

Odwiedziny pięciu krajów i terytoriów zależnych Pacyfiku
Ważne i ciekawe miejsca kultury Mikronezji
Ślady II wojny światowej
Plaże, kąpiele, snorkeling
Beztroskie życie na ciepłych wyspach

O wycieczce

Wyjazd na wyspy zachodniego Pacyfiku to szczególnie daleka podróż na odległe i rzadko odwiedzane wyspy. Wyprawa jest propozycją dla osób, które lubią zwiedzać kraje położone na uboczu szlaków turystycznych. Choć na tych gorących archipelagach nie znajdziemy wielkich atrakcji, to możemy łatwo się zakochać w spokojnych wyspach, gdzie życie płynie wolnym, pogodnym rytmem. Ocean będzie towarzyszył nam na każdym kroku, znajdziemy dużo okazji do kąpieli i nurkowania z rurką i maską. Podczas tej wycieczki będziemy dysponować też czasem na relaks i dobre jedzenie. Nie jest to wyjazd dla osób, które nie lubią latać, do każdej z wysp docieramy drogą lotniczą i należy mieć tego świadomość. Oglądamy aż trzy wyspy wchodzące w skład Sfederowanych Stanów Mikronezji. Jest  wśród nich ważna dla kultury Pohnpei z ruinami pradawnego  miasta Nan Madol, a także Yap ze słynnymi kamiennymi pieniędzmi. Z kolei atol Chuuk to miejsce spoczynku wielu japońskich wraków statków i samolotów, prawdziwy raj dla nurków. W maleńkiej republice Palau zobaczymy Rock Islands - mnóstwo uroczych wysepek. Mariany Północne, Guam i Wyspy Marshalla to kawałek Ameryki i amerykańskiego stylu życia na Pacyfiku. Wyprawa na zachodnią część Pacyfiku to oferta dla koneserów, którzy już dużo widzieli w swoim życiu, ale ciekawość świata nie pozwala im spocząć na laurach.

1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku  w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do jednego z miast azjatyckich.

2 PRZYLOT DO AZJI

Przyjazd do jednego z miast azjatyckich i nocleg tranzytowy w hotelu.

3 PODRÓŻ NA WYSPY

Pobyt w jednym z miast azjatyckich.  Możliwość zwiedzania w miarę wolnego czasu. Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspy Pacyfiku.

4 PRZYLOT NA MAJURO

Lot na wodami Pacyfiku aż na Wyspy Marshalla, małe państwo na Pacyfiku, którego powierzchnia lądowa nie przekracza 200 km. kw. Lądowanie na Majuro – stołecznej wyspie państwa i nocleg w hotelu.

5 WYSPY MARSHALLA

Zwiedzanie atolu Majuro, który przypomina z kształtu krakowski obwarzanek. Atol składa się bowiem z szeregu wąskich wysp ułożonych w kształcie elipsy. Długość atolu to ok. 100 km, a mieszka na nim 30 tysięcy ludzi. Właściwa stolica kraju leży na wysepkach Delap-Uliga-Darrit, dlatego stolicę nazywa się D-U-D. Robert Louis Srevenson, autor „Wyspy Skarbów” określił Majuro mianem „perły Pacyfiku”. W stolicy zobaczymy m.in. rządowy budynek kapitolu. Pobyt na Majuro to także okazja do poznania Marszalezów, czyli Mikronezyjczyków przybyłych tu tysiące lat temu. Nocleg na Majuro.

6 PRZELOT NA POHNPEI

Lot do jednego ze stanów Mikronezji - wyspę Pohnpei (dawniej Ponape). To niezwykle ważne miejsce dla kultury Mikronezji. Na Pohnpei znajdują się ruiny kamiennego miasta Nan Madol, unikatowe miejsce wpisane na listę UNESCO. Na Pohnpei prowadził badania do końca życia nasz wielki rodak Jan Kubary. Nocleg na Pohnpei.

7 POHNPEI

Wycieczka do Nan Madol, ze względu na swoje położenie miejsce to nazywane jest czasem nieco na wyrost „Wenecją Północy”. Oglądamy m.in. Nan Douwas, najlepiej zachowany fragment miasta. Zaglądniemy do jednej z wiosek, a także do stolicy państwa z kapitolem – siedzibą władz Mikronezji. Nocleg na Pohnpei.

8 CHUUK

Przelot na Chuuk, wyspę należącą do Federacji Mikronezji. Chuuk jest potężnym atolem wewnątrz którego wynurzają się piękne wyspy pochodzenia wulkanicznego. Atol był w czasie wojny potężną japońską bazą wojenną i został zbombardowany przez USA podczas operacji „Hailstone”. Na dnie atolu spoczywa około 60 japońskich jednostek, które dzisiaj są niezwykłą atrakcją dla nurkujących. Do końca wojny Amerykanie nie zajęli atolu, pozostawiając na wyspie 30 tysięcy Japończyków. Zwiedzamy wyspę Weno, centrum administracyjne stanu Chuuk. Pokusimy się o zdobycie Mt. Tonaachaw (230 m), na szczycie zobaczymy japoński bunkier i świetny widok na wyspę. Na Weno zobaczymy ludzkie osady, niewielki wodospad, kościół i japońską latarnię morską. Nocleg na Weno.

9 CHUUK

Wycieczka łodzią po lagunie. Naszym celem są wysepki Dublon i Eten. Zobaczymy tu ludzi bardziej dbających o tradycję, niż na głównej wyspie. Ciekawe też są ślady obecności japońskiej. Wycieczka jest też okazją do snorkelingu w czystych i pełnych życia wodach laguny. Po południu powrót na Weno. Nocleg na Chuuk.

10 PRZELOT NA PALAU

Wylot na Palau, jedną z najmniejszych republik świata. Po locie z przesiadkami docieramy do kolejnego wyspiarskiego mini państwa. Nocleg na Palau.

11 PALAU

Zwiedzanie Palau, jednej z najmniej ludnych republik na świecie. Przekonamy się jednak, że państewko to dysponuje gigantycznym parlamentem, jakiego nie powstydziłoby się duże państwo i którego budowę dotowała m.in. Unia Europejska. Zwiedzimy też byłą stolicę Koror i zarazem największe miasto republiki. O historii wojny amerykańsko – japońskiej przypomną nam dawne bunkry i działa z czasów wojny.

12 PALAU

Czas wolny na Palau. Dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę na Rock Islands (orientacyjna cena wycieczki w Informatorze Przedwyjazdowym). Rock Islands to setki malowniczych, kopulastych wysepek rozrzuconych gęsto na lazurowym morzu. Unikatowe są tu żyjące w jeziorkach nieparzące meduzy. Na Rock Island znajdziemy też znakomite warunki do snorkelingu. Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot na kolejną wyspę.

13 PRZYLOT NA SAIPAN

Przylot na Mariany Północne, terytorium stowarzyszone z USA. Dolot na wyspę Saipan, stołeczną wyspę archipelagu. Zwiedzamy Saipan – główne miasto Garapan było japońskim centrum administracyjnym Marianów i zostało zrównane z ziemią przez amerykańskie lotnictwo. Dzisiaj Garapan odrodził się i rozkwita paradoksalnie dzięki japońskim turystom – tak historia zatoczyła koło. Jak zauważymy, Mariany mają dziś charakter amerykański. Styl życia, sklepy, samochody – to wszystko przypomina USA. Zwiedzamy północną część wyspy z klifem Banzai, gdzie setki Japończyków skoczyło w przepaść unikając poddania się Amerykanom. Takie przypadki miały miejsce też na wielu innych wyspach. Dziś klify podziwiamy za ich piękno i gnieżdżące się na nich ptaki. Chwilę wytchnienia da kąpiel w grotach wypełnionych błękitną wodą morską. Nocleg na Saipan.

14 GUAM

Lot na Guam, amerykańską wyspę na Pacyfiku, która ma szczególne znaczenie strategiczne. Jesteśmy w Hagatna, najważniejszym mieście amerykańskiego terytorium. Na każdym kroku widzimy turystów japońskich, którzy upodobali sobie tą bezpieczną i bardzo amerykańską wyspę, gdzie można wykąpać się w ciepłym morzu i poplażować. Zwiedzanie południa wyspy, gdzie zatrzymamy się przy wodospadach i nad zatokami uchodzącymi za najładniejsze na wyspie. Nocleg na Guam.

15 GUAM

Czas wolny na Guam. Można skorzystać z plaży, zrobić zakupy w jednym z outletów lub spędzić czas w inny sposób. Przejazd na lotnisko. Przelot na wyspę Yap należącą do Sfederowanych Stanów Mikronezji. Przejazd do hotelu i nocleg.

16 YAP

Po odpoczynku zwiedzanie Yap. To właśnie tutaj zachowało się najwięcej tradycji, choć nowoczesność wkracza nieubłaganie. Yap jest słynne z powodu swoich kamiennych pieniędzy, największe z nich mogą ważyć kilka ton. Utrzymuje się tu wciąż system zarządzania, łatwo zauważyć tradycyjne domy i ludzi ubranych w tradycyjne stroje. Wciąż można spotkać kobiety z odsłoniętymi piersiami i nie jest to jedynie przebranie dla turystów. Spacerujemy po Colonii, stolicy stanu. Jedziemy do wioski Balabat – tu zobaczymy szczególnie dużo kamiennych pieniędzy w formie swoistego „banku”. Nocleg na Yap.

17 YAP

W tym dniu zwiedzimy północną część wyspy oraz dwie niemal przylegające do Yapu wysp – Rumung i Maap. W wiosce Bechyal uwagę przyciąga pebei – tradycyjny dom zebrań. Okazja do spacerów po wioskach, fotografowania i zebrania informacji od mieszkańców na temat niezwykłej kultury Yap. Kolejny nocleg na Yap.

18 YAP I WYLOT

Czas wolny na Yap. Czas można wykorzystać na kąpiele, nurkowanie i kolejne eksplorowanie wyspy. Ewentualne koszty zwiedzania i transportu w tym dniu nie są ujęte w cenie wycieczki. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich.

19 PODRÓŻ POWROTNA

Pobyt w jednym z miast azjatyckich. Wylot do Polski.

20 PRZYLOT

Przylot na lotnisko Chopina do Warszawy.

Cena i świadczenia

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
05.03 - 24.03.2019

9175 USD

850 USD SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA
03.03 - 22.03.2020

9175 USD

7340 USD (zniżka 20%)

850 USD  

Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, min. 20 kg bagażu nadawanego, wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, wycieczki, 11 śniadań, noclegi – hotele, pensjonaty i bungalowy (pokoje 2-osobowe) 3* lub 4* (wg oceny biura), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, koszty pozwoleń i wszelkie koszty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 850 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, indywidualnych opłat lotniskowych, administracyjnych lub granicznych (ok. 110 USD), dopłaty do pok. 1-os 1450 USD/os.


UWAGI
Liczebności grupy od 8 do 12 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Uwaga! Niezbędne jest posiadanie ważnej wizy do USA. Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA. Przeloty między wyspami odbywają się zwykle z postojami lub przesiadkami. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.