Wycieczki objazdowe Australia i Oceania


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Odwiedziny odległych zakątków Pacyfiku
Poszukiwanie tradycji ludów Mikronezji
Ślady II wojny światowej
Plaże, kąpiele, snorkeling
Beztroskie życie na ciepłych wyspach

O wycieczce objazdowej WYSPY PACYFIKU ZACHODNIEGO FEDERACJA MIKRONEZJI WYSPY MARSHALLA PALAU MARIANY PÓŁNOCNE GUAM - 20 DNI

Wyjazd na wyspy zachodniego Pacyfiku to szczególnie daleka podróż na odległe i rzadko odwiedzane wyspy. To propozycja dla osób, które lubią zwiedzać kraje położone na uboczu szlaków turystycznych. Choć na tych odległych archipelagach nie znajdziemy wielkich atrakcji, to możemy łatwo się zakochać w tych spokojnych i ciepłych wyspach. Ocean będzie towarzyszył nam na każdym kroku, znajdziemy dużo okazji do kąpieli i nurkowania z rurką i maską. Podczas tej wycieczki będziemy dysponować też czasem na relaks i dobre jedzenie. Nie jest to wyjazd dla osób, które nie lubią latać, do każdej z wysp docieramy drogą lotniczą i należy mieć tego świadomość. Nie jest to też wyjazd dla osób oszczędnych, kraje Mikronezji nie należą do tanich.

1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku  w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Manili na Filipinach.

2 PRZYLOT DO MANILI

Po przylocie przejazd do hotelu. Wieczorem poznawanie nocnego życia Manili. W mieście tym można doskonale się zabawić i świetnie zjeść. Nocleg tranzytowy w hotelu w Manili.

3 MANILA

Objazd Manili – pełnego kontrastów molocha, niepozbawionego jednak ciekawych miejsc i interesującego życia nocnego. Większość Filipińczyków to katolicy, to pozostałość po wielowiekowej hiszpańskiej kolonizacji. Oglądamy m.in. Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta. Zaglądamy do dzielnicy biznesu Makati oraz do Ermita. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot.

4 PRZELOT NA MAJURO

Lot na wodami Pacyfiku aż na Wyspy Marshalla, małe państwo na Pacyfiku, którego powierzchnia lądowa nie przekracza 200 km. kw. Lądowanie na Majuro – stołecznej wyspie państwa i nocleg w hotelu.

5 WYSPY MARSHALLA

Zwiedzanie atolu Majuro, który przypomina z kształtu krakowski obwarzanek. Atol składa się bowiem z szeregu wąskich wysp ułożonych w kształcie elipsy. Długość atolu to ok. 100 km, a mieszka na nim 30 tysięcy ludzi. Właściwa stolica kraju leży na wysepkach Delap-Uliga-Darrit, dlatego stolicę nazywa się D-U-D. Robert Louis Srevenson, autor „Wyspy Skarbów” określił Majuro mianem „perły Pacyfiku”. W stolicy zobaczymy m.in. rządowy budynek kapitolu. Po południu czas wolny.

6 WYSPY MARSHALLA

Kilkugodzinna wycieczka do wschodniej części atolu, do mającej wiejski charakter Laury. Tam zachęcamy, by wykąpać się przy jednej z idyllicznych plaż. Oczywiście na wyspie nie brakuje pamiątek z czasów okupacji japońskiej. Pobyt na Majuro to także okazja do poznania Marszalezów, czyli Mikronezyjczyków przybyłych tu tysiące lat temu. Nocleg na Majuro.

7 PRZELOT NA CHUUK

Przelot na Chuuk, jeden ze stanów Federacji Mikronezji. Chuuk jest potężnym atolem wewnątrz którego wynurzają się piękne wyspy pochodzenia wulkanicznego. Atol był w czasie wojny potężną japońską bazą wojenną i został zbombardowany przez USA podczas operacji „Hailstone”. Na dnie atolu spoczywa około 60 japońskich jednostek, które dzisiaj są niezwykłą atrakcją dla nurkujących. Do końca wojny Amerykanie nie zajęli atolu, pozostawiając na wyspie 30 tysięcy Japończyków. Zwiedzamy wyspę Weno, centrum administracyjne stanu Chuuk. Pokusimy się o zdobycie Mt. Tonaachaw (230 m), na szczycie zobaczymy japoński bunkier i świetny widok na wyspę. Na Weno zobaczymy ludzkie osady, niewielki wodospad, kościół i japońską latarnię morską. Nocleg na Weno.

8 CHUUK

Wycieczka łodzią po lagunie. Naszym celem są wysepki Dublon i Eten. Zobaczymy tu ludzi bardziej dbających o tradycję, niż na głównej wyspie. Ciekawe też są ślady obecności japońskiej. Wycieczka jest też okazją do snorkelingu w czystych i pełnych życia wodach laguny. Po południu powrót na Weno. Nocleg na Chuuk.

9 PRZELOT NA PALAU

Wylot na Palau, jedną z najmniejszych republik świata. Po locie z przesiadkami docieramy do kolejnego wyspiarskiego mini państwa. Nocleg na Palau.

10 PALAU

Zwiedzanie Palau, jednej z najmniej ludnych republik na świecie. Przekonamy się jednak, że państewko to dysponuje gigantycznym parlamentem, jakiego nie powstydziłoby się duże państwo i którego budowę dotowała m.in. Unia Europejska. Zwiedzimy też byłą stolicę Koror i zarazem największe miasto republiki. O historii wojny amerykańsko – japońskiej przypomną nam dawne bunkry i działa z czasów wojny.

11 PALAU

Czas wolny na Palau. Dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę na Rock Islands (orientacyjna cena wycieczki w Informatorze Przedwyjazdowym). Rock Islands to setki malowniczych, kopulastych wysepek rozrzuconych gęsto na lazurowym morzu. Unikatowe są tu żyjące w jeziorkach nieparzące meduzy. Na Rock Island znajdziemy też znakomite warunki do snorkelingu. Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot na kolejną wyspę.

12 PRZYLOT NA SAIPAN

Przylot na Mariany Północne, terytorium stowarzyszone z USA. Dolot na wyspę Saipan, stołeczną wyspę archipelagu. Zwiedzamy Saipan – główne miasto Garapan było japońskim centrum administracyjnym Marianów i zostało zrównane z ziemią przez amerykańskie lotnictwo. Dzisiaj Garapan odrodził się i rozkwita paradoksalnie dzięki japońskim turystom – tak historia zatoczyła koło. Jak zauważymy, Mariany mają dziś charakter amerykański. Styl życia, sklepy, samochody – to wszystko przypomina USA. Zwiedzamy północną część wyspy z klifem Banzai, gdzie setki Japończyków skoczyło w przepaść unikając poddania się Amerykanom. Takie przypadki miały miejsce też na wielu innych wyspach. Dziś klify podziwiamy za ich piękno i gnieżdżące się na nich ptaki. Chwilę wytchnienia da kąpiel w grotach wypełnionych błękitną wodą morską. Nocleg na Saipan.

13 TINIAN

Wycieczka lotnicza na sąsiednią wyspę Tinian, na której lądujemy zaledwie po kilkunastominutowym locie. Ta niewielka wyspa wpisała się w szczególny sposób w historię świata. Właśnie stąd wystartowały samoloty niosące Little Boy i Fat Man, czyli bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki. Po zwiedzeniu kilku miejsc związanych z II wojną światową, powrót niewielkim samolotem na Saipan. Wylot na Guam i tam nocleg.

14 GUAM

Pobyt na Guam, amerykańskiej wyspie na Pacyfiku, która ma szczególne znaczenie strategiczne. Jesteśmy w Hagatna, najważniejszym mieście amerykańskiego terytorium. Na każdym kroku widzimy turystów japońskich, którzy upodobali sobie tą bezpieczną i bardzo amerykańską wyspę, gdzie można wykąpać się w ciepłym morzu i poplażować. Zwiedzanie południa wyspy, gdzie zatrzymamy się przy wodospadach i nad zatokami uchodzącymi za najładniejsze na wyspie. Nocleg na Guam.

15 GUAM

Czas wolny na Guam. Można skorzystać z plaży, zrobić zakupy w jednym z outletów lub spędzić czas w inny sposób. Przejazd na lotnisko. Przelot na wyspę Yap należącą do Sfederowanych Stanów Mikronezji. Przejazd do hotelu i nocleg.

16 YAP

Po odpoczynku zwiedzanie Yap. To właśnie tutaj zachowało się najwięcej tradycji, choć nowoczesność wkracza nieubłaganie. Yap jest słynne z powodu swoich kamiennych pieniędzy, największe z nich mogą ważyć kilka ton. Utrzymuje się tu wciąż system zarządzania, łatwo zauważyć tradycyjne domy i ludzi ubranych w tradycyjne stroje. Wciąż można spotkać kobiety z odsłoniętymi piersiami i nie jest to jedynie przebranie dla turystów. Spacerujemy po Colonii, stolicy stanu. Jedziemy do wioski Balabat – tu zobaczymy szczególnie dużo kamiennych pieniędzy w formie swoistego „banku”. Nocleg na Yap.

17 YAP

W tym dniu zwiedzimy północną część wyspy oraz dwie niemal przylegające do Yapu wysp – Rumung i Maap. W wiosce Bechyal uwagę przyciąga pebei – tradycyjny dom zebrań. Okazja do spacerów po wioskach, fotografowania i zebrania informacji od mieszkańców na temat niezwykłej kultury Yap. Kolejny nocleg na Yap.

18 YAP I WYLOT

Czas wolny na Yap. Czas można wykorzystać na kąpiele, nurkowanie i kolejne eksplorowanie wyspy. Ewentualne koszty zwiedzania i transportu w tym dniu nie są ujęte w cenie wycieczki. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich.

19 PODRÓŻ POWROTNA

Pobyt w jednym z miast azjatyckich, możliwość zwiedzania. Wylot do Warszawy.

20 PRZYLOT

Przylot na lotnisko Chopina do Warszawy.

Wycieczka objazdowa WYSPY PACYFIKU ZACHODNIEGO FEDERACJA MIKRONEZJI WYSPY MARSHALLA PALAU MARIANY PÓŁNOCNE GUAM - 20 DNI cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
05.03 - 24.03.2019

8710 USD

7316 USD (zniżka 16%)

850 USD  

Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, min. 20 kg bagażu nadawanego, wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, wycieczki, śniadania w hotelach, noclegi – hotele, pensjonaty i bungalowy (pokoje 2-osobowe) 3* lub 4* (wg oceny biura), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, koszty pozwoleń i wszelkie koszty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 850 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, indywidualnych opłat lotniskowych (ok. 110 USD), dopłaty do pok. 1-os 1050 USD/os.


UWAGI
Liczebności grupy od 8 do 12 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Uwaga! Niezbędne jest posiadanie ważnej wizy do USA. Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA. Przeloty między wyspami odbywają się zwykle z postojami lub przesiadkami. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ