Wycieczki objazdowe Ameryka Północna i Środkowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Nowy Jork – miasto, które fascynuje

Waszyngton z najciekawszymi miejscami

Nowy Orlean – kolonialny urok i muzyka

Przyroda delty Missisipi i wspaniałe posiadłości Luizjany

Kilkudniowy rejs na Bahamy

Kennedy Space Center – zwiedzanie bazy kosmicznej

Miami Beach – najsłynniejszy kurort USA 

 

 

O wycieczce objazdowej USA Wschód i Południe Z REJSEM NA WYSPY BAHAMA 17 dni

Bardzo urozmaicona wycieczka podczas której zobaczymy ikony Ameryki – Nowy Jork, Waszyngton  oraz gorące Południe z Luizjaną i Florydą. To są zupełnie różne, ale jakże ciekawe oblicza kraju. Skupiamy się wyłącznie na najciekawszych miejscach rezygnując np. z parków rozrywki nie do końca odpowiadających naszym potrzebom. Przeloty wewnątrz USA i brak długich przejazdów lądowych sprawia, że wyjazd nie jest trudny i nużący. Elementem wypoczynku (choć dla chętnych aktywnego) jest rejs na Bahamy. To okazja do zobaczenia stolicy tego wyspiarskiego kraju i spędzenia chwil na jednej z jego plaż. Podczas tej wyprawy zapewniamy niezły komfort noclegów i świetnych polskich pilotów wycieczek. Lubimy podróże po Ameryce i realizujemy je od początków istnienia naszego biura, czyli od bardzo dawna. 

1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot do Nowego Jorku. Po odprawie paszportowej i bagażowej przejazd do hotelu zlokalizowanego na Manhattanie lub na Brooklynie w pobliżu Dolnego Manhattanu.  Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.

2 NOWY JORK

Zwiedzanie Nowego Jorku. Zaczynamy od Statui Wolności, do której popłyniemy turystycznym statkiem. Z Liberty Island na której stoi statua widzimy Dolny Manhattan w całej okazałości. Spacer po Manhattanie – zaglądamy na Wall Street, osoby chcące odnieść sukces finansowy koniecznie muszą dotknąć w pewne czułe miejsce byka, a właściwie posągu byka, symbolu finansjery miasta. Spacer pod 9/11 Memorial – miejsce, gdzie stały bliźniacze wieżowce WTC. Wyjazd na budynek One World Trade Center, obecnie najwyższy w USA (541 m wysokości). W tym dniu zachęcamy też do odbycia spaceru Mostem Brooklyńskim, wspaniałym świadectwem architektury XIX wieku. Nocleg w Nowym Jorku

 

3 NOWY JORK

Zwiedzanie Manhattanu. Zobaczymy też wszystkie najważniejsze gmachy, m.in. Metropolitan Opera, Empire State Building i inne wspaniałe i już niemal zabytkowe drapacze chmur. Przespacerujemy się Broadwayem i odpoczniemy w Central Parku. Zajrzymy też do katedry św. Patryka, a w przerwach między zwiedzaniem odpoczniemy w barach, istotnych miejscach dla amerykańskiego stylu życia. Następnie New York by night – oświetlony Times Square i okolice. Ewentualny spektakl lub koncert na Broadwayu (dodatkowo płatny, w miarę wolnych miejsc - konieczność zamówienia przynajmniej dwa miesiące przed wycieczką). Nocleg w Nowym Jorku

 

4 WASZYNGTON

Po wolnym poranku w Nowym Jorku udajemy się na dworzec kolejowy, aby pojechać pociągiem do Waszyngtonu. Przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem do Waszyngtonu (ok. 3,5 godz. Jazdy). Z dworca przejazd do hotelu. Po południu spacer po ścisłym centrum miasta, który pozwoli nam poznać charakter amerykańskiej stolicy. Podchodzimy pod Biały Dom i spacerujemy w jego okolicy. Zatrzymujemy się przy pomnikach Kazimierza Pułaskiego i Tadeusza Kościuszki, amerykańskich i polskich bohaterów. Nocleg w Waszyngtonie.

 

5 WASZYNGTON

Wyjazd do Narodowego Muzeum Lotnictwa i Astronautyki. W tym niesamowitym wprost miejscu zgromadzono wyjątkowe eksponaty. W muzeum znajdują się oryginalne lądowniki księżycowe, samoloty braci Wright i Lindbergha, kapsuły i moduły rakietowe, historyczne skafandry kosmiczne i wiele innych obiektów. Jest tu nawet niemiecka rakieta V2, amerykański Pershing i radziecka SS20. Muzeum ma wiele interaktywnych atrakcji i jest ciekawe nie tylko dla osób interesujących się lotnictwem. Dalsze zwiedzanie Waszyngtonu. Udajemy się do mauzoleum Abrahama Lincolna i przechodzimy przez park z pomnikami wojen koreańskiej i wietnamskiej. Kolejnym punktem programu jest Kapitol z charakterystyczną, białą kopułą. Kolejny nocleg w Waszyngtonie.

 

6 LOT DO LUIZJANY

Przejazd na lotnisko. Lot na dalekie południe USA do Nowego Orleanu w Luizjanie. Ten ciepły stan leżący nad Zatoką Meksykańską był kolonią francuską i do dzisiaj znajdziemy ślady francuskiej obecności. Po przylocie jedziemy do hotelu położonego w ścisłym centrum miasta w rejonie French Quarter. Nocleg w Nowym Orleanie.

7 LUIZJANA

Wyjazd za miasto – oglądamy wspaniałe rezydencje powstałe przy plantacjach. Poznamy tu atmosferę Południa, niczym z kart powieści „Przeminęło z wiatrem”. Zwiedzamy zabytkową posiadłość Laura, a także piękną Oak Alley z trzystuletnimi dębami, posiadłość znajdującą się przy rzece Missisipi. Przejazd na po bliskie mokradła położone w delcie Missisipi. To kraina dzikiej przyrody i aligatorów. Ten ciekawy dzień zakończy rejs dający nam szansę spotkania z aligatorem. Powrót do Nowego Orleanu i nocleg

 

 

8 NOWY ORLEAN

Czas na spacery po Nowym Orleanie. Kolonialne kolorowe domy, urokliwe uliczki, kafejki i kluby muzyczne – to wszystko stoi przed nami otworem. W tym dniu planujemy posłuchać nowoorleańskiej muzyki, opróżnić szklankę czegoś dobrego i nieźle zjeść. Czeka nas też rejs jedynym prawdziwym parowcem kursującym w dolnym biegi Missisipi. Myślą wracamy do czasów Marka Twaina i jego niezapomnianych „Przygód Tomka Sawyera”. Kolejna noc w Nowym Orleanie

9 LOT NA FLORYDĘ

Przejazd na lotnisko i lot na Florydę, stanu wiecznego lata o czym świadczą liczne palmy kokosowe. Floryda jest ulubionym celem podróży Amerykanów, a wielu bogatych ludzi spędza tu emeryturę. Nocleg w rejonie atlantyckiego wybrzeża. 

10 - 11- 12 - 13 WYSPY BAHAMA

Zaokrętowanie na statek wycieczkowy. Zaczyna się rejs na Bahamy, tropikalny archipelag wysp tworzących niepodległe państwo.  Rejs odbywa się ogromnym statkiem na którym nie można się nudzić. Organizowanych jest tu wiele atrakcji, przedstawień, można uczęszczać na kursy tańca, bawić się i zajmować sportem. Atrakcją samą w sobie są posiłki z dziesiątkami potraw wielu kuchni świata. Na statku można wspaniale wypocząć na leżaku nad basenem i na wielu pokładach. Statek zawija do stolicy Bahamów Nassau i na inną, „plażową” wyspę. Na wycieczkowcu serwuje się obfite wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje) w formie bufetów. Po wcześniejszym zamówieniu istnieje możliwość kolacji serwowanych. Noclegi w wybranej kabinie.

14 KENNEDY SPACE CENTRE

Po śniadaniu wyokrętowanie. Zwiedzanie Kennedy Space Centre, niesamowitego centrum kosmicznego NASA. Zobaczymy miejsce startu rakiet Apollo, rakiety, wahadłowce, pojazdy kosmiczne, lądowniki. Można przeżyć symulację lotu, ujrzeć oryginalne centrum dowodzenia. Kilka godzin spędzonych w KSC mija zdecydowanie za szybko. Przejazd na nocleg do Miami.

15 MIAMI BEACH

Zwiedzanie Miami Beach, najmodniejszej miejscowości wypoczynkowej Florydy. Spacer promenadą nadmorską przy której zachowały się budynki w stylu art deco. W Miami lansują się bogaci ludzie, widać świetne samochody i motocykle. W dzień spędza się czas na szerokiej plaży, wieczorem ożywają bary i lokale rozrywkowe. Powrót na nocleg.

16 WYLOT Z MIAMI

Chwila czasu wolnego, który można wykorzystać na wyjazd na plażę lub zakupy. Każdy, kto był w USA wie, że zakupy mogą być tu bardzo udane. Nieubłaganie zbliża się czas przejazdu na lotnisko i wylotu do Polski.

17 PRZYLOT DO POLSKI

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Wycieczka objazdowa USA Wschód i Południe Z REJSEM NA WYSPY BAHAMA 17 dni cena

 

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
 15.08 - 31.08.2020

 4788 USD

3830 USD( PROMOCJA 20%)

 850 USD  
07.11 - 23.11.2020

 4788 USD

3830 USD( PROMOCJA 20%)

850 USD  

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie jest ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.

Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.

Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

 

 

Świadczenia

Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os.; zwiedzanie według programu; przejazdy mikrobusami, komunikacją miejską, taxi; rejs na Bahamy w kabinie wewnętrznej; noclegi w hotelach i motelach (minimum 3* - 4* wg oceny biura, pokoje 2  –osobowe); śniadania w kafeteriach lub hotelach, pełne wyżywienie na statku podczas rejsu na Bahamy; opłaty za wstępy do obiektów wymienionych w programie; wszystkie atrakcje wymienione w programie; ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; opieka polskiego pilota.

 

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego, płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, wyżywienia i napojów, kosztów obowiązkowej rejestracji (przy wjeździe bezwizowym) w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation), napiwków (w tym praktycznie obowiązkowego napiwku podczas rejsu na Bahamy (szczegóły w informatorze przedwyjazdowym), na życzenie dopłaty do pokoju 1-osobowego i kabiny o wyższym standardzie podczas rejsu na Bahamy.

 

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników od 8 do 19 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W związku z wprowadzeniem ruchu bezwizowego dla obywateli polskich istnieje obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) przed wjazdem do USA (najpóźniej 72 godziny przed podróżą). Formularz jest dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Należy posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku i mieć ją gotową do okazania na lotnisku w Polsce, w portach przesiadkowych i w USA. Ostateczna decyzja o wpuszczeniu do USA podejmowana jest na granicy. Biuro nie ponosi kosztów wynikających z ewentualnej odmowy wpuszczenia na terytorium USA

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Jeszcze zdążymy pozwiedzać świat

Dodano 06.04.2020 Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z treścią niniejszego wpisu.... ZOBACZ

Sprawdź jaka część świata już zobaczyłeś.

Dodano 09.01.2020 Czy chcecie sprawdzić ile krajów świata już zobaczyliście? ZOBACZ

Co nas czeka w pierwszych miesiącach Nowego Roku 2020?

Dodano 17.12.2019 Co nas czeka z początkiem nowego roku ? Do wyboru aż 11 programów... ZOBACZ

BON NA PODRÓŻ - idealny pomysł na prezent!

Dodano 10.12.2019 Szukasz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? VOUCHER WAKACYJNY TO... ZOBACZ

NOWY PROGRAM! USA

Dodano 14.11.2019 Już w sprzedaży nowy program USA - wschód i południe z rejsem na wyspy... ZOBACZ

Zobacz najnowsze audycje

Dodano 04.11.2019 Jacek Torbicz w audycji Radia Kraków PALCEM PO MAPIE opowiada o ... kliknij... ZOBACZ

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS - Zapraszamy do obejrzenia filmu z wyprawy PRESTIGE TOURS

Dodano 30.10.2019 Zapraszamy na wyjazd już 15 lutego 2020! Mnóstwo wrażeń, bliskie... ZOBACZ

SINGLE BEZ DOPŁATY - zobacz jak z tego skorzystać

Dodano 25.10.2019 Jadąc w pojedynkę możesz dołączyć do większości naszych wyjazdów bez... ZOBACZ

USA ZACHÓD - CZAS START!

Dodano 25.10.2019 Zobaczcie naszą subiektywną listę najpiękniejszych miejsc, które zachód... ZOBACZ

ZAPRASZAMY

Dodano 17.10.2019 World Travel Show to największe Targi Turystyczne w Polsce. Jak co roku... ZOBACZ

ANTARKTYDA- 15 dni z polskim opiekunem

Dodano 17.10.2019 wyruszamy już 04 lutego 2020 ! Ostatnie miejsca czekają! Tym razem z... ZOBACZ

JUŻ W SPRZEDAŻY - WYJAZDY NA SEZON 2020/2021

Dodano 26.09.2019 Zachęcamy do rezerwacji najnowszych ofert na WYJAZDY W SEZONIE 2020/2021!... ZOBACZ

KENIA TANZANIA - zobacz film z wyprawy

Dodano 19.09.2019 Zapraszamy na najbliższe potwierdzone wyprawy w październiku oraz w... ZOBACZ

100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ CENY

Dodano 26.08.2019 Teraz dokonując rezerwacji otrzymujecie Państwo 100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ... ZOBACZ

ZATAŃCZ SAMBĘ NA KARNAWALE W RIO DE JANEIRO

Dodano 23.08.2019 Zostało tylko kilka ostatnich miejsc! Dołącz do oszałamiającej parady... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 22.08.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

NOWA, WYŻSZA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA ROK 2019/2020

Dodano 16.08.2019 Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy nową gwarancję ubezpieczeniową... ZOBACZ

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ