Wycieczki objazdowe Ameryka Północna i Środkowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Park Narodowy Yellowstone – najstarszy na świecie
Wspaniała przyroda Gór Skalistych
Osiem parków narodowych i rezerwatów
Skalne rzeźby prezydentów i Szalonego Konia
Diabelska Wieża (Devil’s Tower)
Westernowe miasteczka
Ciekawe metropolie – Denver i Salt Lake City

O wycieczce objazdowej USA ŚRODKOWY ZACHÓD - 14 dni

Wycieczka ta zabierze Was w rejon, gdzie zderzają się dwie wielkie formacje – rozległe Wielkie Równiny oraz potężne góry Kordyliery. Czym to się może skończyć? Oczywiście imponującymi i niesamowitymi cudami natury, które przyjdzie Wam – uczestnikom tego wyjazdu zobaczyć. Najpiękniejsze miejsca są zachowane w parkach narodowych i rezerwatach, dlatego odwiedzimy ich sporo - aż osiem, m.in. P.N. Gór Skalistych, P.N. Black Canyon czy wreszcie P.N. Yellowstone, czyli najstarszy park narodowy na świecie. O wyjątkowości tej części Stanów Zjednoczonych świadczą nie tylko piękne miejsca stworzone siłami natury, ale także zdolnością ludzkich rąk. Zobaczymy zatem Mt Rushmore ze słynną rzeźbą czterech amerykańskich prezydentów czy pomnik Buffalo Billa – bohatera Dzikiego Zachodu. Trafimy również do lokalnych metropolii, a więc Denver i Salt Lake City, miasta znanego z zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2002 roku.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie i spotkanie z pilotem wycieczki. Wylot z przesiadką do Denver. Przylot do Denver, przejazd do hotelu. Nocleg w Denver, stolicy stanu Kolorado.

Dzień 2 Góry Skaliste

Rano wycieczka do Parku Narodowego Gór Skalistych i podziwianie krajobrazu z punktów widokowych i podczas spacerów. Góry Skaliste wznoszą się nad bezkresną równiną dosłownie zaraz za Denver. Szczyty przekraczają tu 4000 m n.p.m., a śnieg można dostrzec tu nawet w lecie. Późnym popołudniem przejazd po pełnym wieżowców centrum Denver. Łatwo zauważamy stanowy Kapitol, który jest kopią swojego odpowiednika w Waszyngtonie. Przechadzamy się 16th Street Mall – główną i bardzo ciekawą ulicą miasta. Nocleg w Denver. [dystans dnia - ok. 170 mil].

Dzień 3 Wyoming i Dakota Południowa

Ruszamy na północ w piękną podróż po środkowej części Zachodu USA. Wkrótce opuszczamy stan Kolorado i wjeżdżamy do Wyoming. Postój w Cheyenne, niewielkiej stolicy stanu Wyoming. Miasto rozwinęło się podczas budowy transkontynentalnej kolei Union Pacific i zostało nazwane na cześć żyjącego tu dzielnego plemienia Indian. O początkach miasteczka opowiada znakomity western „Bez litości”.  Zobaczymy centrum ze stanowym Kapitolem, który jest wpisany na listę pomników historycznych USA. Ruszamy dalej w drogę. Towarzyszą nam równiny, które niegdyś były porośnięte przez bezkresne prerie, na których pasły się wielotysięczne stada bizonów. Na zachodzie widoczne są góry, bariera na drodze na dawny Dziki Zachód. Przekroczenie kolejnej stanowej granicy i wjazd do Dakoty Południowej. Teren staje się bardziej górzysty, co oznacza zbliżanie się do kolejnej atrakcji, Mt. Rushmore. Nocleg w pobliskim miasteczku. [dystans dnia - ok. 380 mil].

Dzień 4 Mount Rushmore

Zwiedzanie pobliskiego Mount Rushmore National Memorial. To jedna z najdziwniejszych i największych rzeźb na świecie. W skale wykuto potężne głowy czterech wybitnych prezydentów USA, oczywiście z Jerzym Waszyngtonem na czele. Miejsce to stało się jedną z ikon Ameryki, jako miejsce akcji filmu zostało wykorzystane m.in. w słynnym obrazie Hitchcocka „Północ, północny zachód”. Następnie przejazd do będącego wciąż w budowie pomnika indiańskiego wodza Szalonego Konia. Twórcą pomnika był znakomity rzeźbiarz Korczak Ziółkowski, syn polskich imigrantów, który rozpoczął tu swą pracę w roku 1948. Dziś jego wielkie dzieło kontynuują dzieci i wnuki. Po ukończeniu Szalony Koń będzie największą rzeźbą świata, jej wysokość to aż 172 metry. Szalony Koń robi na wielu jeszcze większe wrażenie, niż Mt. Rushmore. Po tych niecodziennych atrakcjach zwiedzamy miasteczko Deadwood. To prawdziwe zetknięcie się z historią Dzikiego Zachodu. Widzimy tu domy pamiętające czasy gorączki złota i bary niczym przeniesione z filmowego planu. Nic dziwnego, właśnie tytuł „Deadwood” nosił tytuł emitowanego również w Polsce serialu westernowego. Powrót na nocleg. [dystans dnia - ok. 165 mil]

Dzień 5 Diabelska wieża

Obieramy kurs na zachód i podążamy szlakiem osadników. Nowy dzień przynosi wizytę pod Diabelską Wieżą (Devil’s Tower). Ta niebywała skała została ustanowiona pierwszym amerykańskim narodowym pomnikiem przyrody. W dawnych czasach magma przedostała się przez warstwy skał osadowych, co utworzyło przedziwną formację. Podróż na zachód, mijamy piękne lasy i zmierzamy w kierunku Parku Narodowego Yellowstone. Po drodze szansa na trafienie na jedną z uroczystości indiańskiej, to region do tej pory zamieszkany przez pierwotnych mieszkańców Ameryki. Dojazd do Cody, które zostało nazwane na cześć Williama Cody’ego, znanego jako Buffalo Bill. Jego pomnik na koniu dumnie wznosi się na cokole. Wieczorem szansa na udział w rodeo, z którego znane jest miasteczko (bilet na rodeo poza ceną wycieczki). Nocleg w Cody. [dystans dnia - ok. 380 mil]

Dzień 6 Yellowstone

Wjazd do najstarszego parku narodowego świata - Yellowstone. Ten potężny, liczący niemal dziewięć tysięcy kilometrów kwadratowych park jest wpisany na listę UNESCO. Na pięknym, chronionym obszarze żyją niedźwiedzie, pumy, muflony, bizony i inne ssaki. Wielką atrakcją są gejzery, wulkany błotne, fumarole i gorące źródła. Nie brakuje pięknych wodospadów i kanionów. Jeden z nich ze względu na żółty kolor dał nazwę całemu miejscu. Jedziemy nad Yellowstone Lake i do Heyden Valley. Mamy szansę zobaczyć żyjące na wolności bizony, łosie, a nawet niedźwiedzie grizzly. Nocleg w pobliżu parku.

Dzień 7 Yellowstone

W tym dniu zwiedzamy kolejne najciekawsze miejsca Parku Narodowego Yellowstone. Zachwyt wywołuje Wielki Kanion Yellowstone, który podziwiamy z punktów widokowych. Następnie docieramy aż do Mammoth Hot Springs, wielkich gorących źródeł, które utworzyły wspaniałe i kolorowe formacje. Spacer ścieżkami wytyczonymi pomiędzy źródłami. Potem kierujemy się do Old Faithful, najsłynniejszego gejzeru parku. Czekamy cierpliwie na erupcję gejzeru, a następnie czeka nas podziwianie kolorowych termalnych formacji i gorących jeziorek. Po pięknym dniu wracamy na wygodny nocleg.

Dzień 8 Grand Teton

Przejazd przez kolejny, sąsiedni park narodowy. Jest to Grand Teton National Park. Chroni piękne górskie krajobrazy i wiele gatunków dzikich zwierząt. Wjazd do stanu Idaho i podróż na cieplejsze południe. Przekroczenie granicy stanu Utah. Znajdziemy się nad Wielkim Jeziorem Słonym, kolejną geograficzną ciekawostką na naszej trasie. Dojazd do Salt Lake City, leżącej u podnóża gór stolicy stanu Utah i tam nocleg. [dystans dnia - ok. 400 mil]

Dzień 9 Salt Lake City

Zwiedzanie Salt Lake City. Jest to miasto zdominowane przez mormonów. Znajdziemy się na centralnym Placu Świątynnym przy głównej mormońskiej świątyni, zobaczymy ich centrum informacyjne. Pospacerujemy po centrum miasta i zwiedzimy piękny kapitol, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych historii o stanie Utah. Wyjazd za miasto, by zobaczyć Wielkie Jezioro Słone, które leży w pobliżu.  Nocleg w Salt Lake City.

Dzień 10 Dinosaur National Monument

Przejazd do Dinosaur National Monument. To jedno z kolejnych, niezwykłych miejsc na naszej trasie. Odkryto tu tysiące skamieniałych kości dinozaurów i my będziemy mieć okazję do ich zobaczenia. Oznaczono aż dziesięć gatunków żyjących w tym miejscu. Poznamy też piękną scenerię przełomu Green River i będziemy nawet mieć okazję wykąpać się w rzece. Po tym pięknym dniu nocleg w pobliskim miasteczku. [dystans dnia - ok. 190 mil]

Dzień 11 Colorado National Monument

Wjazd do stanu Kolorado. Przed nami jeszcze jedna potężna dawka krajobrazów i wspaniałej przyrody. Tym razem spotkamy się z kanionami zbudowanymi z czerwonego piaskowca, fantazyjnych form i łuków skalnych. Znajdziemy się w rezerwacie McInnis Canyon i położonym obok Colorado National Monument. Nocleg w pobliskim mieście Grand Junction. [dystans dnia - ok. 140 mil]

Dzień 12 Black Canyon

Wyjazd do ostatniego już Parku Narodowego Black Canyon of the Gunnison. Docieramy aż do krawędzi Czarnego Kanionu. Każdy, kto spojrzy w ośmiuset metrową przepaść dostanie zawrotu głowy.  Black Canyon leży nieco na uboczu i jest rzadziej odwiedzany, przez co jest jeszcze atrakcyjniejszy. Następnie autostrada poprowadzi nas przez Góry Skaliste wprost do Denver, gdzie będziemy kończyć naszą przygodę na Środkowym Zachodzie USA. Nocleg w Denver.

Dzień 13 Denver

Nieco czasu wolnego, który możemy wykorzystać na spacery po mieście, zakupy w outlecie lub inne przyjemności. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 14 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy.

Wycieczka objazdowa USA ŚRODKOWY ZACHÓD - 14 dni cena

           TERMIN                      CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
22.05 - 04.06.2019

3578 USD

3220 USD (zniżka 10%)

 750 USD

 
17.07 - 30.07.2019

3578 USD

3220 USD (zniżka 10%)

750 USD

 

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie jest ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu


Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Świadczenia
Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., zwiedzanie według programu, przejazdy mikrobusami, noclegi w hotelach i motelach (minimum 3* - 4* wg oceny biura, pokoje 2  –osobowe), opłaty za wstępy do obiektów i do parków narodowych wymienionych w programie,  ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje
Obowiązkowego pakietu dewizowego 750 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, wyżywienia i napojów, kosztów wizy do USA, drobnych  napiwków, opcjonalnych  aktywności (np. rodeo lub inne pokazy), na życzenie dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi
Maksymalna liczba uczestników - około 17 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Biuro nie pośredniczy w uzyskiwaniu wiz do USA. Wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Posilamy się w lokalnych barach i restauracjach, a także od czasu do czasu zaopatrujemy się w supermarketach. Koszt wyżywienia zależy od indywidualnych zamówień, potrzeb i możliwości. Szczegóły zamieszczamy w Informatorze Wyjazdowym.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przewoźnik Połączenie Przesiadki Uwagi
  • Wylot (nr UA9094)
    22.07.2018 06:05:00
  • Powrót (nr UA8892)
    04.08.2018 18:05:00
WARSZAWA DENVER WARSZAWA MUNICH / FRANKFURT -
ostatnia aktualizacja 20.06.2018 15:28

AKTUALNOŚCI

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

PITCAIRN POLINEZJA FRANCUSKA WYSPA WIELKANOCNA - 20 dni

Dodano 09.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ