Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Przejazd przez Himalaje z Nepalu do Tybetu
Stare klasztory i małe miejscowości
Unikalna kultura tybetańska
Potala – była siedziba Dalajlamy
Starożytne miasta - państwa Doliny Katmandu
Przyroda Parku Narodowego Chitwan
Wspaniałe widoki na himalajskie szczyty

O wycieczce objazdowej TYBET (Chiny) NEPAL Drogą lądową z Nepalu do Tybetu - 14 dni

Dla wielu osób podróż do Tybetu może stać się podróżą życia. Podążamy szlakiem wiodącym przez Himalaje, ich szczyty wydają się być na wyciągnięcie ręki. Do Tybetu docieramy jadąc z Nepalu, wcześniej zwiedzając ten piękny kraj.Tybet nie był zwykłym krajem, było to unikatowe państwo z pokojowo nastawionymi mieszkańcami, którzy stworzyli jedyną tego typu kulturę na świecie. Zobaczymy Tybetańczyków i to co przetrwało z ich dawnego i szczęśliwego świata. Towarzyszyć nam będą górskie krajobrazy i znaczne wysokości. Dlatego upewnijcie się, że zdrowie pozwala Wam na nich się znaleźć, w Tybecie nie ma możliwości zjazdu w dół, wysoko jest tam wszędzie. Na wycieczce doświadczymy tropiku nizin Nepalu, ale wiele dni spędzimy na zimnej Wyżynie Tybetańskiej i jak się domyślacie nie jest to wyprawa dla zmarzluchów. Musimy być przygotowani na kręte drogi, rozmaite niespodzianki i na dosyć proste warunki noclegowe w niektórych miejscach. Jeśli Was to wszystko nie przestraszyło, zapraszamy w piękną podróż do innego świata.

Dzień 1 WYLOT Z WARSZAWY LUB Z KRAKOWA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy Uczestnik wyprawy. Przelot z przesiadką do Katmandu.

Dzień 2 KATMANDU

Przylot do stolicy Nepalu, Katmandu (1335 m n.p.m.), przejazd do hotelu. Spacer po centrum starego Katmandu, Durbar Square – stare pagody i dawny pałac królewski. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Nocleg w Katmandu.

Dzień 3 KATMANDU I BANDIPUR

Poznawanie szczególnej atmosfery miasta z barwnymi uliczkami i małymi restauracjami. Zwiedzanie najbliższych okolic - Pashupatinath – śiwaickie świątynie i aśramy joginów nad rzeką Bagmati. To najważniejsze miejsce nepalskich hinduistów, tu odbywają się rytualne kremacje zwłok. Podróż na zachód z postojami w ciekawych miejscach. Zatrzymamy się w pięknym miasteczku Bandipur położonym pomiędzy zielonymi wzgórzami. Bandipur to ostoja kultury newarskiej, gdzie czas się zatrzymał. Jest to typowa, tradycyjna miejscowość tego regionu, składająca się z urokliwych wąskich uliczek z cudowną architekturą. Nocleg w Bandipurze.

Dzień 4 PARK NARODOWY CHITWAN

Podróż do Parku Narodowego Chitwan, obszaru chronionego, wpisanego na listę UNESCO. Chitwan to przyrodniczy raj, żyją tu nosorożce, tygrysy, wiele gatunków innych ssaków i ptaków. Nocleg w rejonie Chitwan.

Dzień 5 PARK NARODOWY CHITWAN

Zwiedzanie parku narodowego. Piękny rejs rzeką, podczas którego obserwujemy ptaki, krokodyle i toczące się nad wodą życie. Wyjazd z parku i przejazd z powrotem do Doliny Katmandu. Dolina to serce kraju przesycone historią i tradycją. Nocleg.

Dzień 6 PATAN I BHAKTAPUR

Wycieczka do dawnych państw – miast, magicznego Bhaktapury oraz do Patan – „miasta piękna” – jak brzmi jego druga nazwa. Pospacerujemy tu starymi uliczkami, które zachowały się z czasów średniowiecznych, będziemy podziwiać stupy buddyjskie, budowle królewskie i „złoty klasztor”. Większość zabytków skupiło się wokół głównego placu miasta, czyli Durbar Square, a jego sercem jest pałac Królewski, kolejny przykład architektury newarskiej. Bhaktapur to miasto uroczystych obchodów świąt hinduistycznych i festiwali, a także  centrum rękodzielnictwa, gdzie można nabyć lokalne pamiątki. Powrót na nocleg.

Dzień 7 KATMANDU – KERUNG

Podróż do Tybetu. Droga do granicy jest bardzo kręta i choć odległość nie jest duża (145 km), trasa zajmuje ładnych kilka godzin. Dojazd do przejścia granicznego w Kerung (1740 m. n.p.m.). Wjazd do Tybetu i tam nocleg.

Dzień 8 KERUNG – TINGRI

Wjazd na Wyżynę Tybetańską. Poruszamy się tzw. Drogą Przyjaźni, nazwa jest dosyć osobliwa w kontekście historii. Odsłaniają się widoki na Cho Oyu, Sziszapangmę, a z daleka można dostrzec Mount Everest. Ze względu na grożącą chorobę wysokościową nie mamy w planie podjazdu w kierunku Mt. Everestu, gdyż dłuższe przebywanie i nocleg na wysokości ponad 5000 m n.p.m. mogłoby być groźne dla naszego zdrowia. Dojazd na nocleg do Tingri (4300 m).

Dzień 9 TINGRI – SZIGATSE

Przejazd przez przełęcz Gyatchu La (5220 m), najwyższą na trasie. Po pokonaniu przełęczy droga szybko schodzi w dół. Zatrzymamy się w robiącym duże wrażenie kompleksie klasztornym Sakya, którego budowa rozpoczęła się już w XI wieku. Dojazd do Szigatse (3900 m.n.p.m.), jednego z najważniejszych miast Tybetu ze wspaniałym klasztorem Tashilhunpo, który jest siedzibą Panczenlamy. Nocleg w Szigatse.

Dzień 10 SZIGATSE – GYANTSE

Rano zwiedzimy klasztor w Szigatse, a następnie ruszamy przez piękne tereny w kierunku Gyantse (3950 m n.p.m.). W tym dniu nie ma dużo jeżdżenia, na trasie czeka nas wizyta w klasztorze Phalkor ze stupą Kumbum. Gyantse może poszczycić się jednym z najlepiej zachowanych w Tybecie dzongów, królujących nad miastem. Nocleg w miasteczku.

Dzień 11 GYANTSE - LHASA

Dojazd do szczególnie pięknych miejsc okolic jeziora Yamdrok. Samopoczucie powinno być doskonałe i organizm przyzwyczajony do wysokości.Otacza nas krystalicznie czyste powietrze, widoki na granatową toń jeziora, bielące się lodowce i góry. Dojazd do stolicy Tybetu Lhasy i tam nocleg.

Dzień 12 LHASA

Dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy Tybetu. Najważniejszą budowlą miasta jest oczywiście Pałac Potala, była siedziba przywódców Tybetu, w tym Dalajlamy XIV, który musiał uciec ze swojego kraju. Zobaczymy też Dżokhang, najstarszą świątynię w Tybecie i oczywiście samo miasto. Kolejny nocleg w Lhasie.

Dzień 13 LOT DO KATMANDU

Przejazd na lotnisko. Wylot z Lhasy do Katmandu. Czas w rejonie Durbar Square na dalsze poznawanie miasta. Nocleg w Katmandu.

Dzień 14 WYLOT DO POLSKI

Wylot z Katmandu do Warszawy lub Krakowa (ewentualny przylot następnego dnia).

Wycieczka objazdowa TYBET (Chiny) NEPAL Drogą lądową z Nepalu do Tybetu - 14 dni cena

TERMINY CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
 28.04 - 11.05.2019

3675 USD

550 USD SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA
 13.10 - 26.10.2019

3675 USD

3087 USD (zniżka 16%)

550 USD

 
26.04 - 09.05.2020

3675 USD

3087 USD (zniżka 16%)

 

550 USD

 

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI:

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.


ŚWIADCZENIA:

Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy minibusami; śniadania w hotelach; 2 kolacje w Nepalu; noclegi (hotele 3* - Nepal i Lhasa, pokoje 2-osobowe; pozostałe miejsca - lokalne „guesthouses” o podstawowym standardzie z możliwością wspólnych łazienek); opłaty za wstępy do obiektów; pozwolenie na wjazd do Tybetu; lokalni przewodnicy; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot na całej trasie.

CENA NIE OBEJMUJE:

Obowiązkowego pakietu dewizowego 550 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz i pośrednictwa wizowego; zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

UWAGI:

Liczebności grupy od 8 do 16 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 6 zupełnie wolnymi stronami położonymi obok siebie, oznaczonymi jako strony na wizy. Najpóźniej 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć paszport wraz z odpowiednią dokumentacją przygotowaną wg instrukcji biura. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ