Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Wrota Piekieł – płonący krater

Aszchabad – stolica, jakiej nie ma gdzie indziej

Pustynia Kara Kum

Park Narodowy Kanionu Czaryńskiego

Chiwa – otoczone murami starożytne miasto

Fantastyczne zabytki Samarkandy i Buchary

Nur-Sułtan (Astana), Ałmaty, Biszkek – różne oblicza miast

Krajobrazy gór Tień Szań

Tradycje koczowniczych ludów Azji Środkowej

Powrót do atmosfery czasów socjalizmu

O wycieczce objazdowej TURKMENISTAN UZBEKISTAN TADŻYKISTAN KIRGIZJA KAZACHSTAN - 18 dni

Jeśli lubicie ogromne przestrzenie, wspaniałe górskie i pustynne krajobrazy, przejrzyste powietrze i gościnnych ludzi, to właśnie jest wycieczka dla Was. Zobaczymy przywiązanie ludzi do wolności, przestrzeni, miłość do koni i do przebywania na stepie. Podróż do środkowoazjatyckich republik jest dla wielu osób fascynującym przeżyciem. Nie tylko widzimy ciekawe, starożytne miasta, nie tylko chłoniemy atmosferę pustyni i wysokich gór. Będziemy mieć prawdopodobnie wiele okazji do poznania miejscowych ludzi, a osoby darzące sentymentem czasy realnego socjalizmu, mogą poczuć się spełnione. Podczas wycieczki musimy pokonać znaczne odległości wynajętymi busami, ale przewidziana jest też jazda wygodnymi pociągami, a duży dystans z Tadżykistanu do Biszkeku pokonujemy samolotem. W zwiedzanych krajach odradza się kultura, język i wiele tradycji. Jak przystało na kraje byłego Związku Radzieckiego, nie unikniemy sytuacji nieco irytujących, ale to jest właśnie smaczek podróżowania po tym obszarze. Na Wasze prośby na trasie jednej wycieczki znajdzie się wszystkie pięć poradzieckich krajów Azji Środkowej.

Dzień 1 WYLOT

Spotykamy się na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot z przesiadką do Aszchabadu.

Dzień 2 ASZCHABAD

Przylot do stolicy Turkmenistanu nad ranem. Przejazd do hotelu i odpoczynek po podróży. Zwiedzanie Aszchabadu – dziwnej stolicy dziwnego kraju. Zobaczymy najważniejsze place, tzw. Łuk Neutralności i przedziwne budowle postawione pod rządami Turkmenbaszy, czyli prezydenta Nijazowa z jego marmurowym pałacem na czele. Spacer po centralnych placach i okazja do zdjęć. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3 WROTA PIEKIEŁ

Wyjazd do leżących w okolicy miasta stanowisk archeologicznych w Nisie z pozostałościami starożytnego miasta Partów. Przypomni nam to jak bogatą historię mają ziemie dzisiejszego Turkmenistanu. Podróż przez pustkowia Kara Kum do środkowej częsci kraju. Celem są tzw. Wrota Piekieł, czyli płonący od dziesiącioleci gaz w potężnej, skalnej dziurze. Po zmroku będziemy obserwować to jedyne w swoim rodzaju zjawisko. Nocleg w namiotach w pobliżu Wrót Piekieł.

Dzień 4 PODRÓŻ DO CHIWY

Dalsza droga przez Turkmenistan. Postoje w zapomnianych przez świat miejscowościach. W końcu dojazd do granicy z Uzbekistanem. Dojeżdżamy do Chiwy, arcyciekawego, starożytnego miasta położonego tuż przy granicy z Turkmenistanem. Nocleg w Chiwie.

Dzień 5 CHIWA

Ten dzień przyniesie nieco wytchnienia od podróży i da czas na zwiedzanie jednego z najbardziej fascynujących miast Azji Środkowej. Chiwa leżała na Jedwabnym Szlaku i była przed laty ważnym ośrodkiem. Z czasów świetności zachowały się fantastyczne mury, bramy, medresy, meczety, pałace. Stare miasto Chiwy odsłoni przed nami wiele tajemnic. Nocleg w Chiwie.

Dzień 6 DROGA DO BUCHARY

Podróż do Buchary, kolejnego miasta Jedwabnego Szlaku wpisanego na listę UNESCO. Buchara leży w oazie, a niedaleko przebiega umowna granica między pustyniami Kyzył Kum i Kara Kum. Po drodze przekroczymy rzekę Amu Darię, która wpływa do niemal zniszczonego Jeziora Aralskiego. Nocleg w Bucharze.

Dzień 7 BUCHARA

Zwiedzanie Buchary, przejazd do świętego dla muzułmanów miejsca pielgrzymek, gdzie działał i został pochowany ponad sześćset lat temu założyciel wpływowego, działającego do dziś bractwa sufickiego. Zabytki przetrwały w doskonałym stanie i można tu jeszcze odczuć atmosferę dawnych wieków. Zwiedzamy piękne medresy, meczety i inne budowle. Udajemy się też w okolice miasta do letniego pałacu emira. Historyczne centrum Buchary zwiedzamy na piechotę. Tradycyjny wieczór uzbecki połączony z kolacją. Nocleg w Bucharze.

Dzień 8 SAMARKANDA

Rano przejazd na dworzec kolejowy i podróż pociągiem do Samarkandy. Po przyjeździe zapoznawczy spacer po tym niezwykłym mieście. Zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO zabytków starego miasta. Wrażenie na każdym zrobi plac Registan z zabytkowymi medresami. Ważnym punktem jest meczet Bibi Chanum wybudowany przed śmiercią Timura. Ten wielki meczet został poważnie zniszczony podczas trzęsienia ziemi w XIX w. Tuż obok znajdują się stare grobowce, w jednym z nich został prawdopodobnie pochowany kuzyn Mahometa. Zwiedzamy też mauzoleum Guri Amir z grobowcem Timura, któremu Samarkanda zawdzięcza świetność. Nocleg w Samarkandzie.

Dzień 9 PODRÓŻ DO TADŻYKISTANU

Rano odwiedzamy pełen życia, kolorowy bazar. Ostatnie chwile na spacery po mieście. Dojazd do bliskiej już granicy z Tadżykistanem, gdzie czeka nas dłuższy postój. Droga biegnie przez zmieniający się krajobraz. Przejazd przez Góry Fańskie z najwyższym szczytem o wysokości 5489 m n.p.m. Przyjazd na Jezioro Aleksanda (Iskandarkul) i nocleg w okolicy.

Dzień 10 GÓRY FAŃSKIE

Czas na spacery nad jeziorem Iskandarkul uchodzące za jedno z najpiękniejszych górskich jezior. Podziwiamy kojące krajobrazy Gór Fańskich, zatrzymamy się też w jednej z wiosek, by zobaczyć jak żyją Tadżycy. Zjemy tam tradycyjny obiad składający się z miejscowych, świeżych produktów. Powrót na nocleg.

Dzień 11 DUSZANBE

Dojazd do stolicy Tadżykistanu, Duszanbe. Objazd miasta z jego ocienionymi drzewami alejami i gmachami rządowymi, najważniejszymi pomnikami i placami. Miasto oczywiście zwiedzamy na piechotę, mając okazję do jego bliższego poznania. Nocleg w hotelu w Duszanbe.

Dzień 12 HISSAR I LOT DO BISZKEKU

Przejazd do położonej koło Duszanbe twierdzy Hissar. Ta zrekonstruowana XVI wieczna twierdza jest najważniejszym zabytkiem Tadżykistanu. Na rozległym dziedzińcu odtworzono dawne zabudowania, a nawet amfiteatr. Wieczorem wylot do Biszkeku, stolicy Kirgizji. 

Dzień 13 BISZKEK

Objazd Biszkeku, poradzieckiej stolicy z monumentalnymi, socjalistycznymi gmachami i pomnikami. Widzimy centralny, rozległy plac i inne ważne miejsca. Odwiedziny poradzieckiego domu towarowego (ZUM), gdzie możemy zakupić tanio miejscowe pamiątki. Następnie wyjazd za miasto, podróżujemy fragmentem Jedwabnego Szlaku. Po drodze podziwiamy ponadtysiącletnią odrestaurowaną wieżę Burana. To jeden z nielicznych cennych zabytków kraju. Trasa prowadzi do jeziora Issyk Kuł, jednego z wielkich, środkowoazjatyckich jezior. Issyk Kuł jest drugim, co do wielkości jeziorem górskim na świecie (po peruwiańskim Titicaca). Otoczone jest wspaniałymi łańcuchami górskimi, a jego krystalicznie czyste wody nadają się idealnie do pływania dla osób kochających lodowatą wodę. Nocleg w kurorcie Czołpon Ata.

Dzień 14 JEZIORO ISSYK KUŁ

Do południa pobyt nad Issyk Kuł. Podróż do bliskiego Karakol – dawne rosyjskie garnizonowe miasto. To tutaj zakończył swą ostatnią podróż znakomity podróżnik Mikołaj Przewalski i w tej okolicy znajduje się jego mauzoleum. Zobaczymy m.in. katedrę i meczet. W tym dniu powinniśmy jeszcze i zobaczyć demonstrację polowania z orłami. Polowanie przy udziale drapieżnych ptaków to kolejna pasja Kirgizów i Kazachów, wymaga ona poznania wielu tajników i cierpliwości w tresowaniu zwierząt. Wieczorem tradycyjny występ. Nocleg w Karakol lub w okolicy. 

Dzień 15 KANION CZARYŃSKI

Dojazd do granicy z Kazachstanem. Po jej przekroczeniu kontynuowanie podróży przez miasto Kegen. Dojazd do Parku Narodowego Kanionu Czaryńskiego, który wcina się w teren kilkusetmetrową rozpadliną. Podziwianie form skalnych i łatwy spacer. Dojazd do Ałmaty, byłej stolicy Kazachstanu (dawniej Ałma Ata) położonej na południu kraju. Miasto leży u podnóża potężnego masywu gór Tień Szań, a okoliczne szczyty przekraczają 4000m n.p.m. Zwiedzamy centrum miasta spacerując po głównej ulicy, a także oglądamy zabytkową, rosyjską cerkiew. Nocleg w hotelu w Ałmaty.

Dzień 16 AŁMATY

Wjazd w pobliskie góry do Medeu i do położonej wyżej stacji narciarskiej Czimbułak położonej w wysokogórskiej scenerii. Po południu powrót do Ałmaty. Wieczorem przejazd na dworzec i podróż pociągiem ekspresowym do stolicy kraju, Nur – Sułtan (dawniej Astana). Ekspres do stolicy to nowoczesny pociąg, wyposażony m.in. w Wi-Fi, który ponad 1300 km pokonuje w około 12 godzin. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia – przedziały 4-osobowe).

Dzień 17 NUR – SUŁTAN (ASTANA)

Po przyjeździe objazd miasta. Astana została zbudowana niemal od podstaw, nadana miastu nazwa znaczy po kazachsku „stolica”. Zobaczymy najważniejsze gmachy z siedzibą rządu i prezydenta oraz szereg innych imponujących budowli. Przechadzka po ścisłym centrum. Stolica jest miastem budowanym na pokaz i symbolem nowego, bogatego Kazachstanu. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

Dzień 18 WYLOT

W nocy lub rano wyjazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy. Przylot do Warszawy.

Wycieczka objazdowa TURKMENISTAN UZBEKISTAN TADŻYKISTAN KIRGIZJA KAZACHSTAN - 18 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
10.06 - 27.06.2020

4238 USD

3814 USD (zniżka 10%) 

700 USD  
30.09 - 17.10.2020  4238 USD

3390 USD (zniżka 20%) 

 700 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi) najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy, pociągi), wycieczki wg programu, śniadania w hotelach, kolacje lub obiady w wybranych miejscach (łącznie 6 posiłków), noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach od 3* lub 4* (wg oceny biura), 1 nocleg w prostych namiotach (koło Wrót Piekieł, Turkmenistan), możliwy 1 nocleg w „hotelu” jurtowym, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski lider wyprawy.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, pozostałych posiłków, zwyczajowych napiwków, ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego, opłat wizowych (Turkmenistan, Tadżykistan) i pośrednictwa wizowego wg aktualnych cen.

UWAGI

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 16. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszporty wraz z odpowiednią dokumentacją wizową muszą być złożone do biura ok. 30 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

CZEKAMY NA WAS w najbliższy weekend na TARGACH W POZNANIU!

Dodano 11.02.2020 Zapraszamy naszych Przyjaciół Biura oraz biura agencyjne na nasze stoisko... ZOBACZ

Plany na czerwiec?

Dodano 29.01.2020 Plany na czerwiec? Do wyboru aż 13 programów ! ZOBACZ

Sprawdź jaka część świata już zobaczyłeś.

Dodano 09.01.2020 Czy chcecie sprawdzić ile krajów świata już zobaczyliście? ZOBACZ

Co nas czeka w pierwszych miesiącach Nowego Roku 2020?

Dodano 17.12.2019 Co nas czeka z początkiem nowego roku ? Do wyboru aż 11 programów... ZOBACZ

BON NA PODRÓŻ - idealny pomysł na prezent!

Dodano 10.12.2019 Szukasz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? VOUCHER WAKACYJNY TO... ZOBACZ

NOWY PROGRAM! USA

Dodano 14.11.2019 Już w sprzedaży nowy program USA - wschód i południe z rejsem na wyspy... ZOBACZ

Zobacz najnowsze audycje

Dodano 04.11.2019 Jacek Torbicz w audycji Radia Kraków PALCEM PO MAPIE opowiada o ... kliknij... ZOBACZ

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS - Zapraszamy do obejrzenia filmu z wyprawy PRESTIGE TOURS

Dodano 30.10.2019 Zapraszamy na wyjazd już 15 lutego 2020! Mnóstwo wrażeń, bliskie... ZOBACZ

SINGLE BEZ DOPŁATY - zobacz jak z tego skorzystać

Dodano 25.10.2019 Jadąc w pojedynkę możesz dołączyć do większości naszych wyjazdów bez... ZOBACZ

USA ZACHÓD - CZAS START!

Dodano 25.10.2019 Zobaczcie naszą subiektywną listę najpiękniejszych miejsc, które zachód... ZOBACZ

ZAPRASZAMY

Dodano 17.10.2019 World Travel Show to największe Targi Turystyczne w Polsce. Jak co roku... ZOBACZ

ANTARKTYDA- 15 dni z polskim opiekunem

Dodano 17.10.2019 wyruszamy już 04 lutego 2020 ! Ostatnie miejsca czekają! Tym razem z... ZOBACZ

JUŻ W SPRZEDAŻY - WYJAZDY NA SEZON 2020/2021

Dodano 26.09.2019 Zachęcamy do rezerwacji najnowszych ofert na WYJAZDY W SEZONIE 2020/2021!... ZOBACZ

KENIA TANZANIA - zobacz film z wyprawy

Dodano 19.09.2019 Zapraszamy na najbliższe potwierdzone wyprawy w październiku oraz w... ZOBACZ

100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ CENY

Dodano 26.08.2019 Teraz dokonując rezerwacji otrzymujecie Państwo 100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ... ZOBACZ

ZATAŃCZ SAMBĘ NA KARNAWALE W RIO DE JANEIRO

Dodano 23.08.2019 Zostało tylko kilka ostatnich miejsc! Dołącz do oszałamiającej parady... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 22.08.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

NOWA, WYŻSZA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA ROK 2019/2020

Dodano 16.08.2019 Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy nową gwarancję ubezpieczeniową... ZOBACZ

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ