Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Chiwa – otoczone murami starożytne miasto
Fantastyczne zabytki Samarkandy i Buchary
Aszchabad – stolica, jakiej nie ma gdzie indziej
Wrota Piekieł – płonący krater
Zachwycające krajobrazy Pamiru
Pustynia Kara Kum
Powrót do atmosfery czasów socjalizmu

O wycieczce objazdowej TURKMENISTAN UZBEKISTAN TADŻYKISTAN - 16 dni

Podróż do środkowoazjatyckich republik jest dla wielu osób fascynującym przeżyciem. Nie tylko widzimy ciekawe, starożytne miasta, nie tylko chłoniemy atmosferę pustyni i wysokich gór. Będziemy mieć prawdopodobnie wiele okazji do poznania miejscowych ludzi, a osoby darzące sentymentem czasy realnego socjalizmu, mogą poczuć się spełnione. Podczas wycieczki musimy pokonać znaczne odległości wynajętymi busami, ale przewidziana jest też jazda wygodnym pociągiem. Jedna noc czeka nas w zwykłych namiotach, to konieczne, by zobaczyć nocny spektakl płonącego krateru. W górach Tadżykistanu kilka nocy spędzimy w kwaterach prywatnych – nie ma tam wielkich luksusów, ale co za okazja do poznania mieszkańców gór! No i pamiętajmy, wiele w tych krajach może nas zaskoczyć i nie tylko na minus.

Dzień 1 WYLOT Z WARSZAWY

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do Aszchabadu.

Dzień 2 ASZCHABAD

Odpoczynek po podróży. Po późnym śniadanku zwiedzanie Aszchabadu – zobaczymy najważniejsze place, tzw. Łuk Neutralności i przedziwne budowle postawione pod rządami Turkmenbaszy, czyli prezydenta Nijazowa z jego marmurowym pałacem na czele. Spacer po centralnych placach. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3 WROTA PIEKIEŁ

Wyjazd do leżących w okolicy miasta stanowisk archeologicznych w Nisie z pozostałościami starożytnego miasta Partów. Przypomni nam to jak bogatą historię mają ziemie dzisiejszego Turkmenistanu. Podróż przez pustkowia Kara Kum do środkowej części kraju. Celem są tzw. Wrota Piekieł, czyli płonący od dziesięcioleci gaz w potężnej, skalnej dziurze. Po zmroku będziemy obserwować to jedyne w swoim rodzaju zjawisko. Nocleg w namiotach w pobliżu Wrót Piekieł.

Dzień 4 PODRÓŻ DO CHIWY

Dalsza droga przez Turkmenistan. Postoje w zapomnianych przez świat miejscowościach. W końcu dojazd do granicy z Uzbekistanem. Dojeżdżamy do Chiwy, arcyciekawego, starożytnego miasta położonego tuż przy granicy z Turkmenistanem. Nocleg w Chiwie.

Dzień 5 CHIWA

Czas na zwiedzanie jednego z najbardziej fascynujących miast Azji Środkowej. Chiwa leżała na Jedwabnym Szlaku i była przed laty ważnym ośrodkiem. Z czasów świetności zachowały się fantastyczne mury, bramy, medresy, meczety, pałace. W tym dniu stare miasto Chiwy odsłoni przed nami wiele tajemnic. Podróż do Buchary, kolejnego miasta Jedwabnego Szlaku wpisanego na listę UNESCO. Po drodze przekroczymy rzekę Amu Darię, która wpływa do niemal zniszczonego Jeziora Aralskiego. Nocleg w Bucharze.

Dzień 6 BUCHARA

Zwiedzanie Buchary, przejazd do świętego dla muzułmanów miejsca pielgrzymek, gdzie działał i został pochowany ponad sześćset lat temu założyciel wpływowego, działającego do dziś bractwa sufickiego. Buchara leży w oazie, a niedaleko przebiega umowna granica między pustyniami Kyzył Kum i Kara Kum. Zabytki przetrwały w doskonałym stanie i można tu jeszcze odczuć. atmosferę dawnych wieków. Zwiedzamy piękne medresy, meczety i inne budowle. Udajemy się też w okolice miasta do letniego pałacu emira. Historyczne centrum Buchary zwiedzamy na piechotę. Tradycyjny wieczór uzbecki połączony z kolacją. Nocleg w Bucharze.

Dzień 7 SAMARKANDA

Rano przejazd na dworzec kolejowy i podróż pociągiem do Samarkandy. Po przyjeździe zapoznawczy spacer po tym niezwykłym mieście. Zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO zabytków starego miasta. Wrażenie na każdym zrobi plac Registan z zabytkowymi medresami. Ważnym punktem jest meczet Bibi Chanum wybudowany przed śmiercią Timura. Ten wielki meczet został poważnie zniszczony podczas trzęsienia ziemi w XIX w. Tuż obok znajdują się stare grobowce, w jednym z nich został prawdopodobnie pochowany kuzyn Mahometa. Zwiedzamy też mauzoleum Guri Amir z grobowcem Timura, któremu Samarkanda zawdzięcza świetność. Nocleg w Samarkandzie.

Dzień 8 PODRÓŻ DO TADŻYKISTANU

Dojazd do bliskiej już granicy z Tadżykistanem, gdzie czeka nas dłuższy postój związany z formalnościami. Droga biegnie przez zmieniający się krajobraz. Przejazd przez Góry Fańskie z najwyższym szczytem o wysokości 5489 m n.p.m. Nocleg po drodze.

Dzień 9 DUSZANBE

Chwila relaksu nad górskim jeziorem. Dojazd do stolicy Tadżykistanu, Duszanbe. Objazd miasta z jego ocienionymi drzewami alejami i gmachami rządowymi oraz spacer po centrum. Nocleg w hotelu w Duszanbe.

Dzień 10 - 14 WYPRAWA W PAMIR

Dojazd do stolicy Tadżykistanu, Duszanbe. Objazd miasta z jego ocienionymi drzewami alejami i gmachami rządowymi oraz spacer po centrum. Wyjazd w góry Pamir. Podążamy drogą M41, czyli tzw. Traktem Pamirskim. Ta śmiało poprowadzona droga należy do najbardziej widowiskowych na świecie. Podczas tej wyprawy dojeżdżamy do Kalaikhom aż do granicy z Afganistanem. Poznajemy okolice, oglądamy tradycyjne wioski, podziwiamy piękno i grozę potężnych gór. Mamy okazję poznać lokalne społeczności i spróbować regionalnych potraw. Noclegi w prostych pokojach gościnnych. Po powrocie z Pamiru nocleg w Duszanbe.

Dzień 15 HISSAR

Przejazd do położonej koło Duszanbe twierdzy Hissar. Ta zrekonstruowana XVI wieczna twierdza jest najważniejszym zabytkiem Tadżykistanu, Na rozległym dziedzińcu odtworzono dawne zabudowania, a nawet amfiteatr. Wolne popołudnie na zwiedzanie Duszanbe, zakupy, smaczne posiłki i degustacje miejscowego koniaku. Odpoczynek w hotelu.

Dzień 16 PRZELOT DO POLSKI

W nocy lub nad ranem przejazd na lotnisko i podróż do Warszawy.

Wycieczka objazdowa TURKMENISTAN UZBEKISTAN TADŻYKISTAN - 16 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
18.05 - 02.06.2019

3704 USD

600 USD SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA
14.09 - 29.09.2019

3704 USD

3111 USD (zniżka 16%)

600 USD  
25.04 - 10.05.2020

3704 USD

2963 USD (zniżka 20%)

 

600 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi); wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy, samochody terenowe w Tadżykistanie, pociągi); wycieczki wg programu; śniadania w hotelach, kolacje lub obiady w wybranych miejscach (łącznie 8 posiłków); noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach od 3* lub 4* w miastach, 1 nocleg w prostych namiotach (koło Wrót Piekieł, Turkmenistan), 3 noclegi w pokojach gościnnych (w Pamirze, Tadżykistan) o podstawowym standardzie (pokoje bez łazienek), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych, zwyczajowych napiwków, opłat wizowych i pośrednictwa wizowego, dopłaty do pokoju 1-osobowego 520 USD/os.

UWAGI
Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszporty wraz z odpowiednią dokumentacją wizową muszą być złożone do biura ok. 45 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ