Wycieczki objazdowe Afryka


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Plemiona Zachodniej Afryki
Świat wyznawców voodoo
Życie na wodzie nad jeziorem Nokoue
Kolonialne fortece
Postoje w afrykańskich wioskach
Plaże i wybrzeże Ghany
Zabytki kolonialne i pozostałości królestw afrykańskich
Tropikalne parki narodowe
Bazylika w Jamusukro

O wycieczce objazdowej TOGO BENIN GHANA WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - 16 dni

Nie jest to wyprawa dla każdego. Podróżujemy po afrykańskich drogach i bezdrożach. Będziemy z kurzem za pan brat, a wyboje odczujemy na sobie. Co otrzymujemy w zamian? Docieramy do miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów. Jesteśmy w krajach, gdzie komercja jeszcze nie dotarła. Widzimy autentyczne życie. Poznajemy barwne plemiona i wioski dziwiąc się, że takie miejsca wciąż istnieją w XXI wieku. Przeżywamy przygodę, która pozostanie w naszej pamięci. Spędzamy czas ciekawie i wesoło. Zauważymy, że podróżowanie po tym regionie nie jest tak niebezpieczne, jak przedstawia się to w mediach. Prosimy jednak o staranne przemyślenie udziału w tej wyprawie, wymagającej pewnej odporności psychicznej i nieco mniejszej fizycznej. Podczas wyjazdu dbamy, by pojazdy były wygodne, a noclegi zarezerwowane w możliwie dobrych i czystych miejscach. Posiadamy już duże doświadczenie w tych stosunkowo trudnych do podróżowania krajach, nasze grupy przemierzyły je wielokrotnie.

Dzień 1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku w Berlinie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki.
Wylot z przesiadką do Cotonou.
Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2 NOKOUE

Udajemy się nad jezioro Nokoue. Tysiące bambusowych chatek sprawiły, że miejsce to jest nieco ironicznie nazywane „Wenecją Zachodniej Afryki”. Płynąc łodzią poznajemy tą ciekawą społeczność żyjącą wprost na wodzie. Mieszkańcy wodnych wiosek przybyli tu przed laty chroniąc się przed zagrożeniami i życie na jeziorze ocaliło ich przed zagładą.
Powrót do hotelu.

Dzień 3 Abomey

Podróż do Abomey – stolicy słynnego królestwa Dahomeju. Zwiedzanie miasta i siedziby królewskiej wpisanej na światową listę UNESCO. Okrutny król Dahomeju budował niektóre obiekty z gliny zmieszanej z ludzką krwią, co przypomina nam czerwonawy kolor budowli. Z przewodnikiem odwiedzamy zakamarki pałacu poznając burzliwą historię tego miejsca.
Powrót do hotelu.

Dzień 4 OUIDAH

Wycieczka do Ouidah, stolicy kultu voodoo. To właśnie tu praktykuje się na wielką skalę tajemnicze wierzenia i obrzędy. Czeka nas robiące nieco dziwne wrażenie spotkanie z wysokim kapłanem voodoo. Zobaczymy także fort i słynną „drogę niewolników”, którą przeszło w kajdanach tysiące wywożonych stąd przymusowo Afrykańczyków. W mieście tym katolicka katedra sąsiaduje ze świątynią pytonów, którą odwiedzamy. W niektórych walizkach znajdą się w tym dniu amuletu voodoo.
Po południu wjeżdżamy do Togo, jednego z najmniejszych afrykańskich krajów i byłej kolonii niemieckiej, a potem francuskiej.
Nocleg w hotelu w okolicach Lome.

Dzień 5 LOME

Zwiedzanie Lome, czyli stolicę Togo, uchodzące za czasów kolonialnych za jedno z najładniejszych miast Afryki Zachodniej. Blask dawnej przeszłości widać do dziś. Wizyta na popularnym wśród wyznawców voodoo targu fetyszy, jeden z najbardziej niesamowitych targów, jaki można w ogóle zobaczyć. Wśród amuletów zobaczymy wiele z gatunków zwierząt chronionych oraz przedziwne przedmioty mające zaskakujące zastosowanie.
Kolacja. Powrót do hotelu.

Dzień 6 GHANA

Przejazd wzdłuż Złotego Wybrzeża do kolejnego kraju na naszej trasie - Ghany. Postój na tej granicy bywa często długi. Przejazd do hotelu w Akrze. Odpoczynek po podróży i nocleg.

Dzień 7 AKRA

Poranne zwiedzanie Akry, 137-letniego miasta pełnego budynków w stylu kolonialnym i modernistycznym. Odwiedzimy Centrum W. E. B. Dubios, Plac Czarnej Gwiazdy oraz Kwame Nkrumah Memorial Park upamiętniający pierwszego prezydenta Ghany. Następnie odwiedzimy lokalny targ, gdzie będziemy mieli szansę kupić artefakty rodem z Ghany czy całej zachodniej Afryki. Po południu przejazd wzdłuż Złotego Wybrzeża do Elminy. Nocleg w hotelu nad oceanem.

Dzień 8 ELMINA

Czas na wypoczynek nad oceanem. Czas na rozkoszowanie się zadziwiająco atrakcyjną jak na Afrykę plażą, basenem i świeżymi owocami morza lub rybami. Taki moment przyda się w przypadku tego typu podróży. Zachowując ostrożność można wykąpać się w ciepłym oceanie.
Po południu wycieczka do centrum Elminy. Nad malowniczym portem wznoszą się świetnie zachowane forty - holenderski i portugalski, najstarszy w całej subsaharyjskiej Afryce. Zwiedzamy fort, który był też ogromnym centrum wywozu niewolników. Dowiadujemy się tu dużo o bolesnej, wielowiekowej historii tych rejonów.
Nocleg nad oceanem.

Dzień 9 ELMINA

Dzień wypoczynku nad oceanem. Dla chętnych całodzienna, dodatkowo płatna (ok. 85 USD) wycieczka do Parku Narodowego Kakum. Park ten chroni wilgotną dżunglę – unikat w Afryce Zachodniej. Przetrwało tu 40 gatunków ssaków i aż 400 gatunków motyli. Lunch w formie pikniku. Szlaki poprowadzono specjalnymi mostkami wysoko pośród koron drzew. Po tym dniu spędzonym na łonie przyrody wracamy na wybrzeże.
Nocleg nad oceanem.

Dzień 10 ABIDŻAN

Rano wyruszamy na zachód - zmierzamy w kierunku granicy z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Jak wiele afrykańskich granic jej pokonanie to szkoła cierpliwości i pokaz specyficznych zwyczajów związanych z przekraczaniem. Wyjeżdżamy z Ghany, czyli zmieniamy strefę języka angielskiego na język francuski.
Podróż wzdłuż wybrzeża i nocleg w Abidżanie.

Dzień 11 PARK NARODOWY ASSAGNA

Zwiedzanie Parku Narodowego Assagny, który chroni gęste lasy i wybrzeże. Park oglądamy poruszając się łodzią i częściowo na piechotę. Oprócz wielu gatunków ptaków w parku żyje wiele ssaków, między innymi leśne słonie.
Po południu spędzamy chwilę na ładnej, piaszczystej plaży. Powrót na nocleg.

Dzień 12 JAMUSUKRO

Czas opuścić ogromne miasto. Pokonując korki kierujemy się do oddalonej o ponad 200 km stolicy kraju – Jamusukro. Pomysł, aby z Jamusukro zrobić stolicę godną miast europejskich pochodził od jednego z przywódców kraju, który stąd pochodził. Zobaczymy co pozostało z tego szalonego projektu. Zwiedzanie bazyliki, która miała być kopią (i to większą kopią!) watykańskiej Bazyliki św. Piotra. Świątynia może pomieścić prawie 20 tysięcy osób, ale podczas mszy zjawia się zaledwie kilkuset wiernych. Zobaczymy też niszczejące inne rządowe budowle świadczące o nieprawdopodobnym ego rządzących, którzy wyrzucali pochodzące z pomocy europejskie pieniądze na swoje szalone wizje.
Nocleg w Jamusukro.

Dzień 13 PLEMIENIA BAULE

Po opuszczeniu stolicy poruszamy się przez zielony kraj, mając okazję zobaczyć autentyczne wioski do których niemal nie trafiają turyści. Poznajemy zwyczaje mieszkającego tu plemienia Baule. Ludzie ci znani są z ciekawych zwyczajów i głębokiego przeżywania swoich wierzeń. Baule są znakomitymi rzemieślnikami. Ich maski znane są wśród koneserów na całym świecie.
Powrót na nocleg.

Dzień 14 ABIDŻAN

Kierujemy się w kierunku wybrzeża Atlantyku. Mijamy niewielkie miejscowości, ludzi pracujących na polach. Łatwo można zauważyć tropikalne plantacje, Wybrzeże Kości Słoniowej znane jest m.in. z plantacji kakao, cennego towaru eksportowego.
Dojazd do Abidżanu. Nocleg.

Dzień 15 ABIDŻAN

Po śniadaniu zwiedzanie Abidżanu, największego miasta Wybrzeża Kości Słoniowej. Miasto jest wielkim molochem położonym nad lagunami. Obok nowoczesnych gmachów widzimy typową afrykańską ulicę z chaotycznymi ulicami i urzędowymi gmachami z różnych epok pozbawionymi stylu. Zwiedzamy największy targ z tysiącami barwnie ubranych osób, głównie kobiet. Czeka nas też objazd przez eleganckie dzielnice rządowe z zachowanymi budynkami z czasów francuskiego kolonializmu.
Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 16 PRZYLOT

Przylot do Berlina.

Wycieczka objazdowa TOGO BENIN GHANA WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - 16 dni cena

 

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
08.11 - 23.11.2019

4520 USD

3616 USD (zniżka 20%)

600 USD  
17.01 - 01.02.2020

4520 USD

3616 USD (zniżka 20%)

600 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy i samochody terenowe), rejs w  Beninie, noclegi w pokojach 2-osobowych (hotele odpowiadające minimum 3*, klimatyzacja lub wentylator, łazienka w pokoju), wyżywienie: śniadania, pozostałe posiłki wymienione w programie (łącznie 5 posiłków),  bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny), lokalni przewodnicy, opieka polskiego pilota na całej trasie.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, koszty wiz i ich uzyskania (obecnie łącznie ok. 400 USD/os.), pozostałe wyżywienie (organizuje na bieżąco pilot), zwyczajowe napiwki, dopłata do pok. 1-osobowego 750 USD. Dla chętnych całodzienna, dodatkowo płatna (ok. 85 USD) wycieczka do Parku Narodowego Kakum.

UWAGI

Orientacyjna liczba uczestników: od 7 do 15, program wraz z godzinami zbiórki i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem, obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty zakończenia wycieczki z przynajmniej 6 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Dokumentacja wizowa wg wskazówek biura wraz z paszportem musi być złożona w biurze najpóźniej 2 miesiące przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ