Wycieczki objazdowe Afryka


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Wejście na Kilimandżaro drogą Marangu z noclegami w schroniskach
Safari w Parku Narodowym Amboseli
Spotkania z Masajami
Białe plaże i kultura Zanzibaru

O wycieczce objazdowej TANZANIA KENIA KILIMANDŻARO z safari i Zanzibarem - 15 dni

Choć droga na Kilimandżaro nie jest wyzwaniem, jeśli chodzi o trudności techniczne, wejście na niemal sześć tysięcy metrów wymaga nie lada wysiłku i zależy od indywidualnej podatności organizmu na dolegliwości związane z wysokością. Co ciekawe na szczyt czasem docierają łatwiej osoby starsze, a często muszą zawrócić młodsi. Dzień aklimatyzacyjny, który przewidzieliśmy w naszym programie, zwiększa radykalnie szansę wyjścia na wierzchołek i szczycimy się faktem, że większość z uczestników naszych wypraw wychodzi aż na sam szczyt. O próbę wejścia na górę może pokusić się każdy, kto od czasu do czasu spaceruje po szlakach Tatr lub Sudetów, a nawet osoba spędzająca większość czasu za biurkiem. Proponujemy wejście na Kili łatwą drogą z noclegami w schroniskach, co zapewnia najwyższy możliwy komfort i warunki do wypoczynku podczas wejścia. Jednak najważniejsze jest, by wrócić bezpiecznie, wyprawa jest bardzo ciekawa, nawet gdy nie damy rady osiągnąć samego wierzchołka. Przy okazji zdobywania Kilimandżaro proponujemy safari w Parku Amboseli w Kenii – to okazja do zobaczenia afrykańskich zwierząt w ciekawej scenerii. Po safari i trekkingu nie mogło zabraknąć krótkiego wypoczynku na białych plażach Zanzibaru w hotelu położonym nad samym oceanem. Wyprawę prowadzą znakomici i doświadczeni piloci – przewodnicy górscy, którzy mają już za sobą wiele wejść na szczyt.


Dzień 1 WYLOT Z WARSZAWY LUB KRAKOWA

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub na lotnisku w Krakowie.
Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Nairobi.

Dzień 2 NAIROBI

Przylot do stolicy Kenii. Zwiedzanie oryginalnego domu Karen Blixen, autorki „Pożegnania z Afryką”. Położony niegdyś na wsi dom dzisiaj znajduje się na obrzeżach miasta. Postój w ośrodku opieki nad żyrafami – być może będzie można uczestniczyć w karmieniu tych pięknych zwierząt. Następnie krótki objazd Nairobi – dzielnica biznesu i biedniejsze, typowo afrykańskie przedmieścia. Zatrzymamy się przy historycznym dworcu kolejowym, miasto powstało właśnie w wyniku budowy kolei przez Brytyjczyków. Stolica Kenii jest obecnie wielonarodową i wieloreligijną pełną życia ciekawą metropolią. Wieczorem kolacja w słynnej restauracji Carnivore znanej ze wspaniałych mięs pieczonych na ogniu. Nocleg w Nairobi.

Dzień 3 PARK NARODOWY AMBOSELI

Wyjazd z miasta w kierunku masywu Kilimandżaro. Zostajemy jednak wciąż po stronie kenijskiej, gdyż celem jest Park Narodowy Amboseli, położony w sąsiedztwie Dachu Afryki. Widzimy pojawiających się Masajów, gospodarzy tych ziem, którzy z okolic obecnego Nairobi zostali wyparci przez Brytyjczyków i inne plemiona kenijskie. Po południu pierwsze safari. Amboseli zamieszkują słonie, żyrafy, liczne gatunki antylop i wielu innych ssaków. Pojawiają się też drapieżniki – lwy i gepardy. Safari daje możliwość podglądania zwierząt, ale nigdy nie wiadomo jakie gatunki spotkamy i z jakimi sytuacjami się zetkniemy. Nocleg w namiotach.

Dzień 4 PARK NARODOWY AMBOSELI I ARUSZA

Poranne safari – kolejna okazja do pięknych zdjęć w scenerii wschodzącego słońca z Kilimandżaro w tle. Rano zwierzęta zwykle korzystają z chłodu pranka i są bardziej aktywne. Po safari ruszamy w stronę granicy. Podróż do Aruszy, tanzańskiego miasta leżącego u podnóża wulkanu Mt. Meru (4565 m n.p.m.). Widzimy, jak zmienia się krajobraz sawanny, tu i ówdzie pojawiają się wsie złożone z okrągłych chatek. Przygotowanie do trekkingu i ostatnie zakupy. Nocleg w Aruszy.

Dzień 5 TREKKING DO MANDARA

Piękny poranek i poranna kawa towarzyszy nam, gdy zaczynamy już myśleć o kolejnym etapie podróży – wejściu na Kilimandżaro. Krótka podróż pod masyw górski. Po drodze postój we wsi Tengeru, gdzie znajduje się zadziwiające miejsce świadczące o naszej skomplikowanej historii - największy polski cmentarz w Afryce. Docieramy do wsi Marangu. Od tego miejsca zaczyna się część trekkingowa. Przy drodze Marangu zbudowano schroniska, co pozwala wchodzącym dobrze wypocząć, ogrzać się i zwiększyć szanse zdobycia szczytu. W tym dniu pokonamy różnicę wzniesień 800 m na trasie 7 km z Marangu do Mandara. Jest to zaledwie 4-5 godzin łatwego marszu wygodną ścieżką przez piękny wiecznie zielony las. Nocleg w schronisku Mandara na wysokości 2700 m n.p.m.

Dzień 6 PRZEJŚCIE Z MANDARA DO HOROMBO

Przejście z Mandara do Horombo. W tym dniu jest przewidziana do pokonania różnica wzniesień 1020 m na trasie o długości 11 km (ok. 5-7 godzin marszu). Ścieżka biegnie już powyżej lasu przez zmieniające się piętra roślinne, a w oddali zaczyna się pojawiać wierzchołek Kilimandżaro. Rozkoszujemy się piękną przyrodą, mając czas na liczne postoje na odpoczynek i fotografowanie. Nocleg w schronisku Horombo na wysokości 3720 m n.p.m.

Dzień 7 DZIEŃ NA AKLIMATYZACJĘ

Dzień przeznaczony na aklimatyzację. Zalecany odpoczynek, krótkie spacery, a dla osób posiadających dość siły wycieczka piesza na stoki pobliskiego, skalistego wulkanu Mawenzi, bocznego wierzchołka masywu. Okazja do pięknych fotografii i przebywania w górskiej scenerii. Dzień na tej wysokości znacznie zwiększa nasze szanse wejścia na szczyt. Nocleg w schronisku.

Dzień 8 PRZEJŚCIE Z HOROMBO DO KIBO

Przejście z Horombo do Kibo. Przewidziana do pokonania różnica wzniesień to ok. 1000 m na trasie 10 km (ok. 6 godzin marszu). Ścieżka przebiega przez tereny pokryte skąpą roślinnością, a po minięciu ostatniego źródła wody wchodzi w niemal pozbawione roślinności piętro wysokogórskie. Posiłki są jak zwykle przygotowywane przez naszych wspaniałych kucharzy. Odpoczynek w schronisku Kibo na wysokości 4800 m n.p.m.

Dzień 9 SZCZYT KILIMANDŻARO

Zwyczajowo w nocy rozpoczyna się podejście na szczyt. Ścieżka prowadzi piargami i stromym stokiem pokrytym wulkanicznym pyłem. O świcie powinniśmy się znaleźć na krawędzi krateru na tzw. Gilman’s Point, skąd rozpościera się genialny widok na krater i pola lodowe. Już za samo zdobycie Gilman’s Point też zostaniemy uhonorowani dyplomem. Dalej ścieżka biegnie krawędzią krateru na Uhuru, najwyższy punkt masywu Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) i całej Afryki. Przy wejściu nie ma trudności technicznych, ale wysokość daje o sobie znać. Każdy kto straci siły lub będzie się gorzej czuł i postanowi zawrócić, może zejść z przewodnikiem do schroniska. Jeszcze tego samego dnia następuje zejście do Horombo. Szybka utrata wysokości powoduje coraz lepsze samopoczucie. Nocleg w schronisku.
 

Dzień 10 ZEJŚCIE Z KILIMANDŻARO

Dalsze zejście do Mandara i dalej do wsi Marangu. Z powrotem szybko mijamy strefy roślinne. Trekking kończy się uroczystym wręczeniem dyplomów zdobycia wierzchołka lub Gilman’s Point. Dojazd do Moshi. Nocleg w Aruszy lub w Moshi, mieście położonym u podnóża Dachu Afryki. Rozkoszujemy się prawdziwą łazienką, ciepłą wodą i przyjemnym klimatem.

Dzień 11 PRZELOT NA ZANZIBAR

Przejazd na lotnisko i przelot na Zanzibar, cieszącą się pewną autonomią wyspę na Oceanie Indyjskim, słynną z upraw przypraw, rafy koralowej i bogatej historii. Plaże Zanzibaru z białym, niczym śnieg koralowym piaskiem nie mają sobie równych. Przejazd na przeciwległy, wschodni kraniec wyspy. Nocleg w bungalowach przy plaży.

Dzień 12 - 13 RAJSKIE PLAŻE ZANZIBARU

Wypoczynek na Zanzibarze - plażowanie, kąpiele w lagunie, podglądanie leniwego życia mieszkańców nadbrzeżnych wiosek, smakowanie kuchni - wspaniałe owoce morza. Słuchanie dobiegających z oddali odgłosów fal rozbijających się o barierę raf. Dla osób nie potrafiących usiedzieć na miejscu możliwość jednej lub dwóch wycieczek fakultatywnych - zwiedzanie zabytkowego, unikatowego starego miasta Zanzibar, zwiedzanie plantacji przypraw, spacer po ostatnich zachowanych fragmentach pierwotnej dżungli, piknik na bezludnej wyspie. Wypoczynek na tropikalnej plaży i kąpiele w ciepłym oceanie znakomicie regenerują organizm po wysiłku podczas trekkingu. Noclegi w hotelu położonym przy plaży.

Dzień 14 WYLOT DO POLSKI

Przejazd na lotnisko do miasta Zanzibar (ewentualnie przeprawa do portowego miasta Dar es Salaam). Wylot z przesiadką do Warszawy lub Krakowa.

Dzień 15 PRZYLOT DO WARSZAWY LUB KRAKOWA

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina lub do Krakowa.

Wycieczka objazdowa TANZANIA KENIA KILIMANDŻARO z safari i Zanzibarem - 15 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
05.07-19.07.2019

4830 USD

800 USD NA ZAPYTANIE 
11.10-25.10.2019

4830 USD  

3864 USD (zniżka 20%)

800 USD  
14.02-28.02.2020

4830 USD  

3864 USD (zniżka 20%)

800 USD  Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu (podczas safari - samochody przystosowane do obserwacji zwierząt z otwieranym dachem, każdemu gwarantujemy miejsce przy oknie), codzienne śniadania,  kolacja w Nairobi, obiady i kolacje podczas trekkingu (łącznie 11 posiłków), kawa i herbata podczas trekkingu, noclegi (pokoje 2 –osobowe) w hotelach minimum 3*, Amboseli – 1 noc w namiotach, Zanzibar – hotel minimum 3* przy plaży, opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, inne opłaty administracyjne, zezwolenie na wejście na Kilimandżaro, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy górscy, tragarze, kucharze, polski pilot na całej trasie.

CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz wg aktualnej stawki płatnych na granicach (łącznie 100 USD), zwyczajowych napiwków (łącznie ok. 120 USD), dopłaty do pok.1-os. poza schroniskami (445 USD).

UWAGI
Orientacyjna liczebności grupy od 8 do 18 osób. Wyprawa jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających minimalną sprawność i kondycję, aby pokonywać dziennie kilkugodzinne odcinki. Podczas noclegów w schroniskach przewidziane są noclegi w salach 4 lub więcej osobowych. Posiłki przygotowywane są przez kucharzy podążających za grupą. Każdy z uczestników niesie tylko swoje rzeczy osobiste, główny bagaż jest niesiony przez tragarzy. Uczestnikom wysyłamy szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy wraz z listą niezbędnego ekwipunku.
Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem (Zanzibar). Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ