Wycieczki objazdowe Afryka


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Dwa kraje zamknięte dla masowego ruchu turystycznego
Starożytne piramidy w pięknej scenerii
Chrześcijańskie pozostałości w Nubii
Targi, wioski i miasteczka poza szlakami
Autentyczny taniec derwiszów
Piękni ludzie i ciekawe ubiory
Cudne, górskie krajobrazy Erytrei
Chartum i Asmara – afrykańskie stolice
Błękitne i ciepłe morze wysp i wybrzeża Erytrei

O wycieczce objazdowej SUDAN ERYTREA - 15 DNI

Proponujemy prawdziwą perełkę – wyjazd do nieznanych, ale ciekawych krajów „Rogu Afryki”, Sudanu i Erytrei. Choć odwiedzane kraje nie są bogate, zamieszkane są przez pięknych i dumnych ludzi. Rządy autorytarne sprawiły, że miejsca te są bezpieczne dla podróżnych, choć życie tutaj nie przypomina w niczym raju. Sudan jest pełen nieprawdopodobnych ciekawostek związanych ze starożytną przeszłością. Znajdziemy tu egipskie piramidy, świątynie, starożytne grobowce, tysiącletnie kościoły. Od lat w Sudanie pracują polscy archeologowie. Sudan jest ortodoksyjnym państwem islamskim, ale przybysze z Zachodu traktowani są z sympatią. Erytrea to bardzo biedny, ale egzotyczny i ładny kraj. Pod koniec wyjazdu przewidzieliśmy nieco luźniejszy czas nad wyjątkowo ciepłym w tym miejscu morzem. Wycieczka została doskonale przygotowana, a warunki w większości miejsc można określić jako dobre. Należy pamiętać, że na trasie są miejsca, których turyści  nie odwiedzają niemal nigdy, co wiąże się czasem z brakiem infrastruktury. Tym bardziej wyjazd jest prawdziwą przygodą.

Dzień 1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z Warszawy i nocleg tranzytowy.

Dzień 2 CHARTUM

Przylot do Chartumu, stolicy Sudanu. Chartum leży nad Nilem i jest stosukowo  nowym miastem, które przekształciło się w XIX wieku z egipskiego garnizonu wojskowego. Po przejeździe do hotelu i zakwaterowaniu udajemy się na kolację do jednej z popularnych wśród klasy średniej restauracji. Nocleg w Chartumie.

Dzień 3 NAQA I MEROE

Podróż wzdłuż Nilu na północ. Zmierzamy do VI Katarakty Nilu. To ostatnia katarakta starożytnego Egiptu. Dzisiaj jak i w starożytności katarakty są barierą dla żeglugi po królowej rzek. Postój w Naqa, pozostałościach starożytnego miasta nubijskiego. Zachowała się tu też późniejsza, rzymska budowla, czyli tzw. „kiosk”. Lunch w formie pikniku. Pod wieczór dojazd w okolice królewskiego miasta Meroe znanego pzrede wszystkim z zachowanych piramid. Kolacja i nocleg w hotelu namiotowym.

Dzień 4 PIRAMIDY MEROE

Udajemy się do pobliskiej wioski, by zobaczyć targ i typowy poranek mieszkańców Nubii. Na tych terenach wciąż podstawą transportu pozostają osiołki, a życie niewiele zmieniło się od czasów Mahdiego. Podróżnicy w tych okolicach należą do rzadkości i mieszkańcy nie nauczyli się jeszcze nikogo nagabywać. Zwiedzanie ruin Królewskiego Miasta Meroe, które dziś jest prawdziwym rajem dla archeologów. Nie ma miesiąca, by nie odkryto tu cennych przedmiotów. Powrót na lunch i sjestę. Popołudnie spędzamy pod piramidami Meroe, których zachowało się kilkadziesiąt. To niezwykłe miejsce zamieszczone na liście UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu namiotowym.

Dzień 5 NURI I GÓRA BARKAL

Dalsza trasa biegnie przez pustynię Bajuda. Pustynia otoczona jest wielkim zakolem Nilu płynącego tu między IV i VI kataraktą. Czarne, bazaltowe skały nadają pustyni groźny charakter. Od czasu do czasu można dostrzec uedy, wyschnięte koryta rzek okresowych. To jedyne miejsca, gdzie dostrzeżemy roślinność. W rejonie tym można spotkać grupy nomadów nocujących w skleconych z suchych gałęzi chatkach. Ludzie ci wędrują na miejsce z wielbłądami i osłami. Po smacznym lunchu na świeżym powietrzu oglądanie niezwykłych piramid Nuri. To kompleks składający się aż z 74 piramid. Największa z nich, grobowiec króla Taharki  miała ponad 40 m wysokości. W końcu wracamy nad Nil i przyjeżdżamy do Karimy, miejscowości leżącej u stóp Dżebel Barkal, pięknej góry zbudowanej z czerwonego piaskowca. Góra byłą świętym miejscem w czasach starożytnego Egiptu. Barkal przez ponad tysiąc lat stanowiła centrum religijne dla Nubijczyków.  Zachowały się tu ruiny świątyni oraz traktu prowadzącego nad Nil z granitowymi głowami baranów. To święta góra dla Egipcjan, gdyż mieszkał w niej sam Amon. Oglądamy wykutą częściowo w skale świątynię Amona. Do dzisiaj znakomicie zachowały się kolory starożytnych malowideł. Zachód słońca widziany z Dżebel Barkal na długo pozostanie w pamięci. Nocleg i kolacja w hotelu w typowym nubijskim stylu.

Dzień 6 STARA DONGOLA

Wycieczka do Dongoli, ważnego miasta i stolicy Makurii, chrześcijańskiego królestwa w Nubii. Makuria przetrwała około tysiąca lat, a o jej wielkości świadczą odkrywane piękne kościoły z malowidłami. Dongolą opiekują się polscy archeologowie i być może będziemy mieć unikalną okazję porozmawiać z naszymi naukowcami. W Dongoli oglądamy też tzw. cytadelę. Lunch w formie pikniku. Po drodze podziwiamy  El Kurru. To dawna nekropolia, w której zachowały się starożytne grobowce. Dostrzegamy urok pustyni wspinając się na piękne, piaszczyste wydmy. Doświadczymy ogromu Sahary, która stąd rozciąga się aż do zachodnich krańców Afryki. Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 7 OMDURMAN

Rano ruszamy w stronę Omdurmanu, gdzie podejdziemy pod grób Mahdiego. Lunch po drodze. Ten przywódca XIX wiecznego  powstania jest wciąż otoczony czcią. W tym dniu pospacerujemy po bazarach Omdurmanu, a szczególną atrakcją będzie autentyczny taniec derwiszy, którzy gromadzą się w rytualnych strojach w pobliżu jednego z meczetów. Zaopatrzeni w ciekawe fotografie derwiszy udajemy się na nocleg do Chartumu.

Dzień 8 KASSALA

W tym dniu czeka nas bardzo długa podróż do granicy z Erytreą do miejscowości Kassala. Dojazd do miasta Kassala, które leży na samym wschodzie kraju u stóp gór o dziwnych kształtach. Kassala jest bardzo rzadko odwiedzana przez cudzoziemców, trudno tu spotkać Europejczyków. Przyjeżdżają tu jednak miejscowi pielgrzymi – tutejsza woda ma zbawienne działanie jeśli chodzi o płodność.  Jest to też centrum sufizmu. Wstępujemy na tradycyjną kawę w świętym miejscu na zboczu góry i udajemy się na spoczynek. Nocleg w lokalnym hotelu.

Dzień 9 WJAZD DO ERYTREI

Przejazd do pobliskiej granicy z Erytreą, której przekroczenie może zająć nam nieco czasu. Wjeżdżamy do zupełnie innego kraju. Kończy się przymusowa prohibicja, w oczy rzucą nam się kościoły. Jest biednie, ale bardzo ciekawie. Górski krajobraz jest niezwykle malowniczy, po drodze mijamy nędznie wyglądające miejscowości zamieszkane przez pięknych ludzi ośmiu plemion kraju. Po przeprawie przez góry dojazd do miasta Keren i tam nocleg.

Dzień 10 KEREN

Zwiedzanie słynnego targu zwierząt w Keren. To jeden z najsłynniejszych bazarów tej części Afryki jeśli chodzi o handel wielbłądami. Udajemy się też na miejski bazar, od kolorów i egzotyki może zakręcić się w głowie. W mieście dostrzegamy ślady włoskie – po kolonizatorach zostało trochę budynków i dworzec kolejowy. Ciekawostką pozostałą po włoskich siostrach zakonnych jest jedyna w swoim rodzaju kaplica w baobabie. Po południu  kierujemy się w kierunku stolicy kraju, Asmary. Sami Erytrejczycy nazywają miasto „Małym Rzymem”, choć takie określenie wydaje się nieco przesadzone. Niemniej rzeczywiście, Asmara była zamieszkana już od starożytnych czasów, a w oczy rzucają się włoskie, kolonialne budynki z katolicką katedrą na czele. Ze względu na znaczną wysokość (2300 m n.p.m.) panuje tu rześki klimat i miasto zwiedza się przyjemnie. Nocleg w Asmarze.

Dzień 11 DROGA DO MASSAWY

Zjazd w kierunku Morza Czerwonego. Jeśli będzie to możliwe, fragment trasy można pokonać pochodzącym sprzed wojny pociągiem parowym (dodatkowo płatne). Linia kolejowa z Asmary nad Morze Czerwone jest jednym z najbardziej niesamowitych szlaków kolejowych świata. Wybudowano dziesiątki tuneli, mostów, a krajobrazy są wyjątkowe. Piękna droga serpentynami doprowadzi nas w końcu do Massawy, miasta położonego nad morzem. Massawa to historyczne miasteczko, widać tu wpływy otomańskie i włoskie. Wiele budynków nosi ślady wojennych zniszczeń, wciąż nieodbudowany jest pałac cesarza Hajle Selasje. Nocleg w hotelu w Massawie.

Dzień 12 WYSPY DAHLAK

Rejs szybką, zadaszoną łodzią motorową na jedną z wysp archipelagu Dahlak. To raj dla miłośników morza, obserwacji kolorowych ryb i pięknej rafy koralowej. Bardzo często można to zobaczyć żółwie i delfiny. Lunch składający się ze znakomitych darów morza. Okazja do popływania i snorkelingu w bajecznie ciepłej wodzie. W tym dniu musimy szczególnie zadbać o ochronę przed gwarantowanym słońcem. Powrót na nocleg do Massawy.

Dzień 13 ASMARA

Powrót górską drogą do Asmary. Wjazd ponad dwa tysiące metrów do góry. Przerwa na dobrą, włoską kawę dobrze nam zrobi podczas zwiedzania. Jeśli uzyskamy zezwolenie zobaczymy specyficzną atrakcję – cmentarzysko czołgów, pozostałość po długiej i wyczerpującej wojnie z Etiopią. Zobaczenie tego miejsc uświadamia, jak długo trwała tutaj wojna o niepodległość. Nocleg w Asmarze.

Dzień 14 WYLOT

Wylot z Asmary. Nocleg tranzytowy.

Dzień 15 PRZYLOT

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Wycieczka objazdowa SUDAN ERYTREA - 15 DNI cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
23.11 - 07.12.2019

4613 USD

4152 USD (zniżka 10%)

600 USD sprzedaż zawieszona ze względu na sytuację polityczną
08.02 - 22.02.2020

4613 USD

3875 USD (zniżka 16%)

600 USD  

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.


I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu


Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).     

ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, transport  (Sudan – auta 4x4, Erytrea – minibusy), noclegi w pokojach 2 osobowych (3* lub 4*, hotel namiotowy w Sudanie, lokalne hotele w mniejszych miejscowościach), wyżywienie (śniadania w hotelach, inne posiłki wg programu – łącznie 11 posiłków); woda butelkowana w Sudanie, niezbędne zezwolenia na pobyt we wszystkich miejscach w Erytrei i w Sudanie, bilety wstępów, ubezpieczenie KL, NNW bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot Prestige Tours.

CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji; ubezpieczenia od chorób przewlekłych; kosztów wiz i ich uzyskania wg aktualnych stawek (obecnie ok. 190 USD/os), obowiązkowej opłaty dla cudzoziemców (rejestracja, opłata za fotografowanie) płatnej w Sudanie (wg aktualnych stawek obecnie ok. 220 USD/os), zwyczajowych napiwków (ok. 60 USD), ewentualnej dopłaty do pok. 1-osobowego (na życzenie) ewentualnych kosztów zwiedzania w mieście tranzytowym.

UWAGI
Maksymalna liczba uczestników - około 17 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. 

Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od powrotu z przynajmniej sześcioma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport nie może mieć jakichkolwiek śladów pobytu w Izraelu. W związku z długotrwałą procedurą wizową paszporty wraz z odpowiednią dokumentacją muszą być złożone w biurze najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za decyzje administracyjne mogące wpłynąć na program wyprawy (np. odmowa zezwoleń do niektórych miejsc zawartych w programie).

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

PITCAIRN POLINEZJA FRANCUSKA WYSPA WIELKANOCNA - 20 dni

Dodano 09.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ