Wycieczki objazdowe Ameryka Północna i Środkowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Indiański raj na wyspach San Blas
Kolonialne miasta i miasteczka Salwadoru i Nikaragui
Ruiny Joya de Cerén, nazywane „Pompejami Ameryki”
Najpiękniejsze wulkany regionu
Najciekawsze Parki Narodowe Kostaryki
Wibrująca metropolia Panama City
Kanał Panamski, najważniejsza inwestycja morska świata

O wycieczce objazdowej SALWADOR NIKARAGUA KOSTARYKA PANAMA z wyspami SAN BLAS - 20 dni

Trasa wyjazdu wiedzie po najciekawszych zakątkach Ameryki Centralnej, które często są pomijane przez grupy skupione na majańskich zabytkach Gwatemali czy Meksyku. W czasie wyprawy odwiedzamy najważniejsze miejsca historyczne – jak ruiny „amerykańskich Pompei” w Joya de Cerén, czy stare miasto w Granadzie. Jednak najbardziej imponujące są dzieła natury – majestatyczne wulkany, które przypominają, że nasza planeta żyje i ciągle się zmienia. Wspaniałe lasy o zadziwiającej bioróżnorodności, po których spacerujemy w towarzystwie odgłosów dzikich zwierząt i ptaków gwarantują niezapomniane przeżycia.
Na nas największe wrażenie wywiera wizyta na archipelagu wysp San Blas. Jest to autonomiczny region rządzony przez Indian, którzy zachowali wiele ze swoich zwyczajów i strojów . Aż trudno uwierzyć, że taki raj dzieli tylko kilka godzin od tętniącej życiem metropolii Panama City, która żegna nas przed powrotem do Europy. Wyjazd prowadzą dla nas znakomici piloci – znawcy regionu, zwyczajów i języka. Doskonała propozycja dla każdego, kto chce poczuć tętno Ziemi, które pomiędzy Amerykami bije jak nigdzie indziej!

Dzień 1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Salwadoru. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2 SAN SALVADOR I SUCHITOTO

Przylot do Salwadoru, najmniejszego kraju na naszej trasie. Na początku spacerujemy nieco po centrum San Salvador – stolicy i największym mieście państwa. Życie publiczne koncentruje się przy Plaza Civica – głównym placu, który otaczają najważniejsze budynki – Pałac Narodowy oraz katedra. Jedziemy pod symbol miasta – pomnik Zbawiciela Świata, patrona kraju. Choć San Salvador nie oferuje zbyt wielu atrakcji, lubimy to miejsce, gdyż tętni tu typowo latynoskie życie. Wyjeżdżamy na północ kraju do uroczego kolonialnego miasteczka Suchitoto nad Jeziorem Suchitlán. Spacerujemy po brukowanych uliczkach miasta, którego nazwa w języku nahuatl znaczy tyle co „miejsce narodzin kwiatów”. Najbardziej znanym zabytkiem jest kościół św. Łucji o śnieżnobiałej fasadzie, która wspaniale kontrastuje z zielenią wzgórz otaczających miasteczko. Nocleg w pensjonacie w Suchitoto.
[Dystans drogowy dnia ok. 60 km]

Dzień 3 PARK NARODOWY CERRO VERDE

Rano zaglądamy nad wodospady Los Tercios, gdzie chętni mogą zażyć kąpieli.
Następnie ruszamy na dalszą eksplorację pięknego, a mało poznanego Salwadoru. Pierwszy przystanek robimy aby zwiedzić ruiny Joya de Cerén – kompleksu archeologicznego, nazywanego „Pompejami Ameryki”, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Miasto zasypane zostało pyłami z pobliskiego wulkanu Caldera ok. 600 r. n.e. Dziś stanowi unikalne miejsce pokazujące zwyczajne życie mieszkańców regionu w pierwszym tysiącleciu naszej ery. Niedaleko znajduje się też San Andrés – kompleks majańskich budynków z piękną piramidą Akropolis. Po doznaniach archeologicznych kierujemy się nad brzegi Jeziora Coatepeque i malowniczą trasą wzdłuż dawnego krateru wulkanicznego wypełnionego turkusową wodą jedziemy w stronę Parku Narodowego Cerro Verde. Wulkaniczne stożki wyrastają ponad otaczające je tereny i wyglądają niczym strażnicy tych obszarów. Wulkan Izalco nazywany jest „Latarnią Pacyfiku”, ponieważ wydobywająca się lawa była znakiem dla statków zbliżających się do pobliskiego portu Acajutla. Trzecią górą jest Santa Ana. W czasie naszej wizyty idziemy specjalnie wytyczoną ścieżką ekologiczną, na której poznamy nieco tajemnic przyrody tego terenu.
Nocleg w okolicach Cerro Verde.
[Dystans drogowy dnia ok. 120 km]

Dzień 4 WYBRZEŻE PACYFIKU

Poranek w Cerro Verde, który wykorzystujemy na spacer przez budzący się do życia tropikalny las. Następnie ruszamy w kierunku Pacyfiku i po krótkiej podróży jedziemy już wzdłuż wybrzeża. Od czasu do czasu pojawiają się ciemne, oceaniczne plaże. Postój w jednej z miejscowości nadmorskiej i okazja do taniego i znakomitego, choć prostego lunchu składającego się ze świeżych  ryb i owoców morza.
Po tym postoju kontynuujemy podróż na wschód aż do La Unión. Po drodze krótkie postoje na robienie zdjęć. Nocleg w La Unión lub okolicy.
[Dystans drogowy dnia ok. 330 km]

Dzień 5 LEÓN

Rano przejazd na portu i rejs do Potosi w Nikaragui. Przepływamy Zatokę Fonseca, sławną z pięknych krajobrazów i chronioną jako dziedzictwo UNESCO. Po przypłynięciu i załatwieniu fromalności ruszamy do León. Miasto jest jednym z centrów życia kulturalnego i społecznego kraju. Po południu spacerujemy po kolonialnym mieście, które szczyci się największą katedrą katolicką w Ameryce Środkowej (również uznaną za dziedzictwo ludzkości).
Nocleg w León.
[Dystans drogowy dnia ok. 120 km]

Dzień 6 CERRO NEGRO, MASAYA I GRANADA

Po śniadaniu udajemy się w podróż do podnóża wulkanu Cerro Negro, na zboczach którego będzie można… zjeżdzać na desce na pyle wulkanicznym. Następnie jedziemy do parku narodowego Masaya, który obejmuje stoki i okolice aktywnego wulkanu. To jedyny wulkan na półkuli zachodniej na którym można podjechać pod sam krater samochodem!  Spotkanie z wulkanicznym dymem tuż za niewysoką barierką jest niezapomnianym przeżyciem. Po tym bliskim spotkaniu z siłami natury zjeżdżamy do miasteczka Masaya znanego z targu rękodzieła lokalnej ludności. Mamy czas na zakup pamiątek i prezentów. 
Następnie jedziemy nad wybrzeże Jeziora Nikaragua – największego zbiornika wodnego Ameryki Środkowej, do miasta Granada. Przepiękne kolonialne uliczki zachwycają każdego przybysza.
Nocleg w historycznym centrum Granady.
[Dystans drogowy dnia ok. 150 km]

Dzień 7 GRANADA I REJS

O poranku rejs małą łodzią motorową po jeziorze słynnym m.in. z występowania rekina słodkowodnego. Z wody rozciąga się widok na wulkany wyspy Ometepe. Obszar znany jest też z setek mały wysepek znanych jako „isletas”, które są pozostałością aktywności wulkanicznej. Po południu wracamy do Grenady. Wspólnie spacerujemy po starym mieście. Idziemy do Casa de los Tres Mundos – centrum kultury nikaraguańskiej, odwiedzamy klasztor św. Franciszka z muzeum eksponującym bogata sztukę prekolumbijską. Bardzo ciekawym miejscem jest też twierdza La Polvora – wybudowana, aby chronić miasto przed atakami piratów. Chętni mogą wejść na dzwonnicę kościoła La Merced i zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę miasta, jeziora oraz pobliskiego wulkanu Mombacho.
Nocleg w historycznym centrum Granady.

Dzień 8 RINCÓN DE LA VIEJA

Wyjazd w trasę, która wiedzie nas do kolejnego kraju na naszej trasie, czyli Kostaryki! Kraj jest dumny z wielkiego udziału procentowego parków narodowych w powierzchni kraju. A już niedługo planuje stać się pierwszym państwem świata korzystającym tylko z odnawialnej „zielonej energii”.
Dojeżdżamy do Rincón de la Vieja. Wulkany, gorące źródła i inne zjawiska związane z działalnością wulkaniczną, ciekawa fauna i tropikalna flora - to główne atuty tego miejsca. Po południu idziemy na spacer z widokiem na mini wulkany błotne, gejzery, jeziorka z gotującą się wodą i oszałamiającą naturą.
Kolacja. Nocleg w rejonie parku. [Dystans drogowy dnia ok. 60 km]

Dzień 9 MONTEVERDE

Kolejna wycieczka do Rincon de la Vieja pozwoli na jeszcze lepsze poznanie tego chronionego miejsca. 
Tego dnia jedziemy w kierunku rezerwatu Monteverde. Las przez większą część czasu spowity jest mgłą. Niskie chmury to znak rozpoznawczy tego ekosystemu.
Nocleg w hotelu w okolicach rezerwatu Monteverde.
[Dystans drogowy dnia ok. 134 km]

Dzień 10 MONTEVERDE - CARARA

Rano  udamy się na spacer do rezerwatu Santa Elena, gdzie można spotkać jednego z najładniejszych ptaków świata – quetzala. Miejsce to jest znakomicie przygotowane do turystyki, poprowadzono liczne ścieżki, niektóre szlaki biegną wysoko między pięknymi drzewami. Proponujemy udział w wędrówce po słynnych wiszących mostach biegnących między koronami drzew. Spacer przynosi odrobinę emocji, ale jest zupełnie bezpieczny. Dla osób spragnionych mocniejszych wrażeń możliwość uczestnictwa w słynnych przejazdach na linach (atrakcja dodatkowo płatna).
Podróż na południe, aby dotrzeć do Parku Narodowego Carara. Ten niezwykły obszar porasta „las przejściowy”, czyli mający jednocześnie cechy lasu suchego i deszczowego. Wielka różnorodność gatunkowa roślin i zwierząt robi wrażenie a my czujemy, że klimat się zmienia i jesteśmy coraz bliżej gorącego równika.
Nocleg w okolicy Parku Narodowego Carara.
[Dystans drogowy dnia ok. 114 km]

Dzień 11 CARARA

Spacerujemy po wytyczonych ścieżkach, które dają możliwość obserwacji ptaków w ich naturalnym środowisku. Rzeka Tarcoles i położone u jej ujścia bagna tworzą doskonałe warunki do życia ptaków, które możemy podglądać. To tutaj żyje 48% ptasich gatunków występujących w Kostaryce! Po południu przejazd do Parku Narodowego Manuel Antonio. Ten malutki obszar łączy sobie to co jest dla wielu kwintesencją ziemskiego raju – lazurowe morze, śnieżnobiałe plaże, zielone palmy i egzotyczne zwierzęta. My też mamy czas na delektowanie się wyjątkową atmosferą tego miejsca.
Nocleg w okolicy Manuel Antonio przy plaży.
[Dystans drogowy dnia ok. 110 km]

Dzień 12 PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Czas wolny na plażowanie i odpoczynek wspaniale pomoże zebrać siły przed dalszą podróżą.
Nocleg w okolicy Manuel Antonio.

Dzień 13 SAN JOSE

Rano przejazd do San Jose, stolicy Kostaryki. Przejazd na lotnisko i przelot do Panamy.
Przejazd do hotelu i nocleg.
[Dystans drogowy dnia ok. 170 km]

Dzień 14 WYSPY SAN BLAS

Ruszamy na karaibską przygodę! Wcześnie rano samochodami 4x4 wyjeżdżamy z miasta i kierujemy się w kierunku wybrzeża Morza Karaibskiego. Podróż trwa dobrych kilka godzin. Tam czeka już wodna taksówka, która zabiera nas na rajskie wyspy San Blas. Krystaliczna woda, mieniąca się tysiącami odcieni niebieskiego, palmy, biały piasek to nie jedyne atrakcje tego miejsca.
Kolacja. Nocleg w lodży prowadzonej przez rdzennych mieszkańców.

Dzień 15-16 WYSPY SAN BLAS

W tych dniach poznajemy społeczność Indian Kuna. Zachowanie przez nich tradycji, strojów i stylu życia graniczy z cudem. Po większości innych plemion nie zostało ani śladu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie i kąpiele w otoczeniu rajskich widoków. W trakcie pobytu serwowane są obiady i kolacje.
Noclegi w lodży prowadzonej przez rdzennych mieszkańców.

Dzień 17 PANAMA CITY

Wyjazd w drogę powrotną. Wieczorem spacer po nowoczesnej, pełnej wieżowców dzielnicy. Miasto stało się prawdziwym, liczącym się centrum biznesu. Liczymy, że każdy przyłączy się do życia nocnego tego miasta. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 18 KANAŁ PANAMSKI

Zwiedzanie Panama City, pełnego życia i atrakcji miasta. Podróżą w przeszłość jest wyjazd do dzielnicy Casco Viejo pełnej XVII wiecznych kolonialnych kamienic. Wyjazd nad Kanał Panamski, najważniejszą dla świata inwestycję morską. Zobaczymy przeprawę statków, gdzie możemy sobie uzmysłowić jak potężnym dziełem było wybudowanie Kanału. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 19 PANAMA CITY I WYLOT

Czas wolny. Po południu lub wieczorem wylot do Polski.

Dzień 20 POWRÓT

Powrót do Warszawy.

Wycieczka objazdowa SALWADOR NIKARAGUA KOSTARYKA PANAMA z wyspami SAN BLAS - 20 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
15.11 - 04.12.2019

4973 USD

4476 USD (zniżka 10%)

900 USD
07.02 - 26.02.2020

4973 USD

4177 USD (zniżka 16%)

 

900 USD

 Możliwe inne terminy na zamówienie.


Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, minimum 20 kg bagażu nadawanego, podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych), wszelkie koszty transportu drogowego (minibusy, autokary, samochody 4x4, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejsy), wyżywienie - śniadania w hotelach, obiady lub kolacje wymienione w programie (łącznie 7 posiłków), noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotele lub pensjonaty 4* lub 3*, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie.


CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, aktywności dodatkowych wyszczególnionych w programie, pozostałego wyżywienia i napojów, napojów do posiłków wymienionych w programie, zwyczajowych napiwków, kosztów ewentualnych dodatkowych wycieczek, dopłaty do pok. 1-os 1138 USD/os.


UWAGI

Minimalna liczba uczestników - 12 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ