Wycieczki objazdowe Europa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Sankt Petersburg – pełen elegancji i uroku
Ermitaż – fantastyczna kolekcja sztuki
Carskiego Sioło z Bursztynową Komnatą
Wyspy Sołowieckie – piękno przyrody i echa historii
Wyśmienita kuchnia i spotkania z ludźmi

O wycieczce objazdowej ROSJA SANKT PETERSBURG - WYSPY SOŁOWIECKIE - 8 DNI

Naszą niezwykłą podróż do Rosji zaczniemy w jednym z najbardziej europejskich miast kraju – Sankt Petersburgu, zwanym częstą „Wenecją Północy” oraz „Kulturalną stolicą Rosji”. Podczas wycieczki poznamy bogatą historie i wspaniałą kulturę tego miasta, zwiedzimy jego największe atrakcje m.in. słynne muzeum Ermitaż,  bajkową katedrę Zbawiciela na Krwi oraz monumentalną świątynię  – Sobór Izaaka. Przy okazji zajrzymy również do dawnej rezydencja rosyjskich imperatorów – Carskiego Sioła wraz ze słynną Bursztynową Komnatą.

Przeniesiemy się w zupełnie inny świat Rosyjskiej Północy, gdzie odwiedzimy mało znane, dzikie i trudno dostępne Wyspy Sołowieckie. Położony w sercu Morza Białego archipelag przez lata pełnił rolę miejsca odosobnienia i kultu religijnego, a w czasach stalinowskich utworzono tutaj pierwszy z Gułagów, gdzie pozostało na zawsze tysiące niewinnych ludzi. Surowe i piękne krajobrazy - wszechobecne morze, dziewicze lasy, piękne rzeki i jeziora, otaczające rozsiane po wyspach monastyry i kaplice utkwią w naszej pamięci na długo.

Dzień 1 PRZYLOT I SANKT PETERSBURG

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Sankt Petersburga. Przylot do Sankt Petersburga i przejazd do hotelu. Powitalna kolacja w  lokalnej restauracji z typową rosyjską kuchnią. Nocleg w hotelu w Sankt Petersburgu.

Dzień 2 ERMITAŻ

Zwiedzanie słynnej na cały świat galerii sztuk Ermitaż. Te muzeum jest prawdziwą mekką dla miłośników sztuki – w ciągu dwóch i pół wieku zgromadzono w nim jedną z największych kolekcji, liczącą około trzy miliony dzieł sztuki i innych eksponatów historycznych. Trafimy do Pałacu Zimowego, a także zobaczymy bogate zbiory renesansu. Ermitaż można zwiedzać wiele dni, z konieczności ograniczymy się do najważniejszych miejsc. W przerwie zwiedzania czas wolny na obiad. Wieczorem możliwość zarezerwowania spektaklu w jednym ze słynnych teatrów (nie ujęte w cenie, cena zależy od miejsc i bieżącego repertuaru). Nocleg w hotelu.

Dzień 3 SANKT PETERSBURG

Dalsze zwiedzanie zachwycającego miasta nad Newą. Zobaczymy Newski prospekt, Plac Dekabrystów, pomnik Piotra Wielkiego zwany Miedzianym Jeźdźcem, katedrę Zbawiciela na Krwi oraz monumentalną świątynię  – Sobór Izaaka. Po południu przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem na daleką północ. Nocleg w pociągu (przedziały 4-osobowe, na wyposażeniu pościel). 

Dzień 4 WYSPY SOŁOWIECKIE

Przyjazd do portu i rejs promem (ok. 2h) na słynne Wyspy Sołowieckie. Położony w sercu Morza Białego archipelag wysp przez lata pełnił rolę miejsca odosobnienia i kultu religijnego, a w czasach stalinowskich komuniści utworzyli tutaj jeden z Obozów Specjalnego Przeznaczenia  okryty złą sławą. Po dotarciu na wyspy przejazd do pensjonatu lub hotelu i zakwaterowanie. Jeszcze tego samego dnia zwiedzamy obronny Monastyr Sołowieckie. To wspaniały i ogromny zespół klasztorny, którego początki sięgają XV wieku i miejsce pielgrzymek odwiedzane do dzisiaj. W czasach stalinowskich utworzono tutaj eksperymentalny obóz koncentracyjny i dokonano wielu zniszczeń. Pomimo tego monastyr się odrodził i jest mu przywracana dawna świetność. Zwiedzamy cerkwie, baszty obronne i inne zabudowania. Nocleg w pensjonacie lub hotelu.

Dzień 5 WYSPA ZAJACKA

Tego dnia mamy zaplanowany rejs morski na Wyspę Zajacką.  Spacerujemy wzdłuż Morza Białego i oglądamy dawne tak zwane  labirynty, których przeznaczenie jest do dzisiaj przedmiotem sporu uczonych. Na wyspie znajduje się też cerkiew. Po powrocie na główną wyspę spacerujemy po miejscowości – widzimy dawne zabudowania obozowe, tablicę i kamień upamiętniający Polaków, którzy tu zginęli, a przede wszystkim ciekawe Muzeum Gułagu. Kolacja.  Nocleg w pensjonacie lub hotelu.

Dzień 6 GÓRA SIEKIRNAJA

Wycieczka wyboistą drogą po Wielkiej Sołowieckiej. Celem jest najwyższe wzniesienie wyspy, czyli Góra Siekiernaja, na której stoi do dzisiaj cerkiew. Był tu zlokalizowany obóz karny i od miejscowego przewodnika usłyszymy wiele historii z tym związanych.  Czas pożegnać Sołowki, miejsce wyjątkowe, choć przez swą historię naznaczone na zawsze. Przeprawa morzem na stały ląd, przejazd na dworzec kolejowy i  wyjazd do Sankt Petersburga. Nocleg w pociągu.

Dzień 7 CARSKIE SIOŁO

Przyjazd do Sankt Petersburga. Wyjeżdżamy na zwiedzanie Carskiego Sioła, które jest znane ze swoich wspaniałych pałaców, pawilonów, ogrodów oraz innych zabytków przypominających minioną świetność carskiej Rosji. Sioło zostało zaprojektowane i wybudowane pod kierownictwem słynnego włoskiego architekta Rastrellego i służyło jako rezydencja władców Rosji. Zwiedzimy Wielki Pałac Katarzyny wraz z jeszcze bardziej słynną niż sama rezydencja Bursztynową Komnatą, a właściwie jej częściowo odtworzoną kopią. Spacer po parku – podziwiamy założenia architektury parkowej XVIII-XIX wieku. Powrót do Sankt. Petersburga. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 WYLOT DO POLSKI

Ostatnie godziny pobytu w Rosji  i czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Wycieczka objazdowa ROSJA SANKT PETERSBURG - WYSPY SOŁOWIECKIE - 8 DNI cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
08.06 - 15.06.2020

1367 USD

1148 USD (zniżka 16%)

400 USD

 
20.07 - 27.07.2020

1367 USD

1148 USD (zniżka 16%)

400 USD

 

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zmiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

 

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy (transfery, pociągi, prom), noclegi w pokojach 2-os. w  hotelu 4* (wg oceny biura) w Petersburgu, lokalny pensjonat lub hotel na Wyspach Sołowieckich, 2 noclegi w pociągu (miejsca do leżenia w przedziałach 4-os.), śniadania w hotelach/pensjonatach, 2 kolacje, koszty wstępów, wycieczki wg programu, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie, opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny).

 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 400 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, kosztów wizy i pośrednictwa  wg aktualnych stawek  (ok. 465 zł) płatne wraz z III ratą, ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i od chorób przewlekłych, napojów do kolacji, zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD), dopłaty do pok. 1-osobowego 330 USD/os.

 

UWAGI

Orientacyjna liczba Uczestników 8-18. Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy do Rosji. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura powinien być złożony najpóźniej ok. 4 tyg. przed wyjazdem.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

CZEKAMY NA WAS w najbliższy weekend na TARGACH W POZNANIU!

Dodano 11.02.2020 Zapraszamy naszych Przyjaciół Biura oraz biura agencyjne na nasze stoisko... ZOBACZ

Plany na czerwiec?

Dodano 29.01.2020 Plany na czerwiec? Do wyboru aż 13 programów ! ZOBACZ

Sprawdź jaka część świata już zobaczyłeś.

Dodano 09.01.2020 Czy chcecie sprawdzić ile krajów świata już zobaczyliście? ZOBACZ

Co nas czeka w pierwszych miesiącach Nowego Roku 2020?

Dodano 17.12.2019 Co nas czeka z początkiem nowego roku ? Do wyboru aż 11 programów... ZOBACZ

BON NA PODRÓŻ - idealny pomysł na prezent!

Dodano 10.12.2019 Szukasz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? VOUCHER WAKACYJNY TO... ZOBACZ

NOWY PROGRAM! USA

Dodano 14.11.2019 Już w sprzedaży nowy program USA - wschód i południe z rejsem na wyspy... ZOBACZ

Zobacz najnowsze audycje

Dodano 04.11.2019 Jacek Torbicz w audycji Radia Kraków PALCEM PO MAPIE opowiada o ... kliknij... ZOBACZ

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS - Zapraszamy do obejrzenia filmu z wyprawy PRESTIGE TOURS

Dodano 30.10.2019 Zapraszamy na wyjazd już 15 lutego 2020! Mnóstwo wrażeń, bliskie... ZOBACZ

SINGLE BEZ DOPŁATY - zobacz jak z tego skorzystać

Dodano 25.10.2019 Jadąc w pojedynkę możesz dołączyć do większości naszych wyjazdów bez... ZOBACZ

USA ZACHÓD - CZAS START!

Dodano 25.10.2019 Zobaczcie naszą subiektywną listę najpiękniejszych miejsc, które zachód... ZOBACZ

ZAPRASZAMY

Dodano 17.10.2019 World Travel Show to największe Targi Turystyczne w Polsce. Jak co roku... ZOBACZ

ANTARKTYDA- 15 dni z polskim opiekunem

Dodano 17.10.2019 wyruszamy już 04 lutego 2020 ! Ostatnie miejsca czekają! Tym razem z... ZOBACZ

JUŻ W SPRZEDAŻY - WYJAZDY NA SEZON 2020/2021

Dodano 26.09.2019 Zachęcamy do rezerwacji najnowszych ofert na WYJAZDY W SEZONIE 2020/2021!... ZOBACZ

KENIA TANZANIA - zobacz film z wyprawy

Dodano 19.09.2019 Zapraszamy na najbliższe potwierdzone wyprawy w październiku oraz w... ZOBACZ

100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ CENY

Dodano 26.08.2019 Teraz dokonując rezerwacji otrzymujecie Państwo 100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ... ZOBACZ

ZATAŃCZ SAMBĘ NA KARNAWALE W RIO DE JANEIRO

Dodano 23.08.2019 Zostało tylko kilka ostatnich miejsc! Dołącz do oszałamiającej parady... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 22.08.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

NOWA, WYŻSZA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA ROK 2019/2020

Dodano 16.08.2019 Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy nową gwarancję ubezpieczeniową... ZOBACZ

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ