Wycieczki objazdowe Australia i Oceania


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Sing Sing – wielki, coroczny festiwal papuaskich plemion w Goroka
Wyspy Trobrianda - co pozostało z „Życia seksualnego dzikich”?
Hihglands – górskie obszary Nowej Gwinei
Obserwacja orangutanów w ich naturalnym środowisku na Sumatrze
Ciepłe morze i rafy

O wycieczce objazdowej PAPUA NOWA GWINEA SUMATRA (INDONEZJA) z Wyspami Trobrianda i zgromadzeniem plemion - 17 dni

Udział w wyprawie jest prawdziwym rarytasem dla osób ceniących ciekawostki etnograficzne. Będziemy świadkami zgromadzenia plemion, na które przychodzą tysiące Papuasów ubranych w swoje zadziwiające, rytualne stroje. Wielką atrakcją jest też znalezienie się na Wyspach Trobrianda niemal dokładnie sto lat po Bronisławie Malinowskim, który zebrał tu materiały do swojego słynnego na cały świat dzieła „Życie seksualne dzikich”. Oprócz ciekawych zwyczajów mieszkańców, mamy okazję do cieszenia się tropikiem i kąpieli w Morzu Salomona, najcieplejszym morzu świata. Bardzo ciekawym akcentem przyrodniczym jest wizyta na Sumatrze i oglądanie orangutanów na wolności w ich naturalnym środowisku. Niejako przy okazji przewidziane są też postoje w nowoczesnych miastach Azji. Wyprawa przeznaczona jest wyłącznie dla osób ciekawych świata, które znajdują przyjemność w trudach podróży w tropikach oraz lubią wesoło i ciekawie spędzać czas niezależnie od okoliczności. Nie jest wymagana szczególna kondycja i ponadprzeciętna sprawność. Należy mieć świadomość, że Papua Nowa Gwinea jest obecnie jednym z najdroższych miejsc na świecie i pomimo wysokich cen standard noclegów i podróżowania czasem nie jest wysoki. Doświadczenia zebrane podczas wypraw na Trobriandy i Papuę organizowanych przez nas w ubiegłych latach pomagają nam w jeszcze lepszej organizacji tego niezwykłego podróżniczego projektu.

Dzień 1 WYLOT Z WARSZAWY

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do jednego z miast azjatyckich.

Dzień 2 NOCLEG TRANZYTOWY

Przylot do jednego z miast azjatyckich i nocleg tranzytowy.

Dzień 3 SUMATRA

Przejazd na lotnisko i lot na Sumatrę, szóstą wyspę co do wielkości na świecie. Lądujemy w Medan, dużym mieście położonym w północnej części wyspy. Podróż do Parku Narodowego Gunung Leuser. Park chroni tysiące kilometrów kwadratowych pięknych, górskich obszarów pokrytych wielogatunkową dżunglą. Nocleg nieopodal parku.

Dzień 4 OBSERWACJA ORANGUTANÓW

Wycieczka do Parku Narodowego Gunung Leuser. Największym skarbem Gunung Leuser jest piękna roślinność i dzika zwierzyna – słonie, tygrysy, nosorożce a przede wszystkim orangutany, których liczba szacowana jest tu na kilka tysięcy. Gunung Leuser zwiedzamy poruszając się z przewodnikiem na piechotę. Powinniśmy zobaczyć orangutany, drugie naczelne co do wielkości po gorylach. Miejscowy przewodnik prawdopodobnie wytropi dla nas jedną z grup tych wspaniałych zwierząt, dzięki czemu będziemy mogli je sfotografować. Podglądanie orangutanów w ich naturalnym środowisku to fascynujące przeżycie. Na tym obszarze żyją też słonie, tygrysy i zagrożone wymarciem nosorożce sumatrzańskie, które jednak zaobserwować niezwykle trudno. Powrót do miejsca noclegu, a chętni mogą spłynąć przyjazną rzeką na specjalnie dostarczonych do tego celu dętkach pełniących rolę pontonów. Powrót na nocleg.

Dzień 5 SUMATRA

Rano czas wolny na spacery nad rzeką i po pobliskiej miejscowości. Podróż do Medan, krótkie zwiedzanie centrum miasta z historycznym pałacem Maimun – historyczną siedzibą sułtana. W chaotycznym i zatłoczonym mieście zauważymy też pochodzące z czasów kolonizacji holenderskiej budynki w stylu Art. Deco. Nocleg w Medan.

Dzień 6 WYLOT NA NOWĄ GWINEĘ

Przelot z Medan do jednego z miast azjatyckich. Następnie lot do Papui Nowej Gwinei.

Dzień 7 NOWA GWINEA - GOROKA

Przylot do miejscowości Goroka, w górskie i chłodne rejony Nowej Gwinei (Highlands). Wnętrze wyspy jest do dzisiaj trudno dostępne, a obszar ten nie jest połączony żadną drogą ze stolicą kraju, Port Moresby. Widzimy przygotowania do zgromadzenia plemion. W Goroce poznajemy też życie misji i problemy związane z działalnością misjonarzy na tym trudnym terenie.

Dzień 8 ZGROMADZENIE PLEMION

Uczestniczymy w Sing Singu, wielkim festiwalu plemion. Papuasi przybywają do Goroki często z odległych okolic prezentując swoje stroje, fryzury, malunki na ciele i ozdoby. Niezwykła okazja do obserwacji i fotografii najbarwniejszych ludzi świata. Tutejszy Sing Sing jest największym i najciekawszym zgromadzeniem Papuasów. Przybywa tu zwykle ponad sto plemion tworząc prawdopodobnie najbarwniejsze etnograficzne widowisko na świecie. Między innymi oglądamy tzw. „błotnych ludzi”, ukazujących przyjezdnym niezwykłe maski z błota. Plemiona prezentują tańce i pieśni. Noclegi i wyżywienie na misji.

Dzień 9 OKOLICE GOROKI

Wyjazd na prowincję do jednej z wiosek. Jedziemy wyboistą drogą, a następnie idziemy być może też na piechotę. Mamy wspaniałą okazję zobaczyć jak żyją Papuasi z dala od tzw. cywilizacji. W wiosce być może będziemy uczestniczyć w przygotowaniu posiłku w tradycyjny sposób. Powrót do Goroki.

Dzień 10 LOT DO PORT MORESBY

Przejazd na lotnisko i lot do Port Moresby. Objazd stolicy kraju. Zaglądamy do jednej z największych w Port Moresby galerii sztuki i miejscowego rękodzieła, najlepszego miejsca w stolicy na tego typu zakupy. Na koniec zwiedzamy cmentarz poległych żołnierzy australijskich w walce z Japończykami, podczas II Wojny Światowej. Nocleg w hotelu lub w domu gościnnym przy misji.

 

Dzień 11 PRZELOT I REJS

Przejazd na lotnisko i lot do miejscowości Alotau, niewielkiej miejscowości portowej położonej na wschodnich krańcach Nowej Gwinei. Tutaj okrętujemy się na wynajęty lokalny stateczek i ruszamy w rejs przez Morze Salomona. Płyniemy najpierw w kierunku a rchipelagu malowniczych wysp D’Entrecasteaux. Wyspy te leżą w „Kręgu Kula”, opisanym przez znakomitego, polskiego etnografa Bronisława Malinowskiego – czyli w obszarze wymiany rytualnych przedmiotów między wyspami. Zwyczaje Kula Malinowski opisał w znakomitej pracy „Argonauci zachodniego Pacyfku”. Nocleg na pokładzie lub na brzegu pod gołym niebem podczas postoju na jednej z wysp.

 

Dzień 12 - 13 WYSPY TROBRIANDA

Przybycie na Wyspy Trobrianda. Szokujące zwyczaje mieszkańców opisał w swoich pracach Bronisław Malinowski, który przypłynął tu w 1915 roku. Najsłynniejszą pozycją naszego badacza jest „Życie seksualne dzikich w północno – zachodniej Melanezji” inspirowane właśnie pobytem na wyspie Kiriwina. Od czasów Bronisława Malinowskiego na Wyspy Trobrianda trafili tylko nieliczni Polacy. Na Trobriandach próbujemy poznać mieszkańców i zdobyć ich zaufanie. Daje nam to możliwość zrobienia dobrych fotografii i prawdziwego poznania lokalnej społeczności próbując zdobyć jej zaufanie. Spróbujemy kontynuować badania i poznać odpowiedź na pytanie co pozostało ze zwyczajów opisanych w pracach Bronisława Malinowskiego. We wsi Omarakena spotykamy się z wodzem wyspy, to właśnie tutaj rozbił sto lat temu swój namiot Bronisław Malinowski, o czym pamiętają Kiriwińczycy. Można tam zaobserwować przedmioty związane z tzw. Kręgiem Kula, niezwykłej rytualnej wymiany świętych przedmiotów między odległymi wyspami. Zachowało się wiele innych tradycji. Kobiety na Kiriwinie wciąż posługują się dobu – jedynymi w swoim rodzaju pieniędzmi sporządzanymi z liści bananowca. Zwiedzamy wyspę pojazdem i na piechotę. Dotrzemy w południowe rejony wyspy znane niegdyś z rytualnych gwałtów, których dopuszczały się kobiety na mężczyznach w porze plewienia ogrodów.

 

Dzień 14 PORT MORESBY

Do południa pobyt na wyspie Kiriwina. Wylot niewielkim samolotem do Port Moresby i tam nocleg.

 

Dzień 15 WYCIECZKA DO PARKU NARODOWEGO

Wycieczka poza miasto – celem jest zobaczenie rajskich ptaków – to symbol kraju. Rajskie ptaki żyją w pobliskim parku narodowym i jest szansa ujrzenia ich na wolności. Jeśli to się nie uda zobaczymy rajskie ptaki w zamknięciu. Powrót do Port Moresby.

Dzień 16 WYLOT

Przejazd na lotnisko i wylot z z przesiadkami do Polski.

Dzień 17 PRZYLOT

Przylot do Warszawy. Uwaga, istnieje możliwość koniecznego dodatkowego noclegu tranzytowego i przedłużenia wycieczki o jeden dzień.

Wycieczka objazdowa PAPUA NOWA GWINEA SUMATRA (INDONEZJA) z Wyspami Trobrianda i zgromadzeniem plemion - 17 dni cena

TERMIN   CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
07.09 - 23.09.2019

    7431 USD

900 USD NA ZAPYTANIE
05.09 - 21.09.2020

 7431 USD     

      6242 USD (zniżka 16%)

900 USD  

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, bagaż, wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, (hotele 3* i 4*, w górskich rejonach Papui i na Wyspach Trobrianda noclegi w misjach lub lokalnych pensjonatach ze wspólnymi łazienkami, nocleg na pokładzie lokalnej łodzi lub pod gołym niebem w drodze na Trobriandy), wycieczki, śniadania w hotelach, kolacje podczas pobytu w Goroka i na Wyspach Trobrianda (łącznie 5 posiłków), wiza do Papui, wszelkie przejazdy, wycieczki, wstępy, wstęp na zgromadzenie plemion papuaskich, lokalni przewodnicy, polski pilot wyprawy na całej trasie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.
 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu). Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, napojów, zwyczajowych napiwków, indywidualnych opłat granicznych lub wylotowych, ewentualnej wycieczki morskiej na Palau, dopłaty do pok. 1-os.

UWAGI

Orientacyjna liczba uczestników – 8 do 14 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna. Trzeba posiadać ważny paszport min. 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 wolnymi stronami na wizy. Paszport wraz z dokumentacją należy złożyć w biurze wg otrzymanej instrukcji około miesiąc przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

KOREA PÓŁNOCNA - OSTATNIE MIEJSCA NA WRZESIEŃ

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ