Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Dojście pod K2, drugą górę Ziemi
Concordia – widok na cztery ośmiotysięczniki 
Widoki na Trango Tower i inne piękne szczyty
Spotkania z kulturą Balti i innych narodów
Emocjonujący przejazd fragmentem Karakoram Highway
Egzotyka Pakistanu

O wycieczce objazdowej PAKISTAN BAZA POD K2 - 22 dni

Trekking pod K2 można określić jako dość wymagający. Przewidziane są długie dzienne odcinki marszu (7 godzin i więcej), a wysokość też jest znaczna i może być odczuwalna. Do trekkingu dodaliśmy dzień aklimatyzacyjny, co poprawia zwykle samopoczucie i umożliwia każdemu dojście do samej Bazy pod K2. Idąc pod K2 musimy poruszać się po kamienistych ścieżkach, lodzie, śniegu, ale nie wymaga to żadnych umiejętności wspinaczkowych. Należy też pamiętać, że ścieżki bywają eksponowane i narażone na kamienne lawiny. Lokalni przewodnicy dbają, by droga była bezpieczna i optymalna, a w szczególnych sytuacjach asekurują trekkersów. Trudne też są warunki klimatyczne, dni bywają bardzo ciepłe, a z kolei zimne.
Podczas trekkingu niesiemy tylko lekki plecak z osobistymi rzeczami potrzebnymi na dany dzień. Posiłki przygotowują i podają nam kucharze z asystentami, możemy zatem skupić się wyłącznie na samym trekkingu, fotografowaniu i pięknu gór. Przygodą jest też sama podróż w góry – jedziemy fragmentem emocjonującej Karakoram Highway, mamy okazję poznać kilka miejsc bardzo egzotycznego Pakistanu. Ten trekking zapamiętacie na całe życie.

1 WYLOT Z WARSZAWY

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Islamabadu.

2 ISLAMABAD

Przylot do stolicy Pakistanu. Odpoczynek w hotelu. Wyjazd do pobliskiego miasta Rawalpindi. Rawalpindi to przeciwieństwo Islamabadu – kolorowe, chaotyczne i pełne życia. Nocleg w Islamabadzie.

3-4 DROGA DO SKARDU

Długa podróż do Skardu z noclegiem po drodze. Skardu to miejscowość skąd tradycyjnie wyruszają wyprawy zmierzające w stronę K2. Tę podróż zapamięta każdy. Jedziemy wzdłuż górnego biegu rzeki Indus, który widzimy często daleko w dole. Droga jest wykuta w skale, czym dalej, tym krajobrazy stają się coraz bardziej niesamowite. Poruszamy się fragmentem Karakoram Highway, jednej z najniezwyklejszych dróg świata. Przejazd przez zachodnie krańce Himalajów, przy dobrej widoczności odsłania się szczyt Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Widok jest niezwykły, szczyt Nangi wznosi się nad nami ponad siedem tysięcy metrów i w miejscu tym mamy do czynienia z największą wysokością względną na świecie. Po dojeździe do Skardu (2500m), nocleg w hotelu.

5 SKARDU

Cały dzień spędzony w Skardu pozwoli nam dobrze przygotować się do trekkingu i rozglądnąć się po okolicy. Zobaczymy historyczny fort, zajdziemy na bazar, a także pojedziemy nad pobliskie jezioro Sadpara. Czas na ostatnie zakupy przez wyruszeniem na trekking i kolejny nocleg w Skardu.

6 JAZDA DO ASKOLE

Przez Shigar i doliną Braldu posuwamy się samochodami terenowymi w górę. Mijamy przyjazne wioski zamieszkane przez lud Balti. To miejsce, gdzie jeszcze można dostrzec uprawy – widać uprawy warzyw, jęczmienia i morelowe sady. Trzeba minąć kilka wiszących mostów, a niespodzianki mogą dostarczyć lawiniska zagradzające drogę, dlatego nigdy nie wiadomo, kiedy dotrzemy do obozowiska w Askole (3300 m), gdzie nocujemy w namiotach.

7 TREKKING DO JHULA

Czas na kontakty z mieszkańcami Askole. Żyją oni między innymi z hodowli kóz, owiec i dzo (mieszańce jaka i bydła domowego). Początek trekkingu. Otwierają się widoki na lodowiec Biafo, ścieżka biegnie przez morenę. Mijamy miejsce połączenia rzek Braldo i Dumordo. Pobliska dolina była od dawna znaną trasą między Baltistanem, a Yarkandem skąd docierało się przez przełęcz Mustagh. Czas trekkingu – ok. 7-8 h. Nocleg w namiotach.

8 TREKKING DO PAIJU

Idziemy wzdłuż rzeki, czekają nas liczne podejścia i zejścia. Przez pewien czas widać piękną grupę Masherbruma (7821 m). Jego zachodni wierzchołek, jako pierwszy zdobył Andrzej Heinrich z dwoma towarzyszami, którzy zginęli podczas zejścia. Widoczna jest też iglica Trango Tower, jeden z najbardziej spektakularnych szczytów Karakorum, tutaj wielkie sukcesy odnosił Wojciech Kurtyka. Z daleka widać już czoło lodowca Baltoro, jednego z najdłuższych w Pakistanie. Czas trekkingu – ok. 7-8 h. Nocleg w namiotach w Paiju (3666 m).

9 AKLIMATYZACJA

Dzień aklimatyzacji i odpoczynku w Paiju, to ostatnie miejsce na trasie, gdzie rośnie trochę drzew. Tragarze i kucharze przygotowują się do dalszej drogi. Muszą upiec chleb i niejedna koza straci tego dnia życie. Mamy czas uprać sobie trochę rzeczy, porozmawiać i poczytać. Nocleg w namiotach.

10 TREKKING DO URDUKAS

Trudny dzień trekkingu – skomplikowany szlak prowadzi przez moreny i lodowiec Baltoro. Przewodnicy muszą często zmieniać trasę, gdyż zmieniają się warunki na szlaku. Możemy być zmuszeni do przekraczania rzeki i przecinania lodowca. Odsłaniają się genialne widoki na grupę Uli Biaho, Cathedral Group i Paiju Peak (6610 m). W surowym krajobrazie pojawiają się jednak jeszcze zielone łąki, na których czasem można dostrzec żyjące tu koziorożce. Czas trekkingu – ok. 7-8 h. Nocleg w obozowisku (3950 m).

11 TREKKING DO GORO

Pierwsze dwie godziny poruszamy się moreną. Za lodowcem Baltoro towarzyszą nam wspaniałe widoki na Choricho (6700 m) i inne szczyty. W tym dniu przekraczamy granicę 4000 m n.p.m. i osiągamy Goro (4250 m). Czas trekkingu – ok. 7-8 h. Nocleg w namiotach.

12 CONCORDIA

Ważny dzień osiągnięcia Concordii (4700 m), niemal świętego miejsca dla himalaizmu. Z Concordii na połączeniu lodowców Baltoro i Godwin-Austen widać aż cztery ośmiotysięczniki – Gasherbrum I (8080 m), Gasherbrum II (8035 m), Broad Peak (8051 m) i oczywiście K2 (8611 m), drugi szczyt Ziemi. Czas trekkingu – ok. 6-7 h. Nocleg w namiotach.

13 K2 BASE CAMP

Ci, którzy czują się na siłach wybiorą się na całodzienną wycieczkę do K2 Base Camp (5150 m). Okazja do podejścia bardzo blisko góry gór i sfotografowania jej z bliska. Znaczna wysokość nie pozwala na szybki marsz, ale dobra aklimatyzacja powinna pomóc w osiągnięciu celu. Nieopodal bazy znajduje się tzw. Kopiec Gilkeya, czyli miejsce upamiętnienia tych, którzy zginęli zdobywając K2. Wśród ofar znaleźli się też Polacy, m.in. Tadeusz Piotrowski, który zginął w zejściu wraz z Jerzym Kukuczką po zdobyciu wierzchołka Polską Drogą, która nigdy nie została powtórzona. Czas trekkingu – ok. 10 - 12 h. Powrót do obozu na Concordii.

14-17 TREKKING POWROTNY

Trekking powrotny do Askole. Wraz ze spadkiem wysokości, nabieramy sił. Korzystamy z czasu na fotografowanie lub ewentualnie wejście do jednej z bocznych dolin. Noclegi w obozach po drodze.

18 PRZEJAZD DO SKARDU

Przejazd autami 4x4 do Skardu. Po dniach trekkingu łóżko z czystą pościelą i ciepły prysznic wydaje się szczególną atrakcją. Nocleg w Skardu.

19 PRZEJAZD DO CHILAS

Podróż busem do miejscowości Chilas i nocleg po drodze w hotelu.

20 PRZEJAZD DO ISLAMABADU

Kontynuowanie podróży do Islamabadu i nocleg w hotelu.

21 ISLAMABAD

Dzień buforowy w Islamabadzie (niezbędny w przypadku ewentualnych opóźnień). Zwiedzamy Islamabad lub ponownie udajemy się do pobliskiego Rawalpindi. Nocleg w hotelu.

22 POWRÓT DO POLSKI

W nocy lub rano wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Wycieczka objazdowa PAKISTAN BAZA POD K2 - 22 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
02.09 - 23.09.2019

4477 USD

700 USD SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA
31.08 - 21.09.2020

4477 USD

3582 USD (zniżka 20%)

 

700 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). 
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. 
W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

 

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie; wszelkie koszty transportu, wyżywienie – 3x dziennie podczas trekkingu, herbata, kawa, śniadania w Islamabadzie; noclegi (pokoje 2 –osobowe) w hotelach klasy turystycznej; noclegi w namiotach podczas trekkingu; opłaty za wstępy i zezwolenie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; namioty, namiot jadalny, sprzęt kempingowy i kuchenny; lokalni przewodnicy górscy, tragarze, kucharze, oficer łącznikowy, polski pilot na całej trasie.
 

 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wizy i pośrednictwa wg aktualnej stawki; zwyczajowych napiwków, dopłaty do pok./namiotu 1-os.


UWAGI

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 16 osób. Wyprawa jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających minimalną sprawność i kondycję, aby pokonywać całodzienne odcinki. Posiłki przygotowywane są przez kucharzy podążających za grupą. Każdy z uczestników niesie tylko swoje rzeczy osobiste, główny bagaż jest niesiony przez tragarzy. Uczestnikom wysyłamy szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy wraz z listą niezbędnego własnego ekwipunku.
Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy pakistańskiej, paszport wraz z odpowiednią dokumentacją należy dostarczyć do biura 40 dni przed wyjazdem. Biuro nie odpowiada za zmiany w programie lub powstałe koszty wynikające z nieprzejezdności dróg lub zjawisk atmosferycznych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

A może by tak Wielkanoc na MADAGASKARZE?

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

FESTIWAL ARIRANG W KOREI PÓŁNOCNEJ

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019
ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019
ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018
ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018
ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018
ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018
ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018
ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018
ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek...
ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016
ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską...
ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro...

ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ