Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Starożytne miasta-państwa Doliny Katmandu
Przyroda Parku Narodowego Chitwan
Wspaniałe widoki Himalajów
Tadż Mahal – architektoniczny cud świata
Khadżuraho – kamienna Kamasutra
Obrzędy nad świętym Gangesem w Varanasi
Tamil Nadu i Kerala - kolorowe południe Indii
Sigirija, Dambulla i Kandy - najciekawsze miejsca Sri Lanki
Plaże Sri Lanki

O wycieczce objazdowej NEPAL INDIE SRI LANKA - 20 dni

Indie to dla wielu kraj fascynujący, inni jak najszybciej chcą stamtąd wyjechać. Jedno jest pewne - Indie trzeba zobaczyć! Wygodne loty samolotami umożliwiają pokonanie podczas jednej wyprawy znacznych odległości całego Subkontynentu - od nepalskich szczytów Himalajów po zabytki i plaże Sri Lanki. Nepal i Sri Lanka podobają się wszystkim, większość osób czuje się tam doskonale. Widzimy bardzo różnorodne i wyłącznie najciekawsze miejsca tej części Azji. Podróżujemy klimatyzowanymi, wynajętymi busami. Przewidzieliśmy też podróże pociągami – w Indiach to konieczność, aby poznać kraj. Na całej trasie proponujemy wyłącznie czyste i starannie dobrane, sprawdzone hotele. Po zwiedzaniu czeka nas krótki wypoczynek na plażach Sri Lanki, który da nam chwilę wytchnienia przed powrotem do rzeczywistości. Wyjazdy prowadzą znakomici znawcy tego regionu.

 

Dzień 1 Wylot z Warszawy lub z Krakowa

Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Przelot z przesiadką do Katmandu.

Dzień 2 Katmandu

Przylot do stolicy Nepalu, Katmandu (1335 m n.p.m.), przejazd do hotelu. Spacer po centrum starego Katmandu, Durbar Square – stare pagody i dawny pałac królewski. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Nocleg w Katmandu.

Dzień 3 Katmandu i Bandipur

Poznawanie szczególnej atmosfery miasta z barwnymi uliczkami i małymi restauracjami. Zwiedzanie najbliższych okolic - Pashupatinath – śiwaickie świątynie i aśramy joginów nad rzeką Bagmati. To najważniejsze miejsce nepalskich hinduistów, tu odbywają się rytualne kremacje zwłok. Podróż na zachód z postojami w ładniejszych miejscach. Zatrzymamy się w pięknym miasteczku Bandipur położonym pomiędzy zielonymi wzgórzami. Bandipur to ostoja kultury newarskiej, gdzie czas się zatrzymał. Jest to typowa tradycyjna wioska tego regionu, składająca się z urokliwych wąskich uliczek z cudowną architekturą. Nocleg w Bandipurze.

Dzień 4 Park Narodowy Chitwan

Podróż do Parku Narodowego Chitwan, obszaru chronionego wpisanego na listę UNESCO. Chitwan to przyrodniczy raj, żyją tu nosorożce, tygrysy, wiele gatunków innych ssaków i ptaków. Piękny rejs rzeką podczas którego obserwujemy ptaki, krokodyle i toczące się nad wodą życie. Nocleg w rejonie Chitwan.

Dzień 5 Park Narodowy Chitwan i Bhaktapur

Zwiedzanie parku narodowego. Przejażdżka po parku na słoniach. Z wygodnego siedzenia na słoniu znakomicie obserwuje się bujną, tropikalną przyrodę. Wyjazd z parku i przejazd w kierunku Doliny Katmandu. Dolina to serce kraju przesycone historią i tradycją. Późnym popołudniem docieramy na miejsce, naszą bazą wypadową będzie magiczny Bhaktapur. Nocleg w Bhaktapur.

Dzień 6 Widok na Himalaje i Patan

Chętni, by wstać przed świtem mogą wyjechać serpentynami do Nagarkot na wzgórza otaczające Dolinę Katmandu (w cenie wycieczki). O wschodzie słońca przy dobrej widoczności ukażą się wspaniałe widoki na rozległą panoramę Himalajów. Innym wariantem jest (dodatkowo płatny ok. 220 USD) widokowy przelot nad Himalajami. Lot odbywa się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych i wymaga wcześniejszego zarezerwowania. Podczas dobrej pogody z samolotu znakomicie widać Mt. Everest, Lhotse i inne himalajskie kolosy. Przejazd do Patan – „miasta piękna” – jak brzmi jego druga nazwa. Pospacerujemy tu starymi uliczkami, które zachowały się z czasów średniowiecznych, będziemy podziwiać stupy buddyjskie, budowle królewskie i „złoty klasztor”. Większość zabytków skupiło się wokół głównego placu miasta czyli Durbar Square, a jego sercem jest pałac Królewski, kolejny przykład architektury newarskiej. Powrót do Bhaktapur, spacer po mieście. Bhaktapur to miasto uroczystych obchodów świąt hinduistycznych i festiwali, a także centrum rękodzielnictwa, gdzie można nabyć lokalne pamiątki. Nocleg w Bhaktapur.

Dzień 7 Delhi

Poranek w Katmandu i przejazd na lotnisko. Lot do Delhi. Zwiedzanie stolicy Indii. Objazd New Delhi - zobaczymy India Gate, zabudowania parlamentu oraz pałacu prezydenckiego, centralny Connaught Place. Nocleg w Delhi.

Dzień 8 Delhi - Agra

Zwiedzanie Old Delhi. Rajd rikszami przez Stare Delhi, widać tu szokujące i zatłoczone ulice, gdzie wśród tłumu spacerują święte krowy, czyli egzotyka w najlepszym wydaniu. Zobaczymy Sisganj Gurdwara, świątynię sikhów ze złotą kopułą, drugą co do znaczenia po Złotej Świątyni w Amritsarze. W sercu Starego Delhi znajduje się Meczet Piątkowy, ważne miejsce dla muzułmańskiej populacji maista. Obok wznosi się Czerwony Fort – bastion dynastii Wielkich Mogołów, Nocleg w hotelu w Delhi. Przejazd na dworzec kolejowy i podróż pociągiem do Agry. Po Indiach podróżuje się wolno, ale za oknem widzimy barwne życie i ciekawe sytuacje. Wieczorem przyjazd do Agry i nocleg w hotelu.

Dzień 9 Tadż Mahal

Zwiedzanie słynnego Tadż Mahal – jednego z cudów świata. XVII wieczne mauzoleum jest pięknym dowodem miłości mężczyzny do swojej żony. Jest to budowla, wobec której nikt nie pozostaje obojętny i znajduje się na każdej liście cudów świata. W Agrze też podziwiamy Czerwony Fort, kolejną budowlę, która pozostała po panowaniu Wielkich Mogołów. Nocleg w Agrze.

Dzień 10 Khajuraho

Przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd na południe stanu Uttar Pradesh. Przejazd pociągiem w Indiach to atrakcja, której nie można ominąć. Indyjskie koleje są największym pracodawcą świata, a podróże pociągami wpisały się na stałe w zwyczaje Hindusów. Z dworca kolejowego jedziemy busem do Khajuraho. Podziwiamy zabytkowy kompleks świątynny charakteryzujący się bardzo ciekawą architekturą. Miejsce jest oczywiście głównie znane z rzeźb erotycznych, które rozsławiły je na cały świat. Ta Kamasutra wykuta w kamieniu stanowi unikat na skalę światową. Nocleg w regionie Khajuraho.

Dzień 11 Varanasi

Jedziemy na lotnisko i lecimy samolotem indyjskich linii lotniczych do Varanasi, miasta położonego nad Gangesem – miejsca pielgrzymek milionów wyznawców hinduizmu. Po południu poznawanie tego fascynującego miejsca. Zagłębiamy się w labirynt ulic, podpatrujemy pielgrzymów. Pojawiają się wspaniałe okazje do robienia zdjęć. Nocleg w Varanasi.

Dzień 12 Varanasi

Świt nad Gangesem, po którym popłyniemy łodzią. Okazja do obserwacji obrzędów z perspektywy rzeki i kolejnych świetnych zdjęć. Oglądanie ghatów, schodów prowadzących do rzeki. Będziemy mogli obserwować pielgrzymów dokonujących rytualnych kąpieli. Varanasi znane jest z obrzędów kremacyjnych, wielu Hindusów pragnie, by ich szczątki doczesne znalazły się w świętej rzece. Po południu wylot i nocleg tranzytowy.

Dzień 13 Przelot na Sri Lankę

Podróż drogą lotniczą daleko na południowe krańce Azji do Kolombo, stolicy Sri Lanki. Przenosimy się do innego świata na ciepłą i zieloną wyspę. Z lotniska przejazd w głąb Sri Lanki do Sigiriya.

Dzień 14 Sigiriya

Zwiedzanie Sigiriya, słynnej, pochodzącej z V wieku „podniebnej” fortecy stojącej na olbrzymiej skale. Miejsce to uchodzi za największy cud Sri Lanki i rzeczywiście robi wrażenie na każdym. Wejście po schodach na Lwią Skałę na sam szczyt twierdzy. Następnie postój w jednym z ogrodów przypraw. Sri Lanka to prawdziwy raj jeśli chodzi o liczbę gatunków pożytecznych roślin. Rośnie tu cynamon, pieprz, kakaowiec i dziesiątki innych cennych przypraw. Po południu relaks w ogrodzie przy hotelowym basenie.

Dzień 15 Dambulla i Kandy

Zwiedzanie wykutych w skale, starożytnych buddyjskich świątyń w Dambulla. Buddyzm pozostał dominującą religią Sri Lanki do dzisiaj i ma wielki wpływ na styl życia mieszkańców. Dalsza podróż przez Sri Lankę do miasta Kandy, ważnego ośrodka wnętrza wyspy. Po południu zwiedzanie tej położonej w górach dawnej stolicy Cejlonu, która opierała się Brytyjczykom aż do 1815 r. Wizyta w słynnej świątyni, gdzie przechowuje się ząb Buddy. To jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla buddystów. Przejazd do hotelu pobliżu Kandy i nocleg.

Dzień 16 Sierociniec słoni i plaża

Rano zwiedzamy tzw. sierociniec słoni. Widok bawiących się i kąpiących w rzece słoników jest zabawny i zrobimy tu mnóstwo zdjęć. Każdy chętny osobiście nakarmi słonia. Przejazd w kierunku oceanu. Po dniach włóczęgi przyjdzie pora na zasłużony odpoczynek i relaks na plaży. Nocleg w hotelu nad oceanem na zachodnim wybrzeżu. 

 

Dzień 17-18 Wypoczynek nad oceanem

Wypoczynek w hotelu nad oceanem. Czas wolny na plażowanie i kąpiele. Dla chętnych organizowana jest wycieczka (dodatkowo płatna) do miasta Galle. To nadmorskie miasto zostało założone przez Portugalczyków i jest wpisane na listę UNESCO. Oprócz miasta oglądanie miejscowych rybaków, którzy łowią w unikalny sposób przyczepieni do wysokich pali w morzu. Noclegi nad oceanem. 

Dzień 19 Przejazd do Kolombo i wylot

Poranek spędzimy na plaży nad oceanem. Około południa wykwaterowanie, przejazd do Kolombo, stolicy kraju. Po krótkim zwiedzaniu miasta i kolacji pożegnalnej wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 20 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina lub do Krakowa. 

Wycieczka objazdowa NEPAL INDIE SRI LANKA - 20 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
20.11 - 09.12.2019

4838 USD

4064 USD (zniżka 16%)

450 USD
15.01 - 03.02.2020

4838 USD

3870 USD (zniżka 20%)

 

450 USD

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., opłaty i podatki lotniskowe wszelkie inne koszty transportu (wynajęte klimatyzowane mikrobusy, pociągi), śniadania w hotelach, kolacje i obiady (łącznie 9 posiłków), noclegi - hotele 4* (wg oceny biura), opłaty za wstępy do obiektów i inne opłaty administracyjne, zezwolenia, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 450 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu). Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, kosztów wiz i pośrednictwa wizowego (łącznie ok. 150 USD), napojów do posiłków, ewentualnego przelotu nad Himalajami małym samolotem wg aktualnych cen (ok. 220 USD), zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

UWAGI

Orientacyjna liczebność grupy od 10 do 18 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Około 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć dokumentację dotyczącą wiz przygotowaną wg instrukcji biura. Nie ma konieczności składania w biurze paszportu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ