Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Dotarcie do Everest Base Camp 
Mount Everest – widoki na najwyższy szczyt Ziemi 
Wysokogórskie krajobrazy Himalajów 
Nepalskie wioski z ciekawą kulturą 
Dolina Katmandu

O wycieczce objazdowej NEPAL EVEREST BASE CAMP - 18 dni

Magia Everestu przyciąga wędrowców z całego świata, któż nie chciałby podążyć najbardziej znanym szlakiem w Himalajach - klasycznym Everest Base Camp Trekk. Jest to być może jedyna w życiu okazja, by stanąć w cieniu najwyższej góry na świecie. Nasza wyprawa do Everest Base Camp rozpoczyna się zwiedzaniem Katmandu. Następnie czeka nas spektakularny lot do Lukli, gdzie spotykamy naszą doświadczoną ekipę przewodników i tragarzy. Szlak stopniowo prowadzi nas od lśniących wód rzeki Dudh Khosi, przez serce kraju Szerpów do dramatycznego,  wysokogórskiego świata skał i lodowców. Odwiedzamy przyjazne i malownicze wioski. Na trasie dysponujemy też dwoma dniami aklimatyzacyjnymi. Ostatecznie, już dobrze zaaklimatyzowani, podążamy śladami wielkich himalaistów do Everest Base Camp, gdzie możemy spotkać wyprawy podążające na Everest. Pokonujemy też pobliską, łatwą górę Kala Pattar (5545m), aby podziwiać wspaniałe widoki na Everest, Lhotse, Nuptse i Makalu. W górnych partiach trekkingu znajdujemy się w prawdziwym, wysokogórskim terenie, jest tu zimno i pomimo aklimatyzacji możemy odczuwać wysokość. Nasza wyprawa przewiduje średnio 6-8 godzin marszu każdego dnia. Wyprawa jest w pełni obsługiwana przez tragarzy, zwierzęta juczne, zapewnione są wszystkie posiłki (śniadanie, obiad i kolacja) oraz przekąski. Każdy miłośnik gór z przyzwoitą kondycją może pokusić się o próbę dotarcia pod najwyższy szczyt świata.

1 WYLOT Z WARSZAWY LUB KRAKOWA

Wylot z Warszawy lub Krakowa do Katmandu z przesiadką.

2 KATMANDU

Przylot do Katmandu, transfer do hotelu, nocleg.

3 KATMANDU

Wycieczka w okolice Doliny Katmandu. Zwiedzanie jednej z najświętszych hinduskich świątyń boga Sziwy, położonej nad brzegiem rzeki Bagmati. Następnie przejazd do Boudhanath, jednej z największych stup w Nepalu z V wieku. Czas na placu Durbar, w sercu stolicy Nepalu. Nocleg w hotelu w Katmandu.

 

4 PRZELOT DO LUKLI I TREKKING DO MONJO

Przelot z Katmandu do Lukli na lotnisko Tenzing – Hillary Airport (2860 m), uważany za jeden z najbardziej spektakularnych lotów na świecie, ze względu na niezwykłe widoki, a także położenie pasa startowego. Lądowanie w Lukli to niezapomniane doświadczenie, ponieważ pas startowy jest pochylony, a różnica pomiędzy jego górnym a dolnym końcem wynosi prawie 60 m. Po przylocie rozpoczynamy trekking. Przejdziemy przez wioskę Lukla, zejdziemy do rzeki Dudh Khosi w Phakding. Dalej udamy się w górę rzeki wzdłuż doliny przez zadrzewione tereny i kilka mniejszych wiosek. Kolejne kilka godzin dzieli nas do Chumoa (2743m), małej i malowniczej wioski pod górą Thamserku (6618m). Jesteśmy już blisko wejścia do Parku Narodowego Sagarmatha. Przejdziemy do wioski Monjo (2835 m), w której zatrzymamy się na nocleg.

 

5 WYPRAWA DO NAMCHE BAZAAR

Rano opuszczamy Monjo i udajemy się do bramy Parku Narodowego Sagarmatha w Jorsale. Przejdziemy wzdłuż rzeki, przekroczymy ją mostem, skąd rozpocznie się strome podejście do Namche Bazaar, jednej z największych i najlepiej prosperujących wiosek w rejonie Khumbu. Zobaczymy Thamserku (6618 m) i Kwangde (6224 m), a nad północną częścią wioski świętą górę Khumbila (5707 m). Wąskie uliczki w centrum wioski to mieszanka tradycji i nowoczesności. Domy Szerpów sąsiadują z kawiarniami i sklepikami. Nocleg w Namche Bazaar (3440 m).

 

6 AKLIMATYZACJA W NAMCHE BAZAAR

Aby ułatwić aklimatyzację, planujemy spacery na pobliskie wzgórza. Stąd otwierają się pierwsze naprawdę niezłe widoki na Everest i piękny Ama Dablam. Czas na relaks i odpoczynek. Kolejny nocleg w Namche Bazaar.

 

7 TREKKING DO THYANGBOCHE

Podczas przejścia do Thyangboche (3870 m) odwiedzimy starożytną gompę, położoną w gaju drzew w pobliżu Khumjung. To tam ponoć znajduje się zamknięty w skrzyni skalp Yeti. Następnie przez lasy rododendronów i drzew sosnowatych dotrzemy do wioski Trashinga, a później  Phungithanga (3250 m). Widzimy tu napędzane wodą koła modlitewne. W końcu dotrzemy do Thyangboche, głównego klasztoru w okolicy Khumbu. Otwierają się widoki na bliższy już Everest, Ama Dablam  i Lhotse, gdzie zginął Jerzy Kukuczka, nasz wybitny himalaista. Nocleg w wiosce.

 

8 TREKKING DO DINGBOCHE

Trekking do Dingboche (4410 m) zacznie się wczesnym porankiem, a pierwszym punktem będzie Deboche, w którym zobaczymy mały, ale ciekawy  klasztor. Dalej udamy się do wioski Pangboche, malowniczej miejscowości z kamiennymi, murami okalającymi pola. Jest tu też prawdopodobnie najstarszy klasztor w regionie Khumbu. Tu miały znajdować się pazury Yeti, ale ktoś je ukradł… Dojście do Dingboche. Uprawia się tutaj jęczmień (być może  to najwyższa wysokość w świecie, na której uprawia się to zboże). Nocleg w Dingboche.

 

9 DZIEŃ AKLIMATYZACJI W DINGBOCHE

Wiele możliwości ciekawych spacerów aklimatyzacyjnych. Zalecane jest strome, ale łatwe pod względem technicznym wejście na szczyt o wysokości 5083 m, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na Makalu i Amphu Laptse. Po drodze można wejść do małej świątyni Nagartsang Gompa lub pospacerować po pastwiskach, gdzie pasą się jaki. Nocleg w Dingboche.

10 TREKKING DO LOBUCHE

W tym dniu dotrzemy do moreny czołowej lodowca Khumbu. Zadumę wywołują liczne pamiątkowe kopczyki ku pamięci osób, które zginęły w tym rejonie. Krajobraz staje się dziki i skalisty, czujemy, że jesteśmy już  wysoko w górach. Docieramy do skupiska domów w Lobuche. To raczej ponure miejsce było niegdyś miejscem letniego wypasu jaków. Teraz otwarte jest przez cały sezon i obsługuje wędrowców i wspinaczy. Zachód słońca nad Nuptse jest tutaj szczególnie spektakularny. Nocleg w Lobuche (4940 m).

 

11 EVEREST BASE CAMP

Nadchodzi wielki dzień osiągnięcia Everest Base Camp (5380 m). Opuszczając Lobuche, udamy się na północny-wschód wzdłuż lodowca Khumbu. Po kilku godzinach docieramy do obozu bazowego, gdzie otwiera się widok na niesamowity lodospad Khumbu z ogromnymi serakami. Przejście do Gorakshep (5160 m) na nocleg.

 

12 KALA PATTAR

Skalisty szczyt Kala Pattar (5545 m) jest najwyższym planowanym  punktem naszej wędrówki i w miarę sił i możliwości możemy na niego wyjść. Z Kala Pattar roztaczają się wspaniałe widoki na szczyt Everestu, a także inne himalajskie olbrzymy – Pumori, Nuptse, Lhotse i niezliczone inne szczyty. Powrót w dół do Pheriche, gdzie zostaniemy na noc. 

 

13 - 15 TREKKING POWROTNY DO LUKLI

Szybko mijają nam godziny i dni drogi powrotnej. Tracą wysokość zaczynamy czuć się coraz lepiej. Z ulgą osiągamy pierwsze zabudowania Lukli, przedsionek cywilizacji.

16 PRZELOT DO KATMANDU

Przelot do Katmandu (ze względu na warunki atmosferyczne, przeloty często są opóźnione). Przejazd do hotelu i nocleg.

17 KATMANDU

Czas wolny w Katmandu. Opcjonalna wycieczka do Patan, starożytnego miasta w Dolinie Katmandu. Nocleg w hotelu. 

18 WYLOT Z KATMANDU

Przejazd na lotnisko w Katmandu. Przylot do Warszawy lub Krakowa. Uwaga, możliwy przylot dzień później.

Wycieczka objazdowa NEPAL EVEREST BASE CAMP - 18 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
       
18.04 – 05.05.2020

3611 USD

2889 USD (zniżka 20%)

450 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

 

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, minimum 20kg bagażu nadawanego; przejazdy mikrobusami; wyżywienie - śniadania w hotelach w Katmandu, 3 x dziennie podczas trekkingu; noclegi w pokojach 2 osobowych w hotelu 3* w Katmandu, lokalne hoteliki („tea house”)  podczas trekkingu – pokoje dwuosobowe lub wieloosobowe, zwykle wspólne łazienki; lokalni przewodnicy, tragarze i kucharz; zezwolenia i opłaty za trekking; polski przewodnik; rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż. 

 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 450 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wizy, napojów poza kawą i herbatą podczas trekkingu, ewentualnego zwiedzanie po trekkingu, zwyczajowych napiwków, ewentualnej dopłaty do pok. 1-osobowego w Katmandu.

 

UWAGI

Trekking nie wymaga umiejętności wspinaczkowych, ale jest przeznaczony wyłącznie dla miłośników gór i osób zdolnych do długich, wielogodzinnych  marszów, które czerpią przyjemność z tego typu aktywności. Podczas trekkingu każdy uczestnik niesie tylko swój bagaż osobisty. Należy zdawać sobie sprawę ze znacznej wysokości i możliwych związanych z tym dolegliwości. W przypadku wątpliwości zalecamy konsultację ze swoim lekarzem. Spis niezbędnego ekwipunku znajduje się w informatorze wyjazdowym otrzymywanym przed wyprawą. Należy posiadać paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu posiadający dwie zupełnie wolne strony na wizy. Podane miejscowości noclegów mogą ulec zmianie.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

A może by tak Wielkanoc na MADAGASKARZE?

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

FESTIWAL ARIRANG W KOREI PÓŁNOCNEJ

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019
ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019
ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018
ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018
ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018
ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018
ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018
ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018
ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek...
ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016
ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską...
ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro...

ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ