Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Gobi – pustynia, jakich mało
Piękny Bajkał z Wyspą Olchon
Przejazd fragmentami Kolei Transsyberyjskiej
Buriacja – buddyzm i starowiercy
Ułan Bator i okolice
Moskwa i Siergijew Posad

O wycieczce objazdowej MONGOLIA ROSJA z Bajkałem i pustynią Gobi - 14 dni (17 dni)

Bajkał – najgłębsze jezioro świata, Kolej Transsyberyjska i mongolskie stepy poruszają wyobraźnię. W Rosji zobaczymy nie tylko „Syberyjskie Morze”, jak nazywany jest Bajkał, ale odwiedzimy też Buriację – region, któremu kulturowo bliżej jest do Mongolii niż do Rosji. Mongolia to kraj wielkich przestrzeni, jeden z najrzadziej zaludnionych rejonów świata. Mongołowie swe tradycje wywodzą wprost od Czyngis Chana, więc szczególną miłością darzą konie, broń i walkę. Jest to też naród, który wraca do korzeni buddyjskich. Będąc w Mongolii nie można ominąć Pustyni Gobi, jak twierdzą znawcy, najpiękniejszej z pustyń świata. Spędzimy tam dwie noce w prawdziwych jurtach. Są to jednak jurty „cywilizowane”, wyposażone w łóżka, pościel, a zimne noce wstawia się tam nawet piecyki zwane niegdyś u nas „kozami”. Opcjonalnie proponujemy odwiedziny wielkiej i nieco zwariowanej Moskwy oraz pięknego Siergijew Posad, serca Rosji.


Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot z przesiadką do Ułan Bator.

Dzień 2 Ułan Bator

Przylot do Ułan Bator i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzamy mongolską stolicę, która jest jedynym wielkim miastem kraju. Spacerujemy przez ogromny plac Czyngis Chana, wokół którego rozmieszczone są najważniejsze gmachy. Widzimy też pomnik Czyngis Chana i Suchebatara - bohatera rewolucji. Następnie zwiedzamy pałac ostatniego buddyjskiego władcy Mongolii - Bogdo Gegeena. W latach komunizmu zburzono i spalono setki zabytkowych budynków w Mongolii i przetrwały tylko nieliczne. Widzimy też buddyjski klasztor Gandan, który był jedynym czynnym klasztorem w kraju do 1990 roku. Wyjazd na Zaisan Memorial, z którego roztacza się wspaniała panorama otoczonego wzgórzami miasta. Wieczorem kolacja składająca się ze specjałów kuchni mongolskiej, opartej na różnych rodzajach bardzo smacznego mięsa. Nocleg w hotelu w centrum Ułan Bator.

Dzień 3 Pustynia Gobi

Przejazd na lotnisko i lot do miasteczka Dalanzadgad, stolicy ajmaku (mongolskiego województwa) południowogobijskiego, który graniczy z Chinami. Dalsza podróż przebiega samochodami terenowymi. Ruszamy przez Gobi, pustynię bardzo urozmaiconą i ciekawą. Dojazd do tzw. śpiewających piasków Khongor z najwyższymi w Mongolii wydmami. Ich wysokość dochodzi do kilkudziesięciu metrów, a ze szczytów rozciąga się wspaniała panorama pustyni Gobi, o czym przekonamy się naocznie. O zachodzie słońca Gobi przybiera szczególnie piękne kolory. Kolacja. Nocleg w „hotelu jurtowym” na Gobi (jurty dla turystów wyposażona w łóżka z pościelą).

Dzień 4 Bayanzag

Tego dnia spotkamy ludzi pustyni - prawdziwych nomadów, gdzie będzie można podejrzeć tradycyjny sposób życia tych nawykłych do wędrówek ludzi. Odważniejsi mogą spróbować kumysu lub innych „specjałów”. Chętni zasiądą na jednego z baktrianów - dwugarbnych wielbłądów. W planie mamy też pieszą wycieczkę do rysunków naskalnych, które w suchym klimacie przetrwały w idealnym stanie tysiące lat. Obiad. Przejazd do Bayanzag - Płonących Klifów, gdzie amerykański badacz Roy Chapman Andrews (pierwowzór Indiany Jones’a) odnalazł ponad sto lat temu największe szkielety dinozaurów. Kolacja i nocleg w „hotelu jurtowym”.

Dzień 5 Gurvan Saikhan

Rano wyruszamy w góry Gurvan Saikhan, których najwyższy szczyt osiąga 2825 m n.p.m. Celem wyprawy jest kolejny park narodowy Gobi Gurvan Saikhan i kanion Jolin Am (Kanion Sępów). Spacer kanionem przyniesie wiele wrażeń estetycznych. W tym dniu mamy też szansę ujrzeć wiele ciekawych ptaków i innych zwierząt. Chętni za dodatkową opłatą mają możliwość przejażdżki na niewielkich, mongolskich konikach. Obiad. Po przeżyciach związanych z górskimi krajobrazami kierujemy się na nocleg do hotelu w Dalanzadgad.

Dzień 6 Park Narodowy Terelj

Przejazd na lotnisko i wylot do Ułan Bator. Prosto z lotniska wycieczka do położonego w pobliżu stolicy Parku Narodowego Tereldż. Tam udamy się na spacer do położonego na wzgórzu klasztoru buddyjskiego, kolejnego cudem ocalałego zabytku. Postój pod Żółwią Skałą pod którą spełniają się ponoć najskrytsze życzenia. Park narodowy obejmuje górzyste, zielone tereny. Jest to obszar przejściowy między stepami i lasami. Podczas wycieczki będziemy też podziwiać ogromny pomnik Czyngis Chana, największy konny pomnik świata, który stoi w ważnym dla historii kraju miejscu. Po powrocie do Ułan Bator czeka nas jeszcze folklorystyczny koncert. Nocleg w Ułan Bator.

Dzień 7 Przejazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej

Do południa czas wolny w Ułan Bator. Spacerujemy po głównym placu i przyległych ulicach mając okazję do ostatnich fotografii. Zaglądamy na Plac Beatlesów, miejsce spotkań młodych mieszkańców miasta. Przejazd na stację kolejową i wyjazd do Ułan Ude w Rosji. Trasa wciąż biegnie odnogą Kolei Transsyberyjskiej poprowadzonej z Moskwy przez Ułan Bator aż do Pekinu. Długi postój pociągu na granicy. W Rosji wjedziemy w granice Republiki Buriacji – jednej z półautonomicznych rosyjskich republik, gdzie znaczącą grupą etniczną są należący do narodów mongolskich Buriaci. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia, przedziały 4-osobowe).

Dzień 8 Ułan Ude

Rano przyjazd do Ułan Ude, stolicy Buriacji. Zwiedzanie miasta założonego w 1666 roku przez Kozaków, w którym mieszały się wpływy rosyjskie, mongolskie i chińskie. Spacerujemy po centrum miasta oglądając sobór Odigitrijewski i inne budowle. Znajdziemy się też na Placu Sowietów. Ciekawostką jest tutaj największa na świecie głowa Lenina, która przypomina nam o minionych czasach. Wyjazd do pobliskiego Iwolginska – centrum buddyjskiego. To dynamicznie rozwijający się ośrodek buddyzmu i centrum nauczania. Popołudnie spędzamy na wsi u rosyjskich starowierców. Ludzie ci byli prześladowani w Rosji i schronili się do Polski, gdzie mieszkali niemal sto lat. Po rozbiorach trafili znów pod władzę cara i zostali zesłani właśnie do Buriacji. Poznajemy tradycję i muzykę starowierców. Kolacja u starowierców, wieczorem powrót do Ułan Ude i nocleg.

Dzień 9 Przejazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej

Przejazd na stacje kolejową i dalsza podróż pociągiem do Irkucka (ok. 8 h). Czeka nas kolejna podróż fragmentem Kolei Transsyberyjskiej. Tego dnia po raz pierwszy zobaczymy Bajkał – najgłębsze jezioro na świecie. Linia kolejowa została poprowadzona południowymi brzegami Bajkału. Po drodze otwiera nam się widok na jezioro. Dojazd do Irkucka, przejazd do hotelu i nocleg w mieście.

Dzień 10 Talcy i Listwianka

Wycieczka do Talcy – zwiedzanie Muzeum Budownictwa Drewnianego Ludów Bajkału. Przeniesiono tu wiele bardzo ciekawych budowli łącznie z całymi gospodarstwami. Następnie jedziemy do Listwianki, popularnej miejscowości położonej bezpośrednio nad Bajkałem. Zaglądamy tu na lokalny targ. Powrót do Irkucka i nocleg.

Dzień 11 Wyspa Olchon

Wyjeżdżamy z Irkucka i podróżujemy kilka godzin przez tajgę zatrzymując się pod drodze. Dojazd do Bajkału. Promem przeprawiamy się na wyspę Olchon. To największa wyspa na Bajkale, Buriaci czczą tu wiele świętych miejsc, a miejsce słynie z unikatowego piękna. Dojeżdżamy do miejscowości Chużyr. Odwiedzimy tu m.in świętą skałę zwaną Szamanka. Kolacja. Nocleg w pensjonacie w Chużyr.

Dzień 12 Wyspa Olchon

Wycieczka po wyspie Olchon. Zetkniemy się tutaj ze świętymi miejscami wciąż obecnego szamanizmu. Przejedziemy przez wioskę Pieszczenaja, w której po wojnie znajdował się obóz dla więźniów. Docieramy aż na północny kraniec wyspy, gdzie stojąc na stromych klifach Przylądka Choboj będziemy mogli podziwiać jezioro Bajkał w pełnej krasie. Jeżeli będzie dobra widoczność uda nam się dojrzeć półwysep Święty Nos oraz góry po drugiej stronie „Małego Morza”. Podczas wycieczki degustacja na łonie przyrody uchy, rosyjskiej zupy rybnej. Kolacja i nocleg w Chużyr.

Dzień 13 Irkuck

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Irkucka, przeprawa na stały ląd i przejazd do miasta. Objazd Irkucka - Plac Kirowa, Cerkiew Zbawiciela, Sobór Objawienia Pańskiego. Kolacja w lokalnej restauracji – kuchnia rosyjska. Nocleg w Irkucku.

Dzień 14 Przylot do Polski

Rano przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Dzień 14 Moskwa

PRZEDŁUŻENIE O ZWIEDZANIE MOSKWY I OKOLIC Przylot do Moskwy. Jeszcze tego samego dnia (wykorzystujemy długi dzień spowodowany różnicą czasu) zwiedzanie Placu Czerwonego i Soboru Błogosławionego Wasyla. Pod wieczór spacer po Arbacie, głównym deptaku i słynnej ulicy bogatej w życie artystyczne. Nocleg w Moskwie.

Dzień 15 Siergijew Posad

Wycieczka poza Moskwę - przejazd do Siergijew Posad - jednego z najważniejszych ośrodków prawosławia. Zwiedzanie kompleksu ławry Troicko-Siergijewskiej, soboru Uśpienskiego, grobu cara Borysa Godunowa, kaplicy Nastudziennej, skarbca. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 16 Kreml

Zwiedzanie Kremla, widzimy tam m.in. największy dzwon świata i słynną armatę „carpuszkę”. Po południu czas wolny do własnego wykorzystania. Wieczorem kolacja z typową rosyjską kuchnią w lokalnej restauracji. Oczywiście nie zabraknie przy tej okazji dobrze schłodzonej wódki. Nocleg w Moskwie.

Dzień 17 Przylot do Polski

Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Wycieczka objazdowa MONGOLIA ROSJA z Bajkałem i pustynią Gobi - 14 dni (17 dni) cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
13.06 - 26.06 (29.06).2020

3503 USD

2802 USD (zniżka 20%)

800 USD  
08.08 - 21.08 (24.08).2020

3503 USD

 2802 USD (zniżka 20%)

800 USD  

DOPŁATA DO OPCJI MOSKWA 1150 USD.

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy (wynajęte mikrobusy, pociągi, prom, auta terenowe na pustyni Gobi); noclegi w pokojach 2-os. - hotele 4* lub 3*, dwa noclegi w jurtach przystosowanych dla turystów (łóżka z pościelą, wspólne łazienki), pensjonat na wyspie Olchon (możliwe wspólne łazienki), 1 nocleg w pociągu (miejsca do leżenia, przedziały 4 osobowe), śniadania w hotelach, pozostałe wyżywienie wg programu (łącznie 10 posiłków nie licząc Moskwy), koszty wstępów, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; inne opłaty administracyjne, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie (poza przedłużeniem o Moskwę).
 

 

CENA NIE OBEJMUJE

Ewentualnej dopłaty do opcji „Moskwa i okolice”, obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków, kosztów wiz i pośrednictwa (Mongolia i Rosja) - 770 PLN (płatne wraz z III ratą), zwyczajowych napiwków (ok. 60 USD), dopłaty do pok. 1-osobowego 560 USD/os. (z przedłużeniem o Moskwę 720 USD/os).


UWAGI

Liczebności grupy od 8 do 18 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy, w tym 2 strony obok siebie. Biuro pośredniczy w uzyskiwaniu wizy do Federacji Rosyjskiej oraz do Mongolii. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura musi być złożony najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

 

Przewoźnik Połączenie Przesiadki Uwagi
 • Wylot (nr SU 2007)
  03.08.2019 09:50:00
 • Powrót (nr SU 2002)
  16.08.2019 19:15:00
Warszawa Ulan Bator / Irkuck Warszawa Moskwa -
ostatnia aktualizacja 12.07.2019 09:52
 • Wylot (nr SU 2007)
  03.08.2019 09:50:00
 • Powrót (nr LO 676)
  19.08.2019 15:50:00
Warszawa Ulan Bator / Moskwa Warszawa Moskwa Odcinek z Moskwy do Warszawy 19 sierpnia będzie się odbywał liniami LOT Polish Airlines.
ostatnia aktualizacja 12.07.2019 09:57

AKTUALNOŚCI

ANTARKTYDA- Nasza kolejna już wyprawa rusza 04 lutego 2020 r

Dodano 23.08.2019 ANTARKTYDA - Tu człowiek obcuje z naturą i zwierzętami. A zobaczymy je w... ZOBACZ

ZATAŃCZ SAMBĘ NA KARNAWALE W RIO DE JANEIRO

Dodano 23.08.2019 Zostało tylko kilka ostatnich miejsc! Dołącz do oszałamiającej parady... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 22.08.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ CENY

Dodano 20.08.2019 Teraz dokonując rezerwacji otrzymujecie Państwo 100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ... ZOBACZ

NOWA, WYŻSZA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA ROK 2019/2020

Dodano 16.08.2019 Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy nową gwarancję ubezpieczeniową... ZOBACZ

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

KOREA PÓŁNOCNA - OSTATNIE MIEJSCA NA WRZESIEŃ

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ