Wycieczki objazdowe Afryka


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Tsingy de Bemaraha – unikalny park narodowy wpisany na listę UNESCO
Aleja Baobabów – jedyna taka na świecie
Plaże i busz zachodniego wybrzeża
Antananarivo miasto królów Merina
Lasy deszczowe i lemury
kanał Pangalanes i bujna przyroda wschodniego wybrzeża
Wulkany i spektakularne krajobrazy Reunionu
Wypoczynek i zwiedzanie fascynującej Majotty w archipelagu Komorów
Największa laguna Oceanu Indyjskiego

O wycieczce objazdowej MADAGASKAR REUNION MAJOTTA - 16 dni

W trakcie tej pięknej wycieczki poznamy trzy niezwykłe wyspy - Madagaskar, Reunion i należącą geograficznie do archipelagu Komorów Majottę. Wycieczka ta jest niezwykle ciekawa i różnorodna. Madagaskar to „okrutny czarodziej”, jak pisał o nim Arkady Fiedler, kraj, do którego wielu jedzie na kilkanaście dni, aby potem wrócić tu na rok lub na całe życie. W trakcie wycieczki poznamy trzy oblicza tej wyspy - wilgotny wschód z niezwykłym Pangalanes, bujną roślinnością, białymi plażami i ciekawymi tubylcami. Znajdziemy się na centralnych, chłodniejszych wyżynach i na słonecznym zachodzie kraju. Będziemy podziwiać tsingy –ostre formacje skalne z koralowców  w najdziwniejszym parku Tsingy de Bemaraha. Oczywiście wyjazd nie byłby możliwy bez obserwacji lemurów. Poznamy miejscowe zabobony zwane fady, odnajdziemy wioski w buszu i Aleję Baobabów. To wycieczka, która wzrusza i którą trudno zapomnieć. Musimy jednak mieć na uwadze, że wyruszamy do kraju biednego i możemy napotkać wiele nieprzewidywalnych i dziwnych dla nas sytuacji. Reunion to perła Oceanu Indyjskiego. Urzeknie nas spektakularne piękno gór i wulkanów w połączeniu z zielenią kotlin, błękitem rzek i bogactwem plantacji. Majotta to kultura islamu z wpływami Francji oraz afrykańskich i azjatyckich kultur i z największą laguną Oceanu Indyjskiego. Zachwyci nas przyroda, ludzie i niezwykłe piękno podwodnego świata. Zobaczyć możemy żółwie, wielobarwne ryby, delfiny,  wieloryby, a nawet tajemnicze diugonie. Wyjazd jest okazją do niezwykłych doznań kulinarnych. Pożywiamy się w dobrych restauracjach, a połączenie kuchni francuskiej i lokalnej doprowadziło do zdumiewających efektów.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem grupy. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami na Madagaskar, możliwy nocleg tranzytowy.

Dzień 2 Antananarivo

Po przylocie do Antananarivo przejazd do hotelu i odpoczynek. Zwiedzanie stolicy - miasta, zwanego Taną, położonego na dwunastu wzgórzach, wśród zielonych pól ryżowych. Widzimy czerwone jak ziemia Madagaskaru ceglane domki ludu Merina, setki kramów, małych punktów rzemieślniczych, elegancki Bulwar Niepodległości, pokolonialny dworzec kolejowy, wzgórze z pałacem okrutnej królowej Ranavalony. Krótka wizyta na słynnym targu, gdzie na dziesiątkach straganów sprzedawcy wystawiają wyroby rękodzieła artystycznego, rzeźby, wyroby jubilerskie, tkaniny, ozdoby. Nocleg w stolicy.

Dzień 3 Morondava

Rano przejazd na lotnisko i przelot do słonecznego miasteczka Morondava na zachodnie wybrzeże Madagaskaru, w centrum kultury plemienia Sakalava, nad brzegiem Oceanu Indyjskiego, przy jednej z najszerszych plaż świata z białym i delikatnym piaskiem. Przejazd do hotelu nad brzegiem oceanem. Relaks przy madagaskarskim drinku na bazie lokalnego rumu. Nocleg.

Dzień 4 Bekopaka

Rano wyjazd na północ przez busz samochodami terenowymi po nieutwardzonych drogach. Znajdujemy się na terytorium ciekawego plemienia Sakalava i poznajemy ich życie. Podziwianie wielkich baobabów z najsłynniejszym cudem natury, czyli Aleją Baobabów. Rzeki zagradzające drogę przekracza się prostymi promami. Po drodze m.in. postój w miejscowości Belo nad rzeką Tsiribina. Dojazd do prowincjonalnego i biednego miasteczka Bekopaka. Kolacja. Nocleg w bungalowach w pobliżu rzeki Manambolo w rejonie unikatowego na skalę światową Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha.

Dzień 5 Park Narodowy Tsingy de Bemaraha

Wycieczka po Tsingy de Bemaraha, niezwykłym parku narodowym wpisanym na listę UNESCO. Zamieszczone niegdyś w National Geographic zdjęcia z Bemaraha stały się prawdziwą sensacją. Tsingy to charakterystyczne dla Madagaskaru ostre formacje skalne o niesamowitych kształtach powstałe z koralowców przed milionami lat. Znajdziemy tu lemury sifaka, lemury brązowe, endemiczną roślinność oraz groty skalne zamieszkane przez nietoperze. Popłyniemy pirogą wśród skalnego wąwozu. Plemię Sakalava ma tu także swoje miejsca magicznych obrządków, a na skałach są miejsca pochówku pierwszych mieszkańców tych terenów Vazimba. Park rozciąga się na powierzchni ponad stu pięćdziesięciu tysięcy hektarów, a skalne ostre iglice bronią przyrody przed inwazją człowieka. Po wycieczce odpoczynek w bungalowach nad rzeką. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6 Morondava

Rano wyjazd samochodem terenowym do Morondava – liczne postoje, fotografowanie ludzi i krajobrazów. Poszukiwanie kameleona. Dojazd do Morondava, gdzie pożegnamy się z trudnymi drogami. Po przyjeździe odpoczynek. Chętni mogą zafundować sobie relaks w SPA. Nocleg w Morondava.

Dzień 7 Park Narodowy Mantadia-Andasibe

Przejazd na lotnisko i powrót samolotem do Antananarivo. Z lotniska ruszamy do Parku Narodowego Mantadia-Andasibe (ok. 4 godz. jazdy) znanego przede wszystkim z kryjącego się w wierzchołkach drzew lasów deszczowych największego lemura Indri. Wraz ze zjazdem z chłodniejszych wyżyn krajobraz staje się coraz bardziej zielony. Wschodni Madagaskar jest znacznie wilgotniejszy, o czym świadczy piękna, zmieniająca się wraz z podróżą roślinność. Po zakwaterowaniu dla chętnych wieczorny spacer po lesie deszczowym i poszukiwanie jego mieszkańców. Kolacja. Nocleg w bungalowach.

Dzień 8 Park Narodowy Mantadia-Andasibe

Od wczesnego rana spacer po lesie deszczowym, poszukiwanie Indri i nasłuchiwanie ich odgłosów. Zwykle o świcie jego przejmujące wycie rozlega się po dżungli. W tych lasach mieszkają niezwykłe ptaki, inne gatunki lemurów, żaby nadrzewne i gekony. Rosną tu także liczne gatunki orchidei. Można także znaleźć tu miejsca, gdzie lokalna ludność dokonuje od setek lat magicznych obrzędów. Po wizycie w bujnym lesie deszczowym przejazd dalej na wschód w zielony rejon kanałów Pangalanes. Około godzinny rejs łodzią motorową. Kolacja. Nocleg w bungalowach w pobliżu plaży.

Dzień 9 Pangalanes

Wcześnie rano wizyta w zielonej dżungli, gdzie zobaczymy słynne drzewo podróżnika (palmę ravenala), lemury oraz owadożerne kwiaty. Wyruszamy w dalszy rejs łodzią motorową wzdłuż Pangalanes. Kilkusetkilometrowy Pangalanes łączy jeziora i rzeki, wzdłuż których ciągną się koralowe plaże. Okolice te zamieszkuje przyjazne plemię Betsimitsaraka. Przybycie do Tamatave (Toamasina) największego portu Madagaskaru. Przejazd do hotelu. Spacer po mieście, wysadzanymi palmami, szerokimi bulwarami nadmorskimi, wśród ładnych budynków z czasów kolonialnych. Przejażdżka słynnymi pousse-pousse (rikszami napędzanymi siłą ludzkich mięśni). Nocleg w hotelu.

Dzień 10 Reunion

Przejazd na lotnisko i wylot na Reunion, departament zamorski Francji. Nocleg w nadmorskiej miejscowości. Kolacja w formie bufetu składających się z owoców morza i innych pysznych specjałów kuchni kreolskiej. Połączenie francuskiej i lokalnej kuchni przyniesie rozkosz naszemu podniebieniu. Nocleg w hotelu na Reunionie.

Dzień 11 Piton de la Fournaise

Wyruszamy na ekscytującą wycieczkę w pobliże jednego z najaktywniejszych na świecie wulkanów Piton de la Fournaise (2632m n.p.m.). Dojeżdżamy do punktu widokowego Pas de Bellecombe, skąd rozciąga się widok na księżycowy suchy krajobraz i wnętrze wulkanicznej kaldery. Półgodzinny spacer na punkt, z którego zobaczymy przy sprzyjających warunkach wulkaniczny żywioł w akcji. Po emocjach, w drodze w dół podziwiamy zieloną dolinę rzeki de Rempart i urokliwe krajobrazy Reunionu. Przejazd niezwykłą, krętą drogą do miejscowości Cilaos w najbardziej malowniczy, unikatowy „cyrk” - otoczoną górami głęboką kotlinę powulkaniczną. Możliwość kolacji i spróbowania specjałów tego rejonu: schabu lub kaczki w soczewicy oraz wypicia produkowanego tu wina. Nocleg w miejscowości Cilaos położonej we wnętrzu kaldery.

Dzień 12 Saint Denis

Rano czas wolny na spacery po Cilaos, urokliwym górskim miasteczku, z atmosferą trekkingowo-wspinaczkową, punkcie wypadowym do wspinaczki na najwyższą górę Reunionu Piton des Neiges. Znajduje się tu mnóstwo tras trekkingowych i jeśli tylko znajdą się chętni, istnieje możliwość pieszej wycieczki. Przejazd do stolicy Reunionu Saint Denis i nocleg.

Dzień 13 Majotta - Mamoudzou

Przejazd na lotnisko i wylot na Majottę, w archipelagu Komorów. Przylot na wyspę Petite Terre, gdzie usytuowane jest lotnisko i krótka przeprawa promem na Grande Terre do głównego miasta Majotty - Mamoudzou. Zwiedzamy miasto, zaglądamy też na niezwykły gwarny targ, gdzie możemy zakupić m. in. świeże owoce. Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy. Nocleg w hotelu nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.

Dzień 14 Majotta

Majotta to raj dla nurków i amatorów podwodnego świata. Dzień przeznaczony na odpoczynek i morskie wycieczki fakultatywne na nurkowanie z rurką lub z butlą. Majotta otoczona jest rafą koralową tworzącą największą na Oceanie Indyjskim lagunę z bogatym życiem podwodnym. Żyją tu m.in. żółwie morskie dochodzące do 250 kg, delfiny, wieloryby. (Cena wycieczki morskiej około 75 EUR/os). Możemy także spróbować swych sił na połowach ryb oceanicznych. Nocleg w hotelu nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.

Dzień 15 Wylot

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadkami do Warszawy.

Dzień 16 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy. Uwaga: możliwy dodatkowy nocleg tranzytowy (bez dodatkowych kosztów) i przylot dnia następnego.

Wycieczka objazdowa MADAGASKAR REUNION MAJOTTA - 16 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
06.04 - 21.04.2020

6273 USD 

900 USD

 OFERTA NA ZAPYTANIE 
16.11 - 01.12.2020

6273 USD  

5269 USD (zniżka 16%)

900 USD

 

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
 

ŚWIADCZENIA

Wszystkie bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu (wynajęte mikrobusy, lub samochody terenowe, łodzie motorowe, promy), codzienne śniadania,  kolacje wg programu (łącznie 5 posiłków) , noclegi (hotele lub bungalowy 4* i 3*, pokoje 2-osobowe),  opłaty za wstępy do rezerwatów i parków, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, wycieczki wg programu, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota na całej trasie.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego 900 USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, zwyczajowych napiwków, aktywności dodatkowo płatnych (wyszczególnionych w programie), ewentualnych kosztów wiz w przypadku zmian przepisów (aktualnie bezpłatne), na życzenie dopłaty do pok. 1-os: 758 USD/os.
 

UWAGI

Maksymalna liczba uczestników - około 15. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Jeszcze zdążymy pozwiedzać świat

Dodano 06.04.2020 Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z treścią niniejszego wpisu.... ZOBACZ

Sprawdź jaka część świata już zobaczyłeś.

Dodano 09.01.2020 Czy chcecie sprawdzić ile krajów świata już zobaczyliście? ZOBACZ

Co nas czeka w pierwszych miesiącach Nowego Roku 2020?

Dodano 17.12.2019 Co nas czeka z początkiem nowego roku ? Do wyboru aż 11 programów... ZOBACZ

BON NA PODRÓŻ - idealny pomysł na prezent!

Dodano 10.12.2019 Szukasz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? VOUCHER WAKACYJNY TO... ZOBACZ

NOWY PROGRAM! USA

Dodano 14.11.2019 Już w sprzedaży nowy program USA - wschód i południe z rejsem na wyspy... ZOBACZ

Zobacz najnowsze audycje

Dodano 04.11.2019 Jacek Torbicz w audycji Radia Kraków PALCEM PO MAPIE opowiada o ... kliknij... ZOBACZ

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS - Zapraszamy do obejrzenia filmu z wyprawy PRESTIGE TOURS

Dodano 30.10.2019 Zapraszamy na wyjazd już 15 lutego 2020! Mnóstwo wrażeń, bliskie... ZOBACZ

SINGLE BEZ DOPŁATY - zobacz jak z tego skorzystać

Dodano 25.10.2019 Jadąc w pojedynkę możesz dołączyć do większości naszych wyjazdów bez... ZOBACZ

USA ZACHÓD - CZAS START!

Dodano 25.10.2019 Zobaczcie naszą subiektywną listę najpiękniejszych miejsc, które zachód... ZOBACZ

ZAPRASZAMY

Dodano 17.10.2019 World Travel Show to największe Targi Turystyczne w Polsce. Jak co roku... ZOBACZ

ANTARKTYDA- 15 dni z polskim opiekunem

Dodano 17.10.2019 wyruszamy już 04 lutego 2020 ! Ostatnie miejsca czekają! Tym razem z... ZOBACZ

JUŻ W SPRZEDAŻY - WYJAZDY NA SEZON 2020/2021

Dodano 26.09.2019 Zachęcamy do rezerwacji najnowszych ofert na WYJAZDY W SEZONIE 2020/2021!... ZOBACZ

KENIA TANZANIA - zobacz film z wyprawy

Dodano 19.09.2019 Zapraszamy na najbliższe potwierdzone wyprawy w październiku oraz w... ZOBACZ

100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ CENY

Dodano 26.08.2019 Teraz dokonując rezerwacji otrzymujecie Państwo 100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ... ZOBACZ

ZATAŃCZ SAMBĘ NA KARNAWALE W RIO DE JANEIRO

Dodano 23.08.2019 Zostało tylko kilka ostatnich miejsc! Dołącz do oszałamiającej parady... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 22.08.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

NOWA, WYŻSZA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA ROK 2019/2020

Dodano 16.08.2019 Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy nową gwarancję ubezpieczeniową... ZOBACZ

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ