Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Góry i zabytki Korei Południowej
Strefa Zdemilitaryzowana (DMZ)
Nara i Kyoto – dawne stolice Japonii
Podróż japońskim superekspresem
Hiroszima i Zamek Himeji
Seul, Osaka, Tokio i Taipei – nowoczesne metropolie
Góra Fudżi – symbol Japonii
Przyroda i wybrzeże Tajwanu

O wycieczce objazdowej KOREA POŁUDNIOWA JAPONIA TAJWAN - 17 dni

Zwiedzane kraje robią wrażenie na wszystkich – spotkamy tu nowoczesność o jakiej możemy tylko pomarzyć i obecność na każdym kroku barwnej tradycji. Tajwan to okazja poznania kultury starych, prawdziwych  Chin, które nie dotknęła maoistyczna rewolucja. Jest to też wyspa zaskakująca pod względem krajobrazów i przyrody. Podczas tej wycieczki zwiedzając miasta będziemy poruszać się czasem komunikacją miejską, pomiędzy miastami podróżujemy świetnymi i punktualnymi pociągami oraz wynajętymi mikrobusami. Trzeba zdawać sobie sprawę, że choć proponowane przez nas hotele są dobre i czyste, to pokoje czasem mogą być małe zgodnie z panującą tam miniaturyzacją i oszczędnością miejsca. We wszystkich krajach spotykamy doskonałą organizację, idealnie punktualny transport, czystość, bezpieczeństwo i porządek. Nasz pilot zadba, by wycieczka byłą okazją do kulinarnej rozkoszy, oczywiście dla osób ceniących azjatyckie jedzenie. Pozostali mogą ratować się licznymi barami w stylu zachodnim.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Seulu.

Dzień 2 Seul

Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu i odpoczynek po długim locie. Seul to nowoczesne i barwne miasto z dalekowschodnią atmosferą. Imponująca nowoczesność miesza się tu z tradycją. Wieczorem wyjazd na górę Namsan i wieżę N’Seoul Tower, skąd można podziwiać potęgę metropolii. Nocleg w hotelu w Seulu.

Dzień 3 Strefa Zdemilitaryzowana (DMZ)

Rano wycieczka do Strefy Zdemilitaryzowanej (DMZ) i linii demarkacyjnej na samą granicę z Koreą Północną. Celem jest leżąca na samej granicy miejscowość Panmunjeom, gdzie podpisano rozejm kończący wojnę koreańską. Będzie można niemal zajrzeć w głąb najbardziej niedostępnego kraju świata. Widząc takie obiekty jak „most bez powrotu” i nieczynny dworzec kolejowy czekający na pociągi do Pjongjangu dowiemy się o historii konfliktu koreańskiego. Wycieczka na granicy jest eskortowana przez żołnierzy ONZ i obowiązują liczne przepisy dotyczące postępowania w strefie, kontrolowane są też paszporty. Uwaga: w przypadku napięcia między państwami koreańskimi strefa DMZ bywa zamykana. Wtedy udajemy się do tzw. Trzeciego Tunelu, który miał posłużyć Korei Północnej do inwazji, a Koreę Północną możemy dostrzec przez lunetę ze specjalnego tarasu obserwacyjnego przy granicy Strefy DMZ. Powrót do Seulu. Wieczorny spacer po rozświetlonej dzielnicy Myeongdong lub Namdeamun. W jednej z lokalnych knajpek będziemy degustować soju – lokalny alkohol sporządzany z ryżu. Nocleg w hotelu w Seulu.

Dzień 4 Park Narodowy Seorak

Opuszczamy miasto i podróżujemy na wschód w rejon wschodniego wybrzeża i górskiego Parku Narodowego Seorak, aby poznać piękną koreańską przyrodę. Zwiedzanie malowniczego Parku Narodowego Seorak, który został wpisany na listę UNESCO. Przy wejściu do parku stoi gigantyczny posąg Buddy. Dla chętnych dłuższy spacer górski do jednej ze świątyń zbudowanej przy „ruchomej skale”. Tego dnia, jeśli dopisze pogoda, wjedziemy kolejką linową na górski szczyt, skąd rozlega się ładny widok na góry (bilet na kolejkę nie jest ujęty w cenie). Charakter krajobrazu przypomina Góry Diamentowe znajdujące się nieco na północ w Korei Północnej. Kolacja i nocleg.

Dzień 5 Port Sokcho

Zwiedzamy położony nad Morzem Japońskim port Sokcho, gdzie Koreańczycy degustują przedziwne owoce morza. Często jedzą je na surowo i tylko nieliczni z nas odważą się spróbować te „smakołyki”. Zaglądniemy też na plażę, być może podczas odpowiedniej pory roku znajdą się ochotnicy do kąpieli. Powrót do koreańskiej stolicy. Po południu nasze kroki kierujemy do pałacu królewskiego Changdeok, który jest wpisany na listę UNESCO. Najważniejsza część pałacu to tzw. Tajemniczy Ogród. Po tym długim dniu wracamy do hotelu na ostatnią noc w Korei.

Dzień 6 Tokio

Przejazd na lotnisko i wylot do Tokio. Po przejeździe do hotelu i zwiedzanie miasta: Asakusa, najstarsza dzielnica miasta, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Zwiedzanie kompleksu Senso-ji. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 7 Tokio

Dalsze zwiedzanie japońskiej stolicy. Udajemy się w rejon portów, gdzie codziennie o świcie rybacy przywożą świeże ryby. Stąd trafiają one do restauracji w całym Tokio, by wylądować na talerzach w formie sushi i saskimi. Wizyta w dzielnicy portowej jest znakomitą okazją do spróbowania świeżego, doskonałego sushi. Przejeżdżamy do centrum i z daleka oglądamy Pałac Cesarski, nam zwykłym śmiertelnikom nie można jednak zbliżyć się do cesarskich progów. Oglądamy zadziwiającą dzielnicę Shinjuku, przez którą codziennie przewijają się miliony Japończyków. Wieczorem znajdziemy się w rozświetlonej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego teatru Kabuki. W Ginzie znajdują się też świetne sklepy i domy towarowe. Kupowanie w Japonii ze względu na wspaniałą obsługę i wysoką jakość towarów to przeżycie niezwykłe i nadzwyczaj miłe. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 8 Park Narodowy Góry Fudżi

Wycieczka do Parku Narodowego Góry Fudżi. Wjazd na położoną na stokach góry platformę widokową, z której przy dobrej pogodzie widać pokryty śniegiem, idealnie stożkowaty szczyt. Fudżi otoczony jest szczególnym kultem, góra ma istotne znaczenie duchowe dla Japończyków. Jeśli pozwoli pogoda, proponujemy spacer szlakiem po stokach góry, co pozwoli nam podziwiać widoki i poznać ciekawą roślinność porastającą zbocze góry. Pod wieczór powrót do miasta. Wieczorem dla chętnych wizyta na potężnej wieży obserwacyjnej Tokyo Skytree (opłata własna za wjazd nie ujęta w cenie wycieczki – 2000 jenów). Nocleg w Tokio.

Dzień 9 Kyoto

Przejazd na dworzec kolejowy i podróż słynnym superekspresem (shinkansenem) do Kyoto, dawnej stolicy i najważniejszego miasta dla kultury japońskiej. Jeszcze tego dnia wybieramy się na przechadzkę po Kyoto. Oglądamy słynną dzielnicę Gyon. W tej pełnej uroku drewnianej dzielnicy wspaniale zachowały się japońskie zwyczaje. Spacerując po wąskich zaułkach próbujemy podglądnąć idące na spotkania prawdziwe gejsze. To ostanie miejsce w Japonii, gdzie tradycja kształcenia gejsz jest jeszcze podtrzymywana na większą skalę. Kolacja w japońskiej restauracji. Nocleg w Kyoto.

Dzień 10 Kyoto

Dzień przeznaczony na zwiedzanie zabytków Kyoto, „japońskiego Krakowa”, jak można określić miasto. Zobaczymy zamek szoguna Tokugawy – Nijo. Jego skrzypiące drewniane podłogi były swoistym systemem alarmowym. Na liście miejsc do oglądania znajdzie się też piękna świątynia Kinkakuji, czyli Złoty Pawilon z otaczającym ją ogrodem japońskim. Pokryty złotem pawilon odbija się w sadzawce, widok i spokój tego miejsca koi nerwy każdemu. W przerwie zwiedzania odpoczniemy w tradycyjnej herbaciarni rozkoszując się aromatem parzonego w tradycyjny sposób napoju. Nie ominiemy bardzo ważnego zabytku, czyli stojącej na 139 palach świątyni Kiyomizu. Miejsce to jest szczególnie ważne dla historii kraju, często można tu zobaczyć Japonki ubrane w tradycyjne, odświętne stroje. Pielgrzymi przybywają tu z daleka aby napić się wody o cudownych właściwościach. Jeśli wystarczy sił, przewidziana jest też wizyta w świątyni Heian ze znaną i często fotografowaną bramą tori. Nocleg w Kyoto.

Dzień 11 Osaka

Przejazd do Osaki. Po przyjeździe zwiedzanie zamku Osaka, nazywanego brokatowym zamkiem, w którym mieści się muzeum cywilizacji i historii siedemnastowiecznej Japonii. Odbudowany po wojennych zniszczeniach jest jednym z najbardziej znanych zamków kraju. Udajemy się na peryferie miasta, by zobaczyć buddyjską świątynię Shitennoji, co jest swego rodzaju podróżą w przeszłość. Uchodzi ona za najstarszą świątynię kraju. Wieczorem po odpoczynku spacer po tętniącym życiem, rozświetlonym centrum Osaki. Od ilości świateł, reklam, sklepów i restauracji można dostać zawrotów głowy. Nocleg w Osace.

Dzień 12 Hiroszima i Zamek Himeji

Rano przejazd na dworzec, krótka podróż pociągiem Himeji. Zwiedzanie imponującego Zamku Białej Czapli. Jest on jednym z najpiękniejszych i najstarszych zachowanych budowli w kraju i został wpisany na listę UNESCO. Po zwiedzaniu tego niesamowitego miejsca udamy się na stacje skąd superekspresem przejedziemy do Hiroszimy. Tego dnia zwiedzimy Park Pokoju upamiętniającego ofiary bomby atomowej. Znajdują się w nim m.in. Kopuła Bomby Atomowej, Pomnik Dzieci Bomby Atomowej oraz  Muzeum Pokoju. Powrót shinkansenem na nocleg do Osaki.

Dzień 13 Nara

Wycieczka do miasteczka Nara, pierwszej stolicy Japonii. Podziwianie największej na świecie drewnianej budowli – świątyni Todaji z olbrzymim posągiem Buddy. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jeleni. W Narze zobaczymy ładne parki i zadbane japońskie ogrody (ewentualny wstęp do niektórych płatnych ogrodów nie jest ujęty w cenie wycieczki). Powrót do Osaki. Nocleg w Osace.

Dzień 14 Tajwan

Przejazd na lotnisko. Wylot do Taipei. Tajwan to nie tylko nowoczesna stolica. Ta piękna wyspa (dawna Formoza) pełna jest zadziwiających, górskich krajobrazów, ciekawych miejscowości i pięknych wybrzeży. Oglądanie Taipei, miasta pełnego wieżowców, w którym jednak nie brakuje zabytków i barwnych targów. Wjazd na ciekawy wieżowiec Taipei 101, który był do niedawna najwyższym budynkiem świata (509 m). Zwiedzanie Lungsham, najstarszej buddyjskiej świątyni na wyspie. Spacerując po nocnym bazarze i centralnych ulicach podziwiamy pełne życia miasto i delektujemy się fantastyczną kuchnią. Nocleg w Taipei.

Dzień 15 Hualian

Udajemy się do Muzeum Narodowego z niesamowitą kolekcją sztuki przywiezioną tu z kontynentu wraz z wojskami Czang Kaj Szeka. To wspaniałe muzeum po prostu trzeba zobaczyć. Zaglądniemy też do ciekawego mauzoleum Czang Kaj Szeka, twórcy nowoczesnego Tajwanu. Opuszczamy miasto, by podążyć na wschodnie, malownicze wybrzeże wyspy. Jadąc nad spektakularnym klifami docieramy do portowego miasta Hualian zatrzymując się po drodze w punktach widokowych. Nocleg w Hualian lub okolicy.

Dzień 16 Park Narodowy i Kanion Taroko

Wycieczka do wielkiej atrakcji Tajwanu, kanionu Taroko i parku narodowego o tej samej nazwie. Podziwiamy góry wznoszące się ponad 3000 m nad pobliskie morze. Fotografujemy spektakularne krajobrazy kanionu, niewielką Świątynię Wiecznej Wiosny, zwiedzamy Jaskinię Jaskółek. Wieczorem powrót do Taipei. Kolacja i podsumowanie pełnej wrażeń wycieczki. Możliwość poznawania bogatego życia nocnego miasta z naszym pilotem. Nocleg w hotelu.

Dzień 17 Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko. Rozpoczęcie podróży powrotnej. Przylot do Warszawy. Uwaga, możliwy przylot dnia następnego w zależności od przelotu. 

Wycieczka objazdowa KOREA POŁUDNIOWA JAPONIA TAJWAN - 17 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
09.04 - 25.04.2020

4449 USD

4004 USD (zniżka 10%)

900 USD  
10.06 - 26.06.2020

4449 USD 

4004 USD (zniżka 10%)

900 USD  
30.09 - 16.10.2020

4449 USD 

4004 USD (zniżka 10%)

900 USD  


Możliwe inne terminy na zamówienie.Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os.,  koszty wycieczek, przejazdy mikrobusami, autokarami, pociągami i komunikacją miejską; śniadania, 3 kolacje wg programu, noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach minimum 4*, ewentualnie w miarę dostępności miejsc 1 lub 2 noclegi w ryokanie (tradycyjnym japońskim domu gościnnym), opłaty za wstępy do obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie (od Warszawy).


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałych posiłków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nie ujętych w programie, dopłaty do pokoju 1-os. 1095 USD/os.


UWAGI
Maksymalna liczba uczestników - około 16, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem, pozostałe posiłki są organizowane przez pilota na bieżąco w lokalnych restauracjach. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Sprawdź jaka część świata już zobaczyłeś.

Dodano 09.01.2020 Czy chcecie sprawdzić ile krajów świata już zobaczyliście? ZOBACZ

Co nas czeka w pierwszych miesiącach Nowego Roku 2020?

Dodano 17.12.2019 Co nas czeka z początkiem nowego roku ? Do wyboru aż 11 programów... ZOBACZ

BON NA PODRÓŻ - idealny pomysł na prezent!

Dodano 10.12.2019 Szukasz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? VOUCHER WAKACYJNY TO... ZOBACZ

NOWY PROGRAM! USA

Dodano 14.11.2019 Już w sprzedaży nowy program USA - wschód i południe z rejsem na wyspy... ZOBACZ

Zobacz najnowsze audycje

Dodano 04.11.2019 Jacek Torbicz w audycji Radia Kraków PALCEM PO MAPIE opowiada o ... kliknij... ZOBACZ

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS - Zapraszamy do obejrzenia filmu z wyprawy PRESTIGE TOURS

Dodano 30.10.2019 Zapraszamy na wyjazd już 15 lutego 2020! Mnóstwo wrażeń, bliskie... ZOBACZ

SINGLE BEZ DOPŁATY - zobacz jak z tego skorzystać

Dodano 25.10.2019 Jadąc w pojedynkę możesz dołączyć do większości naszych wyjazdów bez... ZOBACZ

USA ZACHÓD - CZAS START!

Dodano 25.10.2019 Zobaczcie naszą subiektywną listę najpiękniejszych miejsc, które zachód... ZOBACZ

ZAPRASZAMY

Dodano 17.10.2019 World Travel Show to największe Targi Turystyczne w Polsce. Jak co roku... ZOBACZ

ANTARKTYDA- 15 dni z polskim opiekunem

Dodano 17.10.2019 wyruszamy już 04 lutego 2020 ! Ostatnie miejsca czekają! Tym razem z... ZOBACZ

JUŻ W SPRZEDAŻY - WYJAZDY NA SEZON 2020/2021

Dodano 26.09.2019 Zachęcamy do rezerwacji najnowszych ofert na WYJAZDY W SEZONIE 2020/2021!... ZOBACZ

KENIA TANZANIA - zobacz film z wyprawy

Dodano 19.09.2019 Zapraszamy na najbliższe potwierdzone wyprawy w październiku oraz w... ZOBACZ

100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ CENY

Dodano 26.08.2019 Teraz dokonując rezerwacji otrzymujecie Państwo 100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ... ZOBACZ

ZATAŃCZ SAMBĘ NA KARNAWALE W RIO DE JANEIRO

Dodano 23.08.2019 Zostało tylko kilka ostatnich miejsc! Dołącz do oszałamiającej parady... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 22.08.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

NOWA, WYŻSZA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA ROK 2019/2020

Dodano 16.08.2019 Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy nową gwarancję ubezpieczeniową... ZOBACZ

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ