Wycieczki objazdowe Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Cartagena i inne perełki kolonialne.
Park Narodowy Tayrona – karaibskie plaże
Medellin - miasto Pabla Escobara
Otavalo - największy targ rękodzielniczy
Wizyta na równiku
Bogota i Quito – ciekawe stolice
Wyspy Galapagos – cud natury

O wycieczce objazdowej KOLUMBIA EKWADOR opcjonalnie Wyspy Galapagos - 16 lub 21 dni

Połączenie barwnej Kolumbii z zachwycającym Ekwadorem to idealna mieszanka dla amatorów Ameryki Łacińskiej. Podczas tej wycieczki poznamy zarówno bogatą kulturę tych krajów, jak i najpiękniejsze zakątki przyrodnicze oraz perełki architektoniczne. Zatańczmy na ulicach Kolumbii, zjemy najlepsze arepas, poznamy sekrety dwóch stolic oraz odwiedzimy lokalne społeczności. Przez całą podróż towarzyszyć nam będą niesamowite krajobrazy – od karaibskich plaż, poprzez zielone doliny, aż po najwyższe szczyty i wulkany Ekwadoru. Zatopimy się w latynoskim klimacie, otoczeni feerią zapachów, kolorów i gorących rytmów. Poruszać się będziemy zarówno prywatnymi busami jak i samolotami oraz pociągiem. Jest to idealna wycieczka zarówno dla osób dopiero rozpoczynających południowoamerykańską eksplorację, jak i już rozkochanych w tym kontynencie podróżników.

1 WYLOT Z WARSZAWY

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy Uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Cartageny, jednego z najładniejszych kolonialnych miast Ameryki Łacińskiej. Przylot i przejazd do hotelu. Nocleg.

2 CARTAGENA

Zwiedzanie Cartageny i pobyt w tym zabytkowym mieście. Odwiedzamy najpiękniejsze zaułki. Pełne kolorytu kamienice i urocze senority są idealnym obiektem do fotografowania. Zwiedzimy zabytkowy fort i spędzimy więcej czasu na Placu Bolivara popijając rum z colą. Po południu możliwość wzięcia udziału w zajęciach salsy lub poznania tajników tańców pochodzenia afrykańskiego, takich jak cumbia. Wieczorem zachęcamy sprawdzić swoje umiejętności w lokalnym barze. Tego w Cartagenie nie można odpuścić. Dla wielu Kolumbijczyków prawdziwe życie zaczyna się dopiero po zachodzie słońca. Nocleg w Cartagenie.

3 SANTA MARTA

Rano, po śniadaniu, przejazd do położonej na karaibskim wybrzeżu miejscowości Santa Marta, z której plaż w bezchmurne dni widać szczyty gór Sierra Nevada. Spokojne popołudnie przeznaczymy na spacery po plaży i miasteczku. Nocleg w Santa Marta.

4 PARK NARODOWY TAYRONA

Dziś odwiedzimy rajski zakątek Kolumbii - Park Tayrona. Udamy się na trekking pośród bujnej zieleni i odgłosów ptaków do Cabo San Juan – jednej z 20 najpiękniejszych plaż świata. Po drodze miniemy kilka innych zatok i plaż, gdzie zjemy obiad i będziemy mieli czas na kąpiele. Po południu powrót do Santa Marta i nocleg.

5 MEDELLIN

Po leniwym poranku odlecimy w głąb kraju. Czas na eksplorację jednego z najdynamiczniej rozwijających się miast Kolumbii - Medellin. Tam przejedziemy się kolejką linową łączącą miasto z rozsianymi po wzgórzach osiedlami, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Zobaczymy też dzielnicę Comuna 13, słynącą ze swoich wielkich, kolorowych murali oraz prace najsłynniejszego kolumbijskiego artysty Francisco Botero na Plaza Botero. Nocleg w Medellin.

6 GUATAPE I PEÑOL

Przejazd pośród zielonych wzgórz do urokliwego miasteczka Guatape, które uchodzi za najbardziej kolorowe w całym kraju. Będziemy spacerować po starej części miasta oraz odkrywać jego barwne zaułki. Guatape położone jest nad rozległym zalewem, który najlepiej podziwiać wspinając się po setkach schodów na wysoką na 220 metrów skałę Penol. Widoki zapewne wynagrodzą wysiłek zdobycia świętej niegdyś dla Indian skały. Powrót do Medellin i nocleg w hotelu.

7 MEDELLIN I BOGOTA

Dzień zaczniemy od wizyty w Casa Museo Pablo Escobar. Zgromadzono tam zdjęcia i pamiątki po jednym z najbogatszych i najsłynniejszych przestępców świata, którego rodzina do dzisiaj mieszka w Medellin. Następnie odlecimy do Bogoty, stolicy kraju, która porywa swoją dynamiką i energią. Odwiedzimy zarówno wszystkie emblematyczne miejsca, m.in. Plac Bolivar, kościół św. Franciszka jak i najstarszą, barwną dzielnicę miasta La Candelaria. Nocleg w hotelu w Bogocie.

8 VILLA DE LEYVA

Rano będziemy mogli podziwiać imponujące zbiory w Muzeum Złota. Wyjazd w kierunku północy, po drodze zwiedzimy Guatavita, małą miejscowość położoną nad świętą dla Indian Muiscas laguną. Następnie zatrzymamy się na tradycyjny posiłek na jednej z rozsianych po okolicy hacjend. Przyjazd do Villa de Leyva – jednego z najciekawszych kolonialnych miasteczek, które urzeka swoją architekturą i klimatem. Zanurzymy się w niepowtarzalnej atmosferze, przechadzając się po zabytkowej części miasta. Nocleg w historycznej części miasteczka.

9 RAQUIRA - BOGOTA

Zwiedzimy najważniejsze atrakcje miasteczka i udamy się w drogę powrotną do Raquiry - najbardziej znanego ceramicznego zagłębia w kraju. Oprócz niesamowicie kolorowych domów, będziemy mogli podziwiać prace lokalnych artystów i rzemieślników oraz zakupić wyroby z gliny. Po południu wrócimy do Bogoty, gdzie będzie czas na nocne życie miasta. Nocleg w Bogocie.

10 QUITO

Transfer na lotnisko i wylot do Quito, stolicy Ekwadoru. Po południu zwiedzamy kolonialną część wpisanego na listę UNESCO miasta. Zachwyt wzbudzają zabytkowe kościoły i katedra. Poznajemy też nową część miasta. Quito jest położone na wysokości prawie trzech tysięcy metrów n.p.m. i musimy stopniowo przyzwyczajać się do tej wysokości nie męcząc się zbytnio. Nocleg w Quito.

11 OTAVALO

Wycieczka na targ indiański w górskiej miejscowości Otavalo - możliwość zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Caymabe (ok. 5700 m n.p.m.), Imbabura i innych. Przejdziemy się nad spektakularną lagunę Cuicocha oraz odwiedzimy lokalną społeczność w wiosce Peguche. Przyjazd i nocleg w hotelu w centrum miasteczka.

12 LASSO

W drodze z Otavalo zajrzymy do półpustynnej doliny San Antonio de Pichincha, którą przecina równik. Zatrzymamy się dokładnie na równiku, to właśnie od tego słowa pochodzi nazwa kraju. Przejazd do Lasso położonego w pobliżu podnóża jednego z najwyższych wulkanów na świecie – Cotopaxi. Po drodze zobaczymy indiańskie ruiny Cochasqui. Nocleg w hotelu.

13 RIOBAMBA

Po śniadaniu udamy się w drogę na południe, w kierunku uroczego miasteczka Riobamba. Odwiedzimy najsłynniejsze termy Ekwadoru – Banos de Agua Santa, możliwość zdrowotnych kąpieli w gorących wodach. Przy dobrej przejrzystości powietrza na trasie będziemy mogli zobaczyć najwyższą górę Ekwadoru Chimborazo (wygasły wulkan o wysokości ponad 6200 m n.p.m.). Po południu zatopimy się w klimacie małego, górskiego miasteczka z kolonialną architekturą, brukowanymi uliczkami i imponującymi placami. Nocleg w Riobamba.

14 NARIZ DEL DIABLO

Czas na prawdziwą przygodę! Udamy się do Alausi, gdzie zaczyna się spektakularna trasa kolejowa – Nariz del Diablo. Z okien pociągu będziecie podziwiać zapierające dech w piersi krajobrazy, wzniesienia, serpentyny. Po kilkugodzinnej przejażdżce wrócimy do Quito, gdzie będzie czas na ostatnie zakupy i pożegnalną kolację. Nocleg w hotelu w Quito.

15 WYLOT DO POLSKI

Czas wolny w Quito. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Osoby przedłużające wycieczkę wylatują na Wyspy Galapagos.

16 PRZYLOT

Przylot do Warszawy.

15 WYSPA SAN CRISTOBAL

PRZEDŁUŻENIE O WYSPY GALAPAGOS. Przelot z przesiadką do San Cristobal, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który zaprowadzi oraz zaokrętuje grupę na statek. Po obiedzie rejs do Galapaguera w północno-wschodniej części wyspy. Mieszkają tu chronione gatunki żółwi. Będziemy mieli okazję zobaczyć żółwie olbrzymie w ich naturalnym środowisku. Nocleg na motorowym jachcie.

16 WYSPY SOUTH PLAZA

Rejs na wyspę South Plaza z unikalną roślinnością, gdzie obserwować będziemy dziko żyjące zwierzęta, np. liczne tu endemiczne gatunki legwanów. Następnie odwiedzimy bardzo interesującą wyspę Santa Fe. Tutaj do wyboru dwie piesze wycieczki, gdzie zobaczymy największą opuncję na Galapagos bądź legwany lądowe żyjące na wzgórzach. Później czas wolny na pływanie bądź nurkowanie (snorkeling) w spokojnych wodach Pacyfku. Nocleg na jachcie.

17 WYSPA SANTA MARIA

Wizyta na wyspie Floreana (Santa Maria), gdzie odwiedzimy źródło, które przyciągało piratów, wielorybników i późniejszych osadników, ponieważ było jednym z niewielu całorocznych źródeł słodkiej wody na Galapagos. Zobaczymy też Cueva de los Piratas (Jaskinię Piratów), gdzie piraci drążyli tymczasowe kryjówki. Kolejną atrakcją wyspy jest plaża La Loberia, która jest domem dla kolonii lwów morskich, jak również niektórych legwanów morskich. W czasie wolnym możliwość nurkowania w towarzystwie lwów morskich. Nocleg na jachcie.

18 WYSPA SANTA CRUZ

W tym dniu zwiedzimy Stację Badawczą im. Karola Darwina na wyspie Santa Cruz, na którą składają się centrum informacji, muzeum, biblioteka i ośrodek hodowli żółwi. Spotkamy tu żółwie różnych podgatunków, które są przygotowywane do przywrócenia do ich środowiska naturalnego. Zakwaterowanie w hotelu na wyspie.

19 POWRÓT DO QUITO

Powrót samolotem do Quito. Nocleg tranzytowy.

20 WYLOT DO POLSKI

Czas wolny w Quito. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

21 PRZYLOT

Przylot do Warszawy.

Wycieczka objazdowa KOLUMBIA EKWADOR opcjonalnie Wyspy Galapagos - 16 lub 21 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
20.11 - 05.12(10.12).2019

5050 USD

4242 USD (zniżka 16%)

600 USD  
15.01 - 30.01(04.02).2020

5050 USD

4040 USD (zniżka 20%)

600 USD  

DOPŁATA DO OPCJI WYSPY GALAPAGOS 4120 USD

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych rezerwacji.

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, wszelkie koszty transportu lądowego; wycieczki wg programu; śniadania w hotelach, inne posiłki w wybranych miejscach (łącznie 6 posiłków), noclegi (pokoje 2 osobowe): hotele lub pensjonaty 3* lub 4* (wg oceny biura); opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

Opcja Galapagos cena obejmuje – przeloty, rejsy, pełne wyżywienie na jachcie (3 x dziennie), zwiedzanie, lokalny przewodnik (jęz. angielski).

 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ewentualnej dopłaty do opcji „Wyspy Galapagos”, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, niewielkich indywidualnych opłat wylotowych, zwyczajowych napiwków, biletu wstępu do parku narodowego (opcja Galapagos), dopłaty do pokoju 1-osobowego.


UWAGI

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

A może by tak Wielkanoc na MADAGASKARZE?

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

FESTIWAL ARIRANG W KOREI PÓŁNOCNEJ

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019
ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019
ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018
ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018
ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018
ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018
ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018
ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018
ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek...
ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016
ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską...
ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro...

ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ