Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Krajobrazy gór Tień Szań
Tradycje Kazachów i Kirgizów
stana, Ałmaty, Biszkek - odmienne oblicza największych miast
Issyk Kuł – wielkie jezioro górskie
Park Narodowy Kanionu Czaryńskiego

O wycieczce objazdowej KAZACHSTAN KIRGIZJA - 10 dni

Jeśli lubicie przestrzenie, wspaniałe górskie krajobrazy, przejrzyste powietrze i gościnnych ludzi, to właśnie jest wycieczka dla Was. Przez ostatni lata Kazachstan bardzo się wzbogacił i kraj Was zaskoczy. Kirgizja nie jest bogata, natomiast znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc i nadzwyczajne krajobrazy. W obu krajach odradza się kultura, język i wiele tradycji. Zobaczymy przywiązanie ludzi do wolności, przestrzeni, miłość do koni i do przebywania na stepie. „Kirgiz jednak wraca na koń”, jak można strawestować tytuł książki Ryszarda Kapuścińskiego opisującego te rejony, pisarz jak się okazało nie miał racji. Jak przystało na kraje byłego Związku Radzieckiego, nie unikniemy sytuacji nieco irytujących, ale to jest właśnie smaczek podróżowania po tym obszarze. Podczas wycieczki zaplanowany jest jeden długi przejazd i kilka krótszych (nie zawsze po idealnych drogach). Najdłuższą drogę na trasie z Astany do Ałmaty pokonujemy jednak wygodnym, sypialnym pociągiem. Znamy i lubimy te rejony, co przekłada się na ciekawe i bardzo udane wycieczki.

Dzień 1 WYLOT Z WARSZAWY

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do stolicy Kazachstanu, Astany.

Dzień 2 ASTANA

W nocy lub nad ranem przylot do Astany w Kazachstanie, stolicy kraju. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po którym zaczynamy zwiedzanie. Astana została zbudowana niemal od podstaw, nadana miastu nazwa znaczy po kazachsku „stolica”. Zobaczymy najważniejsze gmachy z siedzibą rządu i prezydenta oraz szereg innych imponujących budowli takich jak siedziby władz, koncernów państwowych, meczet, a także pomnik ofiar komunizmu i inne ciekawe miejsca. Astana jest miastem budowanym na pokaz i symbolem nowego, bogatego Kazachstanu. Wyjazd na wieżę widokową i i podziwianie panoramy. Wieczorem przejazd na dworzec i podróż pociągiem ekspresowym daleko na południe do Ałmaty, byłej stolicy i największego miasta kraju. Nowoczesny pociąg ponad 1300 km pokonuje w około 13 godzin. Wygodny nocleg w pociągu (miejsca do leżenia – przedziały 4-osobowe).

Dzień 3 AŁMATY

Przyjazd do Ałmaty. Po przyjeździe śniadanie w restauracji. Zwiedzanie tego ruchliwego i pełnego zieleni miasta. Ałmaty (dawniej Ałma Ata) leży u podnóża potężnego masywu gór Tień Szań, a okoliczne szczyty przekraczają 4000 m n.p.m. Zwiedzamy centrum miasta spacerując po głównej ulicy, a także a także oglądamy zabytkową, rosyjską cerkiew. Wieczorem, biesiada kazachska, będziemy musieli spróbować miejscowych przysmaków, czyli doskonałej koniny i kwaśnego, kobylego mleka. Okazja do przetestowania znakomitego koniaku kazachskiego. Nocleg w Ałmaty.

Dzień 4 TIEŃ SZAŃ

Wycieczka w pobliskie góry do Medeu i do położonej wyżej stacji narciarskiej Czimbułak. Wysokogórskie krajobrazy Tień Szań robią wrażenie. Okazja do spaceru i spędzenia czasu aktywnie na świeżym, górskim powietrzu. Popołudnie w Ałmaty pozwoli na dalsze poznanie miasta. Powrót na nocleg.

Dzień 5 KANION CZARYŃSKI

Wcześnie rano wyjazd z Ałmaty. Poruszamy się wzdłuż łańcucha gór Tień Szań, które górują nad okolicznymi stepami. Od czasu do czasu można zobaczyć jurty, znak powrotu Kazachów do tradycji. Na bezkresnych stepach pasą się konie – to prawdziwa pasja zarówno Kazachów, jak i Kirgizów. Dojazd do Parku Narodowego Kanionu Czaryńskiego, który wcina się w teren kilkusetmetrową rozpadliną. Podziwianie form skalnych i spacer. Kontynuowanie podróży przez miasto Kegen do granicy z Kirgizją, do której wjeżdżamy w górach Tień Szań. Po zwykle długich formalnościach granicznych, podróż do miasta Karakol i tam nocleg.

Dzień 6 KARAKOL

Zwiedzamy Karakol – dawne rosyjskie garnizonowe miasto. To tutaj zakończył swą ostatnią podróż znakomity podróżnik Mikołaj Przewalski i w tej okolicy znajduje się jego mauzoleum. Zobaczymy m.in. katedrę i meczet. Po południu wyjazd na krótką wycieczkę w okolice miasta i podziwianie ciekawych formacji z piaskowca, góry nazywanej „Pęknięte Serce” i ścian skalnych „Siedem Byków”. Z miejscami tymi związanych jest wiele legend. Będzie można też dostrzec jezioro Issyk Kuł. Nocleg w Karakol.

Dzień 7 JEZIORO ISSYK KUŁ

Trasa prowadzi dookoła jeziora Issyk Kuł, jednego z wielkich, środkowoazjatyckich jezior. Postoje w najładniejszych miejscach. Issyk Kuł jest drugim, co do wielkości jeziorem górskim na świecie (po peruwiańskim Titicaca). Otoczone jest wspaniałymi łańcuchami górskimi, a jego krystalicznie czyste wody nadają się idealnie do pływania dla osób kochających lodowatą wodę. Paradoksalnie nazwa oznacza w języku kirgiskim „ciepłe jezioro”. W tym dniu powinniśmy jeszcze i zobaczyć demonstrację polowania z orłami. Polowanie przy udziale drapieżnych ptaków to kolejna pasja Kirgizów i Kazachów, wymaga ona poznania wielu tajników i cierpliwości w tresowaniu zwierząt. Chętni mogą jeszcze zobaczyć petroglify w muzeum pod gołym niebem. Rysunki naskalne mają kilka tysięcy lat. Nocleg w kurorcie Czołpon Ata.

Dzień 8 JEZIORO ISSYK KUŁ

Czas na relaks nad jeziorem, opalanie się, a nawet kąpiel – to jest możliwe podczas miesięcy letnich, wymaga jednak hartu ducha i ciała. Dla chętnych opcjonalna wycieczka samochodami 4x4 – prawdziwy offroad w górskiej scenerii (wycieczka dodatkowo płatna, szczegóły w informatorze wyjazdowym). Nocleg w kurorcie Czołpon Ata.

Dzień 9 BISZKEK

Podróż do bliskiego już Biszkeku, stolicy Kirgizji. Podróżujemy fragmentem Jedwabnego Szlaku. Po drodze podziwiamy ponadtysiącletnią odrestaurowaną wieżę Burana. To jeden z nielicznych cennych zabytków kraju. Objazd Biszkeku, poradzieckiej stolicy z monumentalnymi, socjalistycznymi gmachami i pomnikami. Pozostał tu nawet potężny pomnik Lenina. Widzimy centralny,rozległy plac i inne miejsca. Odwiedziny poradzieckiego domu towarowego (ZUM), gdzie możemy zakupić tanio miejscowe pamiątki. Wieczorem kolacja połączona z występem folklorystycznym i prezentacją kirgiskich instrumentów. Nocleg w Biszkeku.

Dzień 10 POWRÓT DO POLSKI

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Wycieczka objazdowa KAZACHSTAN KIRGIZJA - 10 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
01.06 - 10.06.2019

2788 USD

350 USD SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA
28.09 - 07.10.2019

2788 USD

2509 USD (zniżka 10%)

350 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi) najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze; bagaż nadawany; wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy, pociąg); wycieczki wg programu; śniadania w hotelach, kolacje lub obiady w wybranych miejscach (łącznie 4 posiłki); noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach od 3* lub 4* (wg oceny biura); nocleg w pociągu (miejsca do leżenia z pościelą); opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 350 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

UWAGI

Orientacyjna liczba uczestników - od 12 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ