Wycieczki objazdowe Ameryka Północna i Środkowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Egzotyczna atmosfera Karaibów
St.Lucia –piękno i czar  
Barbados – białe piaski i angielski smak 
Dominika – atrakcja z listy UNESCO
Rejs na Grenadyny – powiew wielkiego świata
Martynika i Gwadelupa – Francja w tropikach

O wycieczce objazdowej KARAIBY Barbados - St.Vincent - Martynika - St. Lucia - Dominika – Gwadelupa - 14 dni

Już sama nazwa „Karaiby” pobudza wyobraźnię. Archipelag Małych Antyli jest niczym perły nawleczone na nić, każda z nich jest piękna i każda jest inna. Właśnie zaskoczy nas ta różnorodność, znajdziemy się na brytyjskim Barbadosie z plażami białymi, niczym śnieg, zwiedzimy piękną Św. Łucję, dziką Dominikę, elegancką Martynikę, jeśli wymienić tylko niektóre z nich. Poczujemy karaibską atmosferę luzu, braku pośpiechu, uśmiechu, słońca i gorących rytmów. Choć sporo zwiedzamy, znajdziemy nieco wolnego czasu na krótki relaks lub kąpiel. Wyjazd jest alternatywą dla osób, które nie chcą zwiedzać Karaibów pływając na hałaśliwych, wielkich statkach. Podróżujemy jak zwykle w doborowym towarzystwie w niewielkiej grupie z polskim pilotem na całej trasie.

1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot z przesiadką na Barbados, karaibską wyspę z grupy Małych Antyli. Barbados jednak nie leży w głównym pasie archipelagu, pochodzenie wyspy jest też inne, niż pozostałych. Na Barbadosie wielki wpływ mają tradycje angielskie. Przejazd do stolicy kraju, Bridgetown i spacer po miasteczku, które ma charakter wybitnie żeglarski. Tu na ogół najpierw trafają śmiałkowie przeprawiający się przez Atlantyk. Nocleg w hotelu na Barbadosie. Uwaga! Możliwy jest wylot po południu lub wieczorem dzień wcześniej i nocleg tranzytowy w jednym z portów europejskich (bez dodatkowych opłat).

2 BARBADOS

Wycieczka po wyspie. Podczas wycieczki zobaczymy położoną w głębi tej niewielkiej wyspy jaskinię Harrisona, największą lokalną atrakcję. Zwiedzanie jaskini, gdzie oglądamy niewielkie podziemne jezioro, wodospad i piękne formy naciekowe. Następnie przejazd na strome, atlantyckie wybrzeże i podziwianie klifów. Postoje w małych miejscowościach z kamiennymi kościółkami.

3 BARBADOS - MARTYNIKA

Przelot na Martynikę, kolejną karaibską wyspę w archipelagu Małych Antyli. Przejazd do hotelu. Po południu zwiedzamy Fort de France, stolicę departamentu zamorskiego. Spacerujemy po centrum miasta z katedrą i halą targową Nocleg na Martynice.

4 MARTYNIKA

Wycieczka po wyspie. Przejazd na północ do miasteczka St. Pierre, które w 1902 r. zostało zniszczone podczas wybuchu pobliskiego wulkanu Mt. Pelee. Było to wtedy największe miasto wyspy (30 tys. mieszkańców), a wybuch przeżył tylko jeden człowiek, jeden z największych szczęściarzy na świecie. Było to więzień zamknięty w kamiennej celi, do której osobiście wejdziemy. Wizyta na plantacji trzciny cukrowej i w lokalnej destylarni rumu. Nocleg na Martynice.

5 MARTYNIKA - DOMINIKA

Przejazd do portu i rejs na Dominikę, wyspiarskie mini państwo. Wycieczka do Marne Trois Piton, wpisanego na listę UNESCO parku narodowego. Park urzeka wspaniałymi, górskimi krajobrazami, nie przypadkowo tutaj kręcono sceny do „Piratów z Karaibów”. W planie wycieczki mamy forsowny marsz do pięknego wodospadu (opcja dla wytrwałych) oraz do innej, łatwiej dostępnej i pięknej kaskady. Kąpiele w jaskini pośród pięknych, skalnych form, a także w gorącym strumieniu. Przejazd do Roseau, niewielkiej stolicy kraju i nocleg.

6 DOMINIKA

Jedziemy odwiedzić miejscowość zamieszkaną przez Karaibów, którzy władali wyspą przed przybyciem Europejczyków. Karaibowie, którzy byli kanibalami, długo stawiali opór białym najeźdźcom. Dominika jest unikatowym miejscem, gdzie przetrwały jeszcze ślady ich kultury i sami Karaibowie, choć ostatni Indianin znający swój język umarł już prawie sto lat temu. Powrót na nocleg.

7 DOMINIKA - ST. VINCENT

Przejazd na lotnisko i wylot na wyspę Saint Vincent, która wraz z częścią archipelagu Grenadynów tworzy niepodlegle państwo. Przejazd do Kingstown, niewielkiej stolicy kraju. Zwiedzamy miasteczko, a także górujący nad stolicą zabytkowy fort z fenomenalnym widokiem. Nocleg w Kingstown lub w okolicach.

8 REJS NA GRENADYNY

Rejs jachtem motorowym na Grenadyny, malowniczy archipelag kilkudziesięciu małych wysp. Grenadyny są rajem dla żeglarzy. Mnóstwo tu malowniczych zatok i złotych plaż. Podczas rejsu pijemy przyrządzony na lokalnym rumie poncz, podstawowy napój na Karaibach. Dopływamy do dwóch wysp – Bequia i Mustique. Na pierwszej z nich zawiniemy do Port Elisabeth, wymarzonego celu żeglarzy z całego świata i ulubionego miejsca brytyjskiej rodziny królewskiej. Na eleganckiej wyspie Mustique mieszkają najmożniejsi tego świata, swoje domy mają tu wielkie gwiazdy i miliarderzy. Postój na kąpiel i „snorkeling” (bezpłatna możliwość pożyczenia płetw, masek i rurek). Powrót do Kingstown i nocleg.

9 ST. VINCENT - GWADELUPA

Rejs na należącą do Francji Gwadelupę. Gwadelupa to właściwie dwie wyspy połączone mostami. Po przybiciu do portu przejazd do hotelu. Nocleg na Gwadelupie.

10 GWADELUPA

Zwiedzanie Gwadelupy. Najpierw oglądamy Grand Terre, czyli wyspę na której leży stolica i lotnisko. Jedziemy do miasteczka St. Francois. Kiedyś była to typowa, rybacka wioska, a dzisiaj stała się pełną uroku turystyczną miejscowością. Następnie jedziemy na sąsiednią Basse Terre, aby pospacerować po umieszczonym na liście UNESCO Parku Narodowym Gwadelupy. Zobaczymy też wspaniałe rezydencje kolonialne należące do starych, arystokratycznych rodzin. Degustacja znakomitego rumu, który jest dumą wyspy, nocleg w hotelu.

11 GWADELUPA

Czas do własnego wykorzystania. Możliwa jest dodatkowo płatna wycieczka fakultatywna. Jedną z opcji jest poranny rejs mający na celu obserwację wielorybów. Rejsy są organizowane wyłącznie wtedy, gdy szansa obserwacji wielorybów jest duża (szczegóły podawane są uczestnikom wycieczki). Okoliczne wody znane są z sezonowej obftości tych wielkich ssaków. Nocleg w hotelu.

12 GWADELUPA - ST. LUCIA

Przelot na Świętą Łucję (St.Lucia), karaibską wyspę z grupy Małych Antyli i jednocześnie niepodległe państwo. St. Lucia to jedna z najładniejszych wysp na Karaibach. Jej wnętrze zajmują pokryte gęstymi lasami góry o śmiałych kształtach. Wycieczka po wyspie. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu przez malowniczą wyspę z postojami w punktach widokowych. Następnie udamy się do wulkanu Mount Soufriere. W jego wnętrzu będzie można zobaczyć wydobywające się ze szczelin opary i bulgoczące błota. Zwiedzanie ogrodu botanicznego Diamond z ukrytym pośród bujnej roślinności wodospadem. Przejazd do hotelu i nocleg

13 ST. LUCIA

Chwila czasu wolnego. Po południu przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

14 PRZYLOT

Przylot do Europy, przesiadka na samolot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina po południu lub wieczorem.

Wycieczka objazdowa KARAIBY Barbados - St.Vincent - Martynika - St. Lucia - Dominika – Gwadelupa - 14 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
21.11 - 04.12.2019

4644 USD

3901 USD (zniżka 16%)

850 USD  
30.01 - 12.02.2020

4644 USD

3715 USD (zniżka 20%)

850 USD  


Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).         Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.
 

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi wg aktualnej stawki – ok. 30 USD/os), bagaż nadawany, rejsy i promy, wszelkie koszty transportu drogowego wg programu; wyżywienie - śniadania w hotelach, 1 lunch, 2 kolacje; noclegi w hotelach 3* lub 4* (wg oceny biura), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot wycieczki na całej trasie.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 850 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napiwków, ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych i portowych (ok. 50 USD/os.), kosztów ewentualnych dodatkowych wycieczek poza programem, dopłaty do pok. 1 osobowego 1100 USD/os.

UWAGI

Orientacyjna liczebność grupy od 6 do 16 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem. Niezbędny jest paszport z min. 9 miesięcznym okresem ważności i 2 wolnymi stronami. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

A może by tak Wielkanoc na MADAGASKARZE?

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

FESTIWAL ARIRANG W KOREI PÓŁNOCNEJ

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019
ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019
ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018
ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018
ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018
ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018
ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018
ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018
ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek...
ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016
ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską...
ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro...

ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ