Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Obserwacja „smoków” z Komodo
Niesamowite Sulawesi z Krajem Toradżów
Najsłynniejsze świątynie Jawy
Niezwykła sceneria wulkanu Bromo
Orangutany na Sumatrze

O wycieczce objazdowej INDONEZJA Z POSTOJEM W KUALA LUMPUR - 16 dni

Indonezja to fascynujący i niezwykle różnorodny kraj. Na poszczególnych wyspach będziemy przebywać w odmiennych światach. Indonezja nie ma wielu konkurentów, jeśli chodzi o ciekawe doznania, egzotykę, życzliwość mieszkańców, bogatą historię i kulturę. W czasie tej wyprawy kładziemy duży nacisk na aspekt przyrodniczy. Zobaczymy smoki z Komodo, będziemy tropić orangutany na wolności i znajdziemy się w pięknej scenerii okolic wulkanu Bromo. Naszą ulubioną wyspą jest Sulawesi (Celebes) i miejsce to zapamięta każdy na całe życie. Spotkamy się tam niezwykłymi obrzędami Toradżów. Podczas tej wycieczki pokonujemy ogromne odległości, ale podróżujemy głównie samolotami, ograniczając przejazdy do niezbędnego minimum. Świetna kuchnia towarzyszy nam przez cały czas, a nasz pilot będzie pomagał w wyborze restauracji. Choć podczas wyjazdu zachęcamy do dłuższych spacerów, osoby o słabszej kondycji lub małej chęci do pieszych wycieczek, nie muszą w nich uczestniczyć. To jeden z najciekawszych naszych wyjazdów, wyprawa dla osób, które wiedzą jak spędzić swój cenny czas.

Dzień 1 WYLOT Z WARSZAWY LUB Z KRAKOWA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do Kuala Lumpur.

Dzień 2 KUALA LUMPUR

Przylot do Kuala Lumpur. Po zakwaterowaniu w hotelu spacer po centrum tego niesamowitego miasta. Znajdziemy się na głównym placu Merdeka z budynkami administracji i dawną siedzibą sułtana, przejdziemy przez pełne restauracji i sklepików Chinatown. Chętni wyjadą na wieżę KL Tower (wstęp na wieżę poza ceną wycieczki), aby podziwiać fantastyczną panoramę miasta z wieżowcami Petronas Towers, niegdyś najwyższymi na świecie. Nocleg w centrum miasta.

Dzień 3 SUMATRA

Przejazd na lotnisko i krótki lot na Sumatrę, szóstą wyspę co do wielkości na świecie. Lądujemy w Medan, dużym mieście położonym w północnej części wyspy. Podróż do Parku Narodowego Gunung Leuser. Park chroni tysiące kilometrów kwadratowych pięknych, górskich obszarów pokrytych wielogatunkową dżunglą. Nocleg nieopodal parku.

Dzień 4 OBSERWACJA ORANGUTANÓW

Wycieczka do Parku Narodowego Gunung Leuser. Największym skarbem Gunung Leuser jest piękna roślinność i dzika zwierzyna – słonie, tygrysy, nosorożce a przede wszystkim orangutany, których liczba szacowana jest tu na kilka tysięcy. Gunung Leuser zwiedzamy poruszając się z przewodnikiem na piechotę. Powinniśmy zobaczyć orangutany, drugie naczelne co do wielkości po gorylach. Miejscowy przewodnik prawdopodobnie wytropi dla nas jedną z grup tych wspaniałych zwierząt, dzięki czemu będziemy mogli je sfotografować. Podglądanie orangutanów w ich naturalnym środowisku to fascynujące przeżycie. Na tym obszarze żyją też słonie, tygrysy i zagrożone wymarciem nosorożce sumatrzańskie, które jednak zaobserwować niezwykle trudno. Powrót do miejsca noclegu, a chętni mogą spłynąć przyjazną rzeką na specjalnie dostarczonych do tego celu dętkach pełniących rolę pontonów. Powrót na nocleg.

Dzień 5 PRZELOT NA JAWĘ

Podróż do Medan, krótkie zwiedzanie centrum miasta z historycznym pałacem Maimun – historyczną siedzibą sułtana. W chaotycznym i zatłoczonym mieście zauważymy też pochodzące z czasów kolonizacji holenderskiej budynki w stylu Art Deco. Wylot do Yogyakarta na Jawie, dawnej stolicy Królestwa Środkowej Jawy. Miasto słynie z życia artystycznego i najlepszych w Indonezji pracowni batiku. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 ŚWIĄTYNIE BOROBUDUR I PRAMBANAN

Rozpoczynamy zwiedzanie dwóch najsłynniejszych świątyń kraju. Przejazd do Borobudur, uchodzącej za cud świata, buddyjskiej świątyni pochodzącej z IX wieku. Świątynia została zbudowana z dziewięciu tarasów, na których umieszczono 72 posągi Buddy w charakterystycznych stupach. Dotknięcie we właściwy sposób jednego z posągów przyniesie zwiedzającym szczęście. Dochodzimy oczywiście na sam szczyt 35 metrowej konstrukcji. Następnie droga prowadzi do pobliskiego zespołu świątynnego Prambanan – największego na Jawie kompleksu świątyń hinduistycznych powstałych między VIII a X wiekiem. Świątynie Śiwy, Brahmy, Wisznu i inne zachwycają lekkością architektoniczną, bogatą ornamentyką i płaskorzeźbami. Powrót do hotelu.

Dzień 7 PODRÓŻ PRZEZ JAWĘ

Przejazd na lotnisko i krótki lot do Surabaja, dużego miasta we wschodniej części Jawy. Przejazd w rejon wulkanu Bromo. Okazja do poznania wiejskich krajobrazów wyspy, która jest najgęściej zaludniona ze wszystkich wysp Indonezji. Jawa jest nie tylko spichlerzem kraju, ale też sercem kultury indonezyjskiej. Po stu kilometrach podróży krajobraz zmienia się, wjeżdżamy w rejon najsłynniejszych wulkanów Indonezji, czyli do Parku Narodowego Bromo Tengger Semer w pobliżu którego przewidziany jest nocleg.

Dzień 8 WULKANY BROMO

Tej nocy nie będzie dane nam się wyspać, gdyż zaplanowana jest eskapada w ciekawe, wulkaniczne tereny okolic wulkanu Bromo, gdzie planujemy znaleźć się dokładnie o wschodzie słońca. To właśnie wtedy kolory są najpiękniejsze, a wulkaniczny krajobraz wydaje się nieziemski. W nocy wyjeżdżamy do parku narodowego. Park obejmuje obszar jeden z najciekawszych obszarów wulkanicznych na świecie. Wiele z wulkanów jest wciąż czynnych, a ostatnia erupcja Bromo miała miejsce w 2014 roku. Dalej samochodami 4x4 podążamy na szczyt wulkanu Penandżakan (2770 m n.p.m.), skąd podziwiamy pocztówkowy widok na Mt. Bromo (2392 m n.p.m.), i okolice. Następnie podjeżdżamy pod sam szczyt Bromo, na który możemy wejść po zaledwie 250 stopniach. Góra ma także znaczenie religijne, a w czasie świąt czczący ją mieszkańcy przynoszą tu ofiary. Po nasyceniu się widokiem stożków wulkanicznych z najwyższym z nich Gunung Semeru (3676 m n.p.m.) powrót na odpoczynek i śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odlot do Makassaru (Ujung Pandang), największego miasta na kolejnej, bardzo ciekawej wyspie Sulawesi (Celebes). Po przylocie przejazd na nocleg.

Dzień 9 KRAJ TORADŻÓW

Przejazd do starego portu, do którego do dzisiaj przybijają handlowe żaglowce, a towary rozładowuje się ręcznie. Kontynuujemy drogę podróż na terytorium Toradżów, mieszkańców górskich rejonów, którym udało się zachować czasem szokujące dla nas tradycje i obrzędy. Zwiedzanie wiosek z niezwykłymi domami w kształcie łodzi, oglądanie grobowców i figur tau-tau, wyobrażeń zmarłych, ustawionych przed grobowcami. Zobaczymy jaskinie, w których Toradżowie chowają swoich bliskich lub zawieszają ciała zmarłych wysoko pod stropem skalnym. Podczas posuwania się w głąb wyspy krajobraz staje się coraz bardziej malowniczy. Znajdujemy się w pięknym i dziwnym świecie mieszkańców wnętrza Celebesu. Dojazd do Rantepao, stolicy Kraju Toradżów i tam nocleg w hotelu.

Dzień 10 KRAJ TORADŻÓW

Wycieczka po okolicznych wioskach. Na Sulawesi (Celebes) wszystko zadziwia i zachwyca. Piękno przyrody łączy się z niezwykłymi zwyczajami pełnych godności mieszkańców. W rejonie tym mamy szansę uczestniczenia w niesamowitych ceremoniach pogrzebowych, do których rodziny przygotowują się czasem nawet latami. Podczas tych uroczystości setki świń i wołów składa się w ofierze i może być to nieco szokujące przeżycie. Jeżeli zechcemy wziąć udział w takim wydarzeniu (cudzoziemcy są chętnie widziani) i będzie ono miało miejsce (a zwykle tak jest), musimy również przynieść na uroczystość odpowiedni prezent. Powrót na nocleg.

Dzień 11 POŁUDNIOWY CELEBES

Podróż na południe wyspy. Postój w Parku Narodowym Bantimurung obejmujący fragment ogromnych krasowych terenów. Zwiedzający ten obszar XIX wieczny brytyjski przyrodnik Alfred Wallace określił miejsce, jako królestwo motyli. Do dziś również możemy zobaczyć tu mnogość gatunków motyli. Dojazd do Makassaru, gdy czas pozwoli zwiedzanie Fortu Rotterdam, przykładu obronnej architektury kolonialnej. Makassar od wieków był ważnym portem i jest tak do dzisiaj. Nocleg w hotelu.

Dzień 12 POCZĄTEK REJSU

Przelot w rejon Komodo w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Przejazd z lotniska do portu, skąd odpływają małe statki na słynne wyspy Komodo. Zaokrętowanie na lokalny stateczek przerobiony na potrzeby turystów. Na zadaszonym pokładzie znajduje się stół, gdzie będziemy spożywać posiłki, oczywiście znajdziemy też miejsce do opalania się. Rejs na Komodo.

Dzień 13 SMOKI Z KOMODO

Lądowanie na kei Komodo, skąd wyruszamy na piechotę przez wyspę. Wkrótce powinniśmy zaobserwować pierwsze z potężnych stupięćdziesięciokilogramowych waranów, czyli „smoków z Komodo”. Od czasu, gdy zakazano sztucznego dokarmiania waranów ich zaobserwowanie może wymagać dłuższych spacerów. Podczas tej wyprawy staramy się też dostrzec małe „smoki”, które pierwsze lata spędzają na drzewie, aby nie stać się ofiarą dorosłych osobników. Spacer odbywa się z miejscowym przewodnikiem, który pilnuje, byśmy nie trafili do żołądków waranów. Przez lata ludzie, wraz z jeleniami i innymi ssakami stanowili ich naturalne pożywienie… Po południu czas na opalanie i snorkeling w bogatych w życie, ciepłych i czystych wodach Morza Flores. Osoby, które nie chcą nurkować mają czas na opalanie. Nocleg na statku.

Dzień 14 WYSPA RINCA

W tym dniu następuje lądowanie na wyspie Rinca, kolejnej wyspie Indonezji. Znajdziemy tu malownicze krajobrazy i bajkową roślinność, której zieleń kontrastuje z błękitem oceanu. Ale naszym celem nie jest tylko podziwiani uroków wyspy. Tropimy z lokalnym przewodnikiem ponownie drapieżne „smoki”, których jest tutaj naprawdę dużo. Rejs powrotny do portu i nocleg w hotelu.

Dzień 15 DŻAKARTA

Przelot do Dżakarty na wyspie Jawa. Rozpoczynamy zwiedzanie tego potężnego miasta. Kierujemy się do starej Batavii, historycznego centrum pozostawionego przez Holendrów kolonizujących Jawę. Znakomita kawa w słynnej kawiarni postawi nas na nogi. Podczas objazdu miasta oglądamy też dzielnicę biznesu i najważniejsze budowle rządowe. Wieczorem wylot do Polski.

Dzień 16 PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Warszawy lub Krakowa.

Wycieczka objazdowa INDONEZJA Z POSTOJEM W KUALA LUMPUR - 16 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
08.08 - 23.08.2020

3936 USD 

3306 USD (zniżka 16%)

450 USD  
09.01 - 24.01.2021

3936 USD 

 

3149 USD (zniżka 20%)

450 USD  
24.04 - 09.05.2021

3936 USD 

 

 

3149 USD (zniżka 20%)

450 USD  
07.08 - 22.08.2021

3936 USD 

 

3149 USD (zniżka 20%)

450 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.


I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

 

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi niewielkimi indywidualnymi opłatami wylotowymi); wszelkie inne koszty transportu lądowego i morskiego; wycieczki wg programu; śniadania w hotelach, kolacje w wybranych miejscach (łącznie 8 kolacji), obiady podczas rejsu (2 obiady); noclegi (pokoje 2 osobowe): hotele 4* (wg oceny biura), 2 noclegi 3* (wg oceny biura), 2 noclegi na małym statku wycieczkowym w wieloosobowej kajucie podczas rejsu; opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, niezbędne zezwolenia oraz wszelkie inne opłaty administracyjne; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.


CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 450 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, niewielkich indywidualnych opłat wylotowych w Indonezji, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.


UWAGI

Orientacyjna liczba uczestników - od 8 do 14. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

CZEKAMY NA WAS w najbliższy weekend na TARGACH W POZNANIU!

Dodano 11.02.2020 Zapraszamy naszych Przyjaciół Biura oraz biura agencyjne na nasze stoisko... ZOBACZ

Plany na czerwiec?

Dodano 29.01.2020 Plany na czerwiec? Do wyboru aż 13 programów ! ZOBACZ

Sprawdź jaka część świata już zobaczyłeś.

Dodano 09.01.2020 Czy chcecie sprawdzić ile krajów świata już zobaczyliście? ZOBACZ

Co nas czeka w pierwszych miesiącach Nowego Roku 2020?

Dodano 17.12.2019 Co nas czeka z początkiem nowego roku ? Do wyboru aż 11 programów... ZOBACZ

BON NA PODRÓŻ - idealny pomysł na prezent!

Dodano 10.12.2019 Szukasz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? VOUCHER WAKACYJNY TO... ZOBACZ

NOWY PROGRAM! USA

Dodano 14.11.2019 Już w sprzedaży nowy program USA - wschód i południe z rejsem na wyspy... ZOBACZ

Zobacz najnowsze audycje

Dodano 04.11.2019 Jacek Torbicz w audycji Radia Kraków PALCEM PO MAPIE opowiada o ... kliknij... ZOBACZ

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS - Zapraszamy do obejrzenia filmu z wyprawy PRESTIGE TOURS

Dodano 30.10.2019 Zapraszamy na wyjazd już 15 lutego 2020! Mnóstwo wrażeń, bliskie... ZOBACZ

SINGLE BEZ DOPŁATY - zobacz jak z tego skorzystać

Dodano 25.10.2019 Jadąc w pojedynkę możesz dołączyć do większości naszych wyjazdów bez... ZOBACZ

USA ZACHÓD - CZAS START!

Dodano 25.10.2019 Zobaczcie naszą subiektywną listę najpiękniejszych miejsc, które zachód... ZOBACZ

ZAPRASZAMY

Dodano 17.10.2019 World Travel Show to największe Targi Turystyczne w Polsce. Jak co roku... ZOBACZ

ANTARKTYDA- 15 dni z polskim opiekunem

Dodano 17.10.2019 wyruszamy już 04 lutego 2020 ! Ostatnie miejsca czekają! Tym razem z... ZOBACZ

JUŻ W SPRZEDAŻY - WYJAZDY NA SEZON 2020/2021

Dodano 26.09.2019 Zachęcamy do rezerwacji najnowszych ofert na WYJAZDY W SEZONIE 2020/2021!... ZOBACZ

KENIA TANZANIA - zobacz film z wyprawy

Dodano 19.09.2019 Zapraszamy na najbliższe potwierdzone wyprawy w październiku oraz w... ZOBACZ

100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ CENY

Dodano 26.08.2019 Teraz dokonując rezerwacji otrzymujecie Państwo 100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ... ZOBACZ

ZATAŃCZ SAMBĘ NA KARNAWALE W RIO DE JANEIRO

Dodano 23.08.2019 Zostało tylko kilka ostatnich miejsc! Dołącz do oszałamiającej parady... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 22.08.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

NOWA, WYŻSZA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA ROK 2019/2020

Dodano 16.08.2019 Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy nową gwarancję ubezpieczeniową... ZOBACZ

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ