Wycieczki objazdowe Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Rejs po pięknych kanałach Kerali z noclegiem na łodzi
Najsłynniejsze bajkowe świątynie stanu Tamil Nadu
Przyroda Parku Narodowego Peryiar
Cochin i Chennai – fascynujące duże miasta
Pondicherry – francuski szyk w Indiach
Piaszczyste plaże Kerali

O wycieczce objazdowej INDIE POŁUDNIOWE - 12 dni

Wycieczka na południe Indii to doskonała propozycja zarówno dla osób, które już były w Indiach i chcą poznać je lepiej, ale też dla przyjeżdżających na Subkontynent po raz pierwszy. Kobiety ubrane w kolorowe sari, wszechobecny zapach przypraw, piękna przyroda, bajkowe świątynie - to kwintesencja tego, co kojarzy nam się z Orientem. Południowe Indie są znacznie czystsze i bardziej uporządkowane od regionów północnych. Wszystko tu przebiega jakby sprawniej i szybciej. Zwiedzamy dwa stany – Tamil Nadu i Keralę. Podczas wyjazdu odwiedzimy wielowiekowe świątynie, pełne życia, współczesne metropolie i udamy się na cudny rejs jeziorami i kanałami Kerali. Na koniec przewidujemy nieco odpoczynku nad Oceanem Indyjskim. Wycieczka zakłada bardzo dobre warunki noclegowe, zdziwimy się nieraz luksusem i wygodą. Południe Indii to oczywiście zabiegi ayurwedy i mamy nadzieję, że każdy z nich skorzysta. My robiliśmy to wielokrotnie i czujemy się wspaniale.

Dzień 1 WYLOT Z WARSZAWY LUB KRAKOWA

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub w Krakowie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w informatorze przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do do Chennai (Madras).

Dzień 2 MAHABALIPURAM

Przylot do Chennai. Przejazd do położonego nad oceanem miasteczka Mahabalipuram, zakwaterowanie i odpoczynek. Mahabalipuram – obecnie mała nadmorska osada, w VII wieku pełniła funkcję ważnego portu i stolicy lokalnego królestwa. Mahabalipuram było indyjską kolebką architektury świątynnej. Zwiedzanie wspaniałych zabytków Mahabalipuram (na liście UNESCO) – m.in. „Five Rathas” – świątynie wykute w skale, Świątynia Shore Temple stojąca na samym brzegu oceanu i inne ciekawe miejsca. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3 CHENNAI (MADRAS)

Wycieczka do Madrasu. Miasto jest stolicą stanu Tamil Nadu. Zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta - fort św. Jerzego (początki brytyjskiego osadnictwa w Indiach), przejazd nadmorską promenadą Marina Beach, katedra św. Tomasza z relikwiami apostoła, hinduska świątynia Kapaleśwara. Powrót na nocleg.

Dzień 4 PONDICHERRY I CHIDAMBARAM

Przejazd z Mahabalipuram do Pondicherry – byłej francuskiej enklawy kolonialnej. Spacer „francuskimi” uliczkami miasta, wizyta w słynnym aśramie XIX/XX-wiecznego filozofa Śri Aurobindo. Krótki przejazd (12 km) do Auroville, projektu ponadnarodowej osady, zaczątku odrodzonej ludzkości, idei zapoczątkowanej przez Śri Aurobindo. Oglądanie Man Mandir – centralnej świątyni osady. Pobyt w tym miejscu budzi mieszane uczucia. Po południu przejazd do Chidambaram, wizyta w słynnej świątyni poświęconej bogu Sziwie jako kosmicznemu tancerzowi – Nataraja. Udział w tradycyjnym nabożeństwie hinduistycznym. Przejazd na nocleg w pobliże miasta Thanjavur.

Dzień 5 THANJAVUR I TRICHY

Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta. Olbrzymia hinduistyczna świątynia Brahadeeśwarar z XI wieku (na liście UNESCO), Pałac Miejski. Przejazd do Trichy i zakwaterowanie w hotelu. Po południu przejazd rikszami pod Rock Fort. Wejście na szczyt gigantycznej skały (ok. 400 stopni). Na szczycie wizyta w maleńkiej świątyni boga Ganeśa i podziwianie wspaniałej panoramy miasta. Nocleg w Trichy.

Dzień 6 MADURAI

Poranna wizyta w Śrirangam – największym kompleksie świątynnym w Indiach. Oglądanie tradycyjnych obrzędów nad brzegiem świętej rzeki Kaweri. Około południa przejazd do Madurai, miasta, które w starożytności było wielkim centrum kultury tamilskiej. Po przyjeździe zwiedzanie najważniejszego zabytku. Jest to Śri Minakshi Temple - olbrzymia świątynia znajdująca się w samym centrum. Dla chętnych udział w pięknej wieczornej pudży (nabożeństwo) w świątyni Śri Minakshi. Nocleg w Madurai.

Dzień 7 WZGÓRZA KARDAMONOWE W KERALI

Przejazd piękną trasą pośród pól ryżowych z Madurai do Thekkady, osady zatopionej w tropikalnej roślinności Wzgórz Kardamonowych (stan Kerala). Zakwaterowanie w urokliwym hotelu. Następnie czeka nas przejażdżka na słoniach. Po powrocie do hotelu dla chętnych kolejna atrakcja - tradycyjny masaż ayurwedy! Kerala bowiem jest ojczyzną ayurwedy – starożytnego I skutecznego systemu leczniczego. Kerala słynie również z plantacji przypraw, a osada Thekkady jest doskonałym miejscem na zakupy. Nocleg w Thekkady.

Dzień 8 PARK NARODOWY PERYIAR I REJS

Wczesnym rankiem przejazd do pobliskiego Parku Narodowego Peryiar, w którym prowadzony jest program ochrony tygrysa bengalskiego. Ponad godzinny rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Peryiar, szansa podglądania ptaków i dzikich zwierząt (też słoni). Powrót do hotelu na późne śniadanie. Po odpoczynku przejazd widokową trasą z Thekkady w kierunku wybrzeża do Kumarakom. Relaksowanie się przepięknymi krajobrazami, przyrodą i widokami zielonych wzgórz herbacianych. Liczne postoje „fotograficzne”. Rozpoczęcie słynnego spływu („Backwaters trip”) rozległą siecią kanałów łączących Allepey z Cochin. Na dużych łodziach (właściwie statkach rzecznych) sielanka, spokój, pełen relaks. Rejsy te stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych stanu Kerala. Obserwacja z wody przyrody, rybaków, życia wieśniaków, świątyń i licznych kościołów. Nocleg na łodziach w wygodnych, wręcz luksusowych kabinach.

Dzień 9 PLAŻE KERALI

Po wspaniałym śniadaniu i zejściu ze statku udajemy się nad pobliski ocean. W Kerali znajdujemy szerokie, piaszczyste plaże i ciepłe morze. Miejsce to jest znane z zabiegów ayurwedy i z pewnością każdy z nich ponownie skorzysta. Relaks na plaży. Nocleg w hotelu w pobliżu plaży.

Dzień 10 PLAŻE KERALI

Czas na odpoczynek, relaks na plaży i zabiegi ayurwedy. Nocleg w hotelu w pobliżu plaży.

Dzień 11 COCHIN

Do południa czas wolny. Następnie przejazd do Cochin. Zwiedzanie najstarszej, historycznej części miasta Fort Cochin, kiedyś ważne centrum handlu przyprawami. Widzimy kościół św. Franciszka - miejsce pochówku portugalskiego żeglarza Vasco da Gamy, słynne chińskie sieci, Pałac Mattancherry. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Wieczorem udział w spektaklu Kathakali - klasyczny teatr indyjski. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko.

Dzień 12 POWRÓT DO POLSKI

Wylot z Cochin. Przylot do Warszawy lub do Krakowa.

Wycieczka objazdowa INDIE POŁUDNIOWE - 12 dni cena

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
14.09 - 25.09.2019

3420 USD

 2873 USD (zniżka 16%)

400 USD  
09.02 - 20.02.2020

3420 USD

 2736 USD (zniżka 20%)

400 USD  

Możliwe inne terminy na zamówienie

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.


I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu


Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os.; wszelkie inne koszty transportu (wynajęte klimatyzowane mikrobusy, rejsy); śniadania w hotelach, kolacje i obiady (łącznie 6 posiłków); noclegi - hotele 4* (wg oceny biura), 1 nocleg na łodzi w kabinie z łazienką; zabieg ayurwedy, opłaty za wstępy do obiektów i parków narodowych; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot.


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 400 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, kosztów wizy i pośrednictwa wizowego wg aktualnych cen (ok. 90 USD), napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego 980 USD/os.


UWAGI
Orientacyjna liczebność grupy od 10 do 18 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Do biura należy dostarczyć niezbędne dokumenty, nie ma konieczności składania paszportu (e-wiza). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

A może by tak Wielkanoc na MADAGASKARZE?

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

FESTIWAL ARIRANG W KOREI PÓŁNOCNEJ

Dodano 18.06.2019
ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019
ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019
ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019
ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018
ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018
ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018
ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018
ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018
ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018
ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek...
ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016
ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016
Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską...
ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro...

ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ