Wycieczki objazdowe Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Wodospad Kaieteur – perła Gujany
Lot awionetką nad Roraimą, legendarną górą „tepui”
Rejsy rzeczne i bliskie spotkania z prawdziwą dżunglą
Kolonialny czar miast i miasteczek
Pełen muzyki i rytmów Trynidad
St.Lucia – zwiedzanie i krótki wypoczynek
Martynika – urok Francji w tropikach

O wycieczce objazdowej GUJANA FRANCUSKA - SURINAM - GUJANA - KARAIBY - Trynidad i Tobago - St. Lucia - Martynika - 16 dni

Wizyta w trzech Gujanach to dla wielu osób zwiedzanie ostatnich, nieznanych krajów w Ameryce Południowej. Wydawałoby się, że te leżące na uboczu turystycznych szlaków miejsca nie są godne uwagi i „zaliczamy” je jedynie w wyniku poznawczej pasji. Jak przyzna każdy z naszych podróżników, który już zwiedzał Gujany, pogląd ten jest błędny. Wszystkie z trzech krajów oferują ciekawe, a nawet fascynujące miejsca i jedynym sposobem na przekonanie się o tym jest podróż z naszym biurem. Kraje zwiedzamy w sposób wygodny, wyłącznie wynajętymi mikrobusami, a także awionetkami. Choć klimat tych rejonów jest naprawdę gorący i wilgotny, nocując w klimatyzowanych pokojach (poza jednym noclegiem) nie odczuwamy tego. Po Gujanach przychodzi czas na oglądanie trzech pięknych karaibskich wysp. Idylliczne krajobrazy, rześki oceaniczny klimat, uśmiechnięci i „wyluzowani” ludzie, krótkie momenty wypoczynku na plażach to wszystko czyni karaibską przygodę niezapomnianą. Wycieczka jest pełną dobrych wrażeń przygodą dla każdego, ciekawego świata turysty.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot i nocleg tranzytowy

Dzień 2 Gujana Francuska

Kontynuowanie podróży i lot przez Atlantyk do Cayenne (Kajenny), stolicy Gujany Francuskiej. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem udamy się do serca tej tropikalnej stolicy francuskiego departamentu zamorskiego. Spacerujemy po obsadzonym palmami królewskimi Place de Palmistes, wokół którego położone są najważniejsze budynki. Nocleg w Cayenne.

Dzień 3 Gujana Francuska

Przejazd do pobliskiej miejscowości Kourou, gdzie w miejscu dawnej kolonii karnej utworzono centrum lotów kosmicznych. Obecnie istnieją tu wyrzutnie trzech systemów rakietowych, największa z nich obsługuje rakiety „Ariane”. Zwiedzanie centrum lotów kosmicznych. Znajdziemy się dosłownie w miejscu, skąd startują rakiety. Zobaczymy też centrum dowodzenia projektami i wiele ciekawych miejsc. Po powrocie czas na poznawanie nieco sennej stolicy Gujany Francuskiej. Nocleg w Cayenne.

Dzień 4 Gujana Francuska

Wyjazd z Cayenne, tuż za miastem zaczyna się nieprzenikniona dżungla, prawdziwe „zielone piekło”, jak opisywał ją słynny podróżnik Raymond Maufrais. Dojazd w rejon gdzie będziemy mieć możliwość zobaczenia dzikiej przyrody z bagnami i rzekami. Żyją tu kajmany, jaguary, tapiry, oceloty, małpy i inne leśne zwierzęta, które jednak kryją się zwykle w gąszczu. Podczas rejsu pirogami obserwujemy przyrodę i wypatrujemy zwierzyny. Lunch podczas wycieczki. Dalsza podróż wzdłuż wybrzeża, aż do St. Laurent, miasteczka leżącego na rzeką Maroni. Nocleg w St. Laurent.

Dzień 5 Surinam

Rano zobaczymy ciekawe muzeum zlokalizowane w dawnym więzieniu. Właśnie tutaj trafili najsłynniejsi więźniowie Gujany Francuskiej – Papillon i Dreyfus. Zwiedzamy teren więzienia i autentyczne cele. Na kamiennej ścianie jednej z nich widnieje wciąż podpis Papillona. Po tej wizycie przekraczamy graniczną rzekę Maroni i trafiamy do Surinamu, byłej Gujany Holenderskiej. Lądujemy w Albina, pierwszej miejscowości w Surinamie, skąd czeka nas jazda do Paramaribo, stolicy kraju. Dojazd po południu. Przejazd do hotelu. Zwiedzanie pięknego Paramaribo. Spacer po centrum w okolicach Placu Niepodległości. Zobaczymy pałac prezydencki, parlament i katedrę. Paramaribo jest bardzo ciekawym miastem, gdzie przenika się kultura indiańska, europejska i indonezyjska (pozostałość po działalności Holendrów). Liczne kanały i drewniane, białe domy dodają miejscu uroku. Nocleg w Paramaribo.

Dzień 6 Surinam

Wycieczka do pokrytego dżunglą rezerwatu przyrody Brownsberg. Podczas tej wycieczki mamy okazję zobaczyć, jak wygląda wnętrze tego rzadko odwiedzanego kraju. W rezerwacie łatwo zaobserwować tu wiele gatunków małp i ptaków, w tym pięknych tukanów. Znajdziemy urocze zakątki, wodospady i strumienie. Obiad podczas wycieczki. Po południu czas dalszy pobyt w pięknym Paramaribo i tam nocleg.

Dzień 7 Gujana

Wczesna pobudka i bardzo długa, całodzienna podróż do Gujany, dawnej Gujany Brytyjskiej. Najpierw jedziemy do miasteczka Nowy Amsterdam zasiedlonego głównie przez przybyszów z Indonezji. Następnie droga biegnie wzdłuż morskiego wybrzeża do portowego miasta Nieuw Nickerie. Tam przeprawiamy się przez graniczną rzekę do Gujany. Dojeżdżamy do kolejnego Nowego Amsterdamu, a następnie wieczorem docieramy do Georgetown, stolicy kraju. W mieście znajdziemy szereg ciekawych, drewnianych budowli z epoki wiktoriańskiej. Wieczorem rozbrzmiewa tu kumkanie żab z licznych kanałów, nocne odgłosy miasta przypominają odgłosy dżungli, a nie stolicy dużego kraju. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Gujana

W tym dniu rozpoczynamy podróż w głąb Gujany, jednego z najciekawszych i niedocenianych krajów. Najpierw poruszamy się drogą, a potem przesiadamy się na łódź rzeczną, którą docieramy do położonego na wyspie hotelu. Wokół panuje dżungla, uświadamiamy sobie jej ogrom i niedostępność. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 Gujana

Zwiedzamy okolicę. Rzeki w Gujanie są zwykle jedynymi drogami, wokół nich koncentruje się życie. W tym dniu czeka nas eksploracja i wyprawa łodziami do w miejscowości zamieszkanej przez ludność indiańską, która w Gujanie stanowi już bardzo mały odsetek. Ludzie ci zwykle żyją już niestety życiem białego człowieka. Zaglądamy też do miasteczka poszukiwaczy złota, mając wrażenie, że trafiliśmy na Dziki Zachód. Kolacja, przy której omawiamy wrażenia z tego szczególnego dnia. Nocleg w hotelu na wyspie.

Dzień 10 Gujana

Żegnamy się z wyspą i przedostajemy się na lądowisko. Wsiadamy na pokład awionetki i lecimy w kierunku Roraimy, jednego z cudów natury. Z samolotu, przy dobrej widoczności powinniśmy zobaczyć potężną Roraimę, najsłynniejsze „tepui” (charakterystyczna, trudno dostępna góra stołowa). Roraima leży na granicy Brazylii, Wenezueli i Gujany. Miejsce to było inspiracją do napisania „Zaginionego świata” przez Conana Doyle’a. Po około godzinnym locie lądujemy na małym pasie startowym w środku dżungli. Teren chroniony jest parkiem narodowym. Stamtąd czeka nas spacer do wodospadów, które będziemy obserwować z różnych punktów widokowych. Lunch w formie pikniku. Kaieteur to jedne z najpiękniejszych i najpotężniejszych wodospadów świata. Ze względu na trudną dostępność jest tu niewielu turystów i dzięki temu zwiedzanie jest szczególnie miłe. Powrót samolotem na północ kraju do stolicy. Przejazd do hotelu. Nocleg w Georgetown.

Dzień 11 Trynidad

Przejazd na lotnisko i wylot na Trynidad. Lądujemy na pierwszej z karaibskich wysp. Klimat jest tu bardziej przyjazny, niż w Gujanach, nie ma już tak wielkiej wilgotności. Zwiedzamy Port of Spain, duże miasto i stolicę państwa Trynidad i Tobago. Jedziemy na klify północnej części wyspy. Prosty lunch składający się m.in. z rekina - lokalna i bardzo smaczna przekąska. Wieczór przy muzyce „steel pan”, muzycy grają na instrumentach sporządzonych z metalowych beczek. Styl muzyki i sam instrument to duma żywiołowych mieszkańców kraju (koszt wstępu poza ceną wycieczki). Jeśli w danym dniu artyści wykonujący „steel pan” nie są dostępni, będzie zaplanowany inny koncert. Nocleg w Port of Spain lub w okolicy miasta.

Dzień 12 St. Lucia

Przed południem przejazd na lotnisko i wylot na Świętą Łucję (St.Lucia), karaibską wyspę z grupy Małych Antyli i jednocześnie niepodległe państwo. St. Lucia to jedna z najładniejszych wysp na Karaibach. Jej wnętrze zajmują pokryte gęstymi lasami góry o śmiałych kształtach. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 13 St. Lucia

Wycieczka po wyspie. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu przez malowniczą trasę z postojami w punktach widokowych. Następnie udamy się do wulkanu Mount Soufriere. W jego wnętrzu będzie można zobaczyć wydobywające się ze szczelin opary i bulgoczące błota. Obiad podczas wycieczki, prawdopodobnie na jednej z plantacji. Zwiedzanie ogrodu botanicznego Diamond z ukrytym pośród bujnej roślinności wodospadem. Powrót na nocleg.

Dzień 14 Martynika

Rano przejazd do portu i rejs na należącą do Francji Martynikę, ostatnią z wysp karaibskich na naszej trasie. Wycieczka po wyspie. Zwiedzanie miasteczka St. Pierre, które w 1902 r. zostało zniszczone podczas wybuchu pobliskiego wulkanu Mt. Pelee. Było to wtedy największe miasto wyspy (30 tys. mieszkańców), a wybuch przeżył tylko jeden człowiek – więzień zamknięty w kamiennej celi, którą zobaczymy. Wizyta na plantacji trzciny cukrowej i w lokalnej destylarni rumu. Można tu zaopatrzyć się w wysokoprocentowe pamiątki z Karaibów. Podczas wycieczki degustacja ponczu, który pije się na Karaibach już od śniadania, do czego zresztą namawiamy. Nocleg na Martynice.

Dzień 15 Martynika - wylot

Zwiedzamy Fort de France, stolicę departamentu zamorskiego. W centrum miasta znajduje się katedra i hala targowa. Nieco czasu wolnego do własnej dyspozycji. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 16 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy.

Wycieczka objazdowa GUJANA FRANCUSKA - SURINAM - GUJANA - KARAIBY - Trynidad i Tobago - St. Lucia - Martynika - 16 dni cena

TERMIN     CENA     PAKIET DEWIZOWY  
       
09.02. - 24.02.2020

5278 USD

820 USD  BRAK MIEJSC
08.11. - 23.11.2020

5278 USD

4750 USD (znizka 10%)

820 USD  
31.01. - 15.02.2021

5278 USD

4750 USD (znizka 10%)

820 USD TERMIN KARNAWAŁOWY

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze podatki i opłaty lotniskowe (poza indywidualnymi opłatami wylotowymi wg aktualnej stawki – ok. 30 USD), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przeloty wynajętymi awionetkami w Gujanie wg programu (dokładny plan lotów jest uzależniony od warunków pogodowych), rejsy i promy (bez ewentualnych indywidualnych opłat portowych – ok. 20 USD/os.), wszelkie koszty transportu drogowego wg programu, śniadania w hotelach (poza śniadaniem w czasie noclegu tranzytowego), pozostałe wyżywienie wyszczególnione w programie (8 posiłków), noclegi w hotelach 4* i 3* (pokoje 2 osobowe z łazienką), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot wycieczki na całej trasie.


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego 820 USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz i ich uzyskania (140 USD/os.), pozostałego wyżywienia i napojów, zwyczajowych napiwków, indywidualnych opłat wylotowych i portowych (ok. 50 USD/os.), kosztów ewentualnych dodatkowych wycieczek, dopłaty do pok. 1-osobowego 970 USD/os.


UWAGI
Maksymalna liczba uczestników - około 18. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej czterema zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych (po konsultacji z lekarzem). Pozostałe informacje zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom wyprawy przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

BON NA PODRÓŻ - idealny pomysł na prezent!

Dodano 10.12.2019 Szukasz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? VOUCHER WAKACYJNY TO... ZOBACZ

NOWY PROGRAM! USA

Dodano 14.11.2019 Już w sprzedaży nowy program USA - wschód i południe z rejsem na wyspy... ZOBACZ

Zobacz najnowsze audycje

Dodano 04.11.2019 Jacek Torbicz w audycji Radia Kraków PALCEM PO MAPIE opowiada o ... kliknij... ZOBACZ

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS - Zapraszamy do obejrzenia filmu z wyprawy PRESTIGE TOURS

Dodano 30.10.2019 Zapraszamy na wyjazd już 15 lutego 2020! Mnóstwo wrażeń, bliskie... ZOBACZ

SINGLE BEZ DOPŁATY - zobacz jak z tego skorzystać

Dodano 25.10.2019 Jadąc w pojedynkę możesz dołączyć do większości naszych wyjazdów bez... ZOBACZ

USA ZACHÓD - CZAS START!

Dodano 25.10.2019 Zobaczcie naszą subiektywną listę najpiękniejszych miejsc, które zachód... ZOBACZ

ZAPRASZAMY

Dodano 17.10.2019 World Travel Show to największe Targi Turystyczne w Polsce. Jak co roku... ZOBACZ

ANTARKTYDA- 15 dni z polskim opiekunem

Dodano 17.10.2019 wyruszamy już 04 lutego 2020 ! Ostatnie miejsca czekają! Tym razem z... ZOBACZ

JUŻ W SPRZEDAŻY - WYJAZDY NA SEZON 2020/2021

Dodano 26.09.2019 Zachęcamy do rezerwacji najnowszych ofert na WYJAZDY W SEZONIE 2020/2021!... ZOBACZ

KENIA TANZANIA - zobacz film z wyprawy

Dodano 19.09.2019 Zapraszamy na najbliższe potwierdzone wyprawy w październiku oraz w... ZOBACZ

100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ CENY

Dodano 26.08.2019 Teraz dokonując rezerwacji otrzymujecie Państwo 100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ... ZOBACZ

ZATAŃCZ SAMBĘ NA KARNAWALE W RIO DE JANEIRO

Dodano 23.08.2019 Zostało tylko kilka ostatnich miejsc! Dołącz do oszałamiającej parady... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 22.08.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

NOWA, WYŻSZA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA ROK 2019/2020

Dodano 16.08.2019 Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy nową gwarancję ubezpieczeniową... ZOBACZ

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ