Wycieczki objazdowe Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Karnawał w Rio – największy na świecie
Olbrzymie Wodospady Iguazú
Oszałamiające Rio de Janeiro
Salvador – barwne miasto z listy UNESCO
Rejs Amazonką i prawdziwa dżungla
Ouro Preto – barokowa architektura ukryta w górach
Morretes – kolonialne miasteczko, do którego prowadzi przepiękna trasa kolejowa

O wycieczce objazdowej BRAZYLIA z karnawalem w Rio de Janeiro - 17 dni

Bardzo interesująca wyprawa obejmująca wszystko, co najważniejsze w Brazylii. Poza najsłynniejszymi miejscami typu Rio de Janeiro czy Wodospady Iguazú, zwiedzamy mniej znane a ciekawe miejsca jak Morretes czy Petropolis. Kraj który nieco tylko ustępuje wielkością Europie ma do zaoferowania wielką różnorodność kulturową i etniczną. Jako spadkobierca kolonii portugalskiej różni się od hiszpańskojęzycznych sąsiadów i z dumą podkreśla swoją indywidualność i odrębność. Program tego wyjazdu jest bogaty, ale niezbyt męczący. Długie trasy pokonujemy samolotami. W odwiedzanych miejscach korzystamy ze sprawdzonych środków transportu. Wyjazd prowadzą dla nas znakomici piloci – znawcy Brazylii. Doskonała propozycja dla każdego, kto chce poczuć duszę narodu, który stworzył sambę i największe karnawały świata!

DZIEŃ 1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Brazylii. Możliwy nocleg tranzytowy.
 

DZIEŃ 2 WODOSPADY IGUAZÚ - BRAZYLIA

Przylot do Wodospadów Iguazú. To niezwykłe miejsce zostało wybrane jednym z siedmiu nowych cudów świata natury. Odwiedzamy brazylijską część tego parku narodowego. Na specjalnie wybudowanych tarasach można podejść pod same wodospady moknąc przy okazji, co podczas upalnych dni bywa przyjemne. Wieczorem kolacja powitalna połączona z występami muzyczno - tanecznymi, reprezentującymi tradycje kilku krajów Ameryki Łacińskiej. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3 WODOSPADY IGUAZÚ - ARGENTYNA

Tego dnia udajemy się do Argentyny! A dokładniej tuż za granicę, aby niemal dotknąć wodnych kaskad, które dzień wcześniej podziwialiśmy od strony brazylijskiej. Przed wjazdem do parku krótki postój z widokiem na ujście rzeki Iguazú do Parany, gdzie spotykają się granice Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Spacer i podziwianie Wodospadów z różnych punktów widokowych. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Gardziel Diabła) mająca ponad 80 m wysokości! Za dodatkową opłatą można wziąć udział w krótkim, emocjonującym rajdzie łodzią, po którym na uczestnikach nie pozostaje sucha nitka. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Kurytyby. Nocleg w hotelu w Kurytybie.

DZIEŃ 4 KURYTYBA – MORRETS

Od wczesnego rana zwiedzanie miasta, które dla Polaków ma szczególne znaczenie. Od końca XIX Kurytyba to stolica Polonii brazylijskiej i jedno z największych „polskich” miast poza granicami Polski. Ciekawym przeżyciem jest wizyta w Parku Jana Pawła II, gdzie ustawiono kilka chat polskich osadników. Spacer po centrum i wizyta w katedrze. Po zapoznaniu się z historią miasta udajemy się w góry do kolonialnego miasteczka Morretes. To miejsce znane przede wszystkim z upraw bananów i sprzedaży produktów z tego owocu. Spacer po urokliwym, nieco sennym miasteczku i tradycyjny lunch w lokalnej restauracji. Po południu pociągiem turystycznym wracamy do Kurytyby. Widokowa trasa poprowadzona często bardzo odważnie wzdłuż urwistych krawędzi robi wrażenie. Nocleg w Kurytybie.

DZIEŃ 5 LOT DO MANAUS

Przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadką do Manaus, stolicy brazylijskiej Amazonii i jednocześnie portu rzecznego, który może przyjmować pełnomorskie statki. Podczas tego długiego lotu zdamy sobie sprawę, jak wielkim krajem jest Brazylia. Po wylądowaniu W zależności od dostępnych lotów jeszcze tego samego dnia zwiedzanie parnego, tropikalnego miasta – centrum, katedra i wybudowana w okresie kauczukowej prosperity imponująca opera. Wizyta w egzotycznym porcie pozwoli nam przyjrzeć się życiu wielkiej rzeki. Nocleg w Manaus.

DZIEŃ 6 AMAZONIA

Kilkugodzinna wodno-lądowa podróż w głąb Amazońskiej Dżungli. Nie korzystamy z podmiejskich ośrodków turystycznych, które nie dają możliwości poznania prawdziwej Amazonii. Docieramy znacznie dalej i po kilku godzinach podróży lądem i rzeką znajdujemy się w środku gęstej dżungli. Po dopłynięciu do miejsca noclegu obiad. Poznawanie otoczenia z lokalnym przewodnikiem, który będzie „uczył” nas dżungli. Znajdujemy się w sercu Amazonii, dookoła nas rozciąga się bezkresna przestrzeń bujnego lasu. Kolacja. Nocleg w bungalowach (wygodne bungalowy, pokoje z łazienką i moskitierami).

DZIEŃ 7 AMAZONIA

W tym dniu poznamy jak wygląda życie w Amazonii – unikalnym, olbrzymim ekosystemie. Zwiedzanie puszczy z lokalnym przewodnikiem, poruszamy się łodzią i na krótkich dystansach na piechotę. Polowanie z obiektywem na aligatory i inne zwierzęta lasu. Lokalny przewodnik przekazuje wiedzę o roślinach, nie przypadkowo współczesna medycyna korzysta z zasobów Amazonii. Być może przewodnik znajdzie dla nas niebezpieczne i jadowite stworzenia, będziemy poszukiwać też anakondy. Lunch w ciągu dnia. Spotkanie z ludźmi zamieszkującymi Amazonię, wizyta w domu mieszkańców i poznanie ich problemów. Dla wszystkich chętnych możliwość łowienia piranii (które są bardzo smaczne). Kolacja. To nie wszystkie atrakcje tego dnia, po zmroku można udać się z tropicielem na nocne poszukiwanie aligatorów. Nocleg w bungalowach.

DZIEŃ 8 WYLOT Z AMAZONII

Koniec pobytu w dżungli, ciekawej i bezpiecznej przygody dla każdego. Czeka nas daleka podróż do cywilizacji. Rejs powrotny do Manaus. Z portu przejazd na lotnisko i przelot do centralnie położonej stolicy kraju – Brasilii. Nocleg.

DZIEŃ 9 BRASILIA

Po śniadaniu udamy się na objazd miasta, które stało się symbolem realizacji zawołania wpisanego w brazylijską flagę - „Porządek i Postęp”. Te słowa przyświecały prezydentowi Kubitschekowi, który był inicjatorem zmiany stolicy kraju. Wybudowane w pięć lat miasto nazywane jest największa utopią urbanistyczną świata. Wzbudza kontrowersje – jedni je kochają inni nienawidzą. Zwiedzamy dzielnicę rządową – Praça dos Tres Poderes (Plac Trzech Władz), gdzie znajdują się budynki władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Symbolem miasta jest katedra zaprojektowana (podobnie jak inne budynki) przez Oscara Niemeyera – najlepszego architekta w dziejach Brazylii. Objazd dzielnic mieszkalnej, gdzie ulice nie mają nazw własnych, ale wynikające z położenia geograficznego kody. Po południu wylot do Salvadoru, pierwszej stolicy Brazylii, miasta z ogromnym temperamentem, pięknymi zabytkami i ciekawym życiem nocnym. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10 SALVADOR

Zwiedzanie Salvadoru. Znajdziemy tu wspaniałą, gorącą atmosferę, którą współtworzą potomkowie czarnoskórych niewolników i portugalskich kolonistów. Zwiedzanie starej części miasta Pelourinho wpisanej na listę UNESCO. Słynie ona z pięknych, bogato zdobionych kościołów i kolorowych budynków mieszkalnych. Wizyta na lokalnym targu, gdzie można kupić rozmaite przedmioty i pamiątki. W miejscu tym zobaczymy, jak bardzo kultura regionu związana jest z Afryką, skąd pochodzi większość przodków mieszkańców Salvadoru. Poznajemy tez nieco historię kultu candomble oraz capoeiry – symboli brazylijskiego synkretyzmu, który narodził się w tym regionie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11 SALVADOR

Wyjazd na jedną z okolicznych i piaszczystych plaż. Chętni, którzy lubią plaże, ale jednocześnie aktywne spędzanie czasu mogą wybrać całodzienny rejs na wyspy Zatoki Wszystkich Świętych. Ilha dos Frades oraz Ilha Itaparica zachwycają plażami, krajobrazami oraz kolonialnymi zabytkami. Rejs jest dodatkowo płatny – informacja o aktualnej cenie w liście przedwyjazdowym. Nocleg w Salvadorze.

DZIEŃ 12 OURO PRETO

Przed południem przelot do Belo Horizonte gdzie zmieniamy nieco klimat. Z gorącego i wilgotnego wybrzeża przenosimy się w góry. Z lotniska udajemy się prosto do Ouro Preto – miasta, które powstało dzięki odkryciu bogatych pokładów złota. Po południu zwiedzamy kolonialne centrum usytuowane na wzgórzach, które oszałamia bogactwem barokowej architektury. Dziś jest nieco senne i spokojne więc aż trudno uwierzyć, że w XVIII w. miało więcej mieszkańców niż ówczesne Rio de Janeiro, czy Nowy Jork. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13 PETROPOLIS – RIO DE JANEIRO

Rankiem ruszamy w długą, autokarową przeprawę przez góry ponownie w stronę wybrzeża Atlantyku. Po kilku godzinach jazdy zatrzymujemy się w Petropolis – mieście powstałym wokół rezydencji cesarza Brazylii Piotra II w XIX w. To urokliwe miasteczko zachowało jeszcze sporo atmosfery rezydencjonalnego kurortu. Spacer i wizyta w Muzeum Imperialnym, czyli dawnym Pałacu Cesarza. Dzięki tej wizycie nieco lepiej zrozumiemy początki niepodległej Brazylii. Przejazd do Rio de Janeiro.
Nocleg w hotelu w dzielnicy Copacabana.

DZIEŃ 14 RIO DE JANEIRO - KARNAWAŁ

Jeśli chodzi o położenie, z Rio nie może równać się żadne inne duże miasto. Piękne wzgórza schodzą wprost do oceanu, a strome skały dodają uroku. Miasto posiada piaszczyste, szerokie plaże, najsłynniejsze z nich to oczywiście Copacabana i Ipanema. W tym dniu planujemy wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru - Pao de Açúcar. Obok zobaczymy Czerwoną Plażę, przy której stoi pomnik Fryderyka Chopina. Późnym popołudniem możliwość wzięcia udziału w najgorętszym wydarzeniu w Brazylii - słynnym karnawale! Będziemy bawić się i podziwiać kolejne mistrzowskie szkoły samby na Sambodromie.  Szaleństwo kolorów, kształtów i muzyki przez wiele godzin! Nocleg w Rio de Janeiro.

DZIEŃ 15 RIO DE JANEIRO

Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro. Kolejna wielka atrakcja i ikona miasta – wjazd kolejką na wzgórze Corcovado ze sławną statuą Chrystusa Zbawiciela. Rozciąga się stamtąd fenomenalny widok na Rio i zatokę. Trzymamy kciuki, by dobra pogoda pozwoliła nam zobaczyć jak najwięcej w tym miejscu. Miłośnicy piłki nożnej będą z pewnością zadowoleni z odwiedzin okolic Stadionu Maracana, prawdziwej świątyni futbolu. Jedziemy też do Lapy – dzielnicy bohemy, która swoją atmosferą przyciąga ludzi z całego świata. Wieczorem oczywiście możliwość oddania się rytmom samby w kolejnym dniu karnawału. Niezapomniane doznania gwarantowane! Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 16 WYLOT DO POLSKI

Czas wolny w Rio de Janeiro, który można spędzić na Copacabana. Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

DZIEŃ 17 POWRÓT

Powrót do Warszawy.

Wycieczka objazdowa BRAZYLIA z karnawalem w Rio de Janeiro - 17 dni cena

 

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
31.01 - 16.02.2021

5988 USD 

5030 USD (zniżka 16%)

900 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.

Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.

Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

 

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, wszelkie koszty transportu lądowego;  wycieczki wg programu; opłaty za wstępy do parków narodowych; śniadania w hotelach, inne posiłki w wybranych miejscach (łącznie 6 posiłków), noclegi (pokoje 2 osobowe): bungalowy w dżungli, hotele lub pensjonaty 3* lub 4* (wg oceny biura); ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD, płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń. Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, niewielkich indywidualnych opłat wylotowych, zwyczajowych napiwków, biletów wstępu na Karnawał (ceny w zależności od miejsca),  dopłaty do pokoju 1-osobowego.

 

UWAGI

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Jeszcze zdążymy pozwiedzać świat

Dodano 06.04.2020 Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z treścią niniejszego wpisu.... ZOBACZ

Sprawdź jaka część świata już zobaczyłeś.

Dodano 09.01.2020 Czy chcecie sprawdzić ile krajów świata już zobaczyliście? ZOBACZ

Co nas czeka w pierwszych miesiącach Nowego Roku 2020?

Dodano 17.12.2019 Co nas czeka z początkiem nowego roku ? Do wyboru aż 11 programów... ZOBACZ

BON NA PODRÓŻ - idealny pomysł na prezent!

Dodano 10.12.2019 Szukasz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? VOUCHER WAKACYJNY TO... ZOBACZ

NOWY PROGRAM! USA

Dodano 14.11.2019 Już w sprzedaży nowy program USA - wschód i południe z rejsem na wyspy... ZOBACZ

Zobacz najnowsze audycje

Dodano 04.11.2019 Jacek Torbicz w audycji Radia Kraków PALCEM PO MAPIE opowiada o ... kliknij... ZOBACZ

WIETNAM - KAMBODŻA - LAOS - Zapraszamy do obejrzenia filmu z wyprawy PRESTIGE TOURS

Dodano 30.10.2019 Zapraszamy na wyjazd już 15 lutego 2020! Mnóstwo wrażeń, bliskie... ZOBACZ

SINGLE BEZ DOPŁATY - zobacz jak z tego skorzystać

Dodano 25.10.2019 Jadąc w pojedynkę możesz dołączyć do większości naszych wyjazdów bez... ZOBACZ

USA ZACHÓD - CZAS START!

Dodano 25.10.2019 Zobaczcie naszą subiektywną listę najpiękniejszych miejsc, które zachód... ZOBACZ

ZAPRASZAMY

Dodano 17.10.2019 World Travel Show to największe Targi Turystyczne w Polsce. Jak co roku... ZOBACZ

ANTARKTYDA- 15 dni z polskim opiekunem

Dodano 17.10.2019 wyruszamy już 04 lutego 2020 ! Ostatnie miejsca czekają! Tym razem z... ZOBACZ

JUŻ W SPRZEDAŻY - WYJAZDY NA SEZON 2020/2021

Dodano 26.09.2019 Zachęcamy do rezerwacji najnowszych ofert na WYJAZDY W SEZONIE 2020/2021!... ZOBACZ

KENIA TANZANIA - zobacz film z wyprawy

Dodano 19.09.2019 Zapraszamy na najbliższe potwierdzone wyprawy w październiku oraz w... ZOBACZ

100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ CENY

Dodano 26.08.2019 Teraz dokonując rezerwacji otrzymujecie Państwo 100% PEWNOŚCI NAJNIŻSZEJ... ZOBACZ

ZATAŃCZ SAMBĘ NA KARNAWALE W RIO DE JANEIRO

Dodano 23.08.2019 Zostało tylko kilka ostatnich miejsc! Dołącz do oszałamiającej parady... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 22.08.2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

NOWA, WYŻSZA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA ROK 2019/2020

Dodano 16.08.2019 Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy nową gwarancję ubezpieczeniową... ZOBACZ

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ