Wycieczki objazdowe Wyprawy polarne


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Urzekający rejs statkiem przez arktyczne wody
Liczne zejścia na ląd
Spotkania z białymi niedźwiedziami
Morsy, foki i wieloryby w pięknej scenerii
Życie człowieka w Arktyce
Niezachodzące słońce przez 24h na dobę

O wycieczce objazdowej ARKTYKA SPITSBERGEN - 9 dni

Spitsbergen jest znany ze spektakularnych widoków, wielkich lodowców i fordów. Obserwacja ssaków i ptaków dostarcza nam wspaniałych emocji. Rejs wygodnym statkiem pozostawi wspaniałe wspomnienia ze spotkań z dziką przyrodą, polarnym słońcem w krainie białych niedźwiedzi, których liczbę szacuje się tam aż na trzy tysiące! Będziemy także obserwować morsy, poszukiwać wielorybów, a liczne ptaki będą naszymi stałymi towarzyszami. Na rejs zapraszamy osoby ceniące sobie niezwykłe, surowe krajobrazy, urzekające piękno przyrody i przyjemne spędzanie czasu na pokładzie statku pod polarnym słońcem. To ekoturystyka w najlepszym, luksusowym wydaniu. Większe kołysanie na arktycznych wodach jest rzadkością i choroba morska raczej nam nie grozi. W obrębie fordów w ogóle nie odczuwa się kołysania na statku. Wycieczka jest wbrew pozorom łatwa i mogą w niej wziąć udział osoby w każdym wieku niezależnie od kondycji. Jest też świetną okazją do poznania innych osób na odpowiednim poziomie.

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Zbiórka na lotnisku w Warszawie (ewentualnie na lotnisku innego miasta w Polsce) dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z polskim opiekunem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką na Spitsbergen, należący do archipelagu Svalbard. Lądowanie w Longyearbyen. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2 LONGYEARBYEN

Pierwszy dzień pobytu na Svalbardzie. Archipelag jest terytorium należącym do Norwegii, jednak inne kraje, w tym Polska, zachowały wiele praw do tego terenu. Zwiedzanie Longyearbyen, stolicy i największej miejscowości Svalbardu. To arktyczne miasteczko położone jest w górskiej dolinie nad fordem. Widzimy jak ludzie próbują organizować sobie życie w tych surowych warunkach. Podczas dnia polarnego Longyearbyen odwiedzają turyści, jest tu kilka sklepów i barów. Nieopodal widzimy stare, nieczynne już kopalnie węgla, którym Longyearbyen zawdzięcza swe istnienie. Zaokrętowanie i początek fascynującego rejsu. Na statku przechodzimy szkolenie bezpieczeństwa. Po wypłynięciu z portu zasiadamy do pierwszego, znakomitego posiłku. Nocleg w kabinach na statku.

Dzień 3-8 REJS POLARNY

Rejs po wodach okalających Spitsbergen z licznymi zejściami na ląd i poznawaniem najciekawszych miejsc archipelagu. Podróż odbywa się w trakcie dnia polarnego, słońce nie zachodzi ani na moment. Dokładna trasa zależy od pogody, warunków lodowych i przyrodniczych. Codzienne planowane są zejścia na ląd przy użyciu specjalnych motorowych pontonów (zodiaków). Ponadto odbywają się sesje wykładów i prelekcji na tematy przyrodnicze i historyczne. Wieczory (oczywiście przy pełnym świetle dziennym) spędzamy na ciekawych pogawędkach przy szklaneczce ulubionych napojów. Odwiedzamy wiele fascynujących miejsc, ale o ostatecznym programie decyduje kapitan wraz z liderami wyprawy. Priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników i jest to podstawa do podejmowania wszelkich decyzji. Planowany jest rejs zarówno do północnych, jak i południowych krańców Spitsbergenu. Poniżej przedstawiamy największe, przewidywane atrakcje wycieczki.

PÓŁNOCNY SPITSBERGEN

Tu napotykamy góry lodowe, gdyż wpływamy na zimne okołobiegunowe wody. Zejścia na ląd są pięknym przeżyciem. Znajdujemy się w dzikiej, surowej krainie. Szanse na spotkanie białych niedźwiedzi bardzo rosną i podczas spacerów uzbrojeni przewodnicy są szczególnie czujni. Widzimy morsy, foki, prawdopodobnie natkniemy się na wieloryby. Wody bogate są tu w pokarm, stąd duża ilość zamieszkujących cieśninę ptaków. Na wielosetmetrowych, skalnych klifach cieśniny Hinlopen gniazdują tysiące nurzyków i innych ptaków. To bogactwo życia zachwyca. Posuwając się w kierunku północnym dopływamy do bariery lodu pakowego. Stąd już dzieli nas zaledwie tysiąc kilometrów od Bieguna Północnego. Właśnie na granicy lodu powinniśmy spotkać białe niedźwiedzie. Te piękne bestie są niezwykle ciekawe i często zwabione naszym zapachem podchodzą po lodzie w pobliże statku. Zawiedzione, że nie mogą nas skonsumować, po pewnym czasie idą w swoją stronę.

ZIEMIA PÓŁNOCNO - WSCHODNIA

Miejsce kolejnych lądowań i pięknych spacerów. W niektórych miejscach są widoczne ślady dawnych wielorybników. Zobaczymy też olbrzymie kości tych ssaków. Przykrywające ląd lodowe czapy tworzą jedne z najdłuższych morskich barier lodowych.

FIORDY I LODOWCE

Zobaczymy niezliczone fordy i spływające do nich lodowce. Jeden z najsłynniejszych to Liefdeforden. Nazwa oznacza ford miłości ze względu na urzekające piękno i fantastyczny widok na lodowiec Monako. Podpływając zodiakami do lodowców będziemy świadkami widowiskowych obrywów lodu.

OSADY LUDZKIE

Prawdopodobnie zawitamy do Barentsburga lub Ny Alesund. Barentsburg to rosyjska osada górnicza. Będziemy mieć tam wrażenie powrotu do czasów komunizmu. Ny Alesund to z kolei osada naukowców. Z najdalej na świecie na północ położonej poczty można wysłać widokówkę do znajomych. Przed laty z Ny Alesund Amundsen i Nobile wyruszali na swoją wyprawę sterowcem „Italia” do Bieguna Północnego. Obecnie jest to siedziba wielu stacji naukowo-badawczych, a zwierzęta nauczyły się tu nie zwracać uwagi na ludzi.

Dzień 9 POWRÓT DO POLSKI

Rano wyokrętowanie. Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki) i przylot następnego dnia.

Wycieczka objazdowa ARKTYKA SPITSBERGEN - 9 dni cena

 

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
 14.05-22.05.2019

7488 USD

6739 USD (zniżka 10%)

w kabinie 3-os.

-
 14.05-22.05.2019

8725 USD

7853 USD (zniżka 10%)

w kabinie 2-os.

-

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

                                 

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem

III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 120 dni przed wyjazdem

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

2% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostepne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.
 

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., rejs wokół Spitsbergenu, noclegi w kabinach 2-osobowych typu standard (kabiny z oknami i łazienkami), pełne wyżywienie na statku (3 posiłki dziennie), nielimitowana kawa, herbata i inne napoje (na statku), nocleg w hotelu na Spitsbergenie (wspólne łazienki na korytarzu), przejazdy z/na lotnisko, zejścia na ląd i wycieczki, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku; polski opiekun (przy grupie min. 8 os.)
 

CENA NIE OBEJMUJE

Zwyczajowych napiwków dla obsługi statku, napojów w barze podczas rejsu, ewentualnej dopłaty do kabiny o wyższym standardzie lub do kabiny 1-osobowej.

UWAGI

Orientacyjna liczba Uczestników: 1 - 16. Uwagi praktyczne wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. dwa miesiące przed wyjazdem w Informatorze Przedwyjazdowym. Dokładna trasa rejsu jest ustalana na bieżąco przez kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Do osób wykupujących miejsce w kabinie 2 lub 3-osobowej zostanie dokwaterowana inna osoba tej samej płci. Wymagany ważny paszport przynajmniej 6 miesięcy.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska 15.01.2020

Dodano 05.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

PITCAIRN POLINEZJA FRANCUSKA WYSPA WIELKANOCNA - 20 dni

Dodano 09.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ