Wycieczki objazdowe Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDesDate}} ({{offer.trp_durationReal}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje wycieczki objazdowej

Dzika Patagonia - skalne wieże Torres del Paine
Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec świata
Ziemia Ognista - południowe krańce świata
Pustynia Atacama z gejzerami Tatio i miasteczkiem San Pedro
Ciekawe metropolie - Buenos Aires, Santiago
Niezwykłe Altiplano boliwijskie z wulkanami i kolorowymi jeziorami
Magiczna Wyspa Wielkanocna – „Pępek Świata”

O wycieczce objazdowej ARGENTYNA CHILE z wypadem do BOLIWII i URUGWAJU opcja: WYSPA WIELKANOCNA - 18 lub 21 dni

Jest to wyprawa przeznaczona przede wszystkim dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Surowa uroda Patagonii z lodowcem Perito Moreno i parkiem narodowym Torres del Paine kontrastuje z pięknem pustyni Atacama i bajkowymi krajobrazami boliwijskiego Altiplano. Znajdziemy się w różnych strefach klimatycznych - będziemy wygrzewać się na słońcu i marznąć na wietrze. Podczas tej wyprawy pokonujemy tysiące kilometrów, na szczęście samolotami i nie jest to wyjazd dla osób, które nie lubią latać. Nie omijamy atrakcyjnych metropolii, które dają nam możliwość rozrywek i świetnej kuchni - szalonego Buenos Aires, Santiago i najbardziej na południe wysuniętego miasta świata – Ushuaia. Ogromną atrakcją wycieczki jest zetknięcie się z polinezyjską kulturą Wyspy Wielkanocnej słynnej nie tylko z gigantycznych posągów (moai). Wycieczkę organizujemy od wielu lat, stale ją ulepszając. Wycieczka jest bardzo różnorodna i dostarcza ogromnego bagażu wrażeń. Można powiedzieć, że są to co najmniej dwie wycieczki w jednej.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Ameryki Południowej.

Dzień 2 Buenos Aires

Przylot do stolicy Argentyny. Zwiedzanie pięknego Buenos Aires: najważniejsze place, ulice i pomniki. Jesteśmy na Placu Majowym, przy którym stoją najważniejsze gmachy w mieście. Robimy zdjęcie na Placu Republiki pod słynnym obeliskiem, a także przystajemy pod ciekawym pomnikiem Jana Pawła II. Wyjazd do dzielnicy artystów La Boca. Ta dawna dzielnica biednych robotników portowych jest dziś modną i barwną częścią miasta. Kolorowe domy dzielnicy znajdują się w wielu albumach dotyczących miasta. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3 Urugwaj

W tym dniu wyjeżdżamy na wycieczkę do Urugwaju. Przejazd do portu i rejs wodolotem do Urugwaju przez La Platę, która uchodząc do oceanu tworzy ogromne lejkowate ujście. Dopływamy do Colonia del Sacramento, zabytkowego, kolonialnego, małego miasteczka. Colonia dzięki swym atrakcyjnym zabytkom trafiła na listę UNESCO. Zwiedzanie - spacer po historycznej, urokliwej części, gdzie zabroniony jest ruch kołowy. Lunch w jednej z kolonialnych restauracji na starym mieście. Rejs powrotny do Buenos Aires. Po odpoczynku możemy wraz z naszym pilotem wyjść do miejscowego klubu, spróbować zatańczyć tango lub tylko popatrzeć na tańczących. Wieczór w Buenos Aires zapada w pamięć, miasto żyje, a na ulicach jest tłumnie do późnych godzin nocnych. Możemy zobaczyć, jak Argentyńczycy potrafią korzystać z życia i spędzać czas na przyjemnościach. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 4 Buenos Aires

Rano wyjazd za miasto na prawdziwą estancia (farmę), na której wciąż żyją i pracują gauchowie- argentyńscy kowboje. Możliwość przejażdżki konnej, a następnie wspólny lunch w formie parilla (typowego grilla). Powrót do Buenos Aires i dalszy ciąg zwiedzania tego wspaniałego miasta. Proponujemy spacer popularnym deptakiem Florida. Wieczorem namawiamy, by wraz z naszym pilotem wyjść do zwykłego klubu tango i spróbować swoich sił w tańczeniu lub przynajmniej popatrzeć, jak tańczą Argentyńczycy (wstęp do klubu we własnym zakresie, cena zależy od klubu). Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 5 Ushuaia

Rano przejazd na lotnisko. Długi lot na krańce Ameryki Południowej do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Tu znajdziemy się zupełnie w innym świecie, następuje spotkanie z dziką, surową, patagońską przyrodą. Ushuaia jest najdalej wysuniętym na południe miastem świata. Ushuaia leży nad Kanałem Beagle u podnóża wysokich gór, z których spływają lodowce. Spacer po miasteczku, czujemy że jesteśmy naprawdę w „fin del mundo” - na końcu świata, jak reklamuje się sama miejscowość. Nocleg w hotelu w Ushuaia.

Dzień 6 Kanał Beagle

Rano rejs niewielkim statkiem po Kanale Beagle. Dla większości ustanowienie życiowego rekordu w podróży na południe (dalej jest już tylko przylądek Horn i Antarktyda). Widzimy skaliste wysepki zamieszkane przez setki kormoranów i innych ptaków, na skałach wylegują się lwy morskie. Podczas rejsu możemy poczuć zimny powiew Antarktyki. Powrót do Ushuaia, czas na zwiedzanie miasta. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 7 El Calafate

Dla chętnych opcjonalna wycieczka (dodatkowo płatna, informacje w Informatorze Przedwyjazdowym) do leżącego w pobliżu Parku Narodowego Tierra del Fuego. Park obejmuje góry i dzikie wybrzeża porośnięte bukiem południowym. Zatrzymujemy się w punktach widokowych, spacerując na niewielkie odległości. Przejazd na lotnisko i wylot do miasteczka El Calafate w Patagonii. Miasteczko położone jest nad jeziorem u stóp Andów Patagońskich. Nieco dalej na północ leżą skalne iglice Cerro Torre i Fitz Roy. El Calafatejest bazą wypadową do okolicznych atrakcji. Wiele tu sklepów z pamiątkami, dobrych restauracji i barów. Czas na spacery w El Calafate i nocleg.

Dzień 8 Perito Moreno

Przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares. Podziwianie wielkiego cudu natury i jednej z największych atrakcji nie tylko Argentyny, ale i świata. Jest to lodowiec Perito Moreno, który przegradza jezioro, powodując spiętrzenie wód prowadzące do przełamania lodowca zdarzające się raz na kilka lat. Perito Moreno obserwujemy z punktów widokowych. Chętnych namawiamy na widokowy rejs (dodatkowo płatny, cena ok. 18 USD) po jeziorze. Stateczek podpływa wprost pod potężną barierę lodową. Często można zaobserwować odpadające z hukiem bryły lodu. Powrót do El Calafate i tam nocleg.

Dzień 9 Torres del Paine

Tego dnia wyruszamy w drogę do chilijskiej Patagonii. Przekraczamy granicę i wjeżdżamy do Chile. Udajemy się do Torres del Paine, jednego z najpiękniejszych parków narodowych świata, a jak twierdzi piszący te słowa, może nawet najpiękniejszego. Napawamy się pięknem Patagonii przystając w kilku miejscach. Nocleg w rejonie parku.

Dzień 10 Torres del Paine

Pobyt w Torres del Paine. Zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w parku. Spacery, podziwianie krajobrazów z punktów widokowych. Skalne wieże, jeziora, wodospady, lodowce, dzikie zwierzęta z często obserwowanym guanako – to wszystko tworzy kwintesencję Patagonii. W Patagonii często wieją silne wiatry, musimy być dobrze przygotowani na każdą pogodę. Sceneria jest niesamowita przy każdej pogodzie, ale gdy dopisze szczęście i skalne iglice oświetla słońce, widoki są nieziemskie. Jedziemy nad jezioro Pehoe, podziwiamy wodospad Salto Grande i wiele innych ciekawych miejsc. Chętni mogą udać się w tym dniu na kilkugodzinny trekking z naszym pilotem. Podczas tej wycieczki zbliżymy się do potężnych skalnych iglic niemal na wyciągnięcie ręki. Powrót na nocleg.

Dzień 11 Punta Arenas

Wyjazd do Puerto Natales, miasteczka położonego nad fiordem Ultima Esperanza (Ostatniej Nadziei). Po postoju w tej miejscowości, kontynuowanie drogi do Punta Arenas. Dojazd do Punta Arenas leżącym nad Cieśniną Magellana. Spacer po mieście i spotkanie z samym Magellanem stojącym na cokole na centralnym placu. Nocleg w Punta Arenas.

Dzień 12 San Pedro de Atacama

Pożegnanie z Patagonią, przejazd na lotnisko i podróż samolotem kilka tysięcy kilometrów na daleką, pustynną północ Chile. W ciągu jednego dnia zmieniamy diametralnie klimat i krajobraz. Po przylocie przejazd do San Pedro de Atacama, miasteczka położonego na pustyni. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.

Dzień 13 Pustynia Atacama

Wycieczka do oaz i miasteczek położonych na pustyni w większości zamieszkanych przez Indian. Dojazd do pobliskiej osady Toconao z kolonialnym kościółkiem San Lucas. Spacer po solnym „jeziorze” Salar de Atacama. Podziwianie pustyni Atacama, jak dowodzą statystyki najsuchszego miejsca na ziemi. Po odpoczynku wyjazd na zachód słońca do pobliskiej Doliny Księżycowej. Spacer w pięknej scenerii z widokiem na Kordylierę Domeyki. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.

Dzień 14 Boliwia Altiplano

Dla chętnych niezwykle ciekawa, ale i forsowna wycieczka do Boliwii na Altiplano (dodatkowo płatna, możliwa tylko przy wcześniejszym zamówieniu, informacje o cenie i szczegółach w liście przedwyjazdowym). Są to obszary położone na wysokości znacznie przekraczające 4000 m n.p.m. Po długim podjeździe i przekroczeniu granicy boliwijskiej, szutrowa droga prowadzi nas do jeziora - Laguna Verde, gdzie zwykle żerują flamingi, a wokół pasą się dzikie wigonie. Jazda wśród dzikiego krajobrazu urozmaiconego stożkami wulkanicznymi jest niezapomnianym przeżyciem. Postoje umożliwią nam robienie zdjęć, które będą należały do najpiękniejszych. Uwaga, ze względu na przebywanie na dużych wysokościach, w wycieczce nie powinny brać udziału osoby mające jakiekolwiek problemy z układem krążenia i osoby źle znoszące wysokość. Powrót i nocleg w hotelu w San Pedro.

Dzień 15 Gejzery Tatio

Przed świtem wyjazd do położonych wysoko w Andach gejzerów. Droga biegnie coraz wyżej przez suche zbocza Andów. Gejzery Tatio leżą na wysokości ponad 4000 m n.p.m., wokół rozciągają się andyjskie szczyty. Gejzery uaktywniają się tylko wcześnie rano mieniąc się kolorami.Kąpiel nieopodal gejzerów w jeziorku zasilanym gorącymi źródłami. Podczas zjazdu w doliny mijanie wielkich kaktusów kandelabrowych, szansa na zdjęcia alpak i guanako. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Santiago de Chile. Nocleg w hotelu w Santiago.

Dzień 16 Santiago de Chile

Zwiedzanie miasta - Plaza de Armas – główny plac stolicy, katedra i inne gmachy. Oglądamy gmach La Moneda, siedzibę prezydentów Chile. Wyjazd na wzgórze San Cristobal z widoczną z daleka figurą Marii Dziewicy. Stąd mamy okazję do ujrzenia wspaniałego widoku miasta i łańcucha wysokich Andów. Wieczór spędzamy w dzielnicy Bellavista, ulubionego miejsca spotkań miejscowej bohemy. W jednej z licznych tutejszych restauracji zjemy pożegnalną kolację. Dla osób kończących wycieczkę to ostatnia okazja do degustacji chilijskiego wina w kraju pochodzenia. Nocleg w Santiago.

Dzień 17 Wylot

Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 18 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy.

Dzień 17 Opcja - Wyspa Wielkanocna

Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspą Wielkanocną (zwaną w języku wyspiarzy Rapa Nui). Przylot i zakwaterowanie w miasteczku Hanga Roa, które jest jedyną miejscowością na wyspie. Tego samego popołudnia poznawanie Rapa Nui, „największego muzeum archeologicznego świata”, jak określa się wyspę. Wjazd na stoki wygasłego wulkan Rano Kau. Zwiedzanie pozostałości wsi Orongo nad stromym klifem. Miejsce związane z kultem człowieka – ptaka rozsławione w filmie „Rapa Nui” z dramatycznym widokiem na skaliste wysepki Motu Nui, Motu Iti i Motu KaoKao. Podziwianie widoku z krawędzi wypełnionego wodą krateru Rano Kau. Zejście z wulkanu na piechotę, w drodze powrotnej wizyta w grocie kanibali na wybrzeżu. Wieczorem podziwianie moai w zachodzącym słońcu, możliwość kolacji w restauracji nad brzegiem oceanu i obejrzenia spektaklu tańców wyspiarskich (dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Hanga Roa.

Dzień 18 Wyspa Wielkanocna

Kolejny dzień zwiedzania wyspy. Wyjazd do stanowisk ahu – kamiennych platform, na których wznoszono olbrzymie posągi (moai). Przejazd pod stanowisko Tongariki, gdzie ustawiono najwięcej moai. Następnie podjedziemy pod wygasły wulkan Rano Raraku i dojdziemy do miejsca, gdzie w kamieniołomach wykuwano moai, które stad „wędrowały” na setki ahu na całej wyspie. Spacer po zboczach wulkanu. Podziwianie wielu posągów, w tym największego, nigdy nieukończonego. Postój na Anakena, jedynej piaszczystej plaży wyspy, zachowując ostrożność można tutaj wykąpać się w oceanie. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.

Dzień 19 Wylot z Wyspy Wielkanocnej

Wylot z Wyspy Wielkanocnej w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 20 Wylot

Wylot do Europy.

Dzień 21 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy.

Wycieczka objazdowa ARGENTYNA CHILE z wypadem do BOLIWII i URUGWAJU opcja: WYSPA WIELKANOCNA - 18 lub 21 dni cena

 

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
04.11 - 21.11(24.11).2019

5284 USD 

4439 USD (zniżka 16%)

950 USD  
05.03 - 22.03(25.03).2020

5284 USD 

4227 USD (zniżka 20%)

950 USD  

 

DOPŁATA DO OPCJI WYSPA WIELKANOCNA: 1635 USD

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe poza ewentualnymi indywidualnymi podatkami wylotowymi (ok.28 USD), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy wynajętymi, komfortowymi mikrobusami, transport wodny wg programu, śniadania w hotelach, posiłki wymienione w programie (3), noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach lub pensjonatach 4* i 3*, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota.

CENA NIE OBEJMUJE

Dopłaty do opcji „Wyspa Wielkanocna” 1635 USD. Obowiązkowego pakietu dewizowego 950 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, drobnych napiwków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie, wycieczek i aktywności opcjonalnych wymienionych w programie, pozostałych posiłków, wieczornych wyjść i imprez, ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki, dopłaty do pok.1-os 1180 USD (1380 USD z opcją Wyspa Wielkanocna).

UWAGI

Maksymalna liczba Uczestników - około 18, uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Posiłki dla chętnych organizuje pilot na bieżąco w lokalnych restauracjach. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przewoźnik Połączenie Przesiadki Uwagi
  • Wylot (nr AF 1047)
    06.03.2019 17:20:00
  • Powrót (nr AF 1046)
    23.03.2019 16:25:00
WARSZAWA BUENOS AIRES / SANTIAGO WARSZAWA PARYŻ -
ostatnia aktualizacja 05.02.2019 10:24

AKTUALNOŚCI

ARGENTYNA BRAZYLIA z Amazonią, Urugwajem i Paragwajem - 16 dni - wycieczka objazdowa

Dodano 01.07.2019 NOWY TERMIN 11 - 26 lipiec 2020 ! ZOBACZ

KOREA PÓŁNOCNA - OSTATNIE MIEJSCA NA WRZESIEŃ

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

ARABIA SAUDYJSKA Z "SAUDYJSKĄ PETRĄ" - JUŻ DOSTĘPNA!

Dodano 28.06.2019 ZOBACZ

A może Wielkanoc 2020 na MADAGASKARZE

Dodano 27.06.2019 ZOBACZ

PITCAIRN

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Arabia Saudyjska

Dodano 27.03.2019 ZOBACZ

Laureat nagrody Odys 2018

Dodano 07.03.2019 ZOBACZ

ALGIERIA - Wyprawa dla Przyjaciół Biura

Dodano 18.01.2019 ZOBACZ

Zapraszamy do krainy białych niedźwiedzi

Dodano 27.11.2018 ZOBACZ

PRZYJACIELE BIURA WRÓCILI Z TYBETU

Dodano 19.11.2018 ZOBACZ

NIECHLUBNY REKORD LOTNISKA W KATOWICACH - PYRZOWICACH

Dodano 18.10.2018 ZOBACZ

Nowy program NEPAL EVEREST BASE CAMP

Dodano 27.09.2018 ZOBACZ

W poszukiwaniu najlepszych ofert i najciekawszych miejsc w Azji wybraliśmy się właśnie na Targi Turystyczne do Malezji

Dodano 14.09.2018 ZOBACZ

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ