Afryka


TERMINY CENA/OS
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

- możesz stanąć na najwyższym szczycie Afryki trafiając do elitarnego grona zdobywców Kilimandżaro

- otrzymasz pamiątkowy dyplom wejścia na szczyt

- podczas trekkingu będziesz podziwiać wspaniałą scenerię i zmieniające się piętra roślinne

- poznasz możliwości swojego organizmu i psychiki

- nawiążesz nowe przyjaźnie

- masz okazję połączyć zdobycie szczytu ze zwiedzaniem innych fascynujących obszarów regionu

O wycieczce

Wielu z nas może pokusić się o zdobycie Kilimandżaro (5895 m n.p.m.). Aby osiągnąć  wierzchołek nie trzeba umieć się wspinać, wystarczy przyzwoita kondycja i pokonanie własnej słabości. Osoby na które nie działają duże wysokości odbiorą wejście na szczyt, jako bardzo łatwe. Pozostali musza przezwyciężyć dolegliwości związane z objawami choroby wysokościowej. Wszystkim proponujemy dzień aklimatyzacyjny, który radykalnie zwiększa szansę sukcesu, a nasi przewodnicy zadbają, by objawy związane z wysokością były jak najłagodniejsze. Na naszych wyprawach na sam szczyt dociera większość osób i od lat szczycimy się niezwykle wysokim współczynnikiem wyjść. Proponujemy najpopularniejszą trasę – Marangu, która jako jedyna oferuje możliwość noclegów w schroniskach, co daje bardzo dobre warunki wypoczynku i umożliwia wejście na szczyt nawet podczas gorszej pogody. Schroniska są bardzo ważne podczas ostatnich etapów, gdy noce są bardzo zimne.  Ale nawet jeśli komuś nie uda się stanąć na wierzchołku, już sam udział w wyprawie jest piękną przygodą. Wyprawy prowadzą znakomici i doświadczeni przewodnicy wraz z wypróbowanymi tragarzami i kucharzami.

DZIEŃ 1 PRZYLOT

Na lotnisku Kilimanjaro Airport (JRO) lub w innym wskazanym miejscu w rejonie miast Arusha lub Moshi będzie na Was czekać kierowca, który zabierze Was wprost do hotelu. Kierowca oczekuje z tabliczką z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W każdym momencie możecie zadzwonić na nasz awaryjny numer telefonu czynny non stop i nasz pracownik pomoże Wam trafić we właściwe miejsce. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Po przylocie przejazd prywatnym transportem do hotelu w mieście Arusza. Nocleg w Aruszy.

DZIEŃ 2 POCZĄTEK WYPRAWY

Przejazd pod masyw Kilimandżaro do wsi Marangu (ok. 2 godz.). Od tego miejsca zaczyna się część trekkingowa. Tylko przy drodze Marangu zwanej popularnie „Coca Cola Route” zbudowano schroniska, co pozwala wchodzącym dobrze wypocząć, ogrzać się i zwiększyć szanse zdobycia szczytu. W tym dniu pokonamy różnicę wzniesień 800 m na trasie 7 km z Marangu do Mandara. Jest to zaledwie 4-5 godzin łatwego marszu wygodną ścieżką przez gęsty, wiecznie zielony las. Lunch i kolację przygotowują nasi kucharze. Nocleg w schronisku Mandara na wysokości 2700 m n.p.m.

DZIEŃ 3 MANDARA - HOROMBO

Przejście z Mandara do Horombo. W tym dniu jest przewidziana do pokonania różnica wzniesień 1020 m na trasie o długości 11 km (ok. 5-7 godzin marszu). Ścieżka biegnie już powyżej lasu przez zmieniające się piętra roślinne, a w oddali zaczyna się pojawiać wierzchołek Kilimandżaro. Rozkoszujemy się piękną przyrodą, mając czas na liczne postoje na odpoczynek i fotografowanie. Obiad i kolacja. Nocleg w schronisku Horombo na wysokości 3720 m n.p.m.

DZIEŃ 4 AKLIMATYZACJA I STOKI MAWENZI

Dzień przeznaczony na aklimatyzację. Zalecany odpoczynek, krótkie spacery, a dla osób posiadających dość siły wycieczka piesza na stoki pobliskiego, skalistego wulkanu Mawenzi, bocznego wierzchołka masywu. Okazja do pięknych fotografii i przebywania w górskiej scenerii. Dzień na tej wysokości znacznie zwiększa nasze szanse wejścia na szczyt. Obiad i kolacja. Nocleg w schronisku Horombo.

DZIEŃ 5 HOROMBO - KIBO

Przejście z Horombo do Kibo. Przewidziana do pokonania różnica wzniesień to ok. 1000 m na trasie 10 km (ok. 6 godzin marszu). Ścieżka przebiega przez tereny pokryte skąpą roślinnością, a po minięciu ostatniego źródła wody wchodzi w niemal pozbawione roślinności piętro wysokogórskie. Obiad i kolacja serwowana jest jak zwykle przez naszych wspaniałych kucharzy. Odpoczynek w schronisku Kibo na wysokości 4800 m n.p.m.

DZIEŃ 6 SZCZYT KILIMANDŻARO

Zwyczajowo w nocy rozpoczyna się podejście na szczyt. Ścieżka prowadzi piargami i stromym stokiem pokrytym wulkanicznym pyłem. O świcie powinniśmy się znaleźć na krawędzi krateru na tzw. Gilman’s Point, skąd rozpościera się genialny widok na krater i pola lodowe. Już za samo zdobycie Gilman’s Point też zostaniemy uhonorowani dyplomem. Dalej ścieżka biegnie krawędzią krateru na Uhuru, najwyższy punkt masywu Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) i całej Afryki. Przy wejściu nie ma trudności technicznych, ale wysokość daje o sobie znać. Każdy kto straci siły lub będzie się gorzej czuł i postanowi zawrócić, może zejść z przewodnikiem do schroniska. Jeszcze tego samego dnia następuje zejście do Horombo. Szybka utrata wysokości powoduje coraz lepsze samopoczucie. Obiad i kolacja. Nocleg w schronisku.

DZIEŃ 7 ZEJŚCIE Z KILIMANDŻARO

Dalsze zejście do Mandara i dalej do wsi Marangu. Z powrotem szybko mijamy strefy roślinne. Trekking kończy się uroczystym wręczeniem dyplomów zdobycia wierzchołka lub Gilman’s Point. Nocleg w Aruszy lub w Moshi, mieście położonym u podnóża Dachu Afryki. Rozkoszujemy się prawdziwą łazienką, ciepłą wodą i przyjemnym klimatem.

DZIEŃ 8 WYLOT LUB WYJAZD

Prywatny transport odwiezie Was na lotnisko lub w inne wskazane miejsce w rejonie Aruszy lub Moshi.

 

WYJAZDY  CENA DLA 2 OSÓB CENA DLA 4 OSÓB CENA DLA 6 OSÓB

 CO PIĄTEK

LIPIEC-GRUDZIEŃ

28.07 - 04.08.2017

:

08.12 - 15.12.2017

 

 

 

1899 USD/OS

 

 

 

 

1778 USD/OS

 

 

 

1715 USD/OS

 

 

KIEDY NAJLEPIEJ?

Należy unikać tzw. dużej pory deszczowej, która zaczyna się zwykle w marcu i trwa do maja. Deszcze (a wyżej śnieg) zdarzają się też nieco częściej w okresie listopad/grudzień. Najzimniej jest podczas naszych miesięcy letnich.

WASZE HOTELE

Przed i po trekkingu oferujemy lodże i hotele o standardzie ok. 3* lub wyższym. Podczas trekkingu nocujemy w schroniskach w pokojach 4 lub więcej osobowych z możliwością łóżek piętrowych.

PŁATNOŚĆ   
I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - płatność do 100% - 30 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

PAKIET OBEJMUJE

- 2 noclegi ze śniadaniami w przed i po trekkingu w hotelu lub lodży (ok. 3*)

- prywatny transport

- noclegi w schroniskach podczas wyprawy na Kilimandżaro (sale 4 lub wieloosobowe)

- kolacje i obiady wg programu (pełne wyżywienie podczas wejścia na Kilimandżaro – posiłki przygotowuje kucharz wyprawy)

- napoje podczas trekkingu (woda, herbata, kawa)

- wszelkie opłaty administracyjne, wstęp do parku narodowego, opłaty za pozwolenie wejścia na Kilimandżaro

- przewodnicy (jęz. angielski)

- kierowcy, tragarze, kucharze

- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż,

- opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

- Informator Przedwyjazdowy w języku polskim

- dostęp do awaryjnej linii telefonicznej 24/h w języku polskim

 

CENA NIE OBEJMUJE

- biletów lotniczych

- zwyczajowych napiwków (ich orientacyjna wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym)

- wizy płatnej na granicy wg aktualnej stawki (obecnie 50 USD)

- ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,8% ceny)

- ewentualnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.)

 

UWAGI

WYJAZD INDYWIDUALNY

Wycieczka jest realizowana od dwóch osób.

Wizy dla obywateli RP nie są wymagane

Wymagana żółta książeczka szczepień z wpisanym szczepieniem p. żółtej febrze w przypadku wjazdu z Kenii lub innego kraju zagrożonego

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu.

Wyprawa  jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających minimalną sprawność i kondycję, aby pokonywać dziennie kilkugodzinne odcinki.

Nie są wymagane żadne umiejętności wspinaczkowe.

Uczestnikom wysyłamy Informator Przedwyjazdowy, a w nim szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy wraz z listą niezbędnego ekwipunku.

Każdy Uczestnik dysponuje awaryjnym telefonem biura czynnym 24h/dobę.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 POLSKI PILOT PODCZAS CAŁEGO POBYTU - CENA NA ZAPYTANIE.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ