Azja


TERMINY CENA/OS
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

- pospacerujemy znanym Newskim Prospektem

- zobaczymy bajkową katedrę Zbawiciela na Krwi oraz słynny sobór Kazański

- zwiedzimy znane na całym świecie muzeum Ermitaż

- popłyniemy po pełnych uroku licznych kanałach miasta.  

- dotkniemy się rosyjskiej kultury i tradycji, które zachwycają swoim bogactwem

- spróbujemy prostej, ale wyśmienitej kuchni rosyjskiej

 

O wycieczce

„Kulturalna stolica Rosji”, „ Wenecja Północy” , "miasto białych nocy" -  Sankt Petersburg  to bez wątpienia najpiękniejsze  i najbardziej europejskie miasto Rosji .

Była stolica imperium Rosyjskiego, została wzniesiona  jeszcze na początku XVIII  przez cara Piotra I  i miała być wzorcem potęgi i majestatu państwa. I tak naprawdę do teraz niewiele jest miejsc na  świecie, które mogą pochwalić się taką ilością zabytków, zbiorów muzealnych, teatrów i oper, siedzib i pałaców, parków i pomników. Dzięki temu, w jednym rzędzie z Rzymem, Paryżem i Wiedniem, Sankt Petersburg w 1990 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Dzień 1 PRZYJAZD I PIERWSZE SPOTKANIE Z SANKT PETERSBURGIEM

Przylot lub przyjazd do Skt. Petersburga. Na dworcu lub lotnisku będzie na Was czekać kierowca, który zabierze Was wprost do hotelu. Kierowca oczekuje po wyjściu ze strefy celnej i trzyma tabliczkę z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W każdym momencie możecie zadzwonić na nasz awaryjny numer telefonu czynny non stop i nasz pracownik pomoże Wam trafić we właściwe miejsce. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Po przylocie przejazd prywatnym transportem do hotelu. Zakwaterowanie w pokoju zwykle jest możliwe ok. godz. 15. Ewentualna wcześniejsza godzina zakwaterowania zależy od dostępności miejsc i hotelu. Po krótkim odpoczynku zaczynamy naszą przygodę w Sankt Petersburgu. Podczas wycieczki z przewodnikiem będziemy podziwiać słynny Newski Prospekt – tętniącą życiem, główną reprezentacyjną ulicą miasta, pełną uroczych paradnych pałaców, barokowych kamienic, muzeów, kin, teatrów, najlepszych sklepów i restauracji. Zobaczymy potężną bryłę Soboru Kazańskiego, bajkową katedrę Zbawiciela na Krwi, wzniesionego na środku placu Dekabrystów najbardziej znanego z Petersburskich pomników Jeźdźca Miedzianego, monumentalną budowlę największej świątyni miasta – Soboru Izaaka, perłę petersburskiego baroku – Monastyr Smolny, Pole Marsowe, Ogród Letni i wiele innych niesamowitych zabytków. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 2 OKOLICE PETERSBURGA – CARSKIE SIOŁO

Po śniadaniu w hotelu wyjeżdżamy zwiedzać Carskie Sioło, które słynie ze swoich wspaniałych pałaców, pawilonów, ogrodów oraz innych zabytków przypominających minioną świetność carskiej Rosji. Sioło zostało zaprojektowane i wybudowane pod kierownictwem słynnego włoskiego architekta Rastrellego i służyło jako rezydencja władców Katarzyny I, a następnie cesarzowej Elżbiety oraz imperatrycy Katarzyna II. Zwiedzimy w tym miejscu Wielki Pałac Katarzyny wraz z jeszcze bardziej słynną niż sama rezydencja Bursztynową Komnatą, która od 2003 roku jest udostępniona zwiedzającym. Zajrzymy i znajdziemy chwilę wytchnienia w Parku Katarzyny. Parkowe pawilony – Zimne Łaźnie, Agatowe Komnaty, Galeria Camerona – są jednym z największych osiągnięć klasycyzmu w architekturze rosyjskiej. Po południu powrót do miasta, czas wolny. Możliwość zarezerwowania spektaklu, koncertu lub uroczystej kolacji (nie ujęte w cenie, na zapytanie). Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 3 ERMITAŻ I REJS STATKIEM

Zaczynamy wycieczkę z placu Pałacowego – tradycyjnego miejsca organizowania ogólnonarodowych uroczystości, nazwanego tak od stojącego w pobliżu najważniejszego carskiego Pałacu Zimowego. Ten majestatyczny budynek z zielonymi fasadami, składający się z ponad 1000 pomieszczeń, pozostawia niezapomniane wrażenie i zajmuje czołowe miejsce w architektonicznym zespole słynnej na cały świat galerii sztuk i muzeum Ermitaż. Te muzeum jest prawdziwą mekką dla miłośników sztuki – w ciągu dwóch i pół wieku zgromadzono w nim jedną z największych kolekcji, liczącą około trzy miliony dzieł sztuki i innych eksponatów historycznych. Po południu mamy zaplanowany rejs statkiem z programem kulturalnym po malowniczych rzekach i kanałach „Wenecji Północy”. Ta romantyczna przejażdżka przy muzyce na żywo pozwoli zapoznać się z miastem w nieco inny sposób. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 4 WYJAZD

Wykwaterowanie z pokoju najpóźniej ok. godz. 12.00. W zależności od godziny lotu powrotnego o określonej godzinie będzie na Was czekać kierowca, który zabierze Was na lotnisko, dworzec kolejowy lub inne wskazane miejsce w mieście.

 

 WYJAZD CENA 1 POKÓJ DWUOSOBOWY CENA 2 POKOJE DWUOSOBOWE  CENA 3 POKOJE DWUOSOBOWE

CO CZWARTEK 

WRZESIEŃ - GRUDZIEŃ

07.09 - 10.09.2017

:

07.12 - 10.12.2017

 

 

 

 885 USD/OS

 

 

 

 

690 USD/OS

 

 

 

 655 USD/OS

 


Płatność:
I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  płatność do 100% - 30 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty

 

KIEDY NAJLEPIEJ?

Wysławione przez wielu  poetów, kompozytorów, malarzy, czarujące miasto nad Newą ma swój urok w każdej porze roku – czy podczas słynnych białych nocy, które występują tu od końca maja do początku lipca, czy też  podczas sezonu jesienno-zimowego, kiedy to często można spodziewać się ocieplenia, a średnia temperatura stanowi - 8 st. C. Amatorzy mrozów i śniegu mogą wybrać się nawet w środku zimy. Warto pamiętać, że w tym rejonie na skutek wpływów klimatu morskiego pogoda jest zmienna.

WASZ HOTEL

Solo Sokos Hotel Vasilievsky 4*

Hotel ten zlokalizowany jest w samym sercu miasta na Wyspie Wasilewskiej blisko mostu Błagowieszczeńskiego oraz nabrzeża Newy. Z obiektu można łatwo i szybko   dotrzeć do Placu Pałacowego i Państwowego Muzeum Ermitażu oraz innych ciekawostek miasta. Wszystkie pokoje odznaczają się wysokim stopniem komfortu oraz indywidualnym wystrojem. Śniadania są serwowane w formie zróżnicowanego bufetu.

Hotel możecie zobaczyć na stronach

https://www.sokoshotels.fi/en

 

PŁATNOŚĆ   

I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - płatność do 100% - 30 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

PAKIET OBEJMUJE

- wizę do Rosji wraz z kosztami pośrednictwa

- 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu 4*

- prywatny transport  samochodami lub busami

- wycieczki wg programu

- lokalni kierowcy

- przewodnicy lokalni (język polski)

- opłaty za wstępy

- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

- informator przedwyjazdowy w języku polskim

- dostęp do awaryjnej linii telefonicznej 24/h w języku polskim

 

CENA NIE OBEJMUJE

- biletów lotniczych lub kolejowych

- zwyczajowych napiwków (ich wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym),

- pozostałego wyżywienia,

- ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,8% ceny),

- ewentualnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.),

 

UWAGI

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy do Rosji. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura powinien być złożony ok. 4 tyg. przed wyjazdem.

Pakiet „ROSJA Skt. Petersburg” można połączyć z pakietem „ROSJA Moskwa”.

 

 

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ