Ameryka Północna i Środkowa


TERMINY CENA/OS
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

DLACZEGO WARTO?

- wyjdziesz na spotkanie majestatycznym i ciągle czynnym wulkanom

- zanurzysz się w gorących źródłach, które energię czerpią wprost z Ziemi

- pospacerujesz w koronach tropikalnych drzew

- spotkasz wielokolorowe ptaki oraz delikatne motyle

- zakosztujesz relaksu na piaszczystych plażach Pacyfiku

- dotkniesz dzieł sztuki, które stworzyła natura

 

O wycieczce

Kostaryka od lat przyciąga turystów z całego świata swoją czystą naturą. Jest krajem o bardzo dużym udziale procentowym parków narodowych w powierzchni kraju. A już niedługo planuje stać się pierwszym krajem świata korzystającym tylko z odnawialnej „zielonej energii”. To wszystko w połączeniu z wielką bioróżnorodnością sprawia, że jest fantastycznym celem podróży.

W czasie tego wyjazdu zobaczycie to co ten niewielki kraj ma najcenniejszego. Majestatyczne wulkany wyrzucające masy popiołów i lawy przypomną, że jesteście w strefie, gdzie Ziemia żyje i się zmienia. Zielone lasy pełne są wielu gatunków roślin i zwierząt . Gorące źródła pomogą się zrelaksować po intensywnym zwiedzaniu. Na osoby żądne wrażeń czekają spacery to wiszących mostach w Monteverde. Preferującym spokojniejszy wypoczynek Kostaryka oferuje piękne piaszczyste plaże i błogie lenistwo. A my proponujemy, żeby te aktywności połączyć i przeżyć niezapomnianą przygodę. Potrzeba do tego tylko 8 dni!

 

Dzień 1 PRZYLOT

Na lotnisku w San Jose będzie na Was czekać kierowca, który zabierze Was wprost do hotelu. Kierowca oczekuje po wyjściu ze strefy celnej i trzyma tabliczkę z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W każdym momencie możecie zadzwonić na nasz awaryjny numer telefonu czynny non stop i nasz pracownik pomoże Wam trafić we właściwe miejsce. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Po przylocie przejazd prywatnym transportem do hotelu. Nocleg w hotelu w San Jose.

Dzień 2 PARK NARODOWY POAS VOLCANO

Rano, po śniadaniu, prosto z hotelu razem z prywatnym przewodnikiem wyruszycie na eksplorację Parku Narodowego Poas Volcano. Godzina spotkania w hotelowym lobby widnieje w dokumentach podróży, podobnie jak wszystkie inne godziny spotkań. Pierwszy postój będziecie mieli na plantacji Doka Estate, aby zobaczyć jak wygląda proces uprawy i produkcji kawy – skarbu narodowego Kostaryki. Następnie udacie się już bezpośrednio w pobliże wulkanu Poas i rozpoczniecie krótkie podejście nad krawędź jednego z kraterów wulkanicznych. Zobaczycie dymiący kocioł i wspaniałe niebieskie jezioro Botos. Po zejściu z wulkanu pojedziecie do ogrodów wokół wodospadów La Paz – prywatnego rezerwatu dzikiej natury, gdzie przemierzając ścieżki spacerowe możecie zaobserwować ponad sto różnych gatunków roślin i zwierząt. Będziecie mieli również okazję do spotkania z przepięknymi motylami w specjalnie przygotowanym obserwatorium. A to wszystko przy ciągłej obecności wspaniałych wodospadów. W tym dniu zjecie typowy kostarykański lunch i po południu udacie się w drogę do miejscowości La Fortuna u stóp kolejnego wulkanu – Arenal, gdzie przenocujecie.

Dzień 3 WULKAN ARENAL

Po spokojnym poranku w hotelu czekać na Was będzie przewodnik, który zabierze was na spotkanie z wulkanem Arenal. To jeden z najaktywniejszych sejsmicznie wulkanów na półkuli zachodniej. Jednak bez obaw – jego aktywność jest cały czas monitorowana, aby zapewnić przybywającym gościom maksymalne bezpieczeństwo. System ścieżek prowadzi przez las naznaczony potężną siłą lawy wulkanicznej. Z punktu widokowego „Mirador Arenal 1968” będziecie mogli przyjrzeć się pięknej sylwetce „żyjącej góry”. Wczesnym popołudniem przewodnik odprowadzi Was do bram lokalnego raju – gorących źródeł Tabacón. To niezwykłe miejsce prezentuje doskonałą harmonię pomiędzy dziką naturą, gorącą i leczącą wodą oraz współczesnymi instalacjami SPA. W ramach pobytu macie zapewnione lunch i kolację w formie bufetu złożonego z lokalnych specjałów. Jeśli sobie tego zażyczycie doświadczeni masażyści i terapeuci zadbają o odprężenie całego ciała. Wieczorem wrócicie na nocleg.

Dzień 4 WISZĄCE MOSTY MONTEVERDE

Tego dnia wyjeżdżacie z La Fortuna w kierunku rezerwatu Monteverde. Licząca ok. 3,5 godziny trasa prowadzi w większości wzdłuż największego sztucznego zbiornika wodnego Ameryki Środkowej – jeziora Arenal. Kiedy dojedziecie na miejsce zobaczycie, że tu las jest jakby nieco inny. Bardziej tajemniczy, ponieważ spowity mgłą. Niskie chmury to znak rozpoznawczy tego ekosystemu. W czasie pobytu udacie się na spacer do rezerwatu Santa Elena, gdzie można spotkać jednego z najładniejszych ptaków świata – quetzala. Najwięcej emocji budzą jednak spacery w Sky Adventures Monteverde. To tutaj czekać na Was będzie dreszczyk emocji – wiszące mosty, platformy widokowe ponad drzewami czy zjazdy na linach nad koronami drzew (dla chętnych). Rezerwat Monteverde słynny jest z specyficznego mikroklimatu. Bardzo zielony las deszczowy, las mglisty, ogromna bioróżnorodność czy odgłosy zwierząt (np. wyjców) to cały urok tego miejsca. Nocleg w okolicach rezerwatu Monteverde.

Dzień 5 PARK NARODOWY BARRA HONDA I PIĘKNY TAMARINDO

Po leniwym poranku ruszycie na dalszy podbój Kostaryki. Malowniczymi trasami udacie się na zachód w kierunku plaż Pacyfiku. Jednak zanim dotrzecie to oceanu czeka Was postój w przepięknym a mniej znanym Parku Narodowym Barra Honda. Niezwykła, płaska góra kryje w sobie wiele tajemnic, w tym jaskinie z wspaniałymi naturalnymi rzeźbami wewnątrz. Razem z przewodnikiem odkryjecie nieco sekrety tego obszaru, podczas niezbyt wymagającego trekkingu. Po południu jedziecie już bezpośrednio do Tamarindo – pięknego kurortu, który oferuje szereg atrakcji i wspaniałe warunki do opalania. Zostaniecie zakwaterowani w wyjątkowym hotelu z piękną plażą. Będziecie mogli samodzielnie pospacerować po miasteczku i relaksować się według własnych upodobań. Nocleg w hotelu nad oceanem.

Dzień 6 BAJKOWE PLAŻE PACYFIKU

Czas wolny na wypoczynek na plaży. Tego dnia macie również możliwość aktywnego spędzenia czasu. Możecie spróbować swoich sił w surfowaniu na desce, wybrać się na kajaki, odwiedzić okoliczne miejscowości. Do licznych opcji na spędzenie wolnego czasu należą także trekkingi po interesującej okolicy, przejażdżki rowerowe czy też jazda konna wprost po plaży. Godne polecenia są rejsy po Pacyfiku lub wodach lasu namorzynowego, które pokochają wielbiciele zwierząt, sportów wodnych i nadmorskich scenerii. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 BAJKOWE PLAŻE PACYFIKU

Podobnie jak dzień wcześniej możecie kontynuować swój wypoczynek na plaży lub wybrać się na jakąś wycieczkę fakultatywną. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 WYLOT

Czas na plaży. Jeśli nie przedłużacie pobytu nad oceanem i nie macie innych planów, w cenie pakietu otrzymujecie bezpłatny transfer na lotnisko lub inne wskazane miejsce w San Jose. Ta podróż zajmuje ok. 4,5 godziny.

 WYJAZD CENA 1 POKÓJ DWUOSOBOWY CENA 2 POKOJE DWUOSOBOWE  CENA 3 POKOJE DWUOSOBOWE

CO WTOREK

LISTOPAD - MARZEC

 07.11 - 14.11.2017

:

5.12 - 12.12.2017

:

16.01 - 23.01.2018

20.03 - 27.03.2018

 

 

 

 

  1580 USD/OS

 

 

 

 

 

1214 USD/OS

 

 

 

 

  1080 USD/OS

 

KIEDY NAJLEPIEJ?

W Kostaryce występują dwie pory roku: sucha i deszczowa. Najlepiej wybrać się w porze suchej trwającej od połowy grudnia do połowy kwietnia w części centralnej i na Wybrzeżu Pacyfiku.

 

WASZE HOTELE

Podczas objazdu jesteście zakwaterowani w starannie dobranych hotelach i lodżach w standardzie 3*.

Podczas pobytu nad Pacyfikiem będziecie wypoczywać w

Hotel Tamarindo Diria Beach Resort (4*)

Obiekt ten położony jest tuż przy piaszczystej plaży Tamarindo – jednej z najpiękniejszych z całej Kostaryce. Znajduje się tu bogata infrastruktura dedykowana gościom (w tym 4 baseny, 5 restauracji, bary). Pokoje w obiekcie są duże, gustownie urządzone i wyposażone we współczesne, stylowe meble. Śniadania w hotelu serwowane są w formie bufetu. Są bardzo zróżnicowane, z dużą ilością owoców. Hotel posiada 240 pokoi.

Hotel możecie zobaczyć na stronach:

www.tamarindodiria.com

 

PŁATNOŚĆ   

I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - płatność do 100% - 30 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

PAKIET OBEJMUJE

- 4 noclegi ze śniadaniami w lodżach i hotelach 3*

- 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu 4*

- prywatny transport klimatyzowanymi samochodami lub busami

- kierowcy/przewodnicy lokalni (język angielski)

- koszty wycieczek wraz z biletami wstępów

- wyżywienie wymienione w programie

- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż,

- opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

- Informator Przedwyjazdowy w języku polskim

- dostęp do awaryjnej linii telefonicznej 24/h w języku polskim

 

CENA NIE OBEJMUJE

- biletów lotniczych

- wyżywienia poza śniadaniami i posiłkami podanymi w programie

- zwyczajowych napiwków (ich orientacyjna wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym)

- ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,8% ceny)

- ewentualnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.)

 

UWAGI

Wycieczka jest realizowana od dwóch osób.

Wizy dla obywateli RP nie są wymagane.

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu.

Nie ma obowiązkowych szczepień.

Każdy Uczestnik dysponuje awaryjnym telefonem biura czynnym 24h/dobę.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

 

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ