Azja


TERMINY CENA/OS
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

- odwiedzisz Bhutan i spędzisz pięć dni w baśniowym buddyjskim królestwie

- zdobędziesz Tygrysie Gniazdo, słynny klasztor zawieszony pod skałami

- zwiedzisz Paro, Thimpu i Punakhę, czyli wszystkie najważniejsze miejscowości kraju

- poczujesz się wspaniale wśród górskich krajobrazów i odetchniesz krystalicznie czystym powietrzem

- zapoznasz się z kulturą i religią "najszczęśliwszego kraju świata" zwiedzając buddyjskie dzongi

O wycieczce

O urokach Bhutanu nie trzeba nikogo przekonywać. Gdy znajdziemy się w tym szczęśliwym królestwie, sami stajemy się szczęśliwi pozostawiając za sobą nasz zwariowany i zabiegany świat. Bhutan to perła kulturowa nie mająca sobie równych w świecie. Choć jest to kraj himalajski, nie nocujemy na dużych wysokościach i nie występują związane z tym dolegliwości. Wyjazd jest stosunkowo krótki, gdyż nie jest to wielkie królestwo. Nie ograniczamy się wyłącznie do „zaliczenia” Bhutanu, jesteśmy naprawdę w najciekawszych miejscach tego pięknego kraju i mamy poczucie nasycenia się spokojem i harmonią najszczęśliwszego kraju świata, jak dowodzi wiele badań naukowych.

Dzień 1 PRZYLOT I THIMPHU

Na lotnisku w Paro będzie na Was czekać przewodnik, z którym będziecie podróżować dalej i zwiedzać piękny Bhutan. Przewodnik oczekuje po wyjściu ze strefy celnej i trzyma tabliczkę z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Po wylądowaniu pojedziecie do Thimphu, stolicy kraju. To prawda, rzeczywiście jesteśmy w królestwie najszczęśliwszych ludzi świata! Zwiedzacie miasto - rzut oka na siedzibę rządu bhutańskiego, wizyta w szkole artystycznej. Dokładny program zależy od inwencji miejscowego przewodnika. Spacerujecie po schludnych ulicach zaglądacie do sklepów. Nocleg w hotelu w Thimphu (ok. 2300 m n.p.m.).

Dzień 2 PODRÓŻ DO PUNAKHA

Wyjazd z hotelu. Prawdopodobnie zajdziecie na plac, na którym Bhutańczycy często strzelają z łuku – to narodowy sport i pasja mieszkańców kraju. Łucznicy nie zważając na niebezpieczeństwo stoją przy tarczach, do których strzelają przeciwnicy. Zwiedzacie stary klasztor buddyjski Changhangka, a także miejsce, gdzie utrzymuje się w niewoli takina, endemicznego ssaka będącego symbolem kraju. Podróż do Punakha, niewielkiej miejscowości zagubionej w himalajskiej dolinie. Po drodze zatrzymacie się na chwilę na przełęczy Dochu La (3140 m n.p.m.). Zobaczycie liczne flagi modlitewne umieszczane tu przez Bhutańczyków i aż 108 czortenów, czyli niewielkich stup buddyjskich. W oddali przy dobrej widoczności można dostrzec Gangkar Punsum (7570 m n.p.m.), najwyższy szczyt kraju. Zjazd do Punakha (1250 m n.p.m.). Jeśli tylko macie ochotę, przewodnik zabierze Was na spacer po wiejskich okolicach i opowie o miejscowych zwyczajach. Jeden z nich Nocleg w Punakha w hotelu.

Dzień 3 DZONG W PUNAKHA I PARO

Pobyt w Punakha. Zwiedzanie największej atrakcji okolicy - wspaniałego królewskiego dzongu (fortecy, klasztoru i budynku administracyjnego w jednym) w Punakha. Położona nad rzeką budowla robi wielkie wrażenie. Dzong jest pełen życia, zobaczymy mnichów i dowiemy się o jego funkcjonowaniu. Krótki spacer po okolicy, przez wiszący most przedostaniemy się na drugą stroną rzeki. Następnie podróż do Paro, miasta położonego w dolinie o tej samej nazwie. Zwiedzanie pełnego pięknych domów centrum, wszędzie panuje spokój, a od Bhutańczyków możemy spodziewać się łagodnych uśmiechów i przyjaznych gestów. Nocleg w Paro.

Dzień 4 TYGRYSIE GNIAZDO

Kilkugodzinna piesza wycieczka (możliwość wyjechania na grzbiecie muła za dodatkową opłatą) do legendarnego klasztoru - pustelni Taktsang, czyli “Tygrysiego Gniazda” zawieszonego na urwisku nad doliną. Już w VIII w. medytował tu tybetański mistrz, Guru Padmasambhawa, a po nim wielu innych słynnych joginów i mistrzów. Późnym popołudniem zwiedzanie twierdzy - klasztoru Paro Dzong (tu kręcono film „Mały Budda” Bertolucciego). Powrót do Paro i nocleg.

Dzień 5 WYLOT

Jedziecie na lotnisko i z prawdziwym żalem żegnacie się z Bhutanem, krajem najszczęśliwszych ludzi świata. Wylot z Paro.

 WYJAZD CENA 1 POKÓJ DWUOSOBOWY CENA 2 POKOJE DWUOSOBOWE  CENA 3 POKOJE DWUOSOBOWE

CO PONIEDZIAŁEK

WRZESIEŃ - GRUDZIEŃ

04.09 - 09.09.2017

:

04.12 - 08.12.2017

 

 

 

 1230 USD/OS

 

 

 

 

920 USD/OS

 

 

 

 876 USD/OS

 

KIEDY NAJLEPIEJ?

Idealnym momentem, by odwiedzić Bhutan jest okres marzec – maj oraz wrzesień – listopad. Panują wtedy umiarkowane temperatury 10 – 18 st. C i często utrzymuje się ładna, słoneczna pogoda, a co za tym dobra widoczność. Podczas naszej zimy w Bhutanie rzadko pada, ale jest dosyć chłodno i temperatury w nocy spadają często poniżej zera. 

 

PŁATNOŚĆ   

I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - płatność do 100% - 30 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

PAKIET OBEJMUJE:

- 4 noclegi w hotelach wybranych przez stronę bhutańską (pokoje z łazienkami)

- pełne wyżywienie  (3 x dziennie) i gorące napoje

- butelkowana woda dostępna w samochodach lub busach

- prywatne przejazdy na całej trasie wygodnymi pojazdami

- lokalni kierowcy/przewodnicy (język angielski) do dyspozycji podczas przejazdów i zwiedzania

- koszty uzyskania wizy

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie

- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

- opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

- biletów lotniczych

- zwyczajowych napiwków (ich wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym)

- kosztów wiz w krajach tranzytowych

- zimnych napojów do posiłków

 

UWAGI:

Należy posiadać paszport z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu.

 

Biuro pośredniczy przy uzyskaniu wizy bhutańskiej. W celu uzyskania wizy należy udzielić odpowiednich informacji wg instrukcji otrzymanych z biura.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Każdy Uczestnik otrzymuje około 2 tygodnie przed wyjazdem niezbędne vouchery i Informator Przedwyjazdowy w języku polskim. Każdy Uczestnik dysponuje awaryjnym telefonem biura czynnym 24h/dobę.

 

Pakiet „Bhutan – pięć dni w baśniowym buddyjskim królestwie” można połączyć z jednym z niżej wymienionych pakietów

INDIE Złoty Trójkąt i Radżastan

TAJLANDIA Bangkok

TAJLANDIA Krabi

 

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ