Australia i Oceania


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Wyspa Tanna – wulkan Yasur i melanezyjskie wioski
• Samoa – esencja kultury polinezyjskiej
• Fidżi – kraina „bula”
• Tonga – ostatnie królestwo Polinezji
• Najpiękniejsze plaże i rafy koralowe
• Wyspy Salomona – egzotyka i echa II Wojny Światowej
• Kiribati – znikająca republika

O wycieczce

Wycieczka wymaga od nas bardzo długich podróży samolotami oraz licznych przelotów lokalnych między wyspami. Jeśli ktoś nie lubi latać, powinien poważnie zastanowić się nad udziałem w wyprawie. Po przylocie czeka nas poznawanie miejsc dalekich, czasem pięknych, czasem dziwnych, będziemy mieć wrażenie znalezienia się na końcu świata. Wybraliśmy najpiękniejsze wyspy Melanezji i Polinezji, na które już od lat wyjeżdżały nasze grupy. W oparciu o dostępne przeloty i duże doświadczenie stworzyliśmy bez wątpienia najlepszy program zwiedzania Południowego Pacyfiku. Łagodny klimat, idylliczne krajobrazy, białe plaże, koralowe atole, ludzie pozbawieni jakiejkolwiek agresji, egzotyka – to obraz południowych wysp, który nosimy od dzieciństwa i który oglądamy na własne oczy. Nie jest to wycieczka trudna, nie gonimy od zabytku do zabytku (których na wyspach prawie nie ma), mamy czas na dobrego drinka, atrakcje kulinarne i zaprzyjaźnienie się. Będąc na tropikalnych wyspach znajdziemy się też oczywiście na pięknych plażach i warto korzystać z możliwości kąpieli i nurkowania w ciepłych wodach Pacyfiku. Opcja odwiedzenia podczas tej wyprawy leżącego poza turystycznymi szlakami  państwa Kiribati jest skierowana wyłącznie do osób, które mają świadomość, gdzie jadą… No i należy się pośpieszyć, istnieją prognozy, że Kiribati zniknie z powierzchni Ziemi już w roku 2050.


Dzień 1-2 Przelot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Długa podróż lotnicza z przesiadkami na Południowy Pacyfik. Możliwość noclegu tranzytowego (w cenie wycieczki).

Dzień 3 Wyspy Vanuatu

Przylot na wyspy Vanuatu, naszym zdaniem jeden z najciekawszych archipelagów Pacyfiku. Wyspy są bardzo atrakcyjne i pełne licznych ciekawostek przyrodniczych i kulturowych. Zwiedzanie Port Vila, stolicy Vanuatu, lokalny targ i główna ulica z najważniejszymi budynkami administracji państwowej, muzeum kultury wysp Vanuatu (jeśli jest czynne), wizyta w palarni kawy i degustacja jednej z najlepszych kaw w Oceanii. Port Vila jest też popularnym portem jachtowym i można spotkać tu żeglarzy z całego świata. Nocleg w Port Vila.

Dzień 4 Wyspa Tanna

Przelot na wyspę Tanna. Trafiamy na niesamowitą wyspę, jedną z najciekawszych wysp Pacyfiku. Wycieczka po wyspie. Trafimy do jednej z wiosek lokalnego plemienia, gdzie będzie można podziwiać ciekawe zwyczaje, tańce i fotografować tubylców. Ku radości turystów Melanezyjczycy chodzą tu niemal nago. Życie nie zmieniło się wiele od czasu odkrycia wyspy przez Jamesa Cooka. Mieszkańcy Tanny żyją bardzo biednie w domach zbudowanych z palmowych plecionek. W niektórych wioskach buduje się jeszcze domy na drzewach, które zobaczymy. Wyspiarze zachowali szereg tradycji, na szczęście tradycja ludożercza już zaginęła. Po południu podróż do wschodniej, malowniczej części wyspy, gdzie jest położony wulkan Yasur, niezwykła osobliwość przyrodnicza. Po drodze będziemy oglądać ogromne drzewa banianu, ponoć jeśli chodzi o masę, większe od amerykańskich sekwoi. Wjazd autami terenowymi na zbocza wulkanu Yasur i obserwowanie niezwykłych wybuchów gorącej, rozświetlonej lawy. Spektakl, przy którym bledną wszelkie pokazy sztucznych ogni. Wybuchom lawy towarzyszą wstrząsy, czujemy podmuchy gorącego powietrza i drżenie ziemi. Kolacja. Późno wieczorem powrót do bungalowów na nocleg.

Dzień 5 Honiara

Przejazd na lotnisko i wylot do Honiary na wyspie Guadalcanal, stolicy wulkanicznego archipelagu rzadko odwiedzanych Wysp Salomona, liczącego ponad dziewięćset wysp. Wyspy Salomona należą do kultury melanezyjskiej, mieszkańcy o ciemnych twarzach są podobni do swych braci z wysp należących do Papui Nowej Gwinei. Przejazd do hotelu. Nocleg w okolicach miasta Honiara.

Dzień 6 Wyspa Guadalcanal

.Zwiedzanie Honiary i wycieczka po wyspie Guadalcanal - poznawanie kultury Wysp Salomona, wizyta w jednej z wiosek i obserwacja życia mieszkańców, pokaz wzniecania ognia i gotowania przy użyciu gorących kamieni. Poznawanie historii związanych z II Wojną Światową. To tutaj toczyły się najbardziej zażarte walki z Japończykami, dlatego na wyspach i w okolicznych wodach jest wiele wojennych wraków, niektóre z nich zobaczymy w małym muzeum na otwartym powietrzu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7 Fidżi

Przejazd na lotnisko i lot na Fidżi, kolejny z odwiedzanych archipelagów zamieszkany przez ciemnoskórą ludność melanezyjską oraz Hindusów, którzy trafili tu podczas kolonizacji brytyjskiej. Przejazd do hotelu i nocleg w hotelu położonym blisko plaży w pobliżu Nadi w zachodniej części wyspy Viti Levu.

Dzień 8 "kraj bula"

Wypoczynek nad ciepłym morzem w „kraju bula”, jak nazywane są wyspy od słowa „bula” oznaczającego powitanie. Dzień odpoczynku jest wskazany podczas tak długiej podróży, jednak dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę (poza ceną wyprawy) i zwiedzanie zachodniej części wyspy z górskim parkiem Koroyanitu. Jest to wspaniałą okazja do poznania wnętrza wyspy, zobaczenia fidżyjskich wsi i spotkań z mieszkańcami. Chętni znajdą tu wspaniałe możliwości górskich, stosunkowo łatwych trekkingów. Orientacyjny koszt wycieczki będzie podany przed wyjazdem. Nocleg w hotelu na Fidżi.

Dzień 9 "Cast away"

Kolejny dzień pobytu na Fidżi i okazja do relaksu nad morzem. W tym dniu istnieje możliwość wycieczki na rafę koralową (snorkeling). Inną możliwością jest piękny rejs na jedną z wysp. Właśnie w tym rejonie kręcono słynny film „Cast away” o współczesnym Robinsonie. Orientacyjne koszty wycieczek będą podane przed wyjazdem. Osoby, które nie jadą na wycieczki mają czas na wypoczynek, relaks i kąpiele. Nocleg na Fidżi w hotelu przy plaży.

Dzień 10 Upolu

Przejazd na lotnisko i lot z przesiadką na piękną wyspę Upolu w archipelagu Samoa, wyspiarskiego kraju ze stolicą w Apii. Samoa jest dla wielu najpiękniejszym archipelagiem na Pacyfiku. Na wyspach zachowano dawny tryb życia, społeczeństwo jest zorganizowane według tradycyjnej struktury, mieszkańcy w znacznej części żyją w owalnych, otwartych domach (fale) i ubierają się w kolorowe suknie (lavalava). Nocleg na wyspie Upolu.

Dzień 11 Świątynie bahaitów

Wycieczka po wyspie Upolu. Postój w Apii, niewielkiej stolicy niewielkiego kraju. Wjazd do wnętrza wyspy i zwiedzanie ładnie usytuowanej świątyni bahaitów, jednej z najważniejszych na świecie dla tej religii. Dojazd do południowo – wschodnich rejonów wyspy z pięknymi widokami i idyllicznymi plażami. Dla chętnych łatwy snorkeling przy brzegu. Zobaczymy też jeden z wodospadów i niesamowite oczko wodne w skalnej niszy z lazurową wodą. Lunch w formie pikniku. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 12 Samoa Amerykańskie

Dla chętnych fakultatywna wycieczka lotnicza na Samoa Amerykańskie (dodatkowo płatna – szczegółowe informacje ok. 2 miesiące przed wyjazdem, dokładna cena zależy od liczby chętnych). Pozostałe osoby dysponują dodatkowym czasem wolnym na wyspie Upolu. Przelot na wyspę Tutuila. Dojazd do Parku Narodowego Amerykańskiego Samoa, z przepięknym wybrzeżem porośniętym lasem deszczowym. Park otwarto w 1997 roku i od tej pory odwiedza go tylko kilkuset turystów rocznie. Krótkie zwiedzanie malowniczo położonej stolicy Pago Pago, fantazyjnie pomalowanym typowym amerykańskim „school-busem”. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i powrót samolotem na Upolu. Nocleg w hotelu.

Dzień 13 Savaii

Podróż do zachodniej części wyspy Upolu. Rejs lokalnym promem na wyspę Savaii, największą nie licząc Hawajów i Nowej Zelandii wyspę Polinezji. Na Savaii spotkamy się z dziewiczą przyrodą i z Samoańczykami, którzy zachowali swój tradycyjny styl życia. Nigdzie na Polinezji nie zachowały się tak wspaniale pradawne tradycje, jak na tej wyspie. Przejazd do wodospadów Olemoe, gdzie w idyllicznym otoczeniu będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Obiad w formie pikniku. Otaczają nas idylliczne krajobrazy – pokryte bujną zielenią wygasłe wulkaniczne góry schodzą wprost do oceanu. Nocleg na Savaii.

Dzień 14 Spotkanie z tubylcami

Przejazd do portu i powrotna przeprawa promem na wyspę Upolu. Po południu odwiedzimy prawdziwą samoańską wieś, gdzie zjemy typowy i smaczny posiłek składający się z lokalnych potraw, z pewnością nie zabraknie owocu drzewa chlebowego, podstawy diety tubylców. Spędzenie czasu w samoańskiej wsi daje okazję do poznania Polinezyjczyków i zaobserwowania ich stylu życia. Będziemy starali się zbliżyć do bardzo gościnnych, uśmiechniętych i zazwyczaj otyłych mieszkańców. Zobaczymy jak żyją, czym zajmują się na co dzień i przekonamy się, czy rzeczywiście żyją w raju. Nocleg na wyspie Upolu.

Dzień 15 Wyspy Tonga

Wylot na wyspy Tonga, do tysiącletniego królestwa, które jako jedyne na Pacyfiku nie zostało skolonizowane. To jedno z nielicznych miejsc na Pacyfiku, gdzie zachowały się doskonale zwyczaje polinezyjskie, a wiele osób wciąż nie ubiera się po europejsku. Namawiamy wszystkich uczestników (łącznie z mężczyznami), by wzorem Tongijczyków ubrać lokalne plecione spódnice. Nocleg w pensjonacie lub hotelu na Tonga.

Dzień 16 Tongatapu

Objazd wyspy Tongatapu, skaliste wybrzeże gdzie możemy zaobserwować tzw. pseudogejzery, gdzie w wietrzne dni woda morska wystrzeliwuje na wysokość do trzydziestu metrów, widzimy też miejsca lądowań Jamesa Cooka i Abela Tasmana pierwszego Europejczyka, który dopłynął na Tonga w 1616 roku. Wizyta w lokalnym kościółku i dojazd do jedynego zabytku z dawnej epoki – mającej ponad osiemset lat kamiennej bramy Ha’amonga Maui. Na Tonga zobaczymy kościoły wielu wyznań i najbardziej kolorowe cmentarze na świecie. Ciekawostką ze świata zwierząt, którą często można zaobserwować na Tongatapu są świnie gustujące w… owocach morza i szukające przysmaków w płytkiej wodzie oceanicznej. Zwiedzanie Nuku’alofa, małej stolicy królestwa. Zza kutej bramy oglądamy pałac królewski. Kolacja. Nocleg na Tonga.

Dzień 17 Wylot

Ostatnie chwile na szczęśliwych wyspach będzie niestety zakłócać myśl o bliskim powrocie. Przelot na Fidżi i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 18 Lot do Polski

W tym dniu następuje pożegnanie Wysp Pacyfiku i długi powrót z przesiadkami do Polski. W drodze powrotnej możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 19 Przylot do Polski

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Dzień 18 OPCJONANALNE PRZEDŁUŻENIE WYCIECZKI: WYSPY KIRIBATI

Przejazd na lotnisko. Wylot na wyspę Tarawa należącą do Republiki Kiribati, jednego z najdziwniejszych państw świata. Na Kiribati składają się jedynie 33 wyspy i tylko część z nich jest zamieszkanych. Państwo zajmuje jedynie 800 km kwadratowych lądu, ale odległość między skrajnymi wyspami sięga niemal czterech tysięcy kilometrów. Przejazd do małej stolicy Bairiki z miniaturami siedzibami ministerstw i siedzibą prezydenta. Nocleg na Tarawie.

Dzień 19-20 Wyspa Tarawa

Zwiedzanie wyspy Tarawa, stołecznej wyspy Kiribati leżącej w archipelagu Wysp Gilberta. Uwaga, opcja Kiribati jest przeznaczona wyłącznie dla osób zdających sobie sprawę z charakteru miejsca. Państwo niemal nie jest odwiedzane przez turystów, a usługi i hotele stoją na bardzo niskim poziomie. Często w hotelach brakuje nawet wody i prądu. Tarawa pozbawiona jest też szczególnych atrakcji turystycznych, ciekawy jest sam fakt przebywania w tym dziwnym i odległym kraju. Objeżdżamy wyspę, zwiedzamy miejsca związane z II Wojną Światową, miejsce hodowli małż. Po lagunie pływamy lokalną łodzią z miejscowym rybakiem. Dysponujemy czasem do spokojnego życia polinezyjskim rytmem wraz z łagodnymi tubylcami. Noclegi na Tarawie.

Dzień 21 Fidżi

Przelot na lotnisko i lot na Fidżi. Nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 22 Wylot

Przejazd na lotnisko i długi powrót z przesiadkami do Polski. W drodze powrotnej możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 23 Przylot do Polski

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
05.09 - 23.09(27.09).2018

6769 USD

5415 USD (zniżka 20%)

950 USD

DOPŁATA DO OPCJI KIRIBATI 1319 USD


Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 9 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych), wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, wycieczki, śniadania w hotelach, pozostałe posiłki wymienione w programie (łącznie 5 posiłków), noclegi - hotele, pensjonaty i bungalowy 4* i 3* (pokoje 2-osobowe), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, koszty pozwoleń i wszelkie koszty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 950 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), opcji przedłużenia wycieczki o Kiribati 1319 USD, opcji przedłużenia wycieczki o wypoczynek na Fidżi (ceny w zależności od hotelu i rodzaju pokoju), ewentualnych kosztów wizy amerykańskiej, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia (organizuje na bieżąco pilot), napojów, zwyczajowych napiwków, ewentualnych indywidualnych opłat granicznych lub wylotowych (ok. 45 USD), ewentualnej lotniczej wycieczki na Samoa Amerykańskie i innych aktywności poza programem (szczegóły przed wyjazdem), dopłaty do pok. 1-os. 988 USD/os (poza opcją przedłużenia wycieczki).


UWAGI
Maksymalna liczba uczestników – około 14 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. W przypadku chęci skorzystania z opcji wycieczki lotniczej na Samoa Amerykańskie niezbędne jest posiadanie ważnej wizy do USA. Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Przewoźnik Połączenie Przesiadki Uwagi
  • Wylot (nr SQ 2381/LO381 )
    05.09.2017 07:45:00
  • Powrót (nr SQ 2366/LO266)
    24.09.2017 12:15:00
WARSZAWA BRISBANE / NADI WARSZAWA FRANKFURT, SINGAPUR / SINGAPUR, AMSTERDAM -
ostatnia aktualizacja 14.07.2017 15:24

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ