Europa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

Elektrownia w Czarnobylu  – jądro ciemności XX wieku
Opuszczone miasto Prypeć
Rezydencja Janukowycza, współczesny pomnik korupcji
Chreszczatyk – główny deptak miasta
Zabytki Kijowa

O wycieczce

Wycieczka do Czarnobyla to podróż do miejsca, którego widok zostanie na długo w Waszej pamięci. Choć znajduje się tak blisko Polski, jest to niemal podróż na inną planetę. Czarnobyl to miejsce, gdzie zatrzymał się czas. Porzucony z dnia na dzień dobytek rysuje nam niesamowitą wizję postapokaliptycznego świata. Wybierając się z nami na wycieczkę do Czarnobyla, będziecie jednymi z nielicznych śmiałków, którym udało się zobaczyć skutki niewiarygodnej awarii na własne oczy oraz poznać prawdziwą historie Zony z ust jej byłych mieszkańców. Podczas wyjazdu przeżyjecie niesamowite emocję zwiedzając Strefę Zamkniętą terenów elektrowni i miasteczka Czarnobyl, poznacie tajemnicę Rudego Lasu, przespacerujecie się ulicami opuszczonego miasta-widma Prypeć oraz zobaczycie tajemny obiekt Czarnobyl-2 – gigantyczny wojskowy radar Duga, przeznaczony do celów szpiegowskich w czasach radzieckich.

 

 

Dzień 1 WYLOT. KIJÓW.

Wylot z Katowic. Przylot do Kijowa. Po zakwaterowaniu w hotelu spacer po Kijowie. Spacer po Chreszczatyku – głównym deptaku miasta.  Nocleg w Kijowie.

Dzień 2 REZYDENCJA JANUKOWYCZA.

Wycieczka do Meżyhirie. Jest to rezydencja eks-prezydenta Janukowycza, która stała się prawdziwym muzeum korupcji. Przepych siedziby Janukowycza bardziej przeraża, niż zachwyca. Mezhyhiria na 140 hektarach zaskoczy i zachwyci każdego, to niekończący się park ze jeziorami, mostkami, zoo. Na wycieczce w Meżyhirie zobaczymy tą posiadłość, jej zdjęcia były kiedyś we wszystkich światowych media. Będziemy mieć okazję na spacer po parku, możliwość zejścia do nabrzeża Dniepru, gdzie zobaczymy restaurację na statku "Halleon", a także dowiemy się dużo o historii miejsca. Powrót do Kijowa i zwiedzanie. Zobaczymy  m.in. sobór św. Włodzimierza, sobór Mądrości Bożej, Złotą Bramę, Majdan Niepodległości – serce nowoczesnej części miasta. Nocleg w Kijowie.

Dzień 3 CZARNOBYL.

Przejazd do Czarnobyla, miejsca pamiętnej katastrofy z 1986 roku. Pierwszym punktem wycieczki będzie miasto Czarnobyl odwiedzimy stację straży pożarnej i chemicznej ochrony. Następnie wjedziemy do Strefy Odosobnienia. Tam będziemy mieli okazję zobaczyć dezaktywowany Czerwony Las, zwiedzimy zniszczone wsie - Zalessie oraz Kopaczi. Dalej udamy się na zwiedzanie miasta Prypeć, gdzie zobaczymy m.in. budynek ratusza, a zarazem pierwszy sztab likwidacji skutków awarii oraz szpital, który przyjął pierwsze ofiary katastrofy. Następny punkt wycieczki to przyjazd do słynnej elektrowni jądrowej w Czarnobylu, gdzie zobaczymy m.in. sarkofag, park oraz memoriał obok budynku administracyjnego. Na koniec dnia udamy się z powrotem do Czarnobyla, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć lądowisko dla helikopterów oraz sprzęt, który brał udział w likwidacji awarii. Nocleg w Czarnobylu.

Dzień 4 CZARNOBYL

W tym dniu zaplanowane jest zwiedzanie kilku innych znaczących miejsc w Prypeci, a także tajemniczy obiekt Czarnobyl-2, nazywanym także Okiem Moskwy – czyli gigantyczny wojskowy radar przeznaczony do celów szpiegowskich w czasach radzieckich. W tym dniu zobaczymy również niedokończoną budowę wieży trzeciego etapu Czarnobylu  i opuszczoną eksperymentalną bazę radiobiologii zwierząt. Wycieczkę zakończymy karmieniem sumów w stawie - chłodnicy Czarnobyla. Wieczorem powrót do Kijowa. Nocleg w Kijowie.

Dzień 5 WYLOT

Czas wolny na spacery i zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot z Kijowa. Przylot do Katowic.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
17.04 - 21.04.2018

   680 USD    

150 USD

24.04 - 28.04.2018

680 USD

150 USD

01.05 - 05.05.2018

  680 USD   

150 USD

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

bilety lotnicze Katowice – Kijów – Katowice
bagaż nadawany (do 20 kg)
przejazdy komfortowymi busami lub autokarami
wyżywienie: 2 posiłki – śniadania i obiadokolacje
noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotel 4* (w ocenie biura)  w centrum Kijowa, hotel o podstawowym standardzie w Czarnobylu (1 łazienka na dwa pokoje)
bilety wstępów
lokalni przewodnicy
pozwolenie na wjazd do Strefy Zamkniętej wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem
certyfikat dotarcia do Czarnobyla
ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
opieka polskiego pilota
 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego, pozostałego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, dopłaty do pok. 1 os.
 

UWAGI

Maksymalna liczba uczestników - około 20. W wyjeździe do Czarnobyla mogą wziąć udział tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Zwiedzanie Czarnobyla jest zupełnie bezpieczne. Strefę Wykluczenia zwiedzacie z naszymi profesjonalnymi przewodnikami, poruszającymi się wyłącznie sprawdzonymi trasami. W każdej chwili możemy samodzielnie sprawdzić poziom promieniowania na liczniku Geigera, w który wyposażony jest nasz przewodnik. Podczas pobytu w Czarnobylu  dostaniecie dawkę promieniowania nie większą niż uzyskaną podczas dwugodzinnego lotu samolotem.
Należy posiadać paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

KILIMANDŻARO SZCZYT WOLNOŚCI - UHURU PEAK (najwyższy wierzchołek Kilimandżaro)

02.02.2018 ZOBACZ

WYPRAWA CZARNOBYL

30.01.2018 ZOBACZ

UGANDA – Okrzyknięta Perłą Afryki

30.01.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ