Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Sing Sing – wielki, coroczny festiwal papuaskich plemion w Goroka
• Wyspy Trobrianda - co pozostało z „Życia seksualnego dzikich”?
• Hihglands – górskie obszary Nowej Gwinei
• Obserwacja orangutanów w ich naturalnym środowisku na Sumatrze
• Ciepłe morze i rafy

O wycieczce

Udział w wyprawie jest prawdziwym rarytasem dla osób ceniących ciekawostki etnograficzne. Będziemy świadkami zgromadzenia plemion, na które przychodzą tysiące Papuasów ubranych w swoje zadziwiające, rytualne stroje. Wielką atrakcją jest też znalezienie się na Wyspach Trobrianda niemal dokładnie sto lat po Bronisławie Malinowskim, który zebrał na tu materiały do swojego słynnego na cały świat dzieła „Życie seksualne dzikich”. Oprócz ciekawych zwyczajów mieszkańców, mamy okazję do cieszenia się tropikiem i kąpieli w Morzu Salomona, najcieplejszym morzu świata. Bardzo ciekawym akcentem przyrodniczym jest wizyta na Sumatrze i oglądanie orangutanów na wolności w ich naturalnym środowisku. Niejako przy okazji przewidziane są też postoje w nowoczesnych miastach Azji. Wyprawa przeznaczona jest wyłącznie dla osób ciekawych świata, które znajdują przyjemność w trudach podróży w tropikach oraz lubią wesoło i ciekawie spędzać czas niezależnie od okoliczności. Nie jest wymagana szczególna kondycja i ponadprzeciętna sprawność. Należy mieć świadomość, że Papua Nowa Gwinea jest obecnie jednym z najdroższych miejsc na świecie i pomimo wysokich cen standard noclegów i podróżowania czasem nie jest wysoki. Doświadczenia zebrane podczas wypraw na Trobriandy i Papuę organizowanych przez nas w ubiegłych latach pomagają nam w jeszcze lepszej organizacji tego niezwykłego podróżniczego projektu.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do jednego z miast azjatyckich.

Dzień 2 Przelot

Przylot do jednego z miast azjatyckich. Możliwość zwiedzania, nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 3 Medan

Przejazd na lotnisko i wylot na Sumatrę. Lądujemy w Medan na Sumatrze, dużym mieście położonym w północnej części wyspy. Przez barwne ulice jedziemy do historycznego pałacu sułtana, który krótko zwiedzamy. Wyjazd z miasta i podróż do Parku Narodowego Gunung Leuser. Nocleg w okolicach parku.

Dzień 4 Park Narodowy Gunung Leuser

Wycieczka po Gunung Leuser. Park chroni tysiące kilometrów kwadratowych pięknych, górskich obszarów pokrytych wielogatunkową dżunglą. Największym skarbem Gunung Leuser jest piękna roślinność i dzika zwierzyna – słonie, tygrysy, nosorożce a przede wszystkim orangutany, których liczba szacowana jest tu na kilka tysięcy. Gunung Leuser zwiedzamy poruszając się na piechotę po wąskich ścieżkach. W planie mamy dostrzec orangutany, drugie naczelne co do wielkości po gorylach. Miejscowy przewodnik powinien wytropić dla nas jedną z grup tych wspaniałych zwierząt, dzięki czemu będziemy mogli je sfotografować. Na tym obszarze żyją też słonie, tygrysy i zagrożone wymarciem nosorożce sumatrzańskie, które jednak zaobserwować niezwykle trudno. Noclegi w okolicach parku oraz w Medan. Wylot z przesiadką na Nową Gwineę.

Dni 5-6 Spotkania z tubylcami

Dalszy pobyt w rejonie Parku Narodowego. Wyjątkowe są spotkania z miejscowymi ludźmi – wrażliwymi i pełnymi życzliwości. Podczas pobytu spędzamy też nieco czasu nad malowniczą i czystą rzeką, która jest idealna do kąpieli. Z Sumatry drogą lotniczą z przesiadką wyruszamy na daleką Nową Gwineę, która pod względem geograficznym należy do kontynentu australijskiego.

Dni 7-8-9 Nowa Gwinea: Gorokoa i Sing Sing

Przylot do miejscowości Goroka, w górskie i chłodne rejony Nowej Gwinei (Highlands). Wnętrze wyspy jest do dzisiaj trudno dostępne, a obszar ten nie jest połączony żadną drogą ze stolicą kraju, Port Moresby. Zwiedzanie okolic Goroki. Wyjazd na prowincję do jednej z wiosek. Jedziemy bardzo wyboistą drogą, a następnie idziemy dłużej na piechotę. Mamy wspaniałą okazję zobaczyć jak żyją Papuasi z dala od tzw. cywilizacji. W wiosce będziemy uczestniczyć w przygotowaniu posiłku w tradycyjny sposób. W Goroce poznajemy też życie misji i problemy związanych z działalnością misjonarzy na tym trudnym terenie. W tych dniach uczestniczymy w Sing Singu, wielkim festiwalu plemion. Papuasi przybywają do Goroki często z odległych okolic prezentując swoje stroje, fryzury, malunki na ciele i ozdoby. Niezwykła okazja do obserwacji i fotografii najbarwniejszych ludzi świata. Tutejszy Sing Sing jest największym i najciekawszym zgromadzeniem Papuasów. Przybywa tu zwykle ponad sto plemion tworząc prawdopodobnie najbarwniejsze etnograficzne widowisko na świecie. Między innymi oglądamy tzw. „błotnych ludzi”, ukazujących przyjezdnym niezwykłe maski z błota. Plemiona prezentują tańce i pieśni. Noclegi i wyżywienie na misji lub w hotelu.

Dzień 10 Madang

Podróż do położonego nad morzem miasta Madang. Mamy okazję zobaczyć, jak wygląda prowincja. Z chłodnych gór serpentynami zjeżdżamy na gorące niziny. Widzimy jak zmienia się roślinność. Pokryte bujną zielenią góry kontrastują z czerwoną ziemią. W końcu dojeżdżamy do Madang, miasta otoczonego szmaragdowymi zatokami morskimi. Nocleg w hotelu w Madang.

Dzień 11 Port Moresby

Przejazd na lotnisko i lot do Port Moresby. Ze względu na wysoką przestępczość Port Moresby trzeba zwiedzać zachowując szczególną ostrożność. W miarę możliwości zwiedzanie papuaskiej stolicy. Szczegółowy program tego dnia zależy od godzin przelotów. Nocleg w hotelu lub w domu gościnnym przy misji.

Dni 12-13-14 Wyspy Trobrianda

Wylot na Wyspy Trobrianda. Szokujące zwyczaje mieszkańców opisał w swoich pracach znakomity etnograf Bronisław Malinowski, który przypłynął tu w 1915 roku. Od czasów Bronisława Malinowskiego na Wyspy Trobrianda trafili tylko nieliczni Polacy. Na Trobriandach próbujemy poznać mieszkańców i zdobyć ich zaufanie. Daje nam to możliwość zrobienia dobrych fotografii i prawdziwego poznania lokalnej społeczności próbując zdobyć jej zaufanie. Spróbujemy kontynuować badania i poznać odpowiedź na pytanie co pozostało ze zwyczajów opisanych w pracach Bronisława Malinowskiego. We wsi Omarakena spotykamy się z wodzem wyspy, to właśnie tutaj rozbił sto lat temu swój namiot Bronisław Malinowski, o czym pamiętają Kiriwińczycy. Można tam zaobserwować przedmioty związane z tzw. Kręgiem Kula, niezwykłej rytualnej wymiany świętych przedmiotów między odległymi wyspami. Zachowało się wiele innych tradycji. Kobiety na Kiriwinie wciąż posługują się dobu – jedynymi w swoim rodzaju pieniędzmi sporządzanymi z liści bananowca. Zwiedzamy wyspę pojazdem i na piechotę. Dotrzemy w południowe rejony wyspy znane niegdyś z rytualnych gwałtów, które dopuszczały się kobiety na mężczyznach w porze plewienia ogrodów. Odwiedzimy chaty tubylców, aby bliżej poznać się z nimi i uczestniczyć w ich życiu. Po przylocie z Trobriandów nocleg w Port Moresby.

Dzień 15 Port Moresby

Zwiedzanie Port Moresby, m.in. parlamentu, oficjalnie otwartego przez księcia Karola. Architektura budynku nawiązuje do tradycyjnego budownictwa papuaskiego. Istnieje nawet możliwość wzięcia udziału w sesji parlamentu, jeśli akurat będą obrady. Wizyta w pobliskim Muzeum Narodowym z bogatymi zbiorami masek i totemów. Następnie jedziemy poza miasto do parku ze zwierzętami, gdzie można zobaczyć m.in. rajskie ptaki, kazuary i kangury drzewne, żyjące tylko na Nowej Gwinei Na koniec zwiedzamy cmentarz poległych żołnierzy australijskich w walce z Japończykami, podczas II Wojny Światowej. Zaglądamy też do jednej z największych w Port Moresby galerii sztuki i miejscowego rękodzieła, najlepszego miejsca w stolicy na tego typu zakupy. Nocleg w Port Moresby.

Dzień 16 Wylot

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadkami do Polski.

Dzień 17 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy. Uwaga, istnieje możliwość koniecznego dodatkowego noclegu tranzytowego i przedłużenia wycieczki o jeden dzień (bez dodatkowych kosztów).

TERMIN   CENA PAKIET DEWIZOWY
     
08.09 - 24.09.2018

6880 USD

5504 (zniżka 20%)

1100 USD

UWAGA: TERMIN WYJAZDU MOŻE ULEC ZMIANIE

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., noclegi (hotele 3* i  4*, w górskich rejonach Papui i na Wyspach Trobrianda noclegi w misjach lub lokalnych pensjonatach ze wspólnymi łazienkami), śniadania w hotelach, kolacje podczas pobytu w Goroka i na Wyspach Trobrianda (łącznie 5 posiłków), wizy i koszty ich uzyskania, wszelkie przejazdy, wstęp na zgromadzenie plemion papuaskich, wstępy do parków narodowych,  lokalni przewodnicy, polski lider wyprawy na całej trasie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.
 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 1100 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu). Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałe wyżywienie i napoje, koszty ewentualnych dodatkowych wycieczek i dodatkowego zwiedzania, zwyczajowe napiwki, ewentualna dopłata do pok. 1-osobowego.

UWAGI

Maksymalna liczebności grupy - około 12 osób. Biuro zastrzega sobie ewentualne zmiany w  ostatecznym programie wynikające ze zmian rozkładów nowogwinejskich linii lotniczych. Szczegóły dotyczące wyprawy i przygotowania się do niej będą przekazane każdemu uczestnikowi ok. 40 dni przed wyjazdem. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna. Trzeba posiadać ważny paszport min. 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 wolnymi stronami na wizy.

 

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ