Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Wjazd do najbardziej zamkniętego kraju świata
• Pobyt podczas ważnej rocznicy
• Piękne Góry Diamentowe – już dostępne dla cudzoziemców
• Obserwacja życia w komunizmie
• Ulice i budowle Pjongjangu
• Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana (DMZ)

O wycieczce

Czy wycieczka do kraju, jest etyczna? Czy oglądanie tylko tego, na co nam zezwala państwo przypominające wizję Orwella ma sens? Czy warto jechać do miasta, w którym spotkany przez nas przechodzień nie może swobodnie z nami porozmawiać? Są to trudne pytania, a jednak, jak pamiętamy z dawnych czasów, każdy kontakt z innym wolnym światem był dla nas cenny, przybliżał nas do normalności. Dlatego być może warto zajrzeć za żelazną kurtynę i zobaczyć ostatni komunistyczny kraj świata, a właściwie jego fasadę skrywającą prawdziwe życie. Podczas zwiedzania Korei Północnej towarzyszą nam non stop opiekunowie – przewodnicy. Zdarza się, że mówią oni po polsku, podczas dyktatury komunistycznej w Polsce wielu z nich znalazło w naszym kraju możliwość nauki. Na miejscu nie możemy odłączać się od grupy, ani na własną rękę opuszczać luksusowego w mniemaniu Koreańczyków hotelu. Musimy też zachowywać się należycie w stosunku do symboli kraju i pomników wodzów. Wyjeżdżając zgadzamy się na przestrzeganie tych reguł. Wyjazd jest tak zaplanowany, aby przebiegał podczas Święta Niepodległości lub rocznicy powstania Partii Pracy Korei. Mamy szansę zobaczyć wtedy uroczystości, choć o tym co ostatecznie zobaczymy decydują czynniki partyjne na wyższych szczeblach. Opiekunowie jedynie stosować się do otrzymanych instrukcji. Do roku 2013 w Pjongjangu organizowano Arirang – największy pokaz artystyczno – gimnastyczny świata (100 tysięcy artystów). Nie jest jasne, czy w latach 2016/2017 Arirang będzie organizowany. Jeśli tak będzie, udział w organizowanym na stadionie widowisku jest bardzo prawdopodobny. Wyjazd jest dziwny, ale ciekawy. Podróż do Korei Północnej to również okazja do zobaczenia Pekinu. Wycieczkę z sukcesem organizowaliśmy już w roku ubiegłym.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Pekinu.

Dzień 2 Pekin

Przylot do Pekinu. Dla osób, które nie znają miasta możliwość zwiedzania (koszty zwiedzania Pekinu nie są ujęte w cenie, propozycje zwiedzania zawarte są w Informatorze Przedwyjazdowym). Proponujemy odwiedziny Świątyni Nieba, Pałacu letniego i Placu Niebiańskiego Spokoju. Lunch w lokalnej, chińskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Pekinie.

Dzień 3 Pjongjang

Przejazd na lotnisko i wylot do Pjongjang, stolicy Korei Północnej. Początek zwiedzania miasta. Zobaczymy m.in. Łuk Triumfalny, którego budowa wzorowana była na bardziej znanym nam Łuku Triumfalnym w Paryżu. Koreański odpowiednik jest jednak nieco wyższy od paryskiego pierwowzoru. Oglądamy place i ulice północnokoreańskiej stolicy. Zwiedzanie odbywa się w towarzystwie opiekunów i turysta nie może oddalać się od grupy. W przypadku uzyskania zgody odwiedziny największej koreańskiej biblioteki i centrum edukacyjnego znajdującego się na placu Kim Ir Sena. Kolacja. Nocleg w hotelu W Pjongjangu.

Dzień 4 Góra Myohyang

Przejazd na północ kraju w rejon góry Myohyang. To ulubiona góra Wielkiego Wodza. Wizyta w muzeum, w którym podziwiać można podarunki zagranicznych dygnitarzy ofiarowane koreańskim przywódcom. Znajdują się tu dwa wielkie pawilony, w których przechowuje się tysiące darów z całego świata ofiarowanych Kim Ir Senowi i Kim Dzong Ilowi. Bez trudu dostrzeżemy dary ofiarowane przez polskich dyktatorów – pistolet od Bolesława Bieruta i szablę od Wojciecha Jaruzelskiego. Obiad. W tym dniu przewidziane jest też zwiedzanie liczącej prawie tysiąc lat buddyjskiej świątyni Pohyon. W miarę wolnego czasu są możliwe odwiedziny miejscowej piwiarni zlokalizowanej przy browarze. Kolacja. Powrót do Pjongjang i nocleg.

Dzień 5 Obchody święta narodowego

Narodowy Dzień Niepodległości lub rocznica powstania Partii Pracy. Jest to szczególny dzień dla komunistycznej Korei Północnej. Z tej okazji będziemy mieli być może możliwość zobaczenia obchodów – parad lub tak zwanych masowych tańców. Dalsze zwiedzanie stolicy: wzgórze Mansudae, na którym stoją gigantyczne posągi Kim Ir Sena i jego syna Kim Dzong Ila. Następnie zobaczymy Wieżę Idei Dżucze – 170 metrowy prezent dla Kim Ir Sena z okazji 70 urodziny Wielkiego Przywódcy. Chętni mogą wjechać windą na szczyt wieży (dodatkowa opłata 5 EUR), skąd roztacza się rozległy widok na położone w dole miasto i rzekę Taedong-gang. Obiad. W programie dnia jest też przejażdżka metrem, jak można domyślać się jest to wyjątkowo głębokie metro. Ostatnim z monumentów jakie zobaczymy tego dnia jest Pomnik Założenia Partii Pracy przedstawiający młot (symbol robotników), pędzel do kaligrafii (symbol intelektualistów) oraz koreański sierp (symbol chłopstwa). Po kolacji odwiedzimy park rozrywki Kaeson Funfair lub udamy się do cyrku (wstęp 20 EUR nie jest ujęty w cenie). Kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 Pałac Kumsusan

Dzień zaczynamy od zwiedzania Pałacu Kumsusan, czasami nazywanego Mauzoleum Kim Ir Sena. Odwiedzający muszą stosować się do reguł ściśle określających dopuszczalny strój i sposób zachowania wewnątrz Mauzoleum. Niezbędne jest pokłonienie się Wielkim Przywódcom. Następnie udamy się na Cmentarz Rewolucyjnych Męczenników na Górze Taesong. Po południu odwiedzimy ogromne muzeum wojny, gdzie umieszczony został amerykański okręt szpiegowski „USS Pueblo” przechwycony przez północnokoreańskie kutry wojskowe w 1968 roku. Tysiąctonowy statek wyposażony w różnego rodzaju broń i wyrafinowane urządzenia wywiadowcze, z 81 amerykańskimi marynarzami na pokładzie został zajęty przez grupkę siedmiu koreańskich marynarzy. W muzeum zobaczymy też zdobyczny, amerykański sprzęt wojskowy i wiele różnych eksponatów. Wrażenie robi pomnik Koreańczyka bez rąk, który atakował wroga z granatem w… zębach. Obiad. W tym dniu czeka nas też występ utalentowanych dzieci, które tańczą, grają i śpiewają. Doskonałość ich występów może wzbudzić zdumienie. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7 Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana

Przejazd do Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej zlokalizowanej wzdłuż 38 równoleżnika. Strefa rozcina Półwysep Koreański dzieląc go na część północną i południową. Ma za zadanie ograniczyć fizyczny i wzrokowy kontakt sił obu stron, co zmniejsza ryzyko incydentów i prowokacji, a co za tym idzie zapobiega niekontrolowanemu wznowieniu konfliktu. W towarzystwie kilku północnokoreańskich oficerów zobaczymy Panmundżom – miejscowość, w której w 1953 roku podpisano zawieszenie broni w wojnie koreańskiej oraz muzeum wojskowe. Przejazd do pobliskiego Kaesong, dawnej stolicy Korei Północnej, dziś będącego centrum uprawy żeń-szenia. Spacer w parku Janamsan skąd można podziwiać piękną panoramę starego Kaesong. Obiad. Przejazd do Sariwon, oglądanie świątyni Songbul. Powrót do Pjongjang. Wracając przystajemy pod wielkim pomnikiem zjednoczenia, który jest południową bramą wjazdową do stolicy. Kolacja. Nocleg w hotelu w stolicy.

Dzień 8 Góry Diamentowe

Przejazd do Wonsan, największego portu Korei Północnej. Mamy okazję przeciąć cały Półwysep Koreański z zachodu na wschód. Poruszamy się szerokimi i niemal pustymi betonowymi drogami. Dojazd do pięknego wodospadu Ulim. Wizytę Ukochanego Wodza w tym miejscu w 2001 roku upamiętnia wielki napis wydrążony na pionowej skale. Kontynuowanie drogi do Kumgangsan w słynnych i pięknych Diamentowych Górach. Postój w państwowym gospodarstwie rolnym da nam obraz miejscowego rolnictwa, w którym główne miejsce zajmuje uprawa ryżu. Prawdopodobnie zobaczymy też ośrodek dla pionierów, będący wizytówką kraju. Poruszając się wzdłuż wybrzeża Morza Japońskiego dojeżdżamy do Wonsan. Obiad. Dojazd nad jezioro Samil w Górach Diamentowych. Krystaliczne wody kontrastują ze skalistymi wzniesieniami i gęstymi lasami. Wybudowany na wyspie pawilon upamiętnia wizytę żony Słońca Narodu w tym pięknym miejscu. Kolacja. Nocleg w hotelu w miejscowości górskiej.

Dzień 9 Góry Diamentowe

Rano wycieczka w góry, spacer łatwą górską ścieżką do wodospadu Kuryong. Mamy okazję bliżej spotkać się z koreańską przyrodą. Bujne lasy, zieleń, skaliste góry i rześkie strumienie towarzyszą nam podczas wycieczki. Mamy czas na obcowanie z przyrodą i ochłonięcia po wrażeniach minionych dni. Obiad. Po obiedzie dłuższa podróż do Pjongjang. Pożegnalna kolacja i nocleg.

Dzień 10 Wylot

Przejazd na lotnisko i wylot do Pekinu. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny w Pekinie lub dla chętnych dalsze zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 Przylot do Polski

Przejazd na lotnisko i wylot z Pekinu. Przylot do Warszawy.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
01.09 - 11.09.2018

3729 USD

2983 USD (zniżka 20%)

300 USD

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
 

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wizy i koszty ich uzyskania, wszelkie inne koszty transportu (autokary, minibusy), wycieczki wg programu, wstępy do obiektów i atrakcje wymienione w programie, wyżywienie - śniadania w hotelach, kolacje i obiady wg programu (łącznie 14 posiłków);  noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach  4* (wg lokalnego standardu), ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot na całej trasie.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego 300 USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków; biletów wstępu płatnych na miejscu w Korei:  przedstawienie Arirang (jeśli będzie organizowane) – ok. 90 EUR, wjazd na wieżę Dżucze 5 EUR, bilet do cyrku ok. 20EUR, ewentualnych kosztów zwiedzania w Pekinie, dopłaty do pokoju 1-os.  515 USD.

UWAGI

Niezbędny jest paszport z min. 9 miesięcznym okresem ważności i 8 wolnymi stronami obok siebie. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wiz. Około 45 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazań biura. Maksymalna liczebność grupy: około 19 osób. Zwiedzanie Korei odbywa się tylko w towarzystwie opiekunów delegowanych przez stronę koreańską. Informacje praktyczne dotyczące niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników około 3 tygodnie przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro nie jest odpowiedzialne za jakiekolwiek zmiany programu w Korei Północnej. Zmiany te mogą być wprowadzone obligatoryjnie przez władze Północnej Korei i biuro nie ma na nie wpływu. Biuro nie jest odpowiedzialne za ewentualne zmiany spowodowane nieprzewidzianym rozwojem sytuacji politycznej bądź decyzjami władz Korei Północnej.

 

Przewoźnik Połączenie Przesiadki Uwagi
  • Wylot (nr QR 264)
    03.09.2017 09:15:00
  • Powrót (nr QR 259)
    13.09.2017 13:25:00
Warszawa Pekin Warszawa Doha -
ostatnia aktualizacja 23.08.2017 13:11

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ