Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Góry i zabytki Korei Południowej
• Strefa Zdemilitaryzowana (DMZ)
• Nara i Kyoto – dawne stolice Japonii
• Podróż japońskim superekspresem
• Seul, Osaka, Tokio i Taipei – nowoczesne metropolie
• Góra Fudżi – symbol Japonii
• Przyroda i wybrzeże Tajwanu

O wycieczce

Zwiedzane kraje robią wrażenie na wszystkich – spotkamy tu nowoczesność o jakiej możemy tylko pomarzyć i obecność na każdym kroku barwnej tradycji. Tajwan to okazja poznania
kultury starych, prawdziwych  Chin, które nie dotknęła maoistyczna rewolucja. Jest to też wyspa zaskakująca pod względem krajobrazów i przyrody. Podczas tej wycieczki zwiedzając miasta będziemy poruszać się czasem komunikacją miejską, pomiędzy miastami podróżujemy świetnymi
i punktualnymi pociągami oraz wynajętymi mikrobusami. Trzeba zdawać sobie sprawę, że choć proponowane przez nas hotele są dobre i czyste, to pokoje czasem mogą być małe
zgodnie z panującą tam miniaturyzacją i oszczędnością miejsca. We wszystkich krajach spotykamy doskonałą organizację, idealnie punktualny transport, czystość, bezpieczeństwo
i porządek. Nasz pilot zadba, by wycieczka byłą okazją do kulinarnej rozkoszy, oczywiście dla osób ceniących azjatyckie jedzenie. Pozostali mogą ratować się licznymi barami w stylu zachodnim.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Seulu.

Dzień 2 Seul

Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu i odpoczynek po długim locie. Seul to nowoczesne i barwne miasto z dalekowschodnią atmosferą. Imponująca nowoczesność miesza się tu z tradycją. Wieczorem wyjazd na górę Namsan i wieżę N’Seoul Tower, skąd można podziwiać potęgę metropolii. Nocleg w hotelu w Seulu.

Dzień 3 Strefa Zdemilitaryzowana (DMZ)

Rano wycieczka do Strefy Zdemilitaryzowanej (DMZ) i linii demarkacyjnej na samą granicę z Koreą Północną. Celem jest leżąca na samej granicy miejscowość Panmunjeom, gdzie podpisano rozejm kończący wojnę koreańską. Będzie można niemal zajrzeć w głąb najbardziej niedostępnego kraju świata. Widząc takie obiekty jak „most bez powrotu” i nieczynny dworzec kolejowy czekający na pociągi do Pjongjangu dowiemy się o historii konfliktu koreańskiego. Wycieczka na granicy jest eskortowana przez żołnierzy ONZ i obowiązują liczne przepisy dotyczące postępowania w strefie, kontrolowane są też paszporty. Uwaga: w przypadku napięcia między państwami koreańskimi strefa DMZ bywa zamykana. Wtedy udajemy się do tzw. Trzeciego Tunelu, który miał posłużyć Korei Północnej do inwazji, a Koreę Północną możemy dostrzec przez lunetę ze specjalnego tarasu obserwacyjnego przy granicy Strefy DMZ. Powrót do Seulu. Wieczorny spacer po rozświetlonej dzielnicy Myeongdong lub Namdeamun. W jednej z lokalnych knajpek będziemy degustować soju – lokalny alkohol sporządzany z ryżu. Nocleg w hotelu w Seulu.

Dzień 4 Park Narodowy Seorak

Opuszczamy miasto i podróżujemy na wschód w rejon wschodniego wybrzeża i górskiego Parku Narodowego Seorak, aby poznać piękną koreańską przyrodę. Zwiedzanie malowniczego Parku Narodowego Seorak, który został wpisany na listę UNESCO. Przy wejściu do parku stoi gigantyczny posąg Buddy. Dla chętnych dłuższy spacer górski do jednej ze świątyń zbudowanej przy „ruchomej skale”. Tego dnia, jeśli dopisze pogoda, wjedziemy kolejką linową na górski szczyt, skąd rozlega się ładny widok na góry (bilet na kolejkę nie jest ujęty w cenie). Charakter krajobrazu przypomina Góry Diamentowe znajdujące się nieco na północ w Korei Północnej. Kolacja i nocleg.

Dzień 5 Port Sokcho

Zwiedzamy położony nad Morzem Japońskim port Sokcho, gdzie Koreańczycy degustują przedziwne owoce morza. Często jedzą je na surowo i tylko nieliczni z nas odważą się spróbować te „smakołyki”. Zaglądniemy też na plażę, być może podczas odpowiedniej pory roku znajdą się ochotnicy do kąpieli. Powrót do koreańskiej stolicy. Po południu nasze kroki kierujemy do pałacu królewskiego Changdeok, który jest wpisany na listę UNESCO. Najważniejsza część pałacu to tzw. Tajemniczy Ogród. Po tym długim dniu wracamy do hotelu na ostatnią noc w Korei.

Dzień 6 Tokio

Przejazd na lotnisko i wylot do Tokio. Po przejeździe do hotelu i zwiedzanie miasta: Asakusa, najstarsza dzielnica miasta, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Zwiedzanie kompleksu Senso-ji. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 7 Tokio

Dalsze zwiedzanie japońskiej stolicy. Udajemy się w rejon portów, gdzie codziennie o świcie rybacy przywożą świeże ryby. Stąd trafiają one do restauracji w całym Tokio, by wylądować na talerzach w formie sushi i saskimi. Wizyta w dzielnicy portowej jest znakomitą okazją do spróbowania świeżego, doskonałego sushi. Przejeżdżamy do centrum i z daleka oglądamy Pałac Cesarski, nam zwykłym śmiertelnikom nie można jednak zbliżyć się do cesarskich progów. Oglądamy zadziwiającą dzielnicę Shinjuku, przez którą codziennie przewijają się miliony Japończyków. Wieczorem znajdziemy się w rozświetlonej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego teatru Kabuki. W Ginzie znajdują się też świetne sklepy i domy towarowe. Kupowanie w Japonii ze względu na wspaniałą obsługę i wysoką jakość towarów to przeżycie niezwykłe i nadzwyczaj miłe. Zaglądamy też do Sony Building, gdzie poznamy najnowsze osiągnięcia myśli japońskiej. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 8 Park Narodowy Góry Fudżi

Wycieczka do Parku Narodowego Góry Fudżi. Wjazd na położoną na stokach góry platformę widokową, z której przy dobrej pogodzie widać pokryty śniegiem, idealnie stożkowaty szczyt. Fudżi otoczony jest szczególnym kultem, góra ma istotne znaczenie duchowe dla Japończyków. Jeśli pozwoli pogoda, proponujemy spacer szlakiem po stokach góry, co pozwoli nam podziwiać widoki i poznać ciekawą roślinność porastającą zbocze góry. Pod wieczór powrót do miasta. Wieczorem dla chętnych wizyta na potężnej wieży obserwacyjnej Tokyo Skytree (opłata własna za wjazd nie ujęta w cenie wycieczki – 2000 jenów). Nocleg w Tokio.

Dzień 9 Kyoto

Przejazd na dworzec kolejowy i podróż słynnym superekspresem (shinkansenem) do Kyoto, dawnej stolicy i najważniejszego miasta dla kultury japońskiej. Jeszcze tego dnia wybieramy się na przechadzkę po Kyoto. Oglądamy słynną dzielnicę Gyon. W tej pełnej uroku drewnianej dzielnicy wspaniale zachowały się japońskie zwyczaje. Spacerując po wąskich zaułkach próbujemy podglądnąć idące na spotkania prawdziwe gejsze. To ostanie miejsce w Japonii, gdzie tradycja kształcenia gejsz jest jeszcze podtrzymywana na większą skalę. Kolacja w japońskiej restauracji. Nocleg w Kyoto.

Dzień 10 Kyoto

Dzień przeznaczony na zwiedzanie zabytków Kyoto, „japońskiego Krakowa”, jak można określić miasto. Zobaczymy zamek szoguna Tokugawy – Nijo. Jego skrzypiące drewniane podłogi były swoistym systemem alarmowym. Na liście miejsc do oglądania znajdzie się też piękna świątynia Kinkakuji, czyli Złoty Pawilon z otaczającym ją ogrodem japońskim. Pokryty złotem pawilon odbija się w sadzawce, widok i spokój tego miejsca koi nerwy każdemu. W przerwie zwiedzania odpoczniemy w tradycyjnej herbaciarni rozkoszując się aromatem parzonego w tradycyjny sposób napoju. Nie ominiemy bardzo ważnego zabytku, czyli stojącej na 139 palach świątyni Kiyomizu. Miejsce to jest szczególnie ważne dla historii kraju, często można tu zobaczyć Japonki ubrane w tradycyjne, odświętne stroje. Pielgrzymi przybywają tu z daleka aby napić się wody o cudownych właściwościach. Jeśli wystarczy sił, przewidziana jest też wizyta w świątyni Heian ze znaną i często fotografowaną bramą tori. Nocleg w Kyoto.

Dzień 11 Osaka

Przejazd do Osaki. Po przyjeździe zwiedzanie zamku Osaka, nazywanego brokatowym zamkiem, w którym mieści się muzeum cywilizacji i historii siedemnastowiecznej Japonii. Odbudowany po wojennych zniszczeniach jest jednym z najbardziej znanych zamków kraju. Udajemy się na peryferie miasta, by zobaczyć buddyjską świątynię Shitennoji, co jest swego rodzaju podróżą w przeszłość. Uchodzi ona za najstarszą świątynię kraju. Wieczorem po odpoczynku spacer po tętniącym życiem, rozświetlonym centrum Osaki. Od ilości świateł, reklam, sklepów i restauracji można dostać zawrotów głowy. Nocleg w Osace.

Dzień 12 Nara

Wycieczka do miasteczka Nara, pierwszej stolicy Japonii. Podziwianie największej na świecie drewnianej budowli – świątyni Todaji z olbrzymim posągiem Buddy. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jeleni. W Narze zobaczymy ładne parki i zadbane japońskie ogrody (ewentualny wstęp do niektórych płatnych ogrodów nie jest ujęty w cenie wycieczki). Powrót do Osaki. Nocleg w Osace.

Dzień 13 Tajwan

Przejazd na lotnisko. Wylot do Taipei. Tajwan to nie tylko nowoczesna stolica. Ta piękna wyspa (dawna Formoza) pełna jest zadziwiających, górskich krajobrazów, ciekawych miejscowości i pięknych wybrzeży. Oglądanie Taipei, miasta pełnego wieżowców, w którym jednak nie brakuje zabytków i barwnych targów. Wjazd na ciekawy wieżowiec Taipei 101, który był do niedawna najwyższym budynkiem świata (509 m). Zwiedzanie Lungsham, najstarszej buddyjskiej świątyni na wyspie. Spacerując po nocnym bazarze i centralnych ulicach podziwiamy pełne życia miasto i delektujemy się fantastyczną kuchnią. Nocleg w Taipei.

Dzień 14 Hualian

Udajemy się do Muzeum Narodowego z niesamowitą kolekcją sztuki przywiezioną tu z kontynentu wraz z wojskami Czang Kaj Szeka. To wspaniałe muzeum po prostu trzeba zobaczyć. Zaglądniemy też do ciekawego mauzoleum Czang Kaj Szeka, twórcy nowoczesnego Tajwanu. Opuszczamy miasto, by podążyć na wschodnie, malownicze wybrzeże wyspy. Jadąc nad spektakularnym klifami docieramy do portowego miasta Hualian zatrzymując się po drodze w punktach widokowych. Nocleg w Hualian lub okolicy.

Dzień 15 Park Narodowy i Kanion Taroko

Wycieczka do wielkiej atrakcji Tajwanu, kanionu Taroko i parku narodowego o tej samej nazwie. Podziwiamy góry wznoszące się ponad 3000 m nad pobliskie morze. Fotografujemy spektakularne krajobrazy kanionu, niewielką Świątynię Wiecznej Wiosny, zwiedzamy Jaskinię Jaskółek. Wieczorem powrót do Taipei. Kolacja i podsumowanie pełnej wrażeń wycieczki. Możliwość poznawania bogatego życia nocnego miasta z naszym pilotem. Nocleg w hotelu.

Dzień 16 Wylot

Czas wolny na zakupy w zależności od godziny wylotu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 17 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
26.04 - 12.05.2018

4449 USD

3737 USD (zniżka 16%)

900 USD
09.08 - 25.08.2018

4449 USD

3737 USD (zniżka 16%)

900 USD


Możliwe inne terminy na zamówienie.Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os.,  koszty wycieczek, przejazdy mikrobusami, autokarami, pociągami i komunikacją miejską; śniadania, 3 kolacje wg programu, noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach minimum 4*, ewentualnie w miarę dostępności miejsc 1 lub 2 noclegi w ryokanie (tradycyjnym japońskim domu gościnnym), opłaty za wstępy do obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie (od Warszawy).


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałych posiłków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nie ujętych w programie, dopłaty do pokoju 1-os. 962 USD/os.


UWAGI
Maksymalna liczba uczestników - około 16, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem, pozostałe posiłki są organizowane przez pilota na bieżąco w lokalnych restauracjach. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

WYPRAWA CZARNOBYL

10.11.2017 ZOBACZ

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ