Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Trekking wzdłuż lodowca Inylczek, jednego z najdłuższych lodowców w górach wysokich poza obszarami polarnymi
• Dojście i pobyt w bazie u podnóża masywu Khan Tengri  (7010 m n.p.m)
• Issyk Kuł, drugie co do wielkości górskie jezioro świata
• Krajobrazy dzikich gór
• Biszkek – stolica Kirgistanu

O wycieczce

Trekking przez najpiękniejszą część gór Tien Szan to wspaniała i bardzo dobrze zorganizowana wyprawa. Noclegi w górach zaplanowane są w stałych bazach namiotowych na trasie. Podczas sezony letniego w górach panuje zwykle ładna pogoda i pokryte lodowcami góry pięknie kontrastują z błękitnym niebem. Wycieczka jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających odpowiednią sprawność i kondycję, aby pokonywać dziennie kilkugodzinne odcinki. Nie są wymagane umiejętności wspinaczkowe, konieczne jest jednak posiadanie odpowiedniej sprawności fizycznej, zdrowia i obycia z górami. Polski, kompetentny  lider wyprawy prowadzi ją od wylotu z Warszawy do samego końca.

 

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z polskim przewodnikiem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Biszkeku.

Dzień 2 Karakol

Wcześnie rano przylot do Biszkeku. Krótki odpoczynek w hostelu a następnie przejazd wzdłuż brzegów jeziora Issyk Kuł do miasta Karakol położonego u stóp masywu gór Tien Szan. Lunch po drodze. Kolacja i nocleg w hotelu w Karakol.

Dzień 3 Baza At-Jailoo

Zwiedzanie Karakol, pięknie położonego miasteczka założonego przez Rosjan. Zobaczymy drewnianą katedrę i meczet. Po lunchu przejazd w kierunku gór. Przejechanie 200 km. zajmuje aż sześć godzin. Po drodze mijamy wsie. Przejazd przez przełęcz Aszuuu Czonn położonej na wysokości 3808 m n.p.m. Dojazd do bazy At-Jailoo, skąd następnego dnia zaczynamy nasz trekking. Kolacja i nocleg w namiotach w bazie (2500 m n.p.m.).

Dzień 4 Trekking

Pierwszy dzień trekkingu. Wyruszamy z bazy At-Jailoo położonej na wysokości naszych Rysów. W tym dniu musimy przekroczyć piechotą dwie rzeki. Wspinamy się powoli wzdłuż rzeki At-Jailoo do czoła lodowca Inylczek. Lodowiec ma długość około 62 km i jest trzecim co do długości lodowcem na świecie poza obszarami polarnymi. Trasa liczy 18 km i na jej przejście potrzebujemy ok 5-7 godzin. Nocleg w namiotach w Iva Camp na wysokości 2900 m n.p.m.

Dzień 5 Glina Camp

Kolejnego dnia przechodzimy tylko 8 km ale ponieważ na trasie jest wiele stromych podejść i zejść zajmie nam to ok 5-6 godz. Przebywając na zbliżonej wysokości powinniśmy świetnie zaaklimatyzować się. Nocleg w namiotach w Glina Camp na wysokości 3100 n.p.m.

Dzień 6 Polana Marzbachera

Po śniadaniu wyruszamy do następnego obozu położonego na Polanie Merzbachera, po drodze krótki postój i ewentualna kąpiel w lodowatej wodzie małego jeziorka wypływającego z lodowca. Nocleg w namiotach w bazie na polanie Merzbachera na wysokości 3400 m. n.p.m.

Dzień 7 Trekking po lodowcu

Dzień aklimatyzacyjny wykorzystamy na 4-5 godzinny trekking po lodowcu do położonego wyżej jeziora. Powierzchnia lodowca jest pokryta w tym miejscu kamieniami, błotem i piaskiem więc nie jest konieczne używanie raków Powrót i nocleg w namiotach w bazie na Polanie Merzbachera.

Dzień 8 Lodowiec Komsomolski

Dziś do przejścia mamy około 12 km do obozu położonego przy lodowcu Komsomolski na wysokości 3800 m n.p.m. Trasa która zajmie nam około 6 godzin jest dosyć ciężka z licznymi podejściami. Trud podejścia wynagrodzą nam wspaniałe widoki. Nocleg w obozie namiotach, w nocy będzie znacznie zimniej niż podczas poprzednich noclegów ze względu na silny wiatr często wiejący tu wieczorami oraz na bliskość lodowca.

Dzień 9 Lodowiec Dykyi

Jeden z najciekawszych krajobrazowo dni zaczynamy podejściem w stronę lodowca Dykyi. Naszym celem jest baza położona na wysokości 3900 m w bardzo spektakularnym miejscu z widokami między innymi na Khan Tengri i Pik Pobiedy (7439 m.n.p.m.) oraz niezliczoną ilość w większości niezdobytych do tej pory szczytów. Nocleg w namiotach.

Dzień 10 4901 m n.p.m

Po sześciu dniach trekkingu w końcu docieramy do serca Tien Szan - South Inylczek Base Camp na wysokości 4100 m n.p.m. Dziś mamy około 4 godzin marszu, a do przejścia jest 8 km. Dla tych, którzy będą mieli jeszcze siłę – opcjonalne wyjście na szczyt Pesnya Abaya - 4901 m n.p.m. (za dodatkową opłatą 45 Euro). Nocleg w namiotach w bazie.

Dzień 11 South Inylczek

Pobyt w Bazie South Inylczek, która jest miejscem startu dla wspinaczy wysokogórskich chcących zdobyć pobliskie Khan Tengri i Pik Pobiedy. Mamy okazję przyjrzeć się życiu bazy wysokogórskiej. Nocleg w namiotach w bazie.

Dzień 12 Jezioro Issyk Kuł

Po śniadaniu przelot helikopterem do lądowiska i czekających tam samochodów. Przejazd nad jezioro Issyk Kuł. Issyk Jezioro ma 182 km długości i 58 km szerokości, jest to po jeziorze Titicaca w Andach drugie co do wielkości jezioro położone w wysokich górach. Nocleg w hotelu.

Dzień 13 Biszkek

Przejazd do Biszkeku (250 km), po drodze zwiedzanie starego minaretu Burana z XI wieku niedaleko miasta Tokmok, Tędy przebiegał słynny Jedwabny Szlak. Nocleg w hotelu w Biszkeku.

Dzień 14 Przylot do Polski

W nocy lub nad ranem przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przyloty na lotnisko Chopina.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
06.06-19.06.2018

3308 USD

2646 USD (zniżka 20%)

600 USD

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, przelot powrotny helikopterem z bazy pod Khan Tengri w dół, opłaty i podatki lotniskowe poza ewentualnymi indywidualnymi podatkami wylotowymi, wszelkie koszty transportu drogowego, śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas trekkingu (3 x dziennie), noclegi w pokojach 2-osobowych, w hotelach, pensjonatach i hostelach, podczas trekkingów noclegi w stałych bazach namiotowych, lokalny przewodnik, kucharz, obsługa tragarzy podczas trekkingu (niosą do 12 kg naszego bagażu), sprzęt kempingowy i kuchenny (poza śpiworem i materacem), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; polski pilot – przewodnik górski na całej trasie.
 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie i aktywności opcjonalnych, pozostałych posiłków, wieczornych wyjść i imprez, indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki, ewentualnej dopłaty do pok.1-os.
 

UWAGI

Maksymalna liczba uczestników – około 14 osób, Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z wolnymi stronami na pieczątki. Konieczny własny ciepły śpiwór i karimata lub materac. Uwagi praktyczne wraz z listą ekwipunku do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. 4 tyg. przed wyjazdem.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ